X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majóweczki 2019
Odpowiedz

Majóweczki 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2018, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja brzuch też mam.widoczny już od 9 tygodnia ale też m oze dlatego że po.cesarkwch to te brzuchy zbyt piękne nie są co zrobić :/

    Ja właśnie zjadłam kolację ostatnio mam.ciagke.chec na ryby na śniadanie śledź na kolację łosoś haha :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2018, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też brzuch mam już wypchnięty a waga na razie na 0.. No spoko! Nie mam nic przeciwko temu, żeby tym razem nie zostać słonikiem ;) bardzo mi się takie ciąże tylko "w brzuchu" podobają, ja niestety od razu puchnę na twarzy, no ale może nie będzie źle! Loprzednio na tym etapie mialam z +5 jak nic.

  • puszek369 Autorytet
    Postów: 2566 2372

    Wysłany: 17 listopada 2018, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samari ja dzisiaj też na kolacje łososia miałam :) my byliśmy na urodzinach męża chrześniaka, no i w końcu witam się z drugim trymestrem :)

    3i49iei3hq4xt7dc.png

    6sutskjoobk5w3d5.png
  • Cherry87 Ekspertka
    Postów: 191 90

    Wysłany: 18 listopada 2018, 01:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze 2-3tyg temu "narzekałam" na płaski brzuch za to już dziś mogę się pochwalić takim typowo ciążowym :)

    Dzień dobry w 13 tygodniu :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2018, 01:22

    Agata :) lubi tę wiadomość

    c55fxzkrvmf1b5up.png
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 18 listopada 2018, 07:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    puszek369 wrote:
    Samari ja dzisiaj też na kolacje łososia miałam :) my byliśmy na urodzinach męża chrześniaka, no i w końcu witam się z drugim trymestrem :)

    A 2 trymestr nie jest od 14+0?

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2018, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się w rozpoczętym 16 tygodniu (15+0) :)

    Agata :) lubi tę wiadomość

  • puszek369 Autorytet
    Postów: 2566 2372

    Wysłany: 18 listopada 2018, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    puszek369 wrote:
    Samari ja dzisiaj też na kolacje łososia miałam :) my byliśmy na urodzinach męża chrześniaka, no i w końcu witam się z drugim trymestrem :)
    Od rozpoczęcia 13tc czyli 12+1, drugi jest od 26tc czyli 25+1

    3i49iei3hq4xt7dc.png

    6sutskjoobk5w3d5.png
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 18 listopada 2018, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    puszek369 wrote:
    Od rozpoczęcia 13tc czyli 12+1, drugi jest od 26tc czyli 25+1

    Wikipedia jest innego zdania :)

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Okres_prenatalny

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • iwwk Autorytet
    Postów: 1836 1290

    Wysłany: 18 listopada 2018, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja Wam powiem, że się gubię kiedy zaczyna się 2 trymestr i jak się tę ciążę liczy, co strona na necie to inne info. Dlatego, dla własnej satysfakcji po prostu mówię sobie, że już mam 14 tydzień, a drugi trymestr nadal nie wiem czy jest czy jeszcze nie ma :D Oficjalnie go chyba uznam jak 14 tydzień będzie skończony :D

    atdcjw4ziax1my6y.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2018, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co tam za różnica tydzien w jedną czy w drugą :) od samego liczenia tygodni się przedwcześnie nie urodzi :D ja też zawsze wolę myślec "do przodu" ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2018, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dajcie już spokój z tymi tygodniami niech każdy liczy jak.chce jeśli dzięki temu jest szczesliwszy i cieszy się ciąża . Lekarz dobrze się które są tygodnie kiedy i niczyje gadanie tego nie zmieni.

    I dokładnie od liczenia naprzód nikt prędzej nie urodzi bo dziecko wie kiedy jest gotowe do przyjścia na świat ;)

  • puszek369 Autorytet
    Postów: 2566 2372

    Wysłany: 18 listopada 2018, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Wikipedia jest innego zdania :)

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Okres_prenatalny
    W Wikipedii każdy może edytować, wg mojej wiedzy i moich podręczników jest tak jak napisałam, ale jeżeli Ci lepiej dobrze to to nie jestem w drugim trymestrze... Po za tym sprawdzalas źródła pod tym artykułem? Nic z rekomendacji ptg, albo polskiego towarzystwa medycyny perinatalnej.

    3i49iei3hq4xt7dc.png

    6sutskjoobk5w3d5.png
  • puszek369 Autorytet
    Postów: 2566 2372

    Wysłany: 18 listopada 2018, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Moł wrote:
    A co tam za różnica tydzien w jedną czy w drugą :) od samego liczenia tygodni się przedwcześnie nie urodzi :D ja też zawsze wolę myślec "do przodu" ;)
    Chciałam się pochwalić tym drugim trymestrem mam termin 31.05 wszyscy są do przodu... Poprostu się cieszyłam bo zmniejsza się wtedy ryzyko wad u płodu i poronien, oczywiście jak coś ma być to będzie nawet i w 40tc może dziecko zginąć w brzuchu, ale po co negatywnie myśleć. Kurcze te hormony ciążowe działają i teraz mi smutno :(

    3i49iei3hq4xt7dc.png

    6sutskjoobk5w3d5.png
  • iwwk Autorytet
    Postów: 1836 1290

    Wysłany: 18 listopada 2018, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy wasze brzuszki też wydają dziwne odgłosy? Mi tak śmiesznie burczy tam na dole w miejscu gdzie jest dzidzia. Na pewno to nie jelita ani żołądek. Takie śmieszne bulgotki :D

    atdcjw4ziax1my6y.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2018, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszek

    Nie stresuj się kochana. Masz ten upragniony drugi trymestr ciesz się i bądź wesoła bo nie każdemu jest dane ujrzec w kalendarzu ten 13 tydzień A tobie mi i reszcie dziewczyn się udało !!!! Teraz będziemy już odliczać dni do powitania maleństwa na świecie ;)

    puszek369, Oleander, Szczesliwa ledwo zywa, Agata :) lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2018, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy ktoś wie gdzie się podziały dziewczyny??

    KAMELOVE ( chyba już z tydzień nie daje żadnych znakow), CHUSY, CIASTECZKO???

  • cookiemonster Autorytet
    Postów: 1517 746

    Wysłany: 18 listopada 2018, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie ogarniam podziału na miesiące ciąży, trymestry itd. Mam apkę na telefon i wg niej teraz jestem już w 5 msc ciąży i brzmi gites:p przynajmniej czuję się usprawiedliwiona co do wielkości brzucha.
    Co do mniejszego ryzyka poronienia - mój lekarz zawsze powtarza, że granicą jest nie 12, a 16 tygodni. Twierdzi, że dopiero po tym okresie znacząco spada ilość poronień i można przyjąć to za czas "bezpieczny". Jak kiedyś patrzylam na statystki na ang stronach, to raczej nie ma dużej różnicy między 12 a 15 tc, ale nie wiem jak to jest w Polsce.

    3cb, 24 cykle starań o Młodą
    3i49uay3wi97o5xz.png
    nqtktv731lxj1cxm.png
  • Chusy Autorytet
    Postów: 1373 1403

    Wysłany: 18 listopada 2018, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem, jestem, zyje :D Nie mialam czasu sie odezwac, ale uaktualniam glowna. Znow sie moja osemka odzywa, zdaje sie ze tym razem jej nie podaruje i wyleci z hukiem bo mi spac nie daje :<

    Ja tez juz wyczuwam cos tam niesmialo w dole brzucha, takie laskotanie, ale rzadko mi sie zdarza i nie w kazdej pozycji. Jeszcze wczesnie, ale juz niedlugo bede czuc malenstwo, jupiii <3

    nzjdlhb8v0nmkzhl.png

    1usa9vvjl7oudlln.png

    ex2bqps6duldk0td.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2018, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No miło Cię widzieć chusy :) to dobrze że dajecie znaka bo wiadomo że jak na codzień się pisze to się człowiek zastanowi gdzie reszta

    Chusy lubi tę wiadomość

  • aktyde85 Autorytet
    Postów: 1655 915

    Wysłany: 18 listopada 2018, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też już mówią, że brzuch widać, chociaż w pracy póki co, się tylko szefowa, nikt się nie kapnal. Zatem widzą ci co wiedzą ;) a ja wiem, że 50% tego brzucha to moja oponka haha czekam aż zniknie magicznie, jak w poprzedniej ciąży ;)

    f2w33e3kzy7745ry.png
    Karolinka <3
    l22np07wclwsxogu.png
‹‹ 335 336 337 338 339 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ