X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majóweczki 2019
Odpowiedz

Majóweczki 2019

Oceń ten wątek:
  • Zielona koniczyna Autorytet
    Postów: 329 139

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa ledwo zywa wrote:
    Aktualizacja:) jak tam dzieciaki?? Jak sobie radzą z jedzeniem? U nas już powoli mogę podawać obiady w formie normalnej czyli osobno np ziemniak, mieso i surówka A nie wszystko w postaci papki zmieszanej w calosc:) dziś np zrobiłam Pure z batata, mały kotlecik cielecy w kosteczke i mizerie


    A bardzo dobrze moja droga ja Dominikowi wszystko daję nawet grzyby raz zrobiłam sos pieczarkowy trochę tak rozgniotlam widelcem pogryzł i zjadł lub kotleta z piersi kurczaka , jajko ugotowane i żurek , daję też mu np kromkę chleba i całą zjada lub herbatnika czy chrupka z kukurydzy są takie długie a'la paluchy w Biedronce . Kompoty mu gotuję sama nie bawię się w soczki nie soczki z butelek .
    Dominik nawet po mnie naśladuje " śpiewanie " la la la 😄♥️ strasznie ma długą stopę aż 14 cm 😱😱 , a ma prawie 11 msc to ja nie wiem jaki rozmiar buta będzie mieć jak będzie np mieć 2 np latka jak tą długość stopy odpowiada rozmiar buta 24 🤦😱 , a moja Ania miała taki numer bucików na roczek ma 3 latka i na 26 jej kupuję .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia 2020, 12:33

    Szczesliwa ledwo zywa lubi tę wiadomość

    Mama 5 dzieci 🧒👩‍🦱👩‍🦱👩‍🦱🧒
    04.06.2016.r 9 tc [*] Aniołek 😇💔 Pamiętamy 💔
    Ślub cywilny 28.09.2013r ❤️❤️
    Ślub kościelny 💒 26.11.2017r
    Na ovufriend i bbf od 2016 r.
    " Jeszcze będzie pięknie , mimo wszystko.
    Tylko załóż wygodne buty , bo masz do przejścia całe życie ".
    Jan Paweł II
  • Szczesliwa ledwo zywa Autorytet
    Postów: 965 638

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielona koniczyna wrote:
    A bardzo dobrze moja droga ja Dominikowi wszystko daję nawet grzyby raz zrobiłam sos pieczarkowy trochę tak rozgniotlam widelcem pogryzł i zjadł lub kotleta z piersi kurczaka , nawet jajko ugotowane i żurek , daje też mu np kromkę chleba i cała zjada lub herbatnika lub chrupka z kukurydzy są takie długie a'la paluchy w Biedronce . Kompoty mu gotuję sama nie bawię się w soczki nie soczki z butelek .
    Dominik nawet po mnie naśladuje " śpiewanie " La La La 😄♥️ strasznie ma długą stopę aż 14 cm 😱😱 , a ma 11 msc to ja nie wiem rozmiar buta będzie mieć jak będzie np mieć 2 np latka jak ta długość stopy odpowiada na razie zamiar 24 🤦😱 a moja Ania miała taki numer buta na roczek ma 3 latka i na 26 jej kupuję .
    Dominik to będzie duży silny chlop:)

    Zielona koniczyna lubi tę wiadomość

    o148o7es5xrrd9s8.png
  • Zielona koniczyna Autorytet
    Postów: 329 139

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa ledwo zywa wrote:
    Dominik to będzie duży silny chlop:)


    Mam taką nadzieję 😄😄😄 ciekawa jestem po kim on taki duży mój mąż nie jest aż tak wysoki , a jak się urodził to taki kurczaczek był dopiero jak miał jakoś 1,2 latka to taki pulchniutki był , mój mąż ma 180 numer buta 45 mój tata też tyle miał 180 numer buta 45 , dziadek mojego męża był szczupły i taki trochę mizerny ojca miał tylko na papierze zaś tata mojego taty podobno był wysoki może w pradziadka poszedł 😄 .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia 2020, 12:39

    Mama 5 dzieci 🧒👩‍🦱👩‍🦱👩‍🦱🧒
    04.06.2016.r 9 tc [*] Aniołek 😇💔 Pamiętamy 💔
    Ślub cywilny 28.09.2013r ❤️❤️
    Ślub kościelny 💒 26.11.2017r
    Na ovufriend i bbf od 2016 r.
    " Jeszcze będzie pięknie , mimo wszystko.
    Tylko załóż wygodne buty , bo masz do przejścia całe życie ".
    Jan Paweł II
  • Veri Autorytet
    Postów: 470 443

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazdroszczę Wam z tym jedzeniem. U nas pod tym względem bardzo słabo. Tzn papki je pięknie, ale grudki kompletnie nie wchodzą, nie wspomnę już o jakichś większych kawałkach. Nie wiem dlaczego on prawie w ogóle nie gryzie (mimo, że ma 8 zębów) tylko połyka jak pelikan :/
    Dzisiaj próbowałam dać mu słoiczek po 8 miesiącu, gdzie były kawałeczki i zjadł może ze 4 łyżeczki i przy każdej odruch wymiotny, a potem już zacisnął buzię i tyle..

    Za to spanie bardzo dobrze. Już prawie każdą noc przesypia do rana bez żadnej pobudki.

    No i wczoraj były pierwsze 3 kroki bez trzymanki, więc myślę, że na roczek jest szansa, że będzie już fajnie chodził :)

    Zielona koniczyna, Szczesliwa ledwo zywa lubią tę wiadomość

    qb3cg7rfwkxw9axa.png
  • Zielona koniczyna Autorytet
    Postów: 329 139

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veri wrote:
    Zazdroszczę Wam z tym jedzeniem. U nas pod tym względem bardzo słabo. Tzn papki je pięknie, ale grudki kompletnie nie wchodzą, nie wspomnę już o jakichś większych kawałkach. Nie wiem dlaczego on prawie w ogóle nie gryzie (mimo, że ma 8 zębów) tylko połyka jak pelikan :/
    Dzisiaj próbowałam dać mu słoiczek po 8 miesiącu, gdzie były kawałeczki i zjadł może ze 4 łyżeczki i przy każdej odruch wymiotny, a potem już zacisnął buzię i tyle..

    Za to spanie bardzo dobrze. Już prawie każdą noc przesypia do rana bez żadnej pobudki.

    No i wczoraj były pierwsze 3 kroki bez trzymanki, więc myślę, że na roczek jest szansa, że będzie już fajnie chodził :)


    Powiem Ci kochana że ja też mojemu wszystko miksuję też na nawet najmniejsze kawałki ma odruch wymiotny , najważniejsze że je niech je nawet papki 😊.
    Mój to dziwnie śpi nawet nie wiem czy to można spaniem nazwać 🤔 np wstanie skoro świt o 5.30 i tak " zasypia " o 10/11 i nie minie parę minut np jest 10.05 i zaraz np 10.10 i już nie śpi 🤦 , w nocy ładnie mi śpi tylko nad ranem tak 1,3 w nocy się kręci milion razy 🤦😒 , ma wodę z kleikiem ryżowym próbowałam go odduczyć nocnego jedzenia , ale nie dało to rady bo smoczka nie chciał , kręcił się , marudził to w końcu już zrobiłam mu te mleko i zasnął koło 4 i zaraz 6 wstał i przysnął dopiero po 11 🤦 .


    E no super ❤️ brawo dla Maksia 💪💓.
    Dominik raczkuje plus chodzi i wszystkiego się trzyma parę razy tak było że sam się puścił i stał a nawet jeden krok zrobił , ale od tego czasu nic tylko raczkuje wszędzie i trzyma się wszystkiego może jest szansa że jak będzie mieć roczek to pójdzie sam Ania na roczek właśnie już chodziła .

    Veri lubi tę wiadomość

    Mama 5 dzieci 🧒👩‍🦱👩‍🦱👩‍🦱🧒
    04.06.2016.r 9 tc [*] Aniołek 😇💔 Pamiętamy 💔
    Ślub cywilny 28.09.2013r ❤️❤️
    Ślub kościelny 💒 26.11.2017r
    Na ovufriend i bbf od 2016 r.
    " Jeszcze będzie pięknie , mimo wszystko.
    Tylko załóż wygodne buty , bo masz do przejścia całe życie ".
    Jan Paweł II
  • Veri Autorytet
    Postów: 470 443

    Wysłany: 13 maja 2020, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej, czy ktoś tu jeszcze zagląda?

    Maj to miesiąc pięknych wspomnień <3

    U nas już po urodzinach. Co prawda w dobie pandemii zrobiliśmy skromne spotkanie tylko dla najbliższych, ale według mnie impreza się udała i będzie miła pamiątka.

    Maks chodzi już sam coraz lepiej. Z jedzeniem raczej bez zmian, a może nawet gorzej :/ Noce ładnie, zdarzają się pobudki na mleko, ale to już raczej nad ranem. Nic jeszcze konkretnego nie mówi, mimo, że my nawijamy do niego dużo, widzę też, że sporo rozumie. Należy raczej do tych odważnych dzieci, co nie boją się ludzi ani zwierząt. Histerie pojawiają się w momencie gdy czegoś mu nie wolno. To w skrócie tyle. Dajcie znać co u Was :)

    Zielona koniczyna lubi tę wiadomość

    qb3cg7rfwkxw9axa.png
  • Zielona koniczyna Autorytet
    Postów: 329 139

    Wysłany: 14 maja 2020, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veri wrote:
    Hej hej, czy ktoś tu jeszcze zagląda?

    Maj to miesiąc pięknych wspomnień <3

    U nas już po urodzinach. Co prawda w dobie pandemii zrobiliśmy skromne spotkanie tylko dla najbliższych, ale według mnie impreza się udała i będzie miła pamiątka.

    Maks chodzi już sam coraz lepiej. Z jedzeniem raczej bez zmian, a może nawet gorzej :/ Noce ładnie, zdarzają się pobudki na mleko, ale to już raczej nad ranem. Nic jeszcze konkretnego nie mówi, mimo, że my nawijamy do niego dużo, widzę też, że sporo rozumie. Należy raczej do tych odważnych dzieci, co nie boją się ludzi ani zwierząt. Histerie pojawiają się w momencie gdy czegoś mu nie wolno. To w skrócie tyle. Dajcie znać co u Was :)


    A u mnie jakoś leci nikt nie pisał to sama ze sobą nie będę pisać 😋 , dzieci zdrowe my też , jutro idę z Dominikiem na szczepienie takie zaległe plus bilans na 12 msc i dodatkowo szczepienie ze starszą rocznik 2011 , Ania raz bawi się z Dominikiem raz mu dokucza czasami myślę że to się nie zmieni ale czas pokaże . Plecy jak mnie bolały tak bolą mam mieć znów teleporadę , trafiam ostatnio na takich lekarzy co nic tylko by prochami leczyli , nie wiem gdzie iść dalej nawet z dzieckiem nie mam jak iść do ortodonty , na prywatną wizytę u kardiolog czekam już rok a to z córeczką muszę iść nie jest jakieś pilne , z Dominikiem miałam mieć wizytę u ortopedy taka zwykła konsultacja i już chyba z trzeci raz mi przełożyli na lipiec teraz Dominik postawił sam dwa kroczki ♥️💪 , sam kuca i wstaje , je już praktycznie wszystko to co my nie gotuje mu osobno , nie wiem ile waży ale pewnie sporo , ślini się okropnie pewnie kolejne zęby mu idą ubranka to na 104 zakładam 😱🙈 , dużo już " mówi , a dzie , Grześ , Ania , tata , mama , dzidzi , dada ,dziadzia , baba , at , brum brum i śmieje się w głos tak fajnie he he ♥️ .

    A i zostałam ciocią po raz kolejny moja siostra została mamą po raz 3 , mają już córeczkę ma 5 lat , synka ma prawie 3 latka i teraz urodził im się 1 Maja synek kolejny , Tadeusz Franciszek miał 56 cm ważył 3800 szybki poród miała w ciągu 10 minut urodziła 😱 mały urodził się o 1.20 . Ma trochę już mój tata tych wnuków 😁.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2020, 14:15

    Mama 5 dzieci 🧒👩‍🦱👩‍🦱👩‍🦱🧒
    04.06.2016.r 9 tc [*] Aniołek 😇💔 Pamiętamy 💔
    Ślub cywilny 28.09.2013r ❤️❤️
    Ślub kościelny 💒 26.11.2017r
    Na ovufriend i bbf od 2016 r.
    " Jeszcze będzie pięknie , mimo wszystko.
    Tylko załóż wygodne buty , bo masz do przejścia całe życie ".
    Jan Paweł II
  • Bibs Ekspertka
    Postów: 235 276

    Wysłany: 18 maja 2020, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Postanowiłam w końcu coś napisać. Ciągle czasu brakuje. Przeprowadziliśmy się do większej chaty i jest ogrom roboty.
    Moja Agatka ciągle tylko czołga się, ani myśli podnieść dupke. Nawet nie siedzi jeszcze super pewnie. Pediatra nie każe nic przyspieszać więc czekamy. Do tego Agata jest szczuplutka bo waży 8kg.

    Veri co do jedzenia to u nas w przypadku obu córek było podobnie. Dawałam słoiczki, papki. Jadły, ale jak tylko dałam z drobinkami to zaraz odruch wymiotny. Ale rownolegle dawałam też chrupki, biszkopty, chlebek podlubany na kawałki czy to miękkie z bułki i to np Agata jadla i je super. Więc rzuciłam te słoiki w cholere tym bardziej, że jak je otwieralam to samej mi było niedobrze od tego zapachu. One są po prostu ohydne w smaku.Teraz Agata powoli je wszystko co my, tylko drobno posiekane, małe kawałki. Starsza też tak nauczyła się gryźć choć do tej pory nie je zup ale ona to wyjątkowy przypadek.
    Że spaniem to moje dziewczyny śpią jak mopsy od 21-22 do 10 rano bez żadnej pobudki. Nie mogę przestawić ich na wcześniejsze chodzenie spać. Po zmianie czasu jakoś tak się porobiło.

    Koniczyna Wow ten Twój syn to wymiata. Moja trzylatka ma stopę dl 15cm.Moze Dominik będzie koszykarzem ;)
    Ile w sumie wnuków ma Twój tata?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2020, 09:22

    Zielona koniczyna lubi tę wiadomość

  • Zielona koniczyna Autorytet
    Postów: 329 139

    Wysłany: 18 maja 2020, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bibs wrote:
    Cześć dziewczyny. Postanowiłam w końcu coś napisać. Ciągle czasu brakuje. Przeprowadziliśmy się do większej chaty i jest ogrom roboty.
    Moja Agatka ciągle tylko czołga się, ani myśli podnieść dupke. Nawet nie siedzi jeszcze super pewnie. Pediatra nie każe nic przyspieszać więc czekamy. Do tego Agata jest szczuplutka bo waży 8kg.

    Veri co do jedzenia to u nas w przypadku obu córek było podobnie. Dawałam słoiczki, papki. Jadły, ale jak tylko dałam z drobinkami to zaraz odruch wymiotny. Ale rownolegle dawałam też chrupki, biszkopty, chlebek podlubany na kawałki czy to miękkie z bułki i to np Agata jadla i je super. Więc rzuciłam te słoiki w cholere tym bardziej, że jak je otwieralam to samej mi było niedobrze od tego zapachu. One są po prostu ohydne w smaku.Teraz Agata powoli je wszystko co my, tylko drobno posiekane, małe kawałki. Starsza też tak nauczyła się gryźć choć do tej pory nie je zup ale ona to wyjątkowy przypadek.
    Że spaniem to moje dziewczyny śpią jak mopsy od 21-22 do 10 rano bez żadnej pobudki. Nie mogę przestawić ich na wcześniejsze chodzenie spać. Po zmianie czasu jakoś tak się porobiło.

    Koniczyna Wow ten Twój syn to wymiata. Moja trzylatka ma stopę dl 15cm.Moze Dominik będzie koszykarzem ;)
    Ile w sumie wnuków ma Twój tata?

    Bibs Mój tata ma już 9 wnuków 😁.

    Byłam z Dominikiem na szczepienie najpierw ważenie itp ja weszliśmy do przychodni to dezynfekcja rąk mierzenie temp i taki wywiad czy nigdzie nie wyjeżdżaliśmy zza granicę itp , Dominik spory ciężar waży już 11,5 kg 😱🙈 , kolejne szczepienie 26 Czerwca Marysia trochę płakała ale mamy już to za sobą .

    Bibs Co do spania to mój dziwnie śpi moja siostra poradziła mi abym może Dominik miał dwie drzemki , lub z nim na dworze pochodziła ale nie zawsze jest pogoda , a on za żadne skarby nie zaśnie mi w wózku , w domu podobnie ma tylko dwie góra trzy niby drzemki np wstaje o 5 i zasypia dopiero między 11/12 potem idzie na drugą drzemkę koło 14/15 i czasami co rzadko się zdarza 17/18 potem to zasypia o 21 i śpi przez całą noc , jak on sam tak z siebie mi zasypia próbowałam go przestawić żeby np rano i koło obiadu ale i tak koło południa zasypia najwidoczniej tyle potrzebuje .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2020, 12:19

    Mama 5 dzieci 🧒👩‍🦱👩‍🦱👩‍🦱🧒
    04.06.2016.r 9 tc [*] Aniołek 😇💔 Pamiętamy 💔
    Ślub cywilny 28.09.2013r ❤️❤️
    Ślub kościelny 💒 26.11.2017r
    Na ovufriend i bbf od 2016 r.
    " Jeszcze będzie pięknie , mimo wszystko.
    Tylko załóż wygodne buty , bo masz do przejścia całe życie ".
    Jan Paweł II
  • Bibs Ekspertka
    Postów: 235 276

    Wysłany: 18 maja 2020, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczyna masz rację, w tej kwestii najwidoczniej trzeba się wsłuchać w potrzeby dziecka. A jak Dominik znosi wizyty w przychodni? Bo u nas rykk niemilosierny na sam widok pielęgniarki...

    A Wasze dzieci piją jeszcze mleko? Moja po 7mc odmówiła butelki i od tamtej pory zje w porywach 2 razy kleik ryżowy na mleku ale to max po 150 ml.
    Syn mojej siostry 2,5 roku i pije mleko z butli kilka razy w ciągu dnia a moje to prawie wcale i jak tu mają przybrać... Właśnie daje Agacie chleb z masłem bo nie zjadła kleiku na śniadanie, ehh

    Zielona koniczyna lubi tę wiadomość

  • Zielona koniczyna Autorytet
    Postów: 329 139

    Wysłany: 18 maja 2020, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bibs wrote:
    Koniczyna masz rację, w tej kwestii najwidoczniej trzeba się wsłuchać w potrzeby dziecka. A jak Dominik znosi wizyty w przychodni? Bo u nas rykk niemilosierny na sam widok pielęgniarki...

    A Wasze dzieci piją jeszcze mleko? Moja po 7mc odmówiła butelki i od tamtej pory zje w porywach 2 razy kleik ryżowy na mleku ale to max po 150 ml.
    Syn mojej siostry 2,5 roku i pije mleko z butli kilka razy w ciągu dnia a moje to prawie wcale i jak tu mają przybrać... Właśnie daje Agacie chleb z masłem bo nie zjadła kleiku na śniadanie, ehh


    Bardzo dobrze znosi wizyty nie marudzi itp , żeby tak na codzień był taki spokojny a to zło wcielone ma niezły charakter nie lubi siedzieć w nowym łóżku cały czas by tylko raczkował , mówiłam mężowi aby może taki kojec drewniany na podłogę zrobił to bym mogła np do kuchni postawić położyć pod to chodnik i bym miała go na oku lub w inny pokoju to mój mąż na to żebym z głowy sobie to wybiła 🤦🤦🤦🤦.
    Dominik i Ania piją mleko Dominik mm Ania już takie zwykłe krowie te starsze też bardzo lubią mleko pić .

    Mama 5 dzieci 🧒👩‍🦱👩‍🦱👩‍🦱🧒
    04.06.2016.r 9 tc [*] Aniołek 😇💔 Pamiętamy 💔
    Ślub cywilny 28.09.2013r ❤️❤️
    Ślub kościelny 💒 26.11.2017r
    Na ovufriend i bbf od 2016 r.
    " Jeszcze będzie pięknie , mimo wszystko.
    Tylko załóż wygodne buty , bo masz do przejścia całe życie ".
    Jan Paweł II
  • Asia2000 Autorytet
    Postów: 588 407

    Wysłany: 18 maja 2020, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. My też już po roczku. Imprezka w domu wśród najbliższych plus oddzielnie wpadła moja siostra(jako że one to włoczy sie wszędzie wolałam nie ryzykować;). Mała dostała tablice manioulacyjna od nas(robiliśmy ją od stycznia i dobrze że nakupowaliśmy materiałow w castoramie, wyrobiliśmy sie na styk przez tego korono), oczywiście wjechał pierwszy merc i rowerek od dziadków:). Moja siostra jako że dzieci nei ma kupiła małej prezent który uzyjemy znacznie póxniej:)))). Idą nam właśnie górne dwójki, nie jest tak źle jak przy tych pierwszych ale są napady, najczęściej w nocy. Czyli mamy już 4 na dole, jedynki górne w połowie , dwójki w przebiciu i kły tak coś nabrzmiałe jakby w natarciu. Szczepiliśmy się na meningokoki , druga dawkę więc cieszę się że mimo korony jesteśmy dość terminowi w szczepieniach. Mała zaczyna rozpędzac sie z chodzeniem. Mam troszkę ostrych kantów więc żyje w strachu. Zbudowałam duży drewniany kojec i czasem tam sie bawimy żeby byłą bezpieczna.Szkoda że ostatnio pada bo na trawie to jest rewelacja, jak upadnie to nic sie jej nie stanie. Mamy zaliczonych kilka upadków, boszeee starszne to jest. Zawsze w takich sytuacjach wchodzi doktor ralf(czyli nasz pies) i wtedy jest lepiej:). Mamy rozmiar 86.(waga 9,2) Co do jedzenia nie jest żle, mamy podrażnienie po truskawkach(już 3 proby były). Mleczko nocne musi wjechac bo jak zwiększaliśmy jedzenie w ciągu dnia to w nocy bolał ja brzuch.... z przejedzenia. W zdień to spala ale jak na noc dostawała więcje to było za dużo. Wszędzie jej pełno, na wszystko mówi "g"(kot to gegek lub gejek), jest też abawa(jej pierwsze słowo). No i najgorsze...noce. Noce neistety sa dalej koszmarem. Zasypia koło 7 ,przeniesiona do łożeczka budzi sie koło 9 i musi spać z nami. Wtedy pobudka w nocy, czasami uśnie po mleku ale czasmi lezy i nie może spać-wtedy jest zachęcanie do zabawy. Nie wiem czy to czasmai nie skok lub zęby. Jak zaśnie to około 5 zaczyna sie wiercenie(nuruje jak dzik w malinach, tak głową napiera) i o 6 równo pobudeczka(egar ma chyba w ty...;). No i ostatnio jakoś tak znó zrobiło sie monotonnie bo wszędzie trzeba jej pilnować. Wiem wiem...narzekałam że nie pełza ..że nie raczkuje...a teraz że wszedzie wstaje... a jak wy spedzacie z maluchami czas? siedzicie z nimi czy jak to wygląda?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2020, 13:58

    Zielona koniczyna lubi tę wiadomość

  • Asia2000 Autorytet
    Postów: 588 407

    Wysłany: 18 maja 2020, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak usypiacie wasze maluchy? Kladzenie do łozeczka i mówienie zaśnij wydaje sie jakimś sf:).

  • Asia2000 Autorytet
    Postów: 588 407

    Wysłany: 18 maja 2020, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i wogóle jestemw szoku że to już rok:). Tyle wspomnień..tyle chwil cudownych..szkoda że to sie rozpadło(wiem powtarzam sie). A jak tam grupa na FB? Istnieje jeszcze?

    Zielona koniczyna lubi tę wiadomość

  • Zielona koniczyna Autorytet
    Postów: 329 139

    Wysłany: 19 maja 2020, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia2000 wrote:
    No i wogóle jestemw szoku że to już rok:). Tyle wspomnień..tyle chwil cudownych..szkoda że to sie rozpadło(wiem powtarzam sie). A jak tam grupa na FB? Istnieje jeszcze?


    Istnieje 😁😁.

    Masz rację minął ten rok nie wiadomo kiedy .

    Asia Mój sam z siebie zasypia nie śpiewam mu itp z resztą na Dominika nawet noszenie i lulanie " nie działa " , a z racji że mam chory kręgosłup , a on już swoje waży to biorę go jak wymaga tego dana sytuacja , np do karmienia , dać mu jeść , przebrać go , czy tak go wziąść aby sobie raczkował 🙂 .

    Wszystkiego najlepszego dla waszej Niuni z okazji roczku 🎈🎉🎊🎂🎁 , rośnij we wszelkim zdrowiu słoneczko 😘.


    Powiem Ci że ja to różnie z Dominikiem spędzam czas zazwyczaj rano on wstaje skoro świt , idzie spać między 11/12 w między czasie zje kaszkę tam raczkuje trzeba go non stop pilnować zaraz koło niego Ania chodzi też trzeba na nią patrzeć bo Bóg jeden wie co ona może zrobić , Dominik bardzo lubi bawić się taka ciuchcią , samochodzikami takimi dużymi małych zabawek mi nie daje albo chowam jeśli takie znajdę , moje córeczki Marysia i Gabrysia się z Dominikiem lubią bawić pomagają mi przy nim , lub Grześ też mi pomaga żeby go np przynieść , jak jest pogoda to wychodzę z dziećmi na podwórko Dominik bardzo lubi spacery jest o wiele lepiej niż wcześniej poprzednio to był koszmar . Jak jest teraz ta zdalna nauka a mam 3 dzieci się uczących to wszystko robię na raty czasami to niestety nie mam nawet czasu aby z dziećmi due pobawić tak dużo czasu to zajmuje najpierw odrub z jedną potem z drugą wytłumacz itp , syn sam sobie radzi ale też potrzebuje mojego wsparcia itp a jeszcze tak Ania widzi że dziewczynki odrabiają lekcje to i ona też chce , i siada z nami przy stole i sobie rysuje na kartkach , Dominik siedzi sobie spokojnie w łóżku dobrze że daje mi abym z dziewczynkami odrobiła lekcje itp , różnie też bywa z tą organizacją czasu ale jakiś trzeba sobie radzić .

    Mama 5 dzieci 🧒👩‍🦱👩‍🦱👩‍🦱🧒
    04.06.2016.r 9 tc [*] Aniołek 😇💔 Pamiętamy 💔
    Ślub cywilny 28.09.2013r ❤️❤️
    Ślub kościelny 💒 26.11.2017r
    Na ovufriend i bbf od 2016 r.
    " Jeszcze będzie pięknie , mimo wszystko.
    Tylko załóż wygodne buty , bo masz do przejścia całe życie ".
    Jan Paweł II
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2020, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey:) i nasza mała Szatanica skończyła niedawno rok:) leci ten czas za szybko.. a ciąża się tak dłużyła;D
    Iga wazy koło 9 kg, jest na etapie stawania przy wszystkim i prób chodzenia przy meblach. Z jednej strony bym chciała, żeby już biegała, a z drugiej, to takie wygodne, ze jeszcze wszędzie nie sięga. Ale myśle, ze to się niedługo skończy. Mamy 4 żeby- takie kasowniki, ale idą nam kolejne i Iga bardzo złe je znosi. Ona ogólnie jest płaczliwym dzieckiem, ciężko jej się samej zająć. Jak mamusia wyjdzie z pokoju, to jest wrzask. A teraz 100 razy gorzej. W nocy wstaje milion razy, złe zasypia. Usypianie to u nas dramat. Żałuje, ze nauczyłam spać w łóżku z nami. Muszę się z nią kłaść i czekać aż się wyskacze. Czasem mam dość i zostawiam ja sama z tata, idę się myć, a jak wracam jest tak zmęczona płaczem, ze cyc w buzi i śpi. Ale przecież tak nie można. W ogóle nie rozumiem, czemu ona nie zaśnie z tata, skoro on jej poświęca bardzo dużo czasu. Myślimy o odstawieniu od piersi, bo może dlatego jest taka zależna ode mnie. A mała małpa gryzie mnie codziennie kilka razy. Sutki mam bardziej zbolałe niż na początku. Charakterna mała. Mogłaby mieć charakter po tacie, a jest zołza po mnie niestety.
    Dalej się staramy o rodzeństwo, ale nic póki co. A Igusia jest bardzo towarzyska i by jej się małe bobo w domu przydało. Widać, ze lgnie do dzieci. Albo pojdzie do żłobka. Ciekawe jak będą wygladac zapisy. Przez te ograniczenia pewnie w ogóle nie będzie miejsc. A zaraz trzeba do pracy wracać.
    Asia, ja tez żałuje, ze to się tak skończyło. No, ale cóż.. dobrze, ze się czasem ktoś odzywa.
    Pozdrawiam Was serdecznie!:)

    Zielona koniczyna lubi tę wiadomość

  • Veri Autorytet
    Postów: 470 443

    Wysłany: 19 maja 2020, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,

    Fajnie, że się odezwałyście i napisałyście co u Was. Ja, podobnie jak Asia, bardzo żałuję, że forum umarło. Miło "porównać" dzieciaki i dowiedzieć się, jakie są podobieństwa w zachowaniu, a co robią inaczej.

    Bibs, trochę mnie podbudowałaś z tym jedzeniem, bo już naprawdę czasami witki opadają. Spróbuję powoli dawać mu więcej stałych pokarmów. Kupiłam nawet sztućce inne niż ja karmię, może się zainteresuje :)

    U nas mleko nadal na 1 miejscu. Pije bardzo chętnie, jakieś 4 porcje na dobę po 180, plus do tego posiłek z kaszki, osobno owoce no i obiad jak się skusi. Waży niecałe 11 kg, z wagi domowej wychodzi dokładnie 10,8. Ciuchy na 86, powoli przechodzimy na 92.

    Co do zasypiania, to ja mam to szczęście, że młody od 6 miesiąca życia sam w łóżeczku, w swoim pokoju. Wcześniej spał w dostawce. Z nami nigdy. No i teraz zazwyczaj zasypia sam po rytuale typu kąpiel, kaszka, zęby, bajka. Potem włączam mu króliczka Alilo (swoją drogą zakochany w nim tak, że aż się trzęsie, żeby włączyć :) ) i wychodzę z pokoju. W 80% przypadków pada sam. W tych pozostałych 20% trzeba z nim w pokoju posiedzieć i dotrzymać towarzystwa aż zaśnie, ale wtedy staram się nie utrzymywać z nim kontaktu wzrokowego i nic nie mówić

    Kiedy robicie szczepionkę MMR? Dobrze pamiętam, że to w 13-14 miesiącu?

    Zielona koniczyna, Asia2000 lubią tę wiadomość

    qb3cg7rfwkxw9axa.png
  • Zielona koniczyna Autorytet
    Postów: 329 139

    Wysłany: 19 maja 2020, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Glendolinaa Wszystkiego najlepszego , dla Iguni rośnij we wszelkim zdrowiu i radości 😘❤️.

    Mój Grześ też mnie gryzł oj bolało i zdecydowałam się na odstawienie od piersi szybko nawet poszło z początku wiadomo nie było łatwo potem jakoś upodobał sobie szybko herbatki kompoty itp , a dziewczynki i Dominika z początku kp oprócz Gabrysi ona była od początku na mm , też najpierw kp a potem mm słabo mlekodajna jestem 😋.

    Glendolinaa Co do staranek to może że tak powiem wrzucie na luz 😉 , moja siostra starała się 3 lata może więcej o dzidzie i odpuścili trochę , odpoczęli i bach ciąża 😉😁. Trzymam kciuki aby w końcu Wam się udało 😉💪✊.

    Veri Ja 26 Czerwca idę na szczepienie z Dominikiem może to to 🤔.

    Mama 5 dzieci 🧒👩‍🦱👩‍🦱👩‍🦱🧒
    04.06.2016.r 9 tc [*] Aniołek 😇💔 Pamiętamy 💔
    Ślub cywilny 28.09.2013r ❤️❤️
    Ślub kościelny 💒 26.11.2017r
    Na ovufriend i bbf od 2016 r.
    " Jeszcze będzie pięknie , mimo wszystko.
    Tylko załóż wygodne buty , bo masz do przejścia całe życie ".
    Jan Paweł II
  • Asia2000 Autorytet
    Postów: 588 407

    Wysłany: 20 maja 2020, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, powiedzcie. Idzie spac taki maluch i co?(pytanie do tych bezproblemowyhc). Kładziecie do łożka i ono zasypia? ja nawet nie umiem sobie tego wyobrazic. Łożeczko jest za interesujące żeby sobie tak leżała i patrzała w karuzelke,skoro można np. zaczepiać nas, obserwować so jest dookoła, skakać itd. U nas są niby rytuały, wszystko w schemacie ale kiedy przychodzi noc...

  • Zielona koniczyna Autorytet
    Postów: 329 139

    Wysłany: 20 maja 2020, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia2000 wrote:
    Dziewczyny, powiedzcie. Idzie spac taki maluch i co?(pytanie do tych bezproblemowyhc). Kładziecie do łożka i ono zasypia? ja nawet nie umiem sobie tego wyobrazic. Łożeczko jest za interesujące żeby sobie tak leżała i patrzała w karuzelke,skoro można np. zaczepiać nas, obserwować so jest dookoła, skakać itd. U nas są niby rytuały, wszystko w schemacie ale kiedy przychodzi noc...


    Moja Gabrynia taka była anioł nie dziecko ja robiłam tak kładłam do łóżeczka takiego zwykłego ze szczebelkami za słaniałam zasłonki byłam za drzwiami i zasypiała , nawet jak np zasłonek nie za słaniałam to sama z siebie zasnęła nie włączałam karuzeli , nie nosiłam itp . W dzień tak potrafiła mi spać i w nocy dużo mi spała szkoda że Dominik taki nie jest ile bym dała żeby był taki jak Gabrysia jednak to chłopak i swój charakter już ma 😉.

    Mama 5 dzieci 🧒👩‍🦱👩‍🦱👩‍🦱🧒
    04.06.2016.r 9 tc [*] Aniołek 😇💔 Pamiętamy 💔
    Ślub cywilny 28.09.2013r ❤️❤️
    Ślub kościelny 💒 26.11.2017r
    Na ovufriend i bbf od 2016 r.
    " Jeszcze będzie pięknie , mimo wszystko.
    Tylko załóż wygodne buty , bo masz do przejścia całe życie ".
    Jan Paweł II
‹‹ 1322 1323 1324 1325 1326 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ