X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majóweczki 2019
Odpowiedz

Majóweczki 2019

Oceń ten wątek:
  • MaMaMi83 Autorytet
    Postów: 1792 1371

    Wysłany: 4 listopada 2018, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja jutro ide na tą krzywą cukrową. Juz na samą mysl o wypiciu tego mam po migdałki . Jak ja to przetrwam. Jeszcze jak dzis zobaczylam ile tego proszku jest ... o masakra.
    Ej a co jak zwymiotuje?
    Musze przyjsc jeszcze raz?

    2009 Córeczka
    2017 [*] Aniolek 11tc
    3jgx0tc7fuc3nree.png
  • 4me Autorytet
    Postów: 6123 3687

    Wysłany: 4 listopada 2018, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MaMaMi83 wrote:
    A ja jutro ide na tą krzywą cukrową. Juz na samą mysl o wypiciu tego mam po migdałki . Jak ja to przetrwam. Jeszcze jak dzis zobaczylam ile tego proszku jest ... o masakra.
    Ej a co jak zwymiotuje?
    Musze przyjsc jeszcze raz?
    Jak dla mnie to ta krzywa to jakas demonizowana jest ;) kazdy to pewnie znosi troche inaczej ale serio to nie jest nic strasznego i lepiej tak sie nastawiac.
    Nie wiem-moze mi w pierwszej ciazy pomogla polowka cytryna, ktora mialam przyniesc ze soba i pielegniarka mi wcisnela do glukozy. Nie bylo w ogole strasznie ;) glowa do gory!
    Ale jesli zwymiotujesz to raczej badanie do powtórki. I wez cos do czytania na te dwie godziny :)

    mhsvj48aqvgzp38a.png

    l22nhdgestw22l2o.png
  • MaMaMi83 Autorytet
    Postów: 1792 1371

    Wysłany: 4 listopada 2018, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnią krzywą robilam w 2009 roku. Pamietam ze bylo ciezko. Tak mnie muliło ze az pot lał mi sie z czoła.

    Dr mowila mi ze musze byc 12 h na czczo. A czystą wode mozna pic? Czy juz do rana nic nie moge?

    2009 Córeczka
    2017 [*] Aniolek 11tc
    3jgx0tc7fuc3nree.png
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 4 listopada 2018, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cherry87 wrote:
    Na pewno muszę powtórzyć białko S, bo miałam na granicy a do zespołu antyfosfolipidowego to się robi antykoagulant toczniowy i jeszcze jakieś 2 chyba ale nazw nie pamiętam, kardio-cos tam.

    Bialko S w ciąży tak sie obniza. Chociaz ja mam na podobnym poziomie jak przed ciaza (ponizej normy niestety).

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 4 listopada 2018, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MaMaMi83 wrote:
    Ostatnią krzywą robilam w 2009 roku. Pamietam ze bylo ciezko. Tak mnie muliło ze az pot lał mi sie z czoła.

    Dr mowila mi ze musze byc 12 h na czczo. A czystą wode mozna pic? Czy juz do rana nic nie moge?

    Jak zwymiotujesz to badanie do powtorki. Ja mocno walczylam ze soba ;)
    Ja wode pilam, malymi lyczkami.

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama mi

    Kup sobie glukoze cytrynową jest dobra naprawdę jak słodka lemoniada pić wolno przez 5 minut będzie okej ;)

  • MaMaMi83 Autorytet
    Postów: 1792 1371

    Wysłany: 4 listopada 2018, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samari wrote:
    Mama mi

    Kup sobie glukoze cytrynową jest dobra naprawdę jak słodka lemoniada pić wolno przez 5 minut będzie okej ;)

    Taką wlasnie kupilam. Ale sa dni ze potrafie wymiotować po łyku wody. Stąd moje obawy.

    2009 Córeczka
    2017 [*] Aniolek 11tc
    3jgx0tc7fuc3nree.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama ni

    Rozumiem twoje.obawy ale myślę że będzie wszystko dobrze. Trzymam.kciuki i daj znać jakie wyszły ci wyniki

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde ....jutro.rano wizyta A ja na pecha zasnąć nie mogę :(

  • Szczesliwa ledwo zywa Autorytet
    Postów: 965 638

    Wysłany: 4 listopada 2018, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jest jakas rzecz ktora mozna zjesc np chwile przed ta krzywa i nie zaburzy wynikow?

    o148o7es5xrrd9s8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeść nie wolno nic przez 12h a pić przed badaniem tylko czystą wodę, a w trakcie wodę tylko w sytuacji krytycznej;)

    Też słyszałam, że z cytryną wchodzi dość gładko , ja robiłam to badanie w poprzedniej ciąży i w tej - okolo 3 tyg temu, samo wypicie jakos poszło, ale potem też mnie tak trzepało, że aż miałam ciary na całym ciele. Ale u mnie w synevo powiedzieli, że na cytrynę musiałabym mieć kwit od lekarza, że zwymiotuję i nie dam rady wypić samej glukozy, no i piłam zwykłą. Dla mnie to najmniej fajne badanie w ciąży, już chyba wolę pobieranie próbki z tyłka na gbs niż glukozę :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 23:35

  • KarmeLoVe Autorytet
    Postów: 1184 1350

    Wysłany: 5 listopada 2018, 00:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytanie, pewnie już było nie raz, można ominąć :P


    Dziewczyny, ciągnie mnie w prawej pachwinie, tzn tak kłuję, pobolewa, gdzieś na dole z prawej strony, niby w pachwinie ale też nad, już na brzuchu . Odczuwacie jakieś bóle? Lekarza mam w środę, poinformuje i zapytam o to, a teraz tak... Dla spokoju ducha, Google nie włączam :P.

    A te które już rodziły, możecie mi powiedzieć jak odczuwa SIĘ SKURCZE?

    dqprh371sw80ldoj.png
    Urodzony 3.05.2019 ❤️
    hcg 31.08.2018 - 534 <3 03.09.2018 - 2218 <3
    11.09.2018 - 22870 <3 Pierwsze usg 13.09.2018... Masz już serduszko <3
    17.10.2018. :) Maleństwo mierzy 4,33 cm <3 Mam nadzieję, że Ci u nas dobrze Maluszku <3
  • Ananana Przyjaciółka
    Postów: 133 41

    Wysłany: 5 listopada 2018, 04:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MaMaMi83
    A dlaczego w ogóle sie wybierasz na ta krzywa? Wyszła ci za wysoka glukoza na czczo? Ja po swojej krzywej mam tylko doła :( nie wiem jak dotrwać do czwartkowej wizyty i nie zwariować. Teraz stresuje sie podwójnie bo nie dość ze penetralne to jeszcze ten cukier :(

    Ananana
    f2w343r80bhcqysk.png
  • ago91 Autorytet
    Postów: 708 931

    Wysłany: 5 listopada 2018, 06:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelove czasem coś tam czuje też właśnie w pachwinie. Ale to całkiem normalne niebezpieczne są tylko skurcze macicy.:)

    KarmeLoVe lubi tę wiadomość

    8599w1d3a8mup6qh.png
    ibm23e5elf55d37i.png
    6 maja 2019, 3300g 54cm 10/10pkt SN 40+4 <3
  • onomatopeja Koleżanka
    Postów: 44 22

    Wysłany: 5 listopada 2018, 07:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie, po 30 dniach gdy na L4 pracodawca przestaje wypłacać wynagrpdzenie i przechodzę na ZUS to dzieje się samo? czy powinnam coś zgłosić do zusu? wypłata jest w tym samym terminie co pracodawca wypłacał?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 07:07

    Samari lubi tę wiadomość

  • Kruszynka91 Autorytet
    Postów: 511 558

    Wysłany: 5 listopada 2018, 07:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelove ja czułam to samo takie ciagniecie od prawej pachwiny do brzucha. Przeszło mi następnego dnia albo po dwóch. To się pewnie wszystkie ścięgna tam muszą naciągnąć

    km5sroeqzvrm7hel.png

    28.04.2019 Helenka przywitała świat 2800g, 53cm

    1.04 - 2260g
    4.03 - 1600g
    19.12 - 320g
    03.09.18 - pozytywny test!
    Beta 05.09.18: 462
    14 cykli starań
    Hashimoto - euthyrox 100
  • Chusy Autorytet
    Postów: 1373 1403

    Wysłany: 5 listopada 2018, 07:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelove skurcze sa w sumie zabawne, tak jakby ci sie caly brzuch kurczyl do srodka i rozprezal po chwili. Ale Braxstona - Hicksa sie rozkrecaja sie dopiero po 20 tyg. Nie da sie pomylic skurczy z ciagnieciem i bolem brzucha. : )

    KarmeLoVe lubi tę wiadomość

    nzjdlhb8v0nmkzhl.png

    1usa9vvjl7oudlln.png

    ex2bqps6duldk0td.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2018, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    onomatopeja wrote:
    Dziewczyny mam pytanie, po 30 dniach gdy na L4 pracodawca przestaje wypłacać wynagrpdzenie i przechodzę na ZUS to dzieje się samo? czy powinnam coś zgłosić do zusu? wypłata jest w tym samym terminie co pracodawca wypłacał?


    Nie chcący polubiłam. Zwolnienie dostarczazz normalnie do zakładu pracy (chyba że lekarz twój wystawia elektronicznie to nie trzeba) do Zusu nie idziesz nic nie zglsszasz to się dzieje z automatu. Niestety z wyplatsmi jest tak że na każde dostarczone zwolnienie ZUS ma ma a wypłatę 30.dni od momentu wpłynięcia zwolnienia do nich także wypłaty są często w różnych terminach wiem że to wkurzajace ale niestety tak jest

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 07:22

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2018, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelove

    Ciągnięcia w pachwinach promoenijuce do brzucha są w ciąży normalne nie masz czym się martwić macica więzadła wszystko rośnie a za tym uda właśnie takie bóle. Skurczu nie idzie pomylić niczym innym bo mają charakter na początku takie jak by ktoś cię szczypal za skórę potem.coraz mocniej i coraz mocniej i uczucie ciągnięcia do środka brzucha..mniej więcej tak ja to.odczuwalam przy 1 porodzie. No i przede wszystkim naprawdę bola

    KarmeLoVe lubi tę wiadomość

  • MaryJane Autorytet
    Postów: 790 776

    Wysłany: 5 listopada 2018, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie też znowu mam bole w podbrzuszu, czasem kluje, czasem jak na okres. Nie wiem czym to jest spowodowane, już miałam spokój od tego. Też mam lekarza w czwartek, stresuje się, to pierwsza wizyta po szpitalu. I trochę mnie też nastraszyłyscie z ta glukoza, bo się okazuje że też mam wynik na granicy ale nawet nie zaczynam tematu i zobaczymy co lekarz powie
    No i trzymam kciuki za wszystkie wizyty i badania bo chyba sporo tego w tym tygodniu

    gann3e3k0unlohxb.png

‹‹ 271 272 273 274 275 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ