X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majóweczki 2019
Odpowiedz

Majóweczki 2019

Oceń ten wątek:
  • iwwk Autorytet
    Postów: 1836 1290

    Wysłany: 30 listopada 2018, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aktyde jaki magnez bierzesz?

    To widzę, że w większości mamy "problemy" z głową :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2018, 11:48

    atdcjw4ziax1my6y.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2018, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcebardzobycmama wrote:
    Ktoras z was tez sie zmaga z anemia w, ciazy ?


    Ja miałam ale małą anemię , mój gin kazał mi brać żelazo i jeść kaszankę , wątróbkę , jadłam dużo barszczu czerwonego i piłam sok z buraków ponoć szpinak ma dużo żelaza ja szpinaku nie cierpię .


    To wspaniałe uczucie moc poczuć maleństwo ❤️❤️ , nie ukrywam że ja też cosik czuję takie delikatne pukanie ale czy to rzeczywiście to .
    Szczesliwa ledwo zywa wrote:
    Ja tez cos czulam dziwnego w brzuchu ale wiem ze to nie mozliwe zwłaszcza w pierwszej ciąży ale modle sie tez by to nie jakis wirus bo facet od wczoraj z kibla nie wychodzi:/ zlapal w pracy od kolegi ale po każdej akcji w kiblu chodzi z takim specjalistycznym srodkiem do dezynfekcji i wszytsko nim psika co tylko dotknie:D ja ostatnio wsadzilam paczke herbaty do lodowki i pol dnia jej szukalam. Mam jakis problem z glowa ciezko mi sie myśli:P ratunkuuu mam dopiero 24 lata i skleroze..

    Ja to wczoraj pół dnia szukałam pojemnika na mocz :-P :-D :-D , już normalnie nerwa złapałam bo nie mogłam znaleźć , i jak ja mam zrobić siku jak nie mogę znaleźć tego kubeczka :-P idę rano do łazienki a ten kubeczek stoi na oknie skleroza :-P .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2018, 12:11

    Szczesliwa ledwo zywa lubi tę wiadomość

  • aktyde85 Autorytet
    Postów: 1655 915

    Wysłany: 30 listopada 2018, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iwwk wrote:
    Aktyde jaki magnez bierzesz?

    To widzę, że w większości mamy "problemy" z głową :D

    aspargin. Ta wlasne weszlam do kuchni i zobacyzla herbate, ktora sobie zalalam godzine temu...

    f2w33e3kzy7745ry.png
    Karolinka <3
    l22np07wclwsxogu.png
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 30 listopada 2018, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na 80% u mnie też chłopak :)

    Szczesliwa ledwo zywa, Ciasteczko777, Oleander, Chusy, Szczęśliwa Mamusia, MaMaMi83, Milka1991, maderdin, PatkaPP lubią tę wiadomość

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Szczesliwa ledwo zywa Autorytet
    Postów: 965 638

    Wysłany: 30 listopada 2018, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Apropo moczu to najadlam sie wstydu ostatnio w labo. 5 razy sprawdzalam czy dobrze wieczko zamknięte. Wszystko bylo ok dojechalam w gabinecie wyciagam a tam kaluza w siatce a tam mialam jeszcze awizo na poczte . Mowie do Pani ze troszke zgubilam a ona pyta czy cos zostalo mowie ze tak. Podalam jej to cieknace pudelko przez papier a potem w domu suszylam i ratowalam awizo na kaloryferze :D

    o148o7es5xrrd9s8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2018, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja może nie zapominam gdzie co jest itd, ale zapomiam słów podczas mówienia, nie potrafię się wysłowić, czasem się czuję jak Kali z Afryka :D

    iwwk można wiedzieć co za pracę tworzysz? I jak Ci idzie? :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2018, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na badanie moczu kupuje kubek i robię siku w toalecie i od razu zanosze do labo nie woze tego ze sobą nigdzie :)

    U mnie też już pojawiło się smyranie i napinanie tak mniej więcej jeden palec poniżej i w okolicy pępka :) także jeszcze parę tygodni i ruchy będą dużo mocniejsze i wydajniejsze ale to już ten etap ;)

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2018, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :) spokojnie - odbierzesz i bez awiza pocztę :) Te pojemniczki są do bani. Ja teraz kupiłam te sterylne bo po ost przygodzie nie zrobię już w zwykły ... ;) ale one też są do bani :)

    Ale mamy chłopakow :) gratuluje Paula !

    Paula_071 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2018, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie kurier przyniosl łóżeczko dla malego ,♥️ rozłożone sprawdzone i złożone i powrotem A mój mały synek krzyczy "mi,mi" :D myślał że to jego nowe łóżeczko ;) A my mu mówimy że to dla dzidzi :D

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

  • ago91 Autorytet
    Postów: 708 931

    Wysłany: 30 listopada 2018, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wczoraj tatuś pierwszy raz poczuł ruchy dzidzi <3 I powiem wam że jak położył mi rękę na podbrzusze to tak mocno kopnęlo że jeszcze aż tak nie czułam mocno hehe, chyba tak specjalnie dla tatusia <3 od trzech dni czuję już codziennie ruchy :)

    Szczęśliwa Mamusia, Oleander, Ciasteczko777, KasiuniaH, PatkaPP lubią tę wiadomość

    8599w1d3a8mup6qh.png
    ibm23e5elf55d37i.png
    6 maja 2019, 3300g 54cm 10/10pkt SN 40+4 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2018, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Na 80% u mnie też chłopak :)


    O jej ogromne gratulacje ❤️❤️ , chłopcy u nas górą :-D .

    Szczęśliwa ledwo żywa Niezła historia ja to zawsze kupuję w takiej jednej aptece i wolę tam już kupować , kiedyś kupiłam w innej to prawie połowa mi się wylała :O dobrze że jeszcze przed wyjściem zobaczyłam to przelałam z tej torebki do pojemnika i było git , więcej tam nie poszłam i nie kupiłam wolę w tej mojej jakby zaprzyjaźnionej i znanej mi aptece kupić , mam tą aptekę po drodze jak do przedszkola idę więc zawsze tam kupuję nie chodzę do innych ;-) .

    Paula_071 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2018, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samari wrote:
    Właśnie kurier przyniosl łóżeczko dla malego ,♥️ rozłożone sprawdzone i złożone i powrotem A mój mały synek krzyczy "mi,mi" :D myślał że to jego nowe łóżeczko ;) A my mu mówimy że to dla dzidzi :D
    Supcio :) !!! Jakie kupiłaś ???

    Ago :) ale czad :)

    ago91 lubi tę wiadomość

  • MaMaMi83 Autorytet
    Postów: 1792 1371

    Wysłany: 30 listopada 2018, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa ledwo zywa wrote:
    Apropo moczu to najadlam sie wstydu ostatnio w labo. 5 razy sprawdzalam czy dobrze wieczko zamknięte. Wszystko bylo ok dojechalam w gabinecie wyciagam a tam kaluza w siatce a tam mialam jeszcze awizo na poczte . Mowie do Pani ze troszke zgubilam a ona pyta czy cos zostalo mowie ze tak. Podalam jej to cieknace pudelko przez papier a potem w domu suszylam i ratowalam awizo na kaloryferze :D

    Ja miałam ostatnio podobna sytuację. Wsadsilam do torebki wodę. Siedzę w aucie mąż prowadził i czuję że coś zimno mi w uda podrekcilam ogrzewanie ale dalej czuje zimno patrzę a ja mam całe spodnie mokre jakbym się osikala. Wodę za słabo zakrecilam i się wysłała. Wszystko w torebce pływał portfel dokumenty kalendarz i niestety taka mokra musiałam iść do labo bo nie było czasu wracać.

    2009 Córeczka
    2017 [*] Aniolek 11tc
    3jgx0tc7fuc3nree.png
  • iwwk Autorytet
    Postów: 1836 1290

    Wysłany: 30 listopada 2018, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z moczem też raz miałam podobną historię, trochę się ulało. Wcześniej nigdy takich problemów nie było, mam wrażenie, że teraz te kubeczki są jakieś gorszej jakości :/ Ja mam laboratorium 10 min od domu więc teraz noszę owinięty kubeczek chusteczką w papierowej torbie i niosę w ręku, żeby nikt nie widział :D

    Oleander, magisterkę kończę, mam opóźnienie, wzięłam teraz przedłużenie. Po sytuacji z poronieniem odcięłam się trochę od uczelni, zaczęłam pracę w innym miejscu, ale wypada w końcu skończyć, bo chcę wrócić do zawodu w przyszłości :)

    atdcjw4ziax1my6y.png
  • Agata :) Autorytet
    Postów: 554 651

    Wysłany: 30 listopada 2018, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny! :)

    mało się odzywam, bo u mnie w firmie sezon na maxa się zaczął i praktycznie cały dnie z weekendami pracuję :(
    dodatkowo masa obowiązków i spraw do załatwienia przed ślubem, a został już tylko miesiąc. Wszystko mnie wykańcza, a brzuch i ciąża (mimo dużej ilości energii) też już dają się we znaki. Jeszcze chyba jakaś infekcja mi się przypałętała. grrrrr

    co do wizyty ja też mam 3.12 na 11:00, dam znać, ale to wizyta na NFZ więc za wiele się nie dowiem pewnie.

    ja w 16 tyg zaczęłam czuć jakieś dziwne rewolucje w brzuchu kilkusekundowe raz dziennie, natomiast od 17 czuję już delikatne kopniaki, teraz w 18 to już standard dzień w dzień kopniaki, pływanie, bąble itp. (faktycznie nasila się gdy zjem coś słodkiego i gdy odpoczywam) narzeczony też już miał okazję poczuć, bo po przyłożeniu ręki czuć delikatne kopniaki, albo dzidzi duże albo jakieś ADHD nam rośnie :D hehe

    my będziemy kompletować wyprawkę po ślubie, teraz to ani głowy ani czasu nie ma :(

    dzisiaj jadę oddać mocz, zobaczymy co tam się dzieje. :)

    gratuluje tak wielu chłopców na grupie, faktycznie przewaga, kto wie może i u nas się coś niebawem zmieni, chociaż ciągnie mnie do słodkiego jak nie wiem, więc mam nadzieje, że nie :D ale narzeczony byłby w siódmym niebie pewnie haha :D

    kciuki za poniedziałkowe i kolejne wizyty! <3 jak się u mnie uspokoi z pracą to będę wpadać częściej :)




    Szczęśliwa Mamusia, Oleander, Chusy lubią tę wiadomość

    11.2020 cb 💔 06.2022 - 7tc 💔😔
    22cs - ⏸️💚
    9.12 -> 6+4, serduszko, 5mm
    23.12 -> 8+4, serduszko, 17mm
    16.01 - > 12+0 prenatalne
    preg.png
  • MaMaMi83 Autorytet
    Postów: 1792 1371

    Wysłany: 30 listopada 2018, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do pojemników na mocz kupuje na allegro w sklepie medycznym. U mnie zużywa się dużo bo córka ma problemy z nerkami i raz w tygodniu muszę jej robić badanie moczu. Tych nie sterylnych szkoda kupować. Każdy może dotknąć w środku poza tym sposób ich przechowywania tylko w pudełku kartonowym więc wszystko się tam może dostać. Kupuje tylko sterylne. Przez kilka lat używania raz w tygodniu zdarzyło mi się dosłownie kilka razy że się coś wylalo. Ja zawijam kubek jeszcze w ręcznik papierowy kuchenny i do woreczka

    2009 Córeczka
    2017 [*] Aniolek 11tc
    3jgx0tc7fuc3nree.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2018, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko777 wrote:
    Supcio :) !!! Jakie kupiłaś ???

    Ago :) ale czad :)


    Ciacho ja kupiłam turystyczne bo z racji częstych wyjazdów u nas się sprawdza najlepiej ;) Lionelo sven plus turkusowo szare po nowym roku dokupie do niego normalny materac lozeczkowy

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2018, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podziwiam osoby którym chce się w ciąży pracować mi tam.dobrze w domu na l4 ;) mimo że lubię swoją pracę to u nas jesień to zawsze mnóstwo nadgodzin weekendy i nocki bo jest od września do.grudnia zawsze sezon także cieszę się że to wariactwo mnie ominie ;)

  • puszek369 Autorytet
    Postów: 2566 2372

    Wysłany: 30 listopada 2018, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa Mamusia wrote:
    Ja miałam ale małą anemię , mój gin kazał mi brać żelazo i jeść kaszankę , wątróbkę , jadłam dużo barszczu czerwonego i piłam sok z buraków ponoć szpinak ma dużo żelaza ja szpinaku nie cierpię .
    Gin kazał jeść wątrobke? O.o wątróbka ma bardzo dużo Wit a i nie jest zalecana w ciąży, bo nadmiar szkodzi dziecku.
    PS ja nie chcę się wymadrzac czy cos, ale wolę zweryfikować pewne info

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2018, 12:37

    Ciasteczko777, iwwk lubią tę wiadomość

    3i49iei3hq4xt7dc.png

    6sutskjoobk5w3d5.png
  • Agata :) Autorytet
    Postów: 554 651

    Wysłany: 30 listopada 2018, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samari ja mam własną DG, czy chce czy nie muszę ją pociągnąć, żeby klientów nie stracić :) edit: i pracuję w domu, więc w każdej chwili mogę odsapnąć na szczęście :)

    jakbym miała etat też bym siedziała już na L4 :D

    szczęśliwa mamusiu serio??? :D ja myślałam że słodkie na dziewczynkę, ale nie pogniewam się jak będzie chłopak, chociaż jakieś już nastawienie małe jest na dziewczynkę <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2018, 12:40

    Ciasteczko777 lubi tę wiadomość

    11.2020 cb 💔 06.2022 - 7tc 💔😔
    22cs - ⏸️💚
    9.12 -> 6+4, serduszko, 5mm
    23.12 -> 8+4, serduszko, 17mm
    16.01 - > 12+0 prenatalne
    preg.png
‹‹ 404 405 406 407 408 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ