X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majóweczki 2019
Odpowiedz

Majóweczki 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli komuś to pomaga no to.jego sprawa. Pomijając już wszelkie niepotrzebne tutaj ostatnio nieporozumienia pamiętajmy że spokój marki i dziecka jest najważniejszy. Bo czasami faktycznie hormony szaleją A u mnie podwójnie bo mąż we wtorek ma.operacje i się bardzo martwię tym wszystkim bo kilka miesięcy nie będzie mógł chodzić i wizja 2 dzieci ciąży i leżącego męża chwilami mnie przytłacza i jestem jednym klebkiem nerwów

  • puszek369 Autorytet
    Postów: 2566 2372

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarmeLoVe wrote:
    Dziewczyny mają rację, Samari przesadzasz. Nie da się cofnąć i szukać czegoś na ślepo. Nie było mnie tylko wczoraj, a doszło 5 nowych stron. Chcę sobie coś znaleźć i co mam wracać do setnej i szukać?
    Jesteśmy tu jak znajome, koleżanki na plotkach, mamy ochotę zapytać, pytamy. Nie odpowiada Ci, przewijaj.

    Co do detektorow, no nie jest wskazane do 20tc bo co? A no bo nie każda znajdzie i będzie stres, to o to chodzi, a nie na przykład , bo zaraz dziecko nagrzejecie, serio, słyszałam takie bzdury.
    Mój mały jest po prawej obecnie. Pod blizna od wyrostka, tak najłatwiej wytłumaczyć, ale czasami też się przekręci i serduszko jest już po lewej.
    Zobaczcie na fb, wstawialam dźwięk i nasza forumowa położna też potwierdziła, że słychać serduszko, nie przepływy :) jak znajdziecie przepływy, to jesteście bardzo blisko od serca i gdzieś tam trzeba szukać. Serce słychać jak serce, dosłownie puka.

    Ja znalazłam w 10tc, ale też już miałam to zostawić, bo zaczynałam się denerwować, mój ze spokojem znalazł. Powodzenia. PS jak znajdziesz raz, potem mniej więcej wiesz gdzie szukać i jest łatwiej :)
    Hej powiedziałam, że przez chwilę tętno złapałas, ale ja tego nie polecam, sama wstałam zdjęcie z książki, gdzie sugerowali, że przed 20tc nie ma sensu. Tu jest link do opinii mamy ginekolog https://mamaginekolog.pl/gadzety-dla-kobiet-ciazy/
    Sama napisałaś, że za pierwszym razem się stresowalas bo nie mogłaś znaleźć i o to chodzi po co stres, po za tym potem pełno kobiet na izbe jedzie, bo nie może znaleźć, serio mówię to z autopsji...
    Dlaczego jeszcze nie ma sensu słychać? Nawet jeżeli ktoś wykryje nieprawidłowości no deceleracje to przed 24tc plod nie ma szans na przeżycie, a po 20tc już czuc ruchy, więc pacjentki już czują dziecko i nie potrzebują detektora :) jak chcecie to to miejcie tylko bez stresu i jazdy po szpitalach w 10tc, bo nie słyszę
    , a w instrukcji napisali, że można znaleźć

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 11:26

    KarmeLoVe lubi tę wiadomość

    3i49iei3hq4xt7dc.png

    6sutskjoobk5w3d5.png
  • Szczesliwa ledwo zywa Autorytet
    Postów: 965 638

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejkuu kopnijcie mnie w tylek zebym wstala...wiem ze dla dziewczyn co maja juz dzieci jest nie dopomyslenia leżeć jeszcze w łóżku o tej porze ale w sumie korzystam poki moge . Chociaz zoladek sie upomina o jedzenie

    o148o7es5xrrd9s8.png
  • KarmeLoVe Autorytet
    Postów: 1184 1350

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    puszek369 wrote:
    Hej powiedziałam, że przez chwilę tętno złapałas, ale ja tego nie polecam, sama wstałam zdjęcie z książki, gdzie sugerowali, że przed 20tc nie ma sensu. Tu jest link do opinii mamy ginekolog https://mamaginekolog.pl/gadzety-dla-kobiet-ciazy/
    Sama napisałaś, że za pierwszym razem się stresowalas bo nie mogłaś znaleźć i o to chodzi po co stres, po za tym potem pełno kobiet na izbe jedzie, bo nie może znaleźć, serio mówię to z autopsji...
    Dlaczego jeszcze nie ma sensu słychać? Nawet jeżeli ktoś wykryje nieprawidłowości no deceleracje to przed 24tc plod nie ma szans na przeżycie, a po 20tc już czuc ruchy, więc pacjentki już czują dziecko i nie potrzebują detektora :) jak chcecie to to miejcie tylko bez stresu i jazdy po szpitalach w 10tc, bo nie słyszę
    , a w instrukcji napisali, że można znaleźć
    Więc jak ktoś wejdzie na fb to doczyta, wszystko jest tam napisane. Tak, denerwowalam się i rzuciłam to w cholere, bo ja z tych niecierpliwych :) potem mój znalazł,ale stresu nie miałam. Aa rzeczy na które wpływu nie mamy, jak raz się nie udaje, można poszukać po kilku dniach , a jak coś ma się wydarzyć, wydarzy się.

    Trzeba sobie uświadomić, że tylko spokój nas uchroni :D

    dqprh371sw80ldoj.png
    Urodzony 3.05.2019 ❤️
    hcg 31.08.2018 - 534 <3 03.09.2018 - 2218 <3
    11.09.2018 - 22870 <3 Pierwsze usg 13.09.2018... Masz już serduszko <3
    17.10.2018. :) Maleństwo mierzy 4,33 cm <3 Mam nadzieję, że Ci u nas dobrze Maluszku <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa ledwo zywa korzystaj ile możesz :D ja odpoczywam i się relaksuję do bólu :D

    PatkaPP, Szczesliwa ledwo zywa lubią tę wiadomość

  • Chusy Autorytet
    Postów: 1373 1403

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja-33 wrote:
    Nie kumam...przecież nie jesteśmy jeszcze w 20 tygodniu i nie czujemy ruchów.

    Odnosilam sie do postu Karmelove, napisala, ze zalecaja uzywanie detektora po 20 tyg ciazy, wiec napisalam ze to bez sensu bo w 20 juz czuc ruchy dziecka.

    Samari szczerze wspolczuje, napewno to dla ciebie ogromny stres. Mam nadzieje ze wszystko bedzie ok, badz dobrej mysli. Masz kogos do pomocy?

    Szczesliwa ledwo zywa - sama sie musze kopac w tylek, juz by mi na ciebie nie starczylo sily :D

    Szczesliwa ledwo zywa, Alicja-33 lubią tę wiadomość

    nzjdlhb8v0nmkzhl.png

    1usa9vvjl7oudlln.png

    ex2bqps6duldk0td.png
  • KarmeLoVe Autorytet
    Postów: 1184 1350

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa ledwo zywa wrote:
    Jejkuu kopnijcie mnie w tylek zebym wstala...wiem ze dla dziewczyn co maja juz dzieci jest nie dopomyslenia leżeć jeszcze w łóżku o tej porze ale w sumie korzystam poki moge . Chociaz zoladek sie upomina o jedzenie
    Koooop!
    A tak serio to przed chwilą też wstałam, siedzę w pizamie, mój już był na rybach, przyszedł do domu ze świeżym pieczywem, a ja dalej jestem trol prosto z łóżka :D

    dqprh371sw80ldoj.png
    Urodzony 3.05.2019 ❤️
    hcg 31.08.2018 - 534 <3 03.09.2018 - 2218 <3
    11.09.2018 - 22870 <3 Pierwsze usg 13.09.2018... Masz już serduszko <3
    17.10.2018. :) Maleństwo mierzy 4,33 cm <3 Mam nadzieję, że Ci u nas dobrze Maluszku <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chusy

    No nie ukrywam że tak jest bo będzie miał rekonstrukcję i przeszczep więzadeł krzyżowych A rekonwalescencja po tej operacji to od 4 nawet do 6 miesięcy :/ no właśnie będzie miał w Gdańsku na dodatek muszę tam nocować dzieci tutaj u mnie w domu zostaną z teściowa A Tesc pojedzie z nami w razie jak bym się źle czuła to żeby był kierowcą na zmianę bo mąż wiadomo o kulach z prosta noga. Stresuje mnie to bo opieka dzieci zakupy wszystko spadnie na mnie plus ciąża duża zaczęłam 4 miesiąc drugi trymestr chwilami mam.mega załamke :(

  • KarmeLoVe Autorytet
    Postów: 1184 1350

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chusy wrote:
    Odnosilam sie do postu Karmelove, napisala, ze zalecaja uzywanie detektora po 20 tyg ciazy, wiec napisalam ze to bez sensu bo w 20 juz czuc ruchy dziecka.

    :D
    Tak, właśnie tak pisałam, bo tak puszek wstawila na fb, z książki i Samari tutaj też podlapala, że nie zalecane jest używanie przed 20tc.a wtedy to już bez sensu jak dla mnie. Właśnie do poczucia ruchów, będę używać,pozniej odloze do szafki, bo po co słuchać, jak czujesz :)
    Ja powiem na zakończenie tak, mnie detektor uspokaja. Nie siedzę teraz na szpilkach i myślę czy w środę usłyszę serce mojego dziecka, bo wiem, że bije. Jak dzwon. Wiem też, że jeżeli coś się stanie, nie mogę nic zrobić, niestety. Cieszę się chwilą i autentycznym spokojem. Ja polecam. Warto,o ile się nie schizuje po chwilowym nie znalezieniu.

    Cherry87 lubi tę wiadomość

    dqprh371sw80ldoj.png
    Urodzony 3.05.2019 ❤️
    hcg 31.08.2018 - 534 <3 03.09.2018 - 2218 <3
    11.09.2018 - 22870 <3 Pierwsze usg 13.09.2018... Masz już serduszko <3
    17.10.2018. :) Maleństwo mierzy 4,33 cm <3 Mam nadzieję, że Ci u nas dobrze Maluszku <3
  • 4me Autorytet
    Postów: 6123 3687

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MaMaMi83 wrote:
    Tak. Przeciez chodze prywatnie to leki mam na 100% . Mam zaświadczenie od immunologa ze musze brac clexane u ktorego bylam tez prywatnie. Mam dawke profilaktyczą ze wzgledu na mutacje pai 1 nie ze wzgledu na trombofilię.
    Ja tez chodze tylko prywatnie i mam refundowany! A jedyne wskazanie to mutacja genu MTHFR i to jeszcze lagodniejsza bo heterozygote ;) moze Twoj lekarz nie ma podpisanej umowy z NFZ? Nie wiem jak to dziala ale to zalezy od lekarza a nie od tego czy prywatnie czy nie...
    Chyba warto powalczyc bo roznica w cenie jest znaczna.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 11:44

    mhsvj48aqvgzp38a.png

    l22nhdgestw22l2o.png
  • Alicja-33 Autorytet
    Postów: 491 336

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samari wrote:
    Jeśli komuś to pomaga no to.jego sprawa. Pomijając już wszelkie niepotrzebne tutaj ostatnio nieporozumienia pamiętajmy że spokój marki i dziecka jest najważniejszy. Bo czasami faktycznie hormony szaleją A u mnie podwójnie bo mąż we wtorek ma.operacje i się bardzo martwię tym wszystkim bo kilka miesięcy nie będzie mógł chodzić i wizja 2 dzieci ciąży i leżącego męża chwilami mnie przytłacza i jestem jednym klebkiem nerwów

    Samari
    To wiele wyjaśnia. Mocno trzymamy kciuki za męża we wtorek!!
    Na pewno wszystko będzie dobrze, czas szybko leci, chłopy się szybko regenerują

    Samari lubi tę wiadomość

    ckaidqk3lo2zh8dt.png

    Aniołek 8tc 2016
    Aniołek 8tc 2017
  • Cherry87 Ekspertka
    Postów: 191 90

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie detektor też uspokaja przede wszystkim dlatego że wiem że mój maluch nadal tam jest. I oczywiście zdarza się że nie znajdę tętna, wtedy odkładam detektor i próbuję za kilka dni. Trzeba mieć świadomość że dziecko się porusza i nie zawsze uda się to tętno znaleźć - z taką wiedzą nie panikuję i nie jadę na IP. Bardziej się stresowałam kiedy miałam 3tyg do wizyty i nie wiedziałam co i jak. Oczywiście każda z nas ma swoje zdanie na temat detektorów. Chcesz - używasz, nie chcesz - nie kupujesz :) każda z nas ma wybór i wie co dla niej będzie dobre :)

    KarmeLoVe lubi tę wiadomość

    c55fxzkrvmf1b5up.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    4me

    No właśnie ja też już wspomniałam o tym że chyba to prawda że to zależy od lekarza bo oni świetnie znają możliwość obejścia różnych rzeczy w tym żeby zrobić tak żeby się nikt nie czepił A refundacja była.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 11:44

  • Cherry87 Ekspertka
    Postów: 191 90

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarmeLoVe wrote:
    Nie siedzę teraz na szpilkach i myślę czy w środę usłyszę serce mojego dziecka, bo wiem, że bije. Jak dzwon. Wiem też, że jeżeli coś się stanie, nie mogę nic zrobić, niestety. Cieszę się chwilą i autentycznym spokojem.

    Dokładnie w punkt!

    c55fxzkrvmf1b5up.png
  • Alicja-33 Autorytet
    Postów: 491 336

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    4me wrote:
    Ja tez chodze tylko prywatnie i mam refundowany! A jedyne wskazanie to mutacja henu MTHFR ;) moze Twoj lekarz nie ma podpisanej umowy z NFZ? Nie wiem jak to dziala ale to zalezy od lekarza a nie od tego czy prywatnie czy nie...
    Chyba warto powalczyc bo na za 2 opakowania ostatnio placilam jakies grosze po kilkanascie zloty...

    Ja też mam refundowaną heparynę. Mam MTHFR, które chyba na ta chwile wskazaniem nie jest aleee w karcie mam wpisany zespół antyfosfolipidowy (tylko po to żeby była refundacja).

    ckaidqk3lo2zh8dt.png

    Aniołek 8tc 2016
    Aniołek 8tc 2017
  • PatkaPP Autorytet
    Postów: 372 459

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oo.. To widzę że nie tylko ja mam dziś mega problem ze wstaniem. Osłabienie daje znać. W piątek znowu parę razy mi się krew z nosa puściła, a wczoraj prawie zjechalam w sklepie.

    3jgxskjopx38dbpv.png
    07.2020 - 16tc👼💔
    05.2019 - Zosia ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w ogóle wam powiem że ja to jestem straszek i mega boję się tych zastrzykow w brzuch A po cesarce znów mnie to czeka dobrze że moj mąż.sie nie boi to mi będzie dawał bo mu na widok igły słabo :(

  • Cherry87 Ekspertka
    Postów: 191 90

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również mam refundację na heparynę. Nie wiem co mi moja gin wpisała, pewnie podejrzenie zespołu antyfosfolipidowego. Za tydzień będę powtarzać te badania, zaś 300zl pójdzie. Ale mus to mus.

    c55fxzkrvmf1b5up.png
  • Cherry87 Ekspertka
    Postów: 191 90

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samari - ja się też bałam zastrzyków w brzuch. Najpierw robił mi to mój mąż, potem musiałam sama bo jak on w pracy to nic nie poradzę. I jakoś poszło :) najgorzej było mi przekłuć skórę bo takie głupie uczucie. Ale po czasie już spoko i leci bez mrugnięcia okiem :)

    c55fxzkrvmf1b5up.png
  • 4me Autorytet
    Postów: 6123 3687

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja-33 wrote:
    Ja też mam refundowaną heparynę. Mam MTHFR, które chyba na ta chwile wskazaniem nie jest aleee w karcie mam wpisany zespół antyfosfolipidowy (tylko po to żeby była refundacja).
    Ja tego nie mam ani zadnego wpisu tez nie. Serio u mnie tylko mutacja. To wszytsko... Nawet nie wiem czy nie biore tej heparyny za bardzo na wyrost... Ale juz teraz przerwać nie mozna :/

    mhsvj48aqvgzp38a.png

    l22nhdgestw22l2o.png
‹‹ 268 269 270 271 272 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ