X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majóweczki 2019
Odpowiedz

Majóweczki 2019

Oceń ten wątek:
  • Szczesliwa ledwo zywa Autorytet
    Postów: 965 638

    Wysłany: 2 lipca 2019, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My właśnie jutro idziemy się szczepic i też się boję żeby niegoraczkowal

    o148o7es5xrrd9s8.png
  • Bibs Ekspertka
    Postów: 235 276

    Wysłany: 2 lipca 2019, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie budzę, nasza jak zaśnie ok 20-21 to śpi do 3, potem budzi się o 7 z tym, że pogardziła piersiami mamy ale nic na siłę ;) I my również po szczepieniu, na szczęście brak objawów więc to jak zwykle 50/50 że będzie gorączka.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2019, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Mój prawie od początku śpi 20-1, wybudzałam tylko gdy miałam nawał, a tak to korzystam :)

    Wczoraj szczepiliśmy, młody waży 4700, jak myślę, że TY Szczesliwa mamusiu urodziłas 5100 aż nie mogę w to uwierzyć! Niestety Mikołaj od wczoraj mia 37,7'C.

    Ja sama do dziś dnia nie mogę w to uwierzyć, każdy w szpitalu mnie się pytał czy cukrzycy ciążowej nie miałam i ile pozostałe dzieci ważyły.
    Na tą Sobotę zapiszę się do mojego Pana gina na przegląd ciekawa jestem jak mi to wyjaśni .

    Hej hej moje drogie 😊😊.

    Mały już od 5 dni nie drze się pp nocach więc nadzieja nadal jest że kolki minęły 😁😁 , ostatnio mnie moja siostra " pocieszyła " że kolki mogą wrócić że synek takiej jej koleżanki aż do 6 msc miał kolki 😱 , no raczej u każdego z moich dzieci jak kolki minęły to już potem się nie pojawiły więc trzeba wierzyć że będzie dobrze 😊 . Już wybrałam dzień imienin 4 Sierpnia będzie Dominik miał imieniny .Ja jeszcze nie byłam na szczepieniu z małym muszę zobaczyć kiedy będzie mieć.

  • Veri Autorytet
    Postów: 470 443

    Wysłany: 12 lipca 2019, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halo halo? Czy to już definitywny koniec Majóweczek?

    qb3cg7rfwkxw9axa.png
  • Nistera Autorytet
    Postów: 585 549

    Wysłany: 12 lipca 2019, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na to wygląda.

    zrz6wn15ye2e98l6.png
    qb3ch371t1ljmt43.png
  • Fikus Autorytet
    Postów: 352 387

    Wysłany: 13 lipca 2019, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przykre to, ale chyba tak :(

    h84fj44j8c2afjwv.png

    17u9l6d89qpw7kc9.png
  • Bibs Ekspertka
    Postów: 235 276

    Wysłany: 14 lipca 2019, 01:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czasem zaglądam, ale nikt nie pisze...

  • Veri Autorytet
    Postów: 470 443

    Wysłany: 14 lipca 2019, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to może mała reaktywacja :) Napiszcie co u Was i jak Wasze dzieciaczki.

    U nas mimo że 2 miesiące skończone to niewiele się zmieniło, szczególnie jeśli chodzi o sen. Dziś były pobudki prawie co godzinę. Nie mam pojęcia dlaczego, bo pokarm mam, więc głodny nie powinien być. Ale może wynika to z faktu, że mu się nie chce długo ssać, więc tylko podje i idzie znowu spać a za troche kolejna pobudka...

    Z innej beczki. Miała któraś z Was do czynienia ze wzmożonym napięciem mięśniowym?

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    qb3cg7rfwkxw9axa.png
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 14 lipca 2019, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vero, moim zdaniem to kwestia dziecka. Mój starszy tak się budzil, teraz ma 4 lata i potrafi się budzić w nocy czesciej niż młodszy.

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Veri Autorytet
    Postów: 470 443

    Wysłany: 15 lipca 2019, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Vero, moim zdaniem to kwestia dziecka. Mój starszy tak się budzil, teraz ma 4 lata i potrafi się budzić w nocy czesciej niż młodszy.
    To mnie za bardzo nie pocieszylaś 😋
    A jak Mikołaj sypia? Bo widzę że w podobnym wieku do mojego Maksa.

    qb3cg7rfwkxw9axa.png
  • Bibs Ekspertka
    Postów: 235 276

    Wysłany: 16 lipca 2019, 06:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas w drugą stronę, dziś Agata kończy 10 tygodni i spała bez pobudki od 22.00 do 5.30, za to mniej je bo raz, że nie ma kiedy to i mniejsze(o połowę) porcje niż teoretycznie potrzebuje. Do tej pory dobrze przybierała. Ehh życie takiego maluszka to ciągły stres...

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lipca 2019, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej moje drogie 😊.

    Ja też tu jestem nie będę też sama ze sobą pisać 😉 , a przy 5 dzieci mam co robić . U nas kolki minęły na dobre 😁 , ale za to mam trochę problem z małego usypianiem może mu się to jakoś w końcu odmieni już próbowałam wszystkiego na spacerach w wózku wszak zaśnie , ale zaraz 5 minut i nie śpi podobnie jest w domu pochodzę z nim zaśnie wejdę do domu i już oczy jak 5 zł 🙈🙈🙊🙉 , kołysanki , śpiewanie szumy nic nie skutkuje jedynie co pomaga to bujnie 🙊🙊🙊 . W tą sobotę jedziemy z małym na podcięcie wędzidełka , ale będzie płakać moje maleństwo 😔 . Dominik bardzo często się uśmiecha ❤, patrzy się już na wszystkich ❤. Byłam też z Dominikiem na takiej kontrolnej wizycie oj waży swoje całe 6400 gram szczęścia ❤ , a ubranka to nawet i na 74 cm 😱 mu zakładam będzie z niego kawał chłopa 😁😁.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lipca 2019, 12:45

    Szczesliwa ledwo zywa, Veri lubią tę wiadomość

  • Fikus Autorytet
    Postów: 352 387

    Wysłany: 16 lipca 2019, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ho :) u nas w zeszłym tygodniu była wizyta patronażowa pediatry, mały mierzył wtedy 60 cm a wagowo miał chyba 4,4 kg, póki co lekarka się nie czepiała, powiedziała, że dobrze przybiera. Żeby nie było tak kolorowo, to dokładnie od tej wizyty mały nagle przybrał tylko 80 g w 6 dni i od soboty strasznie denerwuje się przy piersi (dotychczas całe dnie spędzał wisząc na cycu), tzn. poje dosłownie może 2-3 min i nerw, na drugiej piersi to samo, myśleliśmy, ze może się nie najada? Podaliśmy mu w niedzielę dwa razy mm, w sumie wypił max 150 ml, po czym wczoraj napisałam do położnej, żeby coś poradziła, ale wg niej to skok! Na razie nie panikujemy, wczoraj jeszcze raz zważyłam Tymka i teraz czekamy tydzień i zobaczymy jaki będzie przyrost.

    Do tego nasz misiu jest raczej nie odkładalny, tzn. cały czas trzeba go nosić, pięknie zasypia tylko na spacerach i o dziwo dzisiaj pierwszy raz sam mi zasnął w chicco, śpi już od godziny, zdążyłam pierwszy raz wykąpać się będąc samą z nim w domu :D Normalnie co za piękny dzień :D Pozdrawiamy!

    Szczesliwa ledwo zywa, Szczęśliwa Mamusia, Veri lubią tę wiadomość

    h84fj44j8c2afjwv.png

    17u9l6d89qpw7kc9.png
  • Szczesliwa ledwo zywa Autorytet
    Postów: 965 638

    Wysłany: 16 lipca 2019, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej:) my jutro kończymy 2 miesiące. Jednak przy dziecku tak leci czas że szok! Florian rośnie w oczach , 2 tygodnie temu ważył 4660 więc teraz pewnie dobil do 5 kg a urodził się nie cały 3 kilowy. Rozchulalam laktacje, mały w nocy je zazwyczaj 3 razy ale zjada i usypia odrazu, gorzej że ja się rozbudzam i zasnąć nie mogę:P co do wolnych chwil to wcześniej wstaje niż przed ciąża i szybciej mam zrobiony obiad i wgl:D

    Szczęśliwa Mamusia, Veri lubią tę wiadomość

    o148o7es5xrrd9s8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lipca 2019, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa ledwo żywa Ile bym dała moja droga za chwilę dla siebie , czy dla męża czy nawet dzieci jak mały śpi to a to obiad ,te starsze dzieci mi pomagają przy sprzątaniu , pranie pomagają mi rozwiesić , przy myciu naczyń itp , a wieczory to różne są Dominik bardzo długo zasypia np dziś zaczęłam go usypiać o 12.00 i tak dobrze to zasnął przed 15.00 🙊🙉🙈 .

  • Szczesliwa ledwo zywa Autorytet
    Postów: 965 638

    Wysłany: 16 lipca 2019, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa Mamusia wrote:
    Szczęśliwa ledwo żywa Ile bym dała moja droga za chwilę dla siebie , czy dla męża czy nawet dzieci jak mały śpi to a to obiad ,te starsze dzieci mi pomagają przy sprzątaniu , pranie pomagają mi rozwiesić , przy myciu naczyń itp , a wieczory to różne są Dominik bardzo długo zasypia np dziś zaczęłam go usypiać o 12.00 i tak dobrze to zasnął przed 15.00 🙊🙉🙈 .

    Przy 5 dzieciach pewnie czasu spokojnie zrobić siku bym nie miała także i tak Cię podziwiam że dajesz radę wszystko pogodzić i radzisz sobie świetnie !

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    o148o7es5xrrd9s8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lipca 2019, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa ledwo zywa wrote:
    Przy 5 dzieciach pewnie czasu spokojnie zrobić siku bym nie miała także i tak Cię podziwiam że dajesz radę wszystko pogodzić i radzisz sobie świetnie !

    Dziękuję moja droga 😘.

  • Nistera Autorytet
    Postów: 585 549

    Wysłany: 16 lipca 2019, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to wsumie nie mam za bardzo co pisać ponieważ jestem posiadaczką bezcennego egzemplarza tzw. złotego dziecka. Nie płacze, nie drze się, jest odkładalny, je co 3-4 godziny , zje co ma zejść i wypluwa cyca , nie wisi na mnie 24h, przesypia całe noce z jedną pobudka , na spacerach jest mega grzeczny albo śpi albo Po prostu leży i coś tam sobie ogląda, interesują to zabawki i umie i lubi leżeć godzinami wpatrując się w nie, zaczyna także już je lapac jeszcze nieporadnie ale jednak. Także ja nie narzekam na macierzyństwo. Jedynie co to waga n ue bardzo chce w dół iść, zostało jeszcze 6 kg.

    Szczęśliwa Mamusia, Veri lubią tę wiadomość

    zrz6wn15ye2e98l6.png
    qb3ch371t1ljmt43.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2019, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nistera wrote:
    Ja to wsumie nie mam za bardzo co pisać ponieważ jestem posiadaczką bezcennego egzemplarza tzw. złotego dziecka. Nie płacze, nie drze się, jest odkładalny, je co 3-4 godziny , zje co ma zejść i wypluwa cyca , nie wisi na mnie 24h, przesypia całe noce z jedną pobudka , na spacerach jest mega grzeczny albo śpi albo Po prostu leży i coś tam sobie ogląda, interesują to zabawki i umie i lubi leżeć godzinami wpatrując się w nie, zaczyna także już je lapac jeszcze nieporadnie ale jednak. Także ja nie narzekam na macierzyństwo. Jedynie co to waga n ue bardzo chce w dół iść, zostało jeszcze 6 kg.

    Jej jak ja Ci moja droga zazdroszczę , moja Gabrysia taka była taka spokojna całe dnie spała , jak nie spała to spokojnie leżała ile dałabym aby Dominik był taki.

  • Veri Autorytet
    Postów: 470 443

    Wysłany: 17 lipca 2019, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nistera, chyba wszystkie Ci zazdroscimy 😁

    Mi raz Maks przepał 5 godzin w nocy i do tej pory nie jestem w stanie powtórzyć tego sukcesu. A niby wszystko robimy tak samo...

    Nasz waży już ponad 6 kg. Ile cm nie wiem niestety ale ciuchy na 68 a czasami na 74.
    Karmię głównie piersią, ale zdarza się, że zje mm. Ja w ogóle po 3 miesiącu planuje powoli odejść od kp.

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    qb3cg7rfwkxw9axa.png
‹‹ 1299 1300 1301 1302 1303 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ