X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majóweczki 2019
Odpowiedz

Majóweczki 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2019, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Codziennie zdarzają porody sn po cc, które dziewczyny opisują w grupie naturalnie po cesarce prowadzonej przez polozne przyjmujące takie porody i przysięgam, kazda z dziewczyn mowi, że porod sn byl lepszy, niezaleznie jak przebiegał i ile trwał. Setki porodów i ani jedna nie zamienilaby porodu sn na kolejną cesarkę.
    Oczywiscie jest to grupa specyficzna bo należą do niej laski mocno nastawione na psn, dla ktorych pierwsze cięcie zwykle nie mialo nic wspolnego z ich wolą.
    Ja nie oceniam woli, chęci, czy motywacji, ale wiem ile cięcie mi odebralo, ile skomplikowalo. Z drugiej strony oczywiście córka jest cała i zdrowa dzięki odpowiedniej reakcji i cc ani minuty za pozno.
    Wiem po prostu, że nawet jesli się skończy cięciem, to super by bylo, żeby chociaz na skurczach, nie zupełnie na zimno. No zobaczymy :)

    Szczęśliwa Mamusia, kama2784 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2019, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pantera wrote:
    Samari a kiedy i w jaki sposób miałaś zdiagnozowaną wąską miednicę?

    Zmierzyli mnie jakimś cyklem przy pierwszym porodzie przyszłam normalnie rodzić sn , i mimo oxy cewnika foleya i okropnych skurczy z brzucha nie robiło mi się w ogóle rozwarcie,macica nie chciała.sie otworzyć do porodu więc masowali cudowali finalnie niby rozwarcie było miałam bóle parte 2.5 godziny i nic tętno dziecka.spadlo wzięli mnie na cc i podobno przy otwarciu brzucha stwierdzono cechy zwężenia miednicy co uniemożliwia poród sn o to też mam w wypisie napisane
    Moja babcia i mojej mamy siostra miały to samo zwezona miednica i cesarki, córka była ułożona też główkowo ale twarzą spod spojenia lonowego. Ja się absolutnie na tym nie znam mówię co mówił i mi lekarze i co mam w dokumentach . No i też skurcze zaczęły się około.18 wody minodeszly o 3 w nocy bóle parte zaczęły się o 11.30 a urodziłam przez cc o 13.45. I za żadne Chiny nie dam sobie wcisnąć że cc po akcji proodowej jest super , po tym musieli wypychac dziecko by zaklinowalo się w kanale i głowę miało jak jajko na dodatek przez pół miesiąca blizna się nie goila otwierala ropa leciała miesiąc nie mogłam chodzić A po spacerze jakimś 600 metrów zaslablam.

    Nie pisze broń boże żeby kogoś straszyć tylko mówię jak u mnie to wyglądało

    Edit. Mój ginekolog potem to wszystko sprawdzał ( nie prowadził mojej 1 ciąży trafiłam do niego już po porodzie) i powiedział że z taka wąska miednica kto pozwolił mi rodzić i jak oni w tym szpitalu mnie zmierzyli... A ja młoda,przestraszona no to wyszło jak wyszło. Dobrze że wszystko się skończyło bez konsekwencji dla dziecka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca 2019, 12:31

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2019, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mileczko Ja dopiero mam pieluchy flanelowe :-P spakowane a gdzie reszta B-) . Ja mam troszkę podobnie tylko że często właśnie te twardnienia mam i dziwne uczucie jakby parcia na pęcherz , i latam do łazienki jak ten kot z pęcherzem :-P , nie wiem cały czas mam wizję że wody mogą mi odejść jakieś głupie myśli mi chodzą :-P , im bliżej poród będzie się zbliżał tym bardziej będziemy dopatrywać się czy to rzeczywiście już , na szczęście w tą Sobotę wizyta mam już litanię do gina :-P obym znów o czymś nie zapomniała :-P .

    Milka1991 lubi tę wiadomość

  • Pantera Autorytet
    Postów: 626 358

    Wysłany: 18 marca 2019, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samari u mnie poród podobnie wygladał do pewnego momentu tyle że corkę vaccum wyciagnęli po 2,5h parcia gdy tętno malej zaczęło wariować.
    Ta jajowata glówka to śmiesznie wygląda ale na szczęscie tylko przez dzień :)
    Mi nie zmierzyli miednicy dlatego teraz sie uprę, by to zrobili.
    Chcę sn ale nie za wszelką cenę
    W Londynie po prostu nie mają wystsrczająco lekarzy do cc, a przyrost ogromny... wiadomo rodziny muzułmanskie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2019, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milka

    Masz rację zrób sobie wszystko teraz póki masz siłę i lez do góry brzuchem jak ja :) wyprawkę mam już ogarnięta wszystko wyprane wyprasowane swoje rzeczy do szpitala już ogarnięta, piżamy biustonosze wszystko już wyprane w szafce czeka zakupiłam w Rosmanie gabke szczoteczke do zębów mini paste i samolotowki.zeby przelać sobie środki higieniczne i nie brać tego co mam w domu ,:)
    W Rosmanie mają wkładki laktacyjne w promocji to sobie kilka paczek dokupie niech sobie leza :)

    Milka1991, Szczęśliwa Mamusia lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2019, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pantera wrote:
    Samari u mnie poród podobnie wygladał do pewnego momentu tyle że corkę vaccum wyciagnęli po 2,5h parcia gdy tętno malej zaczęło wariować.
    Ta jajowata glówka to śmiesznie wygląda ale na szczęscie tylko przez dzień :)
    Mi nie zmierzyli miednicy dlatego teraz sie uprę, by to zrobili.
    Chcę sn ale nie za wszelką cenę
    W Londynie po prostu nie mają wystsrczająco lekarzy do cc, a przyrost ogromny... wiadomo rodziny muzułmanskie

    No naprawdę jak patrzę na jej głowę to cieszę się że jej tak nie zostało bo to jajko naprawdę jest śmieszne 😂😂 A Ty będziesz rodzić w Anglii ? Myślałam że do Polski zjezdzacie już ale coś mi się pokiełbasilo 🤔🤔 za to drugie cc z synem jeśli można tak uznać to rewelacja mimo że na zimno, po 4 dniach już sama śmigalam i zajmowałam się dzieckiem czułam się super oby teraz też tak było bo raz nie zawsze hehe ale staram.sie dobrze myśleć :)

  • Pantera Autorytet
    Postów: 626 358

    Wysłany: 18 marca 2019, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogóle trzeba pilnować, aby wpisali w dokumentach takie informacje np o wąskiej miednicy lub sugestia, by nast poród odbył sie przez cc. Czesto mówia cos na sali porodowej, nie wpiszą w dokumentację i potem zmienia się ekipa połoznych i lekarzy i juz nikt nie pamięta. A można dzieki wpisaniu jak u Samari uniknac komplikacji przy kolejnym porodzie.

    U mnie przykład to utrata 0.7l krwi przy porodzie i skrajnie niska hemogl, lekarz na sali powiedziała, ze jutro zbadamy hemogl i może być transfuzja krwi ale nie wpisała tego. Nastepnego dnia gdy o tym wspomniałam poloznym to byly zdziwione i powiedziały ze nic im nie wiadomo. Miesiac chodziłam ze skóra jak chinczyk i po kazdym wejsciu po schodach leżałam 10 minut

  • Pantera Autorytet
    Postów: 626 358

    Wysłany: 18 marca 2019, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samari my w PL od kilku lat :)
    Teraz mam mozliwosć rodzic w szpitalu prywatnym, wiec chcę mieć pewność, że jeśli sn to tylko gdy mam do tego warunki a dziecko nie jest zbyt duże

    Samari0702 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2019, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pantera wrote:
    Samari my w PL od kilku lat :)
    Teraz mam mozliwosć rodzic w szpitalu prywatnym, wiec chcę mieć pewność, że jeśli sn to tylko gdy mam do tego warunki a dziecko nie jest zbyt duże

    A no to mi dzwonilo ale.nie w tym kościele haha 😂😂

    Tak masz rację, bardzo ważne jest żeby to co lekarz mówi,stwierdza żeby wpisał w dokumenty bo mam podstawę.do tego że mój trzeci poród musi się odbyć drogą operacyjną przez właśnie ta miednice i że nie podważyć skierowania lekarza mojego,chociaż wydaje mi się że w przypadku kobiet po.2.cieciach to.sie nie zdarza ale.nogdy nic nie wiadomo.

    A gdzie chcesz rodzić w jakiej.klinice ? A na co się bardziej nastawiasz na sn czy cc ?

  • Milka1991 Autorytet
    Postów: 2720 3914

    Wysłany: 18 marca 2019, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samari no Ty to już faktycznie możesz rodzić :D to ja mam plan by do końca miesiąca mieć już totalnie wszystko ogarnięte, bo sił naprawdę coraz mniej ;)

    Samari0702, Szczęśliwa Mamusia lubią tę wiadomość

    zpbndf9htl70ulh2.png
    atdc3e5eyux9ywss.png
  • Bibs Ekspertka
    Postów: 235 276

    Wysłany: 18 marca 2019, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przeczytałam te ładnych kilka stron i nie wiem co napisać... macie tempo dziewczyny jak harty z tym pisaniem.
    U mnie ze smokiem było tak, że na początku młoda nie chciała smoka ale po jakimś zaczęła uporczywie ssać kciuk więc stwierdziliśmy, że wolimy dać już tego smoka. No niestety jeszcze nie rozstała się z nim na 100% a ma 2xlatka, w dzień na drzemke chce tylko i czasem do "podtrzymania do raczki" jak to mówi.
    No i na szczęście u nas "dobrych rad" raczej nie ma, czasem delikatne sugestie bez spiny, ale za to wielkie wsparcie jak np nie udało mi się karmić piersią etc.
    Z tym żelazem to ja potwierdzam, że u mnie tatdyferon działał okropnie, masakryczne miałam zaparcia, potem lepiej działał sorbifer ale to wszystko w poprz. ciąży, teraz biorę ferrum lek tylko muszę zbadać poziom hemoglobiny bo dawno nie robiłam a wiem, że leżąc ciągle oslabienie+anemia to aż strach się bać bo kto za mnie będzie potem parł :p

  • Pantera Autorytet
    Postów: 626 358

    Wysłany: 18 marca 2019, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szpital Medicover
    Nastawiam się na sn, ale nie za wszelką cenę. W przyszłym tyg mam wizytę kwalifikacyjną, to podpytam lekarza czy da radę sn czy lepiej cc
    Na pocz ciaży trafiłam do lekarza, który odbiera porody cc w tym szpitalu, starszy facet który zakładał tą klinikę połoznicza, to bardzo chwalił cc i to że jego corka też taka drobna jak ja rodziła niedawno cc właśnie z uwagi na posturę

  • iwwk Autorytet
    Postów: 1836 1290

    Wysłany: 18 marca 2019, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kama2784 wrote:
    Iwwk bylam u endokrynologa. Super lekarz! Czekam wlasnie na usg tarczycy. Dziekuje Ci bardzo, ze mi go poleciłaś!


    Cieszę się, że Ci spasował ;) Dostałaś się dzisiaj na usg? Bo mnie o 11 po wizycie u lekarza przegonili i kazali przyjść w inny dzień :D W czwartek na 7 poszłam się zarejestrować i dostałam na 9:40 numerek :D A wiem, że chyba do 10 i tylko 15 osób dziennie przyjmują.

    Ale miałam zjazd. Spadł mi chyba cukier, słabe śniadanie zjadłam, głupia ja, zaczęło mi się w głowie kręcić, zimne poty, dłonie delikatnie trzęsły się, dobrze, że szybko zjadłam banana, kilka daktyli, od razu się położyłam i przeszło. Mąż szybko przyjechał z pracy, dokarmił mnie rosołkiem i teraz już jest ok. Podczas porodu będę musiała mieć chyba zapas batoników żeby nie zasłabnąć :D

    atdcjw4ziax1my6y.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2019, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny odnośnie badania miednicy przed porodem - to w którym tygodniu mialyscie robione? Robił to lekarz prowadzący, czy już w szpitalu przed porodem?

  • MaMaMi83 Autorytet
    Postów: 1792 1371

    Wysłany: 18 marca 2019, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale sie usmialam, musze wam cos pokazać hahahahha

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/193a9b77a5a4.jpg

    iwwk, Szczesliwa ledwo zywa, Szczęśliwa Mamusia, Oleander, 4me, Pani Moł lubią tę wiadomość

    2009 Córeczka
    2017 [*] Aniolek 11tc
    3jgx0tc7fuc3nree.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2019, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiul wrote:
    Dziewczyny odnośnie badania miednicy przed porodem - to w którym tygodniu mialyscie robione? Robił to lekarz prowadzący, czy już w szpitalu przed porodem?

    Ja miałam mierzona na IP przy przyjęciu do szpitala, ale to było 7 lat temu to może teraz coś się zmieniło :)

    Asiul lubi tę wiadomość

  • iwwk Autorytet
    Postów: 1836 1290

    Wysłany: 18 marca 2019, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MaMaMi o to by się teraz przydało :D Ja to nawet na małysza nie siknę jak widzę ubrudzoną toaletę, bo mnie cofa i idę szukać innej haha :D Z lejkiem to może byłoby łatwiej :D

    atdcjw4ziax1my6y.png
  • puszek369 Autorytet
    Postów: 2566 2372

    Wysłany: 18 marca 2019, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiul wrote:
    Dziewczyny odnośnie badania miednicy przed porodem - to w którym tygodniu mialyscie robione? Robił to lekarz prowadzący, czy już w szpitalu przed porodem?
    U nas robimy to na s por i na pat ciąży, także nawet tak ktoś przyjdzie z wymiarami od lek swojego to szpital i tak zrobi, ale nie zdarzyły mi się pacjentki ze zmierzona miednica wcześniej

    Asiul lubi tę wiadomość

    3i49iei3hq4xt7dc.png

    6sutskjoobk5w3d5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2019, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy odczuwacie trudności w oddychaniu ? Ja od kilku dni normalnie dysze,sapie że aż w nocy się przez to budzę 😰😰 napewno młody już konkretnie mnie gniecie ale to takie męczące jest że szok :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca 2019, 14:01

  • Szczesliwa ledwo zywa Autorytet
    Postów: 965 638

    Wysłany: 18 marca 2019, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samari0702 wrote:
    Czy odczuwacie trudności w oddychaniu ? Ja od kilku dni normalnie dysze,sapie że aż w nocy się przez to budzę 😰😰 napewno młody już konkretnie mnie gniecie ale to takie męczące jest że szok :(
    Tez ciezko mi sie oddycha , wogole nie moge znalezc sobie miejsca zeby sie dobrze ułożyć. Wczoraj lezalam z nogami na oparciu złożonej sofy a glowe mialam w dol na panelacj wszystko fajnie tylko zgaga sie pojawila:P

    o148o7es5xrrd9s8.png
‹‹ 972 973 974 975 976 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ