X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majóweczki 2019
Odpowiedz

Majóweczki 2019

Oceń ten wątek:
  • Pantera Autorytet
    Postów: 626 358

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skarb bardzo mi przykro, straszne co opisujesz... aż ciężko nie pomysleć że to ignorancja

  • iwwk Autorytet
    Postów: 1836 1290

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sumie sama też się na Rycerskiej urodziłam i jak na tamte czasy mama też była bardzo zadowolona. Nie pomaga fakt, że w każdym z rzeszowskich szpitali kogoś znam i wiem, mniej więcej co mnie może czekać, dlatego wybór jest cięższy. Może położna pomoże rozwiać wątpliwości.

    atdcjw4ziax1my6y.png
  • MaMaMi83 Autorytet
    Postów: 1792 1371

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iwwk wrote:
    Właśnie o Szopena różne opinie słyszałam, ale, że oddział neonatologiczny jest jednym z lepszych. Moja bratowa tam rodziła, ale 12 lat temu i pomimo znajomości nie wspomina tego najlepiej. Mi się najbardziej marzy pro-familia do porodu, ale na Rycerskiej miałam tak dobrą opiekę, że sama nie wiem.
    Rodzilam na Rycerskiej bo stamtąd miałam. Lekarza prowadzacego.Teraz podobno jest on w Pro'familii 10 lat temu opieka była fatalna. Choć ich reakcja na to co się dzieje z dzieckiem była błyskawiczna

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2018, 16:18

    2009 Córeczka
    2017 [*] Aniolek 11tc
    3jgx0tc7fuc3nree.png
  • MaMaMi83 Autorytet
    Postów: 1792 1371

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    skarb15 wrote:
    Powiem tak , z cewnikiem i 3cm kazali mi latac zadnego wózka nic na Boga uwypuklal się pęcherz moczowy a ja musiałam wejść p własnych szpital na oddział.. potem szukać sali ... odpieli cewnik na rzecz kaczki .. tak w ciazy co chwilę sikasz i się wysilasz by oddać mocz przy pacjentkach. A od 15 do 18 nie zrobiłam kupy..
    Nikogo przy mnie nie było gdy wyszła główka.. mialam ktg i bóle krzyżowe.. może przygotowywali porodowke nie wiem... ale jeszcze na 1h przed porodem dostalam czopki na kupę... ta parcie na kupę bo rodzilam .. skąd mialam to wiedzieć jak nikt mnie tam nie raczył poinformować co się dzieje..
    Dramat jeden wielki .. pamiętam jak dziś.. a jak w Jarosławiu mówiłam że mam bóle to mowili że nic mi nie jest bo oni czują miękki brzuch szyjka 2.7 cm ... ta ...
    Opieka dla skrajnych wczesniakow za to świetna naprawdę

    Jesteś z Jarosławia???? Mam tam rodzinę :)

    2009 Córeczka
    2017 [*] Aniolek 11tc
    3jgx0tc7fuc3nree.png
  • puszek369 Autorytet
    Postów: 2566 2372

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam leukocyty podwyższone, crp 11.15 norma do 5 chyba to wirus więc wstrzymam sie z antybiotykiem, jeszcze koleżanka ma skonsultować z lekarzem

    3i49iei3hq4xt7dc.png

    6sutskjoobk5w3d5.png
  • iwwk Autorytet
    Postów: 1836 1290

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MaMaMi jesteś z Rzeszowa? A jak nazywał się Twój lekarz?

    atdcjw4ziax1my6y.png
  • iwwk Autorytet
    Postów: 1836 1290

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszek wygrzewaj się w domku i wracaj szybko do zdrowia :)

    atdcjw4ziax1my6y.png
  • MaMaMi83 Autorytet
    Postów: 1792 1371

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iwwk wrote:
    MaMaMi jesteś z Rzeszowa? A jak nazywał się Twój lekarz?

    Nie ale mieszkałam kiedyś na Podkarpaciu. Pierwsza ciąże prowadził mi Szpejankowski. Wiem że później przeniósł się na profamilie ale był chyba tylko na poradni

    2009 Córeczka
    2017 [*] Aniolek 11tc
    3jgx0tc7fuc3nree.png
  • iwwk Autorytet
    Postów: 1836 1290

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szpejankowski nadal pracuje na Rycerskiej. Kiedyś prywatnie do niego chodziłam, jednak długo się czeka, bo straszne kolejki i przeniosłam się do obecnej ginekolog, a w marcu jak trafiłam na Rycerską ze skierowaniem to właśnie z nim pierwszym miałam kontakt podczas badania. Dla mnie to jeden z lepszych lekarzy.

    atdcjw4ziax1my6y.png
  • Nistera Autorytet
    Postów: 585 549

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    skarb15 wrote:
    Nistera ja powiedziałam córce na samym poczatku mimo tego że straciłam dziecko i że ledwo donosilam córkę ponieważ ma 3 lata i by rozumiała że nie mogę ja nosic dzwigac nie mogę kategorycznie i tyle i by jakoś nauczyć by się nie przesilac i rozumie latwo to nie jest ale chodzi do przedszkola teraz siedzi od wczoraj w domu bo chora.


    Ja również straciłam w tym tyg co ty i do tego 2 razy wcześniej w 9 i 12 tc. Córkę właśnie przez skracajaca się szyjke i lekarz w szpitalu mnie olał A jak zrobiło się rozwarcie 2,5 cm to nagle zaczął mnie szyć żeby tuszowac swój błąd. Nikt mi nic nawet nie powiedział po prostu na salę zabrali. Lekarz przebił pęcherz i odeszły wody. Później pogineła cała moja dokumentacja , dosłownie wszystko. Syna ledwo donosiłam z 1 cm szyjki A raczej wyleżałam więc teraz podchodziłam do ciąży realistycznie że wszystko może się zdarzyć.

    zrz6wn15ye2e98l6.png
    qb3ch371t1ljmt43.png
  • MaMaMi83 Autorytet
    Postów: 1792 1371

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iwwk wrote:
    Szpejankowski nadal pracuje na Rycerskiej. Kiedyś prywatnie do niego chodziłam, jednak długo się czeka, bo straszne kolejki i przeniosłam się do obecnej ginekolog, a w marcu jak trafiłam na Rycerską ze skierowaniem to właśnie z nim pierwszym miałam kontakt podczas badania. Dla mnie to jeden z lepszych lekarzy.

    Słyszałam że cieszy się dobrą opinią. Nawet tutaj gdzie teraz mieszkam w Małopolsce jak się mnie jeden lekarz zapytał kto prowadził mi ciąże jak powiedziałam że Szpejankowski to mówił że go zna że prowadził ostatnio jakiś wykład na szkoleniu. Kolejki do niego były już 10 lat temu ale był dokładny i wizyta długo trwała. Jak ja do niego chodziłam był jeszcze młodym lekarzem. Cesarke robili mi Kogut i Zając nie wiem czy jeszcze pracują na Rycerskiej.

    A jak go nie było na szpitalu to odsylal mnie do takiej młodej dr bodajże Sylwia miała na imię ale nie mogę sobie przypomnieć nazwiska też bardzo fajna

    Edit. Nazywała się Sabina Kluz

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2018, 16:45

    2009 Córeczka
    2017 [*] Aniolek 11tc
    3jgx0tc7fuc3nree.png
  • iwwk Autorytet
    Postów: 1836 1290

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, Zając też jeszcze pracuje. Zając jest teraz zastępcą ordynatora. Też przy moim pobycie w szpitalu był i naprawdę otoczył mnie miłą opieką. Ja byłam ze skierowania od dr Góry, który akurat wtedy szedł na urlop i poprosił Zająca żeby miał mnie na oku. Z tego co się orientuję to Zając jest jednym z lepszych ginekologów od cc, jak mnie przyjmowali do szpitala to miał jedną cesarkę za drugą.

    Tak, ona też jest zastępcą ordynatora, pamiętam, że przyszła do mnie po podaniu cytotecu, bardzo miła i ciepła, mówiła jakbym czegoś potrzebowała to mam wołać. Na drugi dzień jak już było po wszystkim też z samego rana do mnie przyszła i pytała jak się czuję i jak tylko czegoś potrzebuję to mam mówić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2018, 16:48

    atdcjw4ziax1my6y.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi po antybiotyku mi lepiej dużo dziś już jakoś funkcjonuje tak myślałam że bez tego się nie obejdzie ale dobrze że chociaż cokolwiek w ciąży można :)

  • MaMaMi83 Autorytet
    Postów: 1792 1371

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iwwk wrote:
    Tak, Zając też jeszcze pracuje. Zając jest teraz zastępcą ordynatora. Też przy moim pobycie w szpitalu był i naprawdę otoczył mnie miłą opieką. Ja byłam ze skierowania od dr Góry, który akurat wtedy szedł na urlop i poprosił Zająca żeby miał mnie na oku. Z tego co się orientuję to Zając jest jednym z lepszych ginekologów od cc, jak mnie przyjmowali do szpitala to miał jedną cesarkę za drugą.

    Tak, ona też jest zastępcą ordynatora, pamiętam, że przyszła do mnie po podaniu cytotecu, bardzo miła i ciepła, mówiła jakbym czegoś potrzebowała to mam wołać. Na drugi dzień jak już było po wszystkim też z samego rana do mnie przyszła i pytała jak się czuję i jak tylko czegoś potrzebuję to mam mówić.

    Czyli widzę że na Rycerskiej za wiele się nie zmieniło. Tak ta bardzo fajna też ją miło wspominam. Jedynie pielęgniarki po cc były beznadziejne prawie nie zaglądaly do mnie, Pani od laktacji też nie było ani razu. Nie mogłam się doprosic o pomoc.
    Ale jakby nie patrzeć uratowali mi dziecko.
    I jeszcze pamiętam że był tam chłopak pielegniarz on przychodził robić mi zastrzyki po cc

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2018, 16:57

    2009 Córeczka
    2017 [*] Aniolek 11tc
    3jgx0tc7fuc3nree.png
  • iwwk Autorytet
    Postów: 1836 1290

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ponoć trakt porodowy jest po remoncie i są już "luksusy", ja byłam na oddziale ginekologicznym, jak na szpital to tragedii nie było. Ale tak jak mówisz, lekarze super, a co do reszty to nie wiadomo jak jest teraz, najważniejsze, że Twoja córka cała i zdrowa :)

    atdcjw4ziax1my6y.png
  • MaMaMi83 Autorytet
    Postów: 1792 1371

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    skarb15 wrote:
    IWWK Jestem z Jaroslawia , mieszkam tu od marca szybciej mieszkalam w jego okolicach .Urodziłam na Szopena , jest tam opieka dla skrajnych wczesniakow . Po prawie miesiącu walki mojej najmłodszej corki odeszła od nas..

    Z Jarosławia z ginekologow znam Szkodnego i Gilarskiego a kto prowadzi ci ciąże?

    2009 Córeczka
    2017 [*] Aniolek 11tc
    3jgx0tc7fuc3nree.png
  • MaMaMi83 Autorytet
    Postów: 1792 1371

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iwwk wrote:
    Ponoć trakt porodowy jest po remoncie i są już "luksusy", ja byłam na oddziale ginekologicznym, jak na szpital to tragedii nie było. Ale tak jak mówisz, lekarze super, a co do reszty to nie wiadomo jak jest teraz, najważniejsze, że Twoja córka cała i zdrowa :)

    Czas najwyższy bo za moich czasów sala poporodowa była fatalna. Potem chwilę lezelismy na patologii bo młoda była pod monitorem tam już był luksus na sali byłam sama zaraz na wprost sali gdzie były inkubatory. Także cały czas słyszałam mojej małej monitor i było tylko 2 dzieciaków moja mała i jakiś wczesniaczek ur w 28 tyg ale on był bez mamy. Mama dochodziła w dzień. Także byłam sama z pielęgniarkami ale one w sumie też nie zwrwcaly na mnie uwagi. Dały mi pin do drzwi żebym nie dzwoniła tylko sobie wychodziła i wchodziła kiedy chce.

    2009 Córeczka
    2017 [*] Aniolek 11tc
    3jgx0tc7fuc3nree.png
  • iwwk Autorytet
    Postów: 1836 1290

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję, że teraz opieka poporodowa jest lepsza :D

    Dziewczyny czy męczy Was łupież w ciąży? Od jakiegoś czasu swędzi mnie strasznie głowa, w sumie to od dłuższego, zaczęło się w ciąży, ale dopiero niedawno zobaczyłam, że pojawił się straszny łupież, suchy! Używam bardzo delikatnych szamponów. Szukam teraz jakiegoś szamponu, delikatnego przeciwłupieżowego, który będzie bezpieczny w ciąży i nie będzie za mocno wysuszał włosów, może macie jakiś do polecenia? Pirolam znam i po niego chyba w ostateczności sięgnę.

    atdcjw4ziax1my6y.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwwk

    Ja nie mam łupieżu ale w ciąży zmagań się z bardzo sucha skóra w ciąży między palcami u rąk to mam.normlanie wiórki twarz tak samo :/

  • iwwk Autorytet
    Postów: 1836 1290

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suche dłonie mi już przeszły, na plecach pojawiła się taka sucha plamka i nogi i ręce mam bardzo suche teraz, ale kupiłam balsam Ziaja Med kuracja lipidowa i raz dwa ta plamka z pleców zniknęła. Spróbuję go na skórę głowy wypróbować, a jak nie to masło shea, albo olej kokosowy. W sumie to strasznie mam tą głowę przesuszoną więc może to przez to ten łupież.

    atdcjw4ziax1my6y.png
‹‹ 466 467 468 469 470 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ