X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majóweczki 2019
Odpowiedz

Majóweczki 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2018, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa ledwo zywa wrote:
    A jak to jest z ta siara? Zawsze pojawia sie wcześniej? A jak sie nie pojawi? Moze byc tak ze wogole mleka nie bedzie i nic nie pomoze w produkcji?


    Hmm ja ci powiem że ją mam taki problem w każdej ciąży że powyżej 20 tygodnia mój organizm wariuje produkuje pokarm.... od połowy ciąży chodziłam z wkładkami laktacyjnymi to była dla mnie masakra ! Liczę że w tej ciąży pojawi się o właściwym czasie

  • puszek369 Autorytet
    Postów: 2566 2372

    Wysłany: 29 listopada 2018, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa ledwo zywa wrote:
    A jak to jest z ta siara? Zawsze pojawia sie wcześniej? A jak sie nie pojawi? Moze byc tak ze wogole mleka nie bedzie i nic nie pomoze w produkcji?
    Siara wytwarza się już w 18tc. Nie musi wyciekac w ciąży, ale często pod koniec ciąży kobiety zauważają ja. Nie myśl tak negatywnie, bo co to da, pamiętaj, że dziecko po porodzie do 10% ma prawo spaść na masie i to normalne np dziecko 4000g może spaść do 3600. I najgorsze są opinie babc i ciotek nie masz mleka itp, akurat są wskaźniki skutecznego karmienia trzeba czytać strony opirajace sie na naukowych źródłach to np CNoL czy hafija.

    Szczesliwa ledwo zywa lubi tę wiadomość

    3i49iei3hq4xt7dc.png

    6sutskjoobk5w3d5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2018, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A swoją drogą rano idę na pobranie krwi nie cierpię tego i standardowo mocz do badania. W poniedziałek wizytuje ale teraz mi to szybko zleciało ,♥️♥️♥️

  • Szczesliwa ledwo zywa Autorytet
    Postów: 965 638

    Wysłany: 29 listopada 2018, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi zlecil internista eleltrolity ( sod i potas) i zelazo. Zrobie w przyszlym tyg bo wizytę u niego mam dopiero 17 grudnia. Tak mysle czym sobie moge poprawic wyniki bo niechce brac zelaza w tabletkach bo wiem ze po nim ma sie zle samopoczucie i nieraz mdlosci;/ a ja juz ich mam dosc...

    o148o7es5xrrd9s8.png
  • puszek369 Autorytet
    Postów: 2566 2372

    Wysłany: 29 listopada 2018, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa, a jakie żelazo brałas? Buraczki i sok pić, ja biorę prenatal duo spoko działa na mnie żelazo też ma.
    I jaka masz hemoglobine i erytrocyty?

    3i49iei3hq4xt7dc.png

    6sutskjoobk5w3d5.png
  • MaryJane Autorytet
    Postów: 790 776

    Wysłany: 29 listopada 2018, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie Szczęśliwa, jakie wyniki? Ja nie biorę od 8 tygodnia nic poza kwasem foliowym, odradzili Mi lekarze przy jdjgtaag brać cokolwiek. I wyniki nie sa źle, to znaczy sa trochę niższe ale lekarz mówi że to norma w ciąży

    gann3e3k0unlohxb.png

  • aktyde85 Autorytet
    Postów: 1655 915

    Wysłany: 29 listopada 2018, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ile się bierze kwas foliowy?Bo mi się coś kojarzy że do końca pierwszego trymestr?

    f2w33e3kzy7745ry.png
    Karolinka <3
    l22np07wclwsxogu.png
  • MaryJane Autorytet
    Postów: 790 776

    Wysłany: 29 listopada 2018, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aktyde85 wrote:
    A ile się bierze kwas foliowy?Bo mi się coś kojarzy że do końca pierwszego trymestr?

    W sumie to nie wiem haha, ale w tych wszystkich witaminach dla 2 trymestru jest sporo kwasu foliowego dalej

    gann3e3k0unlohxb.png

  • Pantera Autorytet
    Postów: 626 358

    Wysłany: 29 listopada 2018, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do kp po porodzie dodam że:
    1. Warto się nastawić, że jak się uda to fajnie, a jak nie to mieć gotową butelkę mm ze sobą
    2. Dziecko rodzi się najedzone :) i z żołądkiem wielkości orzeszka laskowego. Jak wypije łyczek w dodatku siary (koncentratu mleka) to się najje i nie potrzebuje więcej. Każdego następnego dnia żołądek i porcje się powiekszają

    Plus lepiej nie budzić w nocy na karmienie, lekarze już od tego odchodzą (w przeciwieństwie do położnych i personelu starszej daty)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2018, 22:16

  • puszek369 Autorytet
    Postów: 2566 2372

    Wysłany: 29 listopada 2018, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwas foliowy ma za zadanie profilaktykę wad cewy nerwowej, ktora zamyka się w 22-26 dniu życia zarodka, czyli profilaktyka rozszczepu kręgosłupa i bezmozgowia. Dlatego warto suplementowac przed ciąża, a że cześć ciaz jest nieplanowana to w okresie prokreacyjnym kobiety powinny brać te 400/dobę. W witaminach jest 400mg zwykłych i 400 metylowanych czytałam, że dobrze robią na wchłanianie żelaza w 2i 3 trymestrze.

    3i49iei3hq4xt7dc.png

    6sutskjoobk5w3d5.png
  • puszek369 Autorytet
    Postów: 2566 2372

    Wysłany: 29 listopada 2018, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pantera wrote:
    Do kp po porodzie dodam że:
    1. Warto się nastawić, że jak się uda to fajnie, a jak nie to mieć gotową butelkę mm ze sobą
    2. Dziecko rodzi się najedzone :) i z żołądkiem wielkości orzeszka laskowego. Jak wypije łyczek to się najje i nie potrzebuje więcej. Każdego następnego dnia żołądek i porcje się powiekszają

    Plus lepiej nie budzić w nocy na karmienie, lekarze już od tego odchodzą (w przeciwieństwie do położnych i personelu starszej daty)
    Absolutnie noworodek musi być budzony co 3h z jedno godzinna przerwa 4h. Po pierwsze cześć dzieci jest zoltaczkowych się nie wybudza, a bilurubina wychodzi z kupa, więc żeby się jej pozbyć dziecko musi się wyróżniać.
    Po drugie cześć noworodków nie budzi się sama z siebie i jak spada im cukier to przysypiaja bardziej.
    Wyjątkiem jest pierwsza doba, kiedy jak już mówiłam dziecko ma zapas energetyczny z życia plodowego, jest zmęczone i ulewa wodami plodowymi.
    Nie znam pediatry, który tak mówi, albo inaczej neonatologa, który specjalizuje się w noworodkach.
    Ja już widziałam odwodnione dzieci z zapasnietym ciemiaczkiem, które trzeba było hospitalizowac.
    Przypominam, że część pediatrow zaleca rozszerzanie diety po4mc, co jest niezgodne, wytycznymi who i zaleceniami ESPHAGEN...
    No tak położne są nie wykształcone i głupie, co z tego, że masz mgr i specjalizację i kurs certyfikowanego doradcy laktacyjnego, który trzeba odmawiać co 5 lat (bo wiedza się zmienia)... Położne totalnie wszystko robią źle i nic nie wiedzą.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2018, 22:48

    iwwk, Samari lubią tę wiadomość

    3i49iei3hq4xt7dc.png

    6sutskjoobk5w3d5.png
  • Szczesliwa ledwo zywa Autorytet
    Postów: 965 638

    Wysłany: 29 listopada 2018, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biore duphavit tam jest 30 mg żelaza. A co do wynikow to hemoglobina 13,34 g/dL a erytrocyty 4,54. Zlecil mi te badania ze wzgledu na te wymioty. Od ostatniego tygodnia znowu kilo w dol polecialo

    o148o7es5xrrd9s8.png
  • puszek369 Autorytet
    Postów: 2566 2372

    Wysłany: 29 listopada 2018, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa ledwo zywa wrote:
    Ja biore duphavit tam jest 30 mg żelaza. A co do wynikow to hemoglobina 13,34 g/dL a erytrocyty 4,54. Zlecil mi te badania ze wzgledu na te wymioty. Od ostatniego tygodnia znowu kilo w dol polecialo
    Bardzo ładne wyniki :) lepsze jak u mnie. W ciąży może być fizjologiczna anemia, dlatego te wit maja żelazo

    Szczesliwa ledwo zywa lubi tę wiadomość

    3i49iei3hq4xt7dc.png

    6sutskjoobk5w3d5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2018, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszku- czy to są aktualne standardy żywienia (obowiązujące)?
    https://ptp.edu.pl/files/Standardy_Medyczne_2014_Zalecenia_ywienia_.pdf

    Ja łykam Prenatal duo (w tym jest 60 mg żelaza) i sporo w nim kwasu.

  • puszek369 Autorytet
    Postów: 2566 2372

    Wysłany: 29 listopada 2018, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko777 wrote:
    Puszku- czy to są aktualne standardy żywienia (obowiązujące)?
    https://ptp.edu.pl/files/Standardy_Medyczne_2014_Zalecenia_ywienia_.pdf

    Ja łykam Prenatal duo (w tym jest 60 mg żelaza) i sporo w nim kwasu.
    Tak to są właśnie najbardziej aktualne zalecenia.
    Ja też biorę prenatal duo

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2018, 23:08

    Ciasteczko777 lubi tę wiadomość

    3i49iei3hq4xt7dc.png

    6sutskjoobk5w3d5.png
  • MaMaMi83 Autorytet
    Postów: 1792 1371

    Wysłany: 29 listopada 2018, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na początku brałam kwas potem dr kazała brać witaminy ale i po femibionie i pregnie plus miałam mdłości i czasem wymiotowalam, ogólnie źle się na nich czułam kazała mi wrócić do kwasu. Ale wczoraj na wizycie powiedziała że od 20 tyg wracamy do witamin tylko tym razem już tych dha

    2009 Córeczka
    2017 [*] Aniolek 11tc
    3jgx0tc7fuc3nree.png
  • Szczesliwa ledwo zywa Autorytet
    Postów: 965 638

    Wysłany: 29 listopada 2018, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie dziwie sie ze te wyniki takie dobre przy tych wymiotach. Ale oby tak bylo caly czas!

    puszek369 lubi tę wiadomość

    o148o7es5xrrd9s8.png
  • KasiuniaH Przyjaciółka
    Postów: 63 96

    Wysłany: 30 listopada 2018, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj poczułam wyraźnie ruchy maluszka <3 to już było wyrazne i to napewno ono. Super uczucie :)

    iwwk, puszek369, Oleander, Chusy, Milka1991, PatkaPP lubią tę wiadomość

    km5sj48adanxrso3.png

    f2w39n73gdywzzbm.png
  • iwwk Autorytet
    Postów: 1836 1290

    Wysłany: 30 listopada 2018, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszek cieszę się, że tu jesteś z nami. Cenię Twoją fachową wiedzę. W internecie jest masa artykułów pisanych na bazie nie wiadomo czego.

    puszek369, Oleander, Szczesliwa ledwo zywa, Ciasteczko777 lubią tę wiadomość

    atdcjw4ziax1my6y.png
  • iwwk Autorytet
    Postów: 1836 1290

    Wysłany: 30 listopada 2018, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny już koniec listopada, a dopiero był wrzesień, jutro wchodzimy w grudzień z naszymi bąbelkami. Jak ten czas szybko leci :) Jak Wasze samopoczucie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2018, 09:07

    atdcjw4ziax1my6y.png
‹‹ 402 403 404 405 406 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ