X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majóweczki 2019
Odpowiedz

Majóweczki 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też mąż robił zastrzyki w brzuch przez dwa tygodnie, sama bym nie zrobiła w życiu, nie ma opcji. Ani sobie, ani komuś :D

  • 4me Autorytet
    Postów: 6123 3687

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam dzis mega mega spadek formy. W sumie mam spadek od 4 dni kiedy jest dlugi weekend. Obijam sie na maksa, maz zajmuje sie dzieckiem ale serio nie wiem skad brac sily... Martwi mnie to troche i mam nadzieje ze to ciaza a nie juz moj wiek ;)

    mhsvj48aqvgzp38a.png

    l22nhdgestw22l2o.png
  • Chusy Autorytet
    Postów: 1373 1403

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z kolei ostatnio stwierdzilam ze moglabym pracowac w szpitalu. Ba, nawet bym chciala. Oczywiscie gdybym miala wyksztalcenie :P Nie przeraza mnie widok krwi ani strzykawki ani wszelakie lekarstwa ani choroby czy cos. Ale co mnie przeraza to ta niemozliwa odpowiedzialnosc za drugiego czlowieka. Nawet pielegniarki maja niesamowicie odpowiedzialne zadanie, robia zastrzyki, pomyla sie czy cos i moze byc tragedia.

    Ale zdaje sobie sprawe ze co innego robic komus zastrzyk a co innego sobie. Samari nie przejmuj sie odwroc glowe w druga strone i nie patrz, tak jak przy pobieraniu krwi, pewnie bedzie duzo mniej strsujaco niz sobie wyobrazasz.

    nzjdlhb8v0nmkzhl.png

    1usa9vvjl7oudlln.png

    ex2bqps6duldk0td.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajjj z tym detektorem to nie jest do końca tak, że jak się już poczuje ruchy to spokój ducha. Dziecko może mieć bardziej leniwy dzień i caĺy dzień nie "dać znać", zwłaszcza jak już w brzuchu robi się ciasno. Ponadto z własnego doświadczenia powiem tak - moja córka miała krytycznie spadki tętna w 35 tc, całe szczęście że ciążę prowadziłam prywatnie i miałam od 34 tc robione ktg. Gdyby w odpowiednim czasie tego mój lekarz nie wyłapał (i to po ponad 30 min prawidłowego zapisu), niw wiem czy dziś miałabym dziecko. Detektor w tej ciąży na.pewno będę kontrolnie odpalać też po 30 tc.

    Ale co do wczesnego używania detektora - rozmawiałam w zeszłym tyg z moja położną i ona twierdzi, że w 85% przypadków przed 20 tc laski słuchają własnego tętna ;) i nie, że detektor zaszkodzi, po prostu może nie wyłapać dzidziutka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 12:03

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananana wrote:
    A.dlaczego poszlas prywatnie? Czesto masz wizyty? Mozesz zdradzić ile płacisz? Ja za bardzo nie lubie lekarzy na NFZ, przynajmniej na dobrego gin nigdy nie trafiłam, temu chodzę prywatnie
    Kochana, bo niestety nie mam dobrego zdania i doświadczenia z lekarzami na NFZ :(
    wizyty mam nawet co 3 dni, dr jest cudowna, nic akurat nie płace bo to z abonamentu z pracy. Wybrałam b dobrego lekarza, dr n medycznych i faktycznie jest bardzo rzetelna i uprzejma przy tym! Glukometr dostałam nowy gratis, paski na refundacje. Teraz mam wizytę- w tym tyg. Prw chodzę gdzie indziej do endo i do dietetyka - za nich płacę, ale chyba zmienię jednak endo na inną dr.


    Samari - to rekonstrukcja więzadeł w kolanie ? Bo ja jestem po rekonstrukcji acl i mcl (sport to zdrowie!).
    Dziś też zgon - ciśnienie 90/60..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 14:19

  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 4 listopada 2018, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    puszek369 wrote:
    No właśnie tak mi się wydawało, że dlatego nie dostałaś refundacji, wkleiłan info z myślą, że może komuś się przyda, wiadomo grosz do grosza i chciałam podkreślić, że lekarz pryw też może refundację dać :)

    Swoja droga nie wiem w czym rzecz - jak ide do mojego lekarza na NZF to wypisuje mi recepte ze znizka, a jak ide prywatnie do Luxmedu to mowi mi, ze musi mi wypisac na 100%. Orientujesz sie dlaczego tak robi?

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 4 listopada 2018, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cherry87 wrote:
    Ja również mam refundację na heparynę. Nie wiem co mi moja gin wpisała, pewnie podejrzenie zespołu antyfosfolipidowego. Za tydzień będę powtarzać te badania, zaś 300zl pójdzie. Ale mus to mus.

    Jakie badania?

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • puszek369 Autorytet
    Postów: 2566 2372

    Wysłany: 4 listopada 2018, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula, a czy to jest lek na jakąś chorobę przewlekła np euthyrox, bo wtedy lekarz musi mieć zaświadczenie, albo wyniki, które poswiadczaja o danej jednostce chorobowej. Ja jak byłam pryw u laryngologa to nawet antybiotyk dal mi że zniżka

    3i49iei3hq4xt7dc.png

    6sutskjoobk5w3d5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A może to chodzi o kontrakty z NFZ? Bo może jak lekarz np nie ma podpisanego kontraktu z nimi to nie może wypisywać na zniżkę orientuje się ktos ? Bo luxmed to typowo prywatna placówka z którą często umowy mają zakłady pracy

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama mi

    A ile czasu ten clexane musisz brać i z jakiej przyczyny to się w ciąży bierze ?

  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 4 listopada 2018, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    puszek369 wrote:
    Paula, a czy to jest lek na jakąś chorobę przewlekła np euthyrox, bo wtedy lekarz musi mieć zaświadczenie, albo wyniki, które poswiadczaja o danej jednostce chorobowej. Ja jak byłam pryw u laryngologa to nawet antybiotyk dal mi że zniżka

    To jest wlasnie Neoparin/Clexane. Mam trombofilie. Luxmed od pewnego czasu przyjmuje tez w ramach NFZ, w tej samej placowce do tego samego lekarza chodze raz prywatnie a raz na NFZ. I dostaje rozne recepty.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 14:33

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • MaMaMi83 Autorytet
    Postów: 1792 1371

    Wysłany: 4 listopada 2018, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samari wrote:
    Mama mi

    A ile czasu ten clexane musisz brać i z jakiej przyczyny to się w ciąży bierze ?
    Do konca ciąży. Jedni lekarze odstawiają 2 tyg przed rozwiązaniem inni kilka dni. Chodzi o to by przy porodzie czy to naturalnym cxy cc nie dostac krwotoku. Dlatego odstawia sie lek w odpowiednim czasie.

    Ja biorę clexane ze wzgledu na mutację genetyczną pai 1 i w wyniku hisyopatologicznym po lyżeczkowaniu po poronieniu zatrzymanym wyszly mi mikro zakrzepy. Wiec lekarze immunilog i ginekolog uznali ze powinnam brac profilaktyczną dawkę heparyny +acard zeby rozrzedzić krew.
    Clexane przyjmuje sie zazwyczaj przy trombofili chorobach zatorowo-zakrzepowych itd.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 15:08

    2009 Córeczka
    2017 [*] Aniolek 11tc
    3jgx0tc7fuc3nree.png
  • MaMaMi83 Autorytet
    Postów: 1792 1371

    Wysłany: 4 listopada 2018, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Apropo refundacji moja dr nie ma umowy z nfz. Wiec wszystko mam na 100%.

    Lekarzy nfz unikam jak ognia.
    Co ztego ze płacimy te skaldki jak na wizyte czekamy miesiacami (nir mowie tu o ciazy). Maz ostatnio mial skirowanie do okulisty z dopiskiem Pilne! W sierpniu dostal termin na grudzien! A w grudniu zadzwonili ze w tym dniu dr idzie na urlop i mogą przepisac na styczeń-luty. Nosz k.... gdyby nie poszedl prywatnie dzis bylby slepy na oko. Innym razem ze zlamaną reką z pogotowia odeslali go do domu bez gipsu bez szyny bez niczego ooo przpraszam jednak z czymś ... wzieli bandaz taki ten zwykły opatrunkowy zawiazali supeł na koncach i powiesili mi na tym rekę. Laryngolog na nfz w zeszym roku w ciazy jak sie rozchorowalam w 6 tyg nawet mnie nie dotknąl zeby zbadac gardlo i uszy. Wpisała antybiotyk i do widzenia. I co z tego ze zostalam przyjeta tego samego dnia co dostalam skierowanie bo w ciazy to zostalam ubsluzona bez badania. Nie bede pisac gdzie mam ten caly nfz.
    A najbardziej irytują mnie lekarze ktorzy na nfz mają pacienta w d... ale juz prywatnie są cacy. Takich przykladow kazda z nas moze przytoczyc wiele.
    No coz taką Polske mamy wlasnie.....
    Pocieszam sie tym ze w Anglii czy Irlandii jest jeszcze gorzej. A wszystko leczą paracetamolem

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 15:36

    2009 Córeczka
    2017 [*] Aniolek 11tc
    3jgx0tc7fuc3nree.png
  • Cherry87 Ekspertka
    Postów: 191 90

    Wysłany: 4 listopada 2018, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Jakie badania?
    Na pewno muszę powtórzyć białko S, bo miałam na granicy a do zespołu antyfosfolipidowego to się robi antykoagulant toczniowy i jeszcze jakieś 2 chyba ale nazw nie pamiętam, kardio-cos tam.

    c55fxzkrvmf1b5up.png
  • MaMaMi83 Autorytet
    Postów: 1792 1371

    Wysłany: 4 listopada 2018, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cherry87 wrote:
    Na pewno muszę powtórzyć białko S, bo miałam na granicy a do zespołu antyfosfolipidowego to się robi antykoagulant toczniowy i jeszcze jakieś 2 chyba ale nazw nie pamiętam, kardio-cos tam.

    Przeciwciala kariolipidowe - chyba o te Cherry 87 ci chodziło.
    jeszcze robilam przeciwciała przeciw antygenom łożyska przeciwciała przeciw beta-2 glikoproteinie przeciwciała przeviwjądrowe ANA i ANA2 i kilka innych plus pakiet na trombofilię

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 15:33

    2009 Córeczka
    2017 [*] Aniolek 11tc
    3jgx0tc7fuc3nree.png
  • Osjanka Koleżanka
    Postów: 40 61

    Wysłany: 4 listopada 2018, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, majówki :-)

    Chciałam się przywitać.

    Mam termin na 25 maja.

    Trzecia ciąża, mam z pierwszego małżeństwa dwie córeczki już duuuuże - 2007 i 2009, więc pewnie jestem sporo starsza od większości z was.

    Jutro idę na usg genetyczne. Zrobiłam też ze względu na wiek test genetyczny sanco i też powinnam w tym tygodniu mieć wyniki.

    Szczesliwa ledwo zywa, Oleander, Milka1991, Alicja-33, PatkaPP, Chusy, 4me lubią tę wiadomość

  • MaMaMi83 Autorytet
    Postów: 1792 1371

    Wysłany: 4 listopada 2018, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Osjanka wrote:
    Cześć, majówki :-)

    Chciałam się przywitać.

    Mam termin na 25 maja.

    Trzecia ciąża, mam z pierwszego małżeństwa dwie córeczki już duuuuże - 2007 i 2009, więc pewnie jestem sporo starsza od większości z was.

    Jutro idę na usg genetyczne. Zrobiłam też ze względu na wiek test genetyczny sanco i też powinnam w tym tygodniu mieć wyniki.

    Witaj.
    Ja tez mam córke z 2009 r i termin na 25 maj

    Osjanka lubi tę wiadomość

    2009 Córeczka
    2017 [*] Aniolek 11tc
    3jgx0tc7fuc3nree.png
  • Cherry87 Ekspertka
    Postów: 191 90

    Wysłany: 4 listopada 2018, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MaMaMi83 wrote:
    Przeciwciala kariolipidowe - chyba o te Cherry 87 ci chodziło.
    Dokładnie tak :)

    c55fxzkrvmf1b5up.png
  • Cherry87 Ekspertka
    Postów: 191 90

    Wysłany: 4 listopada 2018, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Osjanka witaj :)

    Osjanka lubi tę wiadomość

    c55fxzkrvmf1b5up.png
  • Szczesliwa ledwo zywa Autorytet
    Postów: 965 638

    Wysłany: 4 listopada 2018, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To u mnie nawet glupia morfologie robie prywatnie bo u mnie w osrodku poradnia dla kobiet nie ma umowy podpisanej z laboratorium ktore pobiera material
    . Owszem jest za darmo ale w innym osrodku a taka ledwo zywa na czczo nie dala bym rady sie tam dostac to wolalam płacić

    o148o7es5xrrd9s8.png
‹‹ 269 270 271 272 273 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ