X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majóweczki 2019
Odpowiedz

Majóweczki 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2018, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    4me wrote:
    No ale statystyki z testow Pappa z krwi to chyba nie mialas od razu? Bo to rozumiem, ze potrzebuja kilka dni, zeby to wyliczyc.
    Jednak te dwa tygodnie u mnie to długo...
    Nie martwie sie tym jakos super bo jeszcze robilam Panorame i wyniki poiwnny byc za kilka dni ale gdyby nie to bym sie powaznie wkurzyla :/


    Mój gin chyba takich testów nie robi , a może już nie pamiętam .

  • iwwk Autorytet
    Postów: 1836 1290

    Wysłany: 16 listopada 2018, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa mamusia, może miałaś tylko samo usg, w test podwójny czyli usg + pappa wchodzi też pobranie krwi, a potem wyliczenie za pomocą specjalnego programu statystyki , na tej podstawie daje się całościowy wynik badania genetycznego pierwszego trymestru. Jak ktoś nie robi badania z krwi czyli tej papp-y to dostaje wynik wcześniej. A na test podwójny niestety się czeka chwilkę, bo muszą zbadać krew :)

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    atdcjw4ziax1my6y.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2018, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie dostałam maila, że załapałam się na body z konkursu Nestle NAN :) jeśli któraś z Was też brała udział to sprawdźcie sobie pocztę

    Szczesliwa ledwo zywa, mumoftwo lubią tę wiadomość

  • aktyde85 Autorytet
    Postów: 1655 915

    Wysłany: 16 listopada 2018, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MaMaMi83 wrote:
    Uspokoilas mnie troche. Bo jestesmy praktycznie na tym samym etapie ciazy. Teraz nie pozostaje mi nic innego jak czekac na wtorkowy wynik pappa. Ja jestem 35+ wiec mam troche obawy.

    ,0,7 to ok. Córka miała 1,1 przy cel 7. A teraz mam 1,3 przy cel 7,3.

    MaMaMi83 lubi tę wiadomość

    f2w33e3kzy7745ry.png
    Karolinka <3
    l22np07wclwsxogu.png
  • Milka1991 Autorytet
    Postów: 2720 3914

    Wysłany: 16 listopada 2018, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleander właśnie sprawdziłam. Dzięki. Też wygrałam ;) choć z tego co pamiętam to średnio z rozmiarem i nie wiem czy założymy. Ale fajnie coś wygrać :D

    zpbndf9htl70ulh2.png
    atdc3e5eyux9ywss.png
  • Szczesliwa ledwo zywa Autorytet
    Postów: 965 638

    Wysłany: 16 listopada 2018, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli to jest ten konkurs co trzeba bylo popisac sie inwencja tworcza i cos napisac to narazie nic mi nie przyszlo ale jakies glupoty tam popisalam:D

    o148o7es5xrrd9s8.png
  • 4me Autorytet
    Postów: 6123 3687

    Wysłany: 16 listopada 2018, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa Mamusia wrote:
    Mój gin chyba takich testów nie robi , a może już nie pamiętam .
    Bo to badanie tylko dla chętnych, ze tak powiem ;) nie kazda kobieta chce lub musi je robic :)

    mhsvj48aqvgzp38a.png

    l22nhdgestw22l2o.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2018, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też póki co dziś żadnego maila nie dostałam.

    Za to zastanawiam się kto był na tyle.zlosliwy i wymyślił śmietanki w kubeczkach ??? Do licha niefortunnie jej tracenie skończyło się tym że właśnie kończę myć lodówkę absolutnie wszystko było do mycia wrrr co za pech !

  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 16 listopada 2018, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cherry87 wrote:
    MaMaMi83 - cudownie ❤️

    Dziewczyny które przyjmują heparynę - badalyscie w trakcie brania zastrzyków poziom białka S i białka C? Wiem że białko S obniża się w ciąży ale co kiedy jest bardzo poniżej normy?

    Ja badałam. Mam obniżone białko S o 6 jednostek. A Ty ile masz?
    Cherry87 wrote:
    A do trombofilii to jakie badania robiłaś? Ja robiłam v-leiden i wynik ujemny ale nie wiem czy na podstawie tylko tego badania mogę stwierdzić że nie mam trombofilii..? Tych badań na mutacje nie robiłam..

    Uznaje się, że trombofilia występuję gdy stwierdza się obecność:
    - czynnika V Leiden lub
    - Polimorfizm genu protrombiny lub
    - zespół antyfosfolipidowy

    albo:

    niedobór antytrombiny III
    niedobór białka C
    niedobór białka S

    Ja mam niedobór biała S.

    Pappę robiłam 2 dni przed usg i wtedy podczas badania lekarz naniósł wyniki do systemu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2018, 19:28

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2018, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Off top

    Lubicie śledzie matjasy z cebulką w oleju ?? Bo do świąt 1.5 miesiąca A ja nie wytrzymałam i dziś zrobiłam sobie słoiczek taka chęć dostałam na nie ale długo nie zdążą się marnować bo już jutro rano mam zamiar je spróbować ♥️♥️♥️

    4me lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2018, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samari ja uwielbiam śledzie, kulki rybne marynowane, marynowane grzybki i wszelkie takie pyszności :D ostatnio zjadłam w kilka dni dwa słoiki kulek rybnych

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2018, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wam powiem że ja w tej ciąży wyjątkowo mam chęć na mega kwaśne rzeczy wszystko co z octem cytryną itd słodkie mogło by dla mnie nie istnieć za to o dziwo jak ryby jem rzadko powiedzmy że z racji pracy ryby za mną nie chodzą haha to dla jak na chorobowym jestem to mam chęć na ryby :D

  • Szczesliwa ledwo zywa Autorytet
    Postów: 965 638

    Wysłany: 16 listopada 2018, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez tylko kwaśne od samego początku. Mandarynki, galarety miesne z octem, warzywa marynowane w zalewie itp:D

    o148o7es5xrrd9s8.png
  • Milka1991 Autorytet
    Postów: 2720 3914

    Wysłany: 16 listopada 2018, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dołączam do kwaśnej ekipy :D galaretka z octem. O żarłabym już nawet teraz ;)

    Z córką jadłam słodkie. Na śniadanie zawsze płatki, kakao, chałka, dżem, serki. A teraz nie ma opcji. Najlepiej jaja, parowki, kanapki z szynką :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2018, 20:45

    Szczesliwa ledwo zywa lubi tę wiadomość

    zpbndf9htl70ulh2.png
    atdc3e5eyux9ywss.png
  • Verbena Ekspertka
    Postów: 212 704

    Wysłany: 16 listopada 2018, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, dawno nie pisałam, byłam dziś na wizycie i mamy chłopca ❤️
    Termin przesunął nam się na 28.04. Duży chłop już jest z niego bo waży 161g :) Tętno 136. Niestety jak dla dziewczynki mieliśmy imię wybrane tak dla chłopca pustka w głowie. Po cichu bardzo liczyłam na dziewczynkę może ze względu na to że boję się że cała historia może się powtórzyć.

    Termin przesunął nam się na 28.04.
    Następne badania i konsultacje mamy we wtorek 20.11 w Warszawie

    Ktoś pytał o ruchy, ja czuję od kilku dni takie pukanie od środka a dziś utwierdziłam się w przekonaniu że to rzeczywiście synek bo podczas usg wiercił się strasznie i to czułam. Lekarz powiedział że rzeczywiście mogę już czuć ruchy (mamy 17tc).


    O tak kwaśne mogę jeść ciągle, kiszoną kapusta i kiwi prawie codziennie gości na moim stole. :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2018, 20:48

    Milka1991, Agata :), Szczesliwa ledwo zywa, Oleander, PatkaPP, Katy, didi123, Chusy, mumoftwo lubią tę wiadomość

    Kacperek 06.01.2018 - 12.01.2018 [*]
    Nasze 6 dni szczęścia...

    Filip 18.04.2019 nasz mały wielki cud 😍3270g 55cm
  • 4me Autorytet
    Postów: 6123 3687

    Wysłany: 16 listopada 2018, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samari wrote:
    Off top

    Lubicie śledzie matjasy z cebulką w oleju ?? Bo do świąt 1.5 miesiąca A ja nie wytrzymałam i dziś zrobiłam sobie słoiczek taka chęć dostałam na nie ale długo nie zdążą się marnować bo już jutro rano mam zamiar je spróbować ♥️♥️♥️
    Samari jako spec powiedz mi jeszcze czy sledzie typu po gizycku, matjasy, w śmietanie itp itd z polki sklepowej beda bezpieczne dla ciezarnej pod wzgledem pasożytów i bakteri? Jak to jest, ze bez obrobki cieplnej niby cala ta listerioza ginie? Czy nie ginie ale kest tak rzadka, ze sie jej noe boicie i wcianacie te sledzie?

    Mam straszną ochote ale cale zycie myslalam, ze to sledz w pewnym sensie surowy i w ciazy zakazany :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2018, 20:48

    mhsvj48aqvgzp38a.png

    l22nhdgestw22l2o.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2018, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    4me

    Śledź Po Giżycku są z ryby marynowanej krojonej i zwijane są w koreczki , one są do zalew wrzucane surowe i są poddawane procesowi lezakowania w marynacie której odpowiednio badane jest ph poziom kwasów i soli każdy produkt przed użyciem do produkcji jest badany i dopuszczany przez kontrolę jakości tak samo zalewy w których ryby trafiają do klienta wcześniej są badane zanim produkcja M oze ich użyć. Dodatkowe bezpieczeństwo produktów zapewnia walidacja czyli odkładanie po kilka sztuk każdego produktu z danego dnia produkcyjnwgo , który trafia do chłodni i jest obserwowany jak się zachowuje jest trzymany dopóki nie skończy się jego termin ważności w tym dniu jest otwierany badany i probowany dodatkowo warto wybierać zakłady które mają przyznany certyfikat msc2 są to ryby które pochodzą ze sprawdzonych zeownowazonych połowów stąd mamy pewność że używany surowiec jest najwyższej jakości . No i śledź poddany procesowi marynowana nie jest już na tym etapie ryba surowa wszelkie ryby które nie są dobrze zamarynowane są swlwkcjonowane przez pracowników przy taśmie i poddawane utylizacji. I wszystkie niemalże marynaty są na bazie octu i soli jak wiadomo są to najlepsze konserwanty dla produktu
    No i oczywiście ryba którą leży w marynacie nie jest dopuszzana do produkcji wcześniej niz dopiero w 4 dobie
    A matjasy są to salinaty czyli ryby lezakujace w marynacie z dużym stezeniem soli
    Natomiast wszelkie ryby w sosaach, śmietanach jeśli nie są smażone to są również marynowane w specjalnych beczkach w marynacie cukrowej i również nie są już ryba surowa podobnie jak salinat-matjas. No i w zależności od sosu są one albo już po pasteryzacji i po badaniu bezpośrednio używane do produkcji lub są sosami do pasteryzacji czyli zapakowane i zgrzane układane są na wózkach i gotowane w autoklawie następnie Chlodzone datowane i etykietowane


    Dodatkowo na danej zmianie przy każdej linii produkcyjnej stoi mistr/brygadzista i nadzoruje przez 8 godzin produkcję z której ejst rozliczany każdy produkt z jego linii kest oznaczony odpowiednio jego literą produkcyjną w razie reklamacji osoba taka jest pociągnięty do odpowiedzialności i musi wyjaśnić dlaczego dana sytuacja miała miejsce także jest to wszystko dosyć złożone :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2018, 21:34

    puszek369 lubi tę wiadomość

  • Agata :) Autorytet
    Postów: 554 651

    Wysłany: 16 listopada 2018, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z kolei na kwaśne mam ochotę ale absolutnie nie są to ogórki kiszone czy kapusta. Na takie rzeczy wręcz nie mogę patrzeć :p
    Śledzenie kochałam, teraz nie tknelabym :D

    Do słodyczy też mnie nie ciągnie (a jestem bardzo slodyczowa) za to ciągle wcinam serki typu danio, danonki, jogurty, ser biały itp.

    I ciągle owoce, owoce, owoce, jakieś szaleństwo :D

    11.2020 cb 💔 06.2022 - 7tc 💔😔
    22cs - ⏸️💚
    9.12 -> 6+4, serduszko, 5mm
    23.12 -> 8+4, serduszko, 17mm
    16.01 - > 12+0 prenatalne
    preg.png
  • 4me Autorytet
    Postów: 6123 3687

    Wysłany: 16 listopada 2018, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samari alez dokladne wyjaśnienie dziekuje! A info o cwrtyfikacie msc2 jest na opakowaniu?

    I tak sobie mysle, ze skoro jest kontrola jakosci itp to chyba i tak nie ma ryzyka listeriozy bo Wasze sledzie sa przebadane?

    To chyba bardziej jest problem jak sobie ktos sam sledzia zlowi i zje na surowo :D

    mhsvj48aqvgzp38a.png

    l22nhdgestw22l2o.png
  • Cherry87 Ekspertka
    Postów: 191 90

    Wysłany: 17 listopada 2018, 06:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Uznaje się, że trombofilia występuję gdy stwierdza się obecność:
    - czynnika V Leiden lub
    - Polimorfizm genu protrombiny lub
    - zespół antyfosfolipidowy

    albo:

    niedobór antytrombiny III
    niedobór białka C
    niedobór białka S

    Ja mam niedobór biała S.

    Pappę robiłam 2 dni przed usg i wtedy podczas badania lekarz naniósł wyniki do systemu.

    Ja robiłam we wrześniu białko S i miałam 68 (był to jakiś 4tc,zaczęłam brać clexane), teraz mi spadło do 46 a norma od 64. Już jestem w panice..

    c55fxzkrvmf1b5up.png
‹‹ 332 333 334 335 336 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ