X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • JaSzczurek Autorytet
    Postów: 2733 2905

    Wysłany: 14 maja 2019, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na poprzednich dwóch miesiącach chyba pierwsze dzieciaczki wyszły w pierwszych kilku dniach miesiąca poprzedzającego? :D

    zi13flw1mwerwam8.png
    💙 19/07/19 (42+0) 3625g, 50 cm <3
    💗 6/02/21 (39+5) 3710g, 49 cm <3
    💙 14/08/22 (39+5) 4070g, 53 cm <3
  • anngelikamarta Autorytet
    Postów: 497 440

    Wysłany: 14 maja 2019, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obstawiam że u mnie będzie szybciej niż ten 5 lipiec i to dość dość szybciej 😂

    3jvzi09ky700q2oc.png

    12.06.2019r.~05:45 SN 36+6 Antoś 👶🏼💗❤️
    20 luty - 424g💗
    13 marzec - 760g ❣️
    3 kwiecień - 1060g💓
    2 maj - 1650g🍼
    27 maj - 2550g🙆‍♀️
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 14 maja 2019, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na wielu grupach byly i takie z 30 tc

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 14 maja 2019, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, błagam... Myślę, że powinnyśmy jednak wierzyć w to, że każdej z nas uda się donosić ciążę do bezpiecznego momentu. 🙂 Wyluzujcie z tym przepowiadaniem rychłych porodów, chyba żadna z nas tego nie chce ani dla siebie ani dla innej dziewczyny z wątku.

    Drobinka91, Sylka135, mikaja, Kamsza lubią tę wiadomość

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • JaSzczurek Autorytet
    Postów: 2733 2905

    Wysłany: 14 maja 2019, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Dziewczyny, błagam... Myślę, że powinnyśmy jednak wierzyć w to, że każdej z nas uda się donosić ciążę do bezpiecznego momentu. 🙂 Wyluzujcie z tym przepowiadaniem rychłych porodów, chyba żadna z nas tego nie chce ani dla siebie ani dla innej dziewczyny z wątku.
    A co uważasz za bezpieczny moment? Bo część z nas jest w okolicach 33-34 tygodnia, co oznacza, że za dwa czy trzy tygodnie (a już zwłaszcza w połowie czerwca jak pisały dziewczyny), to ciężko mówić o niebezpiecznym momencie :P Poza tym nikt nikomu niczego nie życzy, a już zwłaszcza źle, ale statystyki i doświadczenia z innych wątków świadczą o tym, że nie zostało nam wiele czasu. :P Trzeba pamiętać, że lipiec ma ponad 4 tygodnie, co oznacza, że między niektórymi ciążami tutaj jest prawie miesiąc i dla części ten moment naturalnie nadejdzie wcześniej.

    anngelikamarta, mikka86 lubią tę wiadomość

    zi13flw1mwerwam8.png
    💙 19/07/19 (42+0) 3625g, 50 cm <3
    💗 6/02/21 (39+5) 3710g, 49 cm <3
    💙 14/08/22 (39+5) 4070g, 53 cm <3
  • 33Sylwia Autorytet
    Postów: 2069 1400

    Wysłany: 14 maja 2019, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nawet o porodzie nie chce myśleć. Panicznie zaczynam się bać o Małego, nie wiem co mi jest - nie chce wyjść na jakąś dziwną ale coś mi się w głowie dzieje. Ogólnie jestem mega pozytywną osoba i cała ciążę przechodzę tak że może być tylko dobrze a tu od paru dni boję się. I kij ze mną i moim bólem tylko jakoś boję się o dziecko, zdaza mi się podplakiwac. Mega chciałabym mieć to już za sobą choć wiem że to jeszcze nie pora.
    Staram się o tym nie myśleć po prostu unikam tematu porodu i dlatego podczytuje Was ino troszkę. Wogole wydaje mi się że wszyscy są lepsi ode mnie i że będę zła mama, że wogole o nic w życiu nie potrafię zawalczyć. Za dużo myśli... Mało snu... Jestem przerażona sama sobą.

    relgupjy0emg7fv2.png
  • 33Sylwia Autorytet
    Postów: 2069 1400

    Wysłany: 14 maja 2019, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję udanych wizyt 😍

    relgupjy0emg7fv2.png
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 14 maja 2019, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    33Sylwia to naturalne co sie z Toba dzieje. Tak ma byc😉To hormony robią swoje. Mysli galopuja,strach o dziecko rośnie,wszytko jest w normie.

    Co do terminu to u mnie 15 czerwca bedzie na terminie wiec nie bedzie to zaden wczesniak

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • anngelikamarta Autorytet
    Postów: 497 440

    Wysłany: 14 maja 2019, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    33Sylwia wrote:
    Ja nawet o porodzie nie chce myśleć. Panicznie zaczynam się bać o Małego, nie wiem co mi jest - nie chce wyjść na jakąś dziwną ale coś mi się w głowie dzieje. Ogólnie jestem mega pozytywną osoba i cała ciążę przechodzę tak że może być tylko dobrze a tu od paru dni boję się. I kij ze mną i moim bólem tylko jakoś boję się o dziecko, zdaza mi się podplakiwac. Mega chciałabym mieć to już za sobą choć wiem że to jeszcze nie pora.
    Staram się o tym nie myśleć po prostu unikam tematu porodu i dlatego podczytuje Was ino troszkę. Wogole wydaje mi się że wszyscy są lepsi ode mnie i że będę zła mama, że wogole o nic w życiu nie potrafię zawalczyć. Za dużo myśli... Mało snu... Jestem przerażona sama sobą.
    Powiem Ci że ja mam ostatnio tak samo, ale to normalne wkoncu ten czas nadchodzi dużymi krokami :) wcześniej się wydawało że jeszcze tyle czasu i byłyśmy spokojne a teraz kiedy już jesteśmy przy końcówce to coraz więcej się rozmyśla o wszystkim i dochodzą jakieś obawy
    Ale będzie dobrze, damy radę i będziemy świetnymi mamuśkami💪🏻❣️

    3jvzi09ky700q2oc.png

    12.06.2019r.~05:45 SN 36+6 Antoś 👶🏼💗❤️
    20 luty - 424g💗
    13 marzec - 760g ❣️
    3 kwiecień - 1060g💓
    2 maj - 1650g🍼
    27 maj - 2550g🙆‍♀️
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 14 maja 2019, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JaSzczurek wrote:
    A co uważasz za bezpieczny moment? Bo część z nas jest w okolicach 33-34 tygodnia, co oznacza, że za dwa czy trzy tygodnie (a już zwłaszcza w połowie czerwca jak pisały dziewczyny), to ciężko mówić o niebezpiecznym momencie :P Poza tym nikt nikomu niczego nie życzy, a już zwłaszcza źle, ale statystyki i doświadczenia z innych wątków świadczą o tym, że nie zostało nam wiele czasu. :P Trzeba pamiętać, że lipiec ma ponad 4 tygodnie, co oznacza, że między niektórymi ciążami tutaj jest prawie miesiąc i dla części ten moment naturalnie nadejdzie wcześniej.
    Ale ja to rozumiem, że lipiec ma cztery tygodnie i daleko mi w zaawansowaniu do dziewczyn z terminem porodu na samą końcówkę czerwca. 🙂 Po prostu... to takie gadanie jak u starych ciotek, ale może to ja nie lubię przyciągać czarnych scenariuszy, bo dla sporej części z nas poród za dwa, trzy tygodnie albo w przytoczonym 30 tygodniu raczej nie jest niczym pożądanym. 🙂 Ale jak chcecie, to zaczynajcie. 😛

    JaSzczurek lubi tę wiadomość

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 14 maja 2019, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ ŻYJĘ! 😁 Co więcej, jak mąż w niedzielę wrócił to uprawialismy normalnie seks 🙊 Pierwszy raz od krwawienia, czyli pierwszy raz od dobrych 3 miesięcy. Byliśmy tak stesknieni, że bez kitu to było najwspanialsze 5 minut w naszym życiu 😂😂

    A następnego dnia mnie wkurwil i się do dziada nie odzywam.

    Dzisiaj miałam wizytę u mojej gin - nadal wszystko jest ok :) Łożysko w tyle, młody nadal głową w dół, szyjka nadal 5cm.
    Strasznie ruchliwe to moje nienarodzone dziecko, córka na pewno taka nie była. Aż strach co to będzie jak już się wykluje.

    Moja przepuklinka powiększa się, no ale cóż.

    W ogóle poszła ze mną na wizytę dobra koleżanka po 3 porodach sn, żeby moja gin ją obejrzała, bo ona się specjalizuje w korekcjach różnej treści i wpadlysmy w taką glupawke - z lekarką włącznie - że naprawdę wstyd nam było wyjść z gabinetu. Myślałam, że mi tam macica wypadnie ze śmiechu 😁

    X, mam dziwne wrażenie, że tyle srania, a skończysz na nieplanowanym i zaskakująco szybkim sn 😁
    Wiem też, że kręci Ci temat wagi - przez miesiąc nie przytyłam ani 1kg. Także luzo ;)

    Wszystkim gratuluję udanych wizyt, dużych maluszków i trzymających szyjek! ☺️
    Wielu Wam chciałam coś indywidualnie odpisać, ale po sześciu stronach nadrabiania zaległości mój ciążowy mózg się przepelnil i nic już nie wiem 🤦‍♂️

    anngelikamarta, tka_aa, Kamsza lubią tę wiadomość

  • Czarna_kawa Autorytet
    Postów: 1227 1347

    Wysłany: 14 maja 2019, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, super wieści! Niech tam ta szyja dalej tak trzyma👍👍👍

    Xgirl, dwa głębokie wdechy i kubek melisy, o ryzyku musisz posłuchać, bo lekarze zawsze mówią, ale nie pisz od razu czarnych scenariuszy, urodzisz Florkę szczęśliwie i tego się trzymaj😘

    201907041556.png
    201802112272.png
    02.2017 aniołek 7tyg[*]
    02.2018 córeczka<3
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 14 maja 2019, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam energii dużo na maxa. Po fali twardnien brzucha jakoś tydzień, czy dwa temu, nastał dla mnie bardzo korzystny czas 😉 Czuję się świetnie. Tak fizycznie, jak i psychicznie. Wprawdzie jak dzisiaj zobaczyłam co z piczka potrafią zrobić 3 porody sn to zaczęłam z miejsca rozważać cc 😂
    Żartuję oczywiście.

    Przy okazji dowiedziałam się, że mój położnik za wizytę bierze.. Uwaga uwaga - 500 zł. Wprawdzie po cichu liczyłam, że nie weźmie ode mnie kasy (i nie wziął), no ale żeby na glupka nie wyjść to wzięłam ze sobą pieniądze - całe 150 zł 😁

  • Lolla Autorytet
    Postów: 364 715

    Wysłany: 14 maja 2019, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjo, położnik brzmi dla mnie tajemniczo. Mój ginekolog ma tytuł ginekolog-położnik? O to chodzi? Czy położnik, to mężczyzna położony? Jeśli tak, to dlaczego tyle bierze? 😮

    Dziewczyny, gratuluję wizyt. Duże już te wasze dzieci. Ja liczę, że i moja ma już ze 2 kg.

  • Lolla Autorytet
    Postów: 364 715

    Wysłany: 14 maja 2019, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś zrobiłam ostatnie dzidziusiowe zakupy. 😊

    Zostały tylko moje koszule i biustonosze.

    Czy któraś planuje rodzić w wodzie? Kupujecie specjalną górę od kostiumu kąpielowego? Ja większość pierwszego porodu spędziłam w wannie, no i wtedy nieprzygotowana świeciłam gołymi cycami.

  • JaSzczurek Autorytet
    Postów: 2733 2905

    Wysłany: 14 maja 2019, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolla wrote:
    Ja dziś zrobiłam ostatnie dzidziusiowe zakupy. 😊

    Zostały tylko moje koszule i biustonosze.

    Czy któraś planuje rodzić w wodzie? Kupujecie specjalną górę od kostiumu kąpielowego? Ja większość pierwszego porodu spędziłam w wannie, no i wtedy nieprzygotowana świeciłam gołymi cycami.
    Ja bym chciała w wodzie. Raczej taki zwykły stanik sportowy sobie założę.

    zi13flw1mwerwam8.png
    💙 19/07/19 (42+0) 3625g, 50 cm <3
    💗 6/02/21 (39+5) 3710g, 49 cm <3
    💙 14/08/22 (39+5) 4070g, 53 cm <3
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 14 maja 2019, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolla wrote:
    Casjo, położnik brzmi dla mnie tajemniczo. Mój ginekolog ma tytuł ginekolog-położnik? O to chodzi? Czy położnik, to mężczyzna położony? Jeśli tak, to dlaczego tyle bierze? 😮

    Dziewczyny, gratuluję wizyt. Duże już te wasze dzieci. Ja liczę, że i moja ma już ze 2 kg.
    Tak mówię po prostu, bo on będzie odbierał lub nadzorował mój poród 😁

  • Alisia Autorytet
    Postów: 1007 497

    Wysłany: 14 maja 2019, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JaSzczurek wrote:
    Ja bym chciała w wodzie. Raczej taki zwykły stanik sportowy sobie założę.


    Jest u Was taka możliwość w szpitalu ?

    U Nas jest osobny odział - osobny budynek ale trzeba tam wysłać skierowanie i na tym oddziale nie ma możliwości znieczulenia .

    Jeżeli jesteś w szpitalnym oddziale to możesz sobie siedzieć w wannie ale na sam poród trzeba wyjść ;-)





    a31il5w.png

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 14 maja 2019, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JaSzczurek wrote:
    Ja też mam w Norwegii mierzone metrem, ale nikt tego nie przelicza na wielkość dziecka, przynajmniej do tej pory tego nie robili. Zaznaczają tylko na wykresie i mówili, że chodzi o to czy idzie równą linią, czy nagle na spada/rośnie nieproporcjonalnie, bo to może być znak, że coś się dzieje.

    Nie masz na tym wykresie wagi? U mnie jest wlasnie po prawej stronie :)
    KarolaJJJ wrote:
    2100,główkowe,wszystko pozamykane,szyjka 30 mm. Mlody przybrał 300 gr w 9 dni😱

    Czekaj, czekaj bo jeszcze i Ty wyhodujesz klocka haha :D


    Casjo superrr ! Zazdroszcze tych 5 minut :D 5cm tez niezle :D

    Co do terminu to u mnie juz 8. czerwca mala bedzie donoszona :O

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 14 maja 2019, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Co do terminu to u mnie juz 8. czerwca mala bedzie donoszona :O
    Niesamowite jak ten czas leci.. Już się nie mogę doczekać aż zaczniecie tu wrzucać fotki swoich maluszków ❤️

    Ja prawie codziennie patrzę na moją fotkę z córką tuż po porodzie.. Jezusicku jakież to było cudowne uczucie 🤗 Nagle zero bólu i mały człowiek na klacie. Wyglądający tak strasznie, że aż pięknie 😁

‹‹ 1002 1003 1004 1005 1006 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ