X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majóweczki 2019
Odpowiedz

Majóweczki 2019

Oceń ten wątek:
  • iwwk Autorytet
    Postów: 1836 1290

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie zawsze termin zgadza się z ostatnim dniem miesiączki, owulacja mogła się przesunąć, dłuższe cykle itd. Termin ostatniej miesiączki jest umowy, ponieważ nie każda kobieta wie kiedy miała owulację. Stąd lekarze zawsze pytają o ostatni dzień miesiączki i długość cykli. Czasami jest tak, że usg i Om się pokrywa idealnie, ale nie zawsze. Mi według Om termin wypada na 17.05, a według usg i owulacji na 25.05 :)

    atdcjw4ziax1my6y.png
  • MaMaMi83 Autorytet
    Postów: 1792 1371

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale z tego co zaobserwowałem najczęściej lekarze wpisują w kartę termin z OM

    2009 Córeczka
    2017 [*] Aniolek 11tc
    3jgx0tc7fuc3nree.png
  • Szczesliwa ledwo zywa Autorytet
    Postów: 965 638

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam wedlug om 17.05 , po jednych prenatalnych 15.05 a drugich 14.05:) dlatego jak ktos pyta o termin mowie polowa maja

    o148o7es5xrrd9s8.png
  • iwwk Autorytet
    Postów: 1836 1290

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w poprzedniej ciąży był wpisany cykl z OM i z usg + długość cyklu. Teraz mam wpisany termin z usg prenatalnego i długość cykli i datę ostatniej miesiączki. U mnie przy 35 dniowych cyklach kompletnie nie ma sensu wpisywać daty porodu z OM, bo ciąża będzie zawsze tydzień młodsza. Wyliczanie z samej daty ostatniej miesiączki to dla cyklu 28 dniowego. Przy dłuższych bądź krótszych jest +/- dni. Zaraz znajde wzór z którego się to wylicza dla poszczególnych cykli.

    atdcjw4ziax1my6y.png
  • iwwk Autorytet
    Postów: 1836 1290

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://www.ciazowy.pl/artykul,regula-naegelego-jako-metoda-obliczania-terminu-porodu,56,1.html

    atdcjw4ziax1my6y.png
  • 4me Autorytet
    Postów: 6123 3687

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko777 wrote:
    Termin wyliczył lekarz zakładając kartę ciąży; potem z usg wychodziło kilka razy 04 maja... ja głupieje ;)
    Ciastko a Ty wpisujesz OM? Bo przy invitro sie inaczej liczy...

    Gdzies na necie widzialam kiedys kalkulator dla invitro ale generlanie to było jakos tak, ze dziem transferu minus 14 dni to jakby OM dla nas! Nie wiem czy dobrze zapamietalam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2018, 17:11

    mhsvj48aqvgzp38a.png

    l22nhdgestw22l2o.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwwwk

    Masz rację ze nie zawsze to się pokrywa mi wg usg wychodzi 9.05 a om 12.05 dlatego lekarz się sugeruje om :)

    I masz rację zależy od długości cykli ja miałam 28 bo brałam tabsy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2018, 17:14

  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wlasnie zajrzalam na glowna ,dawno mnie tu nie bylo.. moze mi ktoras z was powie dlaczego w ciazy nie mozna naci pieruszki .
    A tak z innej beczki ,ktora czuje juz codziennie ruchy ?:)

    Kruszynka91 lubi tę wiadomość

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    4me wrote:
    Ciastko a Ty wpisujesz OM? Bo przy invitro sie inaczej liczy...

    Gdzies na necie widzialam kiedys kalkulator dla invitro ale generlanie to było jakos tak, ze dziem transferu minus 14 dni to jakby OM dla nas! Nie wiem czy dobrze zapamietalam.
    Właśnie lekarze mi liczą wg om a przecież mówiłam że to crio na sztucznym ... miałam 17.08 blastki - to jak to liczyć ?
    Ty miałaś też crio czy od razu ?

  • didi123 Autorytet
    Postów: 1715 710

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcebardzobycmama wrote:
    Dziewczyny wlasnie zajrzalam na glowna ,dawno mnie tu nie bylo.. moze mi ktoras z was powie dlaczego w ciazy nie mozna naci pieruszki .
    A tak z innej beczki ,ktora czuje juz codziennie ruchy ?:)

    Ja jeszcze nic nie czuję....
    Dobry wieczór :)

    Moje szczęście <3
    Filip 20.05.2019, godz. 11:45
    3500 g i 53 cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcebardzobycmama wrote:
    Dziewczyny wlasnie zajrzalam na glowna ,dawno mnie tu nie bylo.. moze mi ktoras z was powie dlaczego w ciazy nie mozna naci pieruszki .
    A tak z innej beczki ,ktora czuje juz codziennie ruchy ?:)


    Moim zdaniem na czucie ruchów codziennie jest zdecydowanie za wcześnie. Ja mimo 3 ciazy czuje od czasu do czasu smyranie nic szczególnego nie są to napewno żadne kopniaki przynajmniej u mnie. Dziecko jest maleńkie ma zaledwie około 20 cm i waży 202 gramy tylko :) ale mówią że u kobiet bardzo szczupłych ruchy czuć wyraźniej i szybciej

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwsze słyszę żeby w ciąży pietruszki nie można byko jeść jest wręcz wskazana.

    Warzywa w ciąży: pietruszka – dobra na obrzęki

    Wiele osób je pietruszkę głównie – lub nawet wyłącznie – w formie natki. Ale warto podkreślić, że cenne właściwości ma także korzeń pietruszki i warto go jeść codziennie, zwłaszcza gdy jest młody i świeży. Zarówno natka, jak i korzeń są doskonałymi źródłami tak ważnych w ciąży folianów – mają ich najwięcej ze wszystkich warzyw (tylko szpinak ma więcej, ale ze względu na dużą zawartość szczawianów nie należy go jeść zbyt często). Natka pietruszki zawiera tez mnóstwo witaminy C – tylko czarne porzeczki mogą jej dorównać. W ciąży pietruszka jest cenna jeszcze z jednego powodu: spożywanie jej (w obu postaciach) wzmaga wydalanie moczu i toksyn, zapobiegając zatrzymywaniu płynów w organizmie. A dzięki temu mniejsze jest ryzyko obrzęków, które tak dokuczają większości przyszłych mam. Pietruszka skutecznie oczyszcza też nerki, zapobiegając ich infekcjom.

  • puszek369 Autorytet
    Postów: 2566 2372

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie nadrobię wszystkiego.
    Moim zdaniem szkoła rodzenia, ale dobra dużo daje, pacjent wie czego się spodziewać, jeżeli chce ochronę krocza to przygotuje to krocze, bo jednak żeby ją wykonać to pacjentka powinna poćwiczyć na baloniku albo robić masaże, omawialiśmy cała laktacje, to dużo daje, bo jednak jeżeli ktoś nie wie jak pierwsze doby po porodzie wyglądają to może dużo błędów popełnić.
    Może zapoznać się z położna, ktora przyjdzie po porodzie.
    Ja nigdy nie byłam mniej niż 4 razy i po za ocena zoltaczki i zdejmowaniu szwów, zawsze dziecko ważyłam, przyrosty porównywalam, oceniał am akt karmienia, jeżeli trzeba było to również poprawialismy co się da, omawialiśmy sprawy socjalne, Becikowe, kosiniakowe itp., hemoroidy ogarnialismy. Czasami kapalam dziecko, czy obcinalam paznokcie, ale trzeba wybrać dobra położna, a nie na ostatnią chwilę, albo wgl nikogo nie powiadomić i mieć pretensje, że ktoś nie wie że takie dziecko się urodziło.

    iwwk, didi123, 4me lubią tę wiadomość

    3i49iei3hq4xt7dc.png

    6sutskjoobk5w3d5.png
  • ago91 Autorytet
    Postów: 708 931

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcebardzobycmama wrote:
    Dziewczyny wlasnie zajrzalam na glowna ,dawno mnie tu nie bylo.. moze mi ktoras z was powie dlaczego w ciazy nie mozna naci pieruszki .
    A tak z innej beczki ,ktora czuje juz codziennie ruchy ?:)
    Ja :)

    8599w1d3a8mup6qh.png
    ibm23e5elf55d37i.png
    6 maja 2019, 3300g 54cm 10/10pkt SN 40+4 <3
  • MaryJane Autorytet
    Postów: 790 776

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja, tyle ponad normę to żadne przekroczenie. Ja mam od dawna próby wątrobowe wyższe nie wiadomo dlaczego, każdy lekarz mówi że to nic takiego. Moja koleżanka przy cholestazie normy 10 krotnie wyższe, alat, aspat koło 500, także możesz być spokojna :)

    A ja ruchów wcale nie czuję jeszcze. Ewidentnie jelita czuję i gniecie mnie w całym brzuchu ale to ewidentnie jelita, nie dziecko. Ktoś jeszcze nie czuję?

    Alicja-33 lubi tę wiadomość

    gann3e3k0unlohxb.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niczego nie czuje ... M twierdzi, że poczuł ręka ale ja nic... tzn od środka nic ;)
    Ok - juz wiem jak liczyć wiek ciąży - jednak prawidłowo mi lek policzył tp na 05 maja ... musze zmienić suwaczek ;)

  • MaMaMi83 Autorytet
    Postów: 1792 1371

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcebardzobycmama wrote:
    Dziewczyny wlasnie zajrzalam na glowna ,dawno mnie tu nie bylo.. moze mi ktoras z was powie dlaczego w ciazy nie mozna naci pieruszki .
    A tak z innej beczki ,ktora czuje juz codziennie ruchy ?:)

    Ja też jeszcze nie czuje. Z córką na tym etapie juz czułam. Nie powiem że się nie martwię ale też wiem że łożysko mam z przodu więc mogę odczuwać później.

    2009 Córeczka
    2017 [*] Aniolek 11tc
    3jgx0tc7fuc3nree.png
  • puszek369 Autorytet
    Postów: 2566 2372

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko nie stresuj się możesz jeszcze nie czuć, tak samo mamami zwłaszcza jeżeli łożysko jest na przedniej ścianie, ja tez nic nie czuje. Ciasteczko tatuś mógł poczuć tetnienke aorty brzusznej, ja wczoraj też tylko to czułam jak położyłam rękę :)

    3i49iei3hq4xt7dc.png

    6sutskjoobk5w3d5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    puszek369 wrote:
    Ciasteczko nie stresuj się możesz jeszcze nie czuć, tak samo mamami zwłaszcza jeżeli łożysko jest na przedniej ścianie, ja tez nic nie czuje. Ciasteczko tatuś mógł poczuć tetnienke aorty brzusznej, ja wczoraj też tylko to czułam jak położyłam rękę :)
    No właśnie :) ale on twierdzi, że to było takie jednorazowe i punktowe .. a tętnice chyba czuję.
    Dobra - nie będę go rozczarowywać ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciacho

    A czemu mówisz że będziesz mieć poród wywolywany 2 tygodnie szybciej ? Skąd już masz takie info ?

‹‹ 459 460 461 462 463 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ