X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 14 maja 2019, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea wrote:
    Niesamowite jak ten czas leci.. Już się nie mogę doczekać aż zaczniecie tu wrzucać fotki swoich maluszków ❤️

    Ja prawie codziennie patrzę na moją fotkę z córką tuż po porodzie.. Jezusicku jakież to było cudowne uczucie 🤗 Nagle zero bólu i mały człowiek na klacie. Wyglądający tak strasznie, że aż pięknie 😁


    Niech juz bedzie ten czerwiec. Albo chociaz 25 maja, bo bede juz po pracy i bede mogla 'odpocznac' haha :D Sie naodpoczywam, bo w ostatnim tygodniu maja mlody ma urodziny i chce cos upiec do przedszkola z tej okazji a tez dlatego, ze to jego ostatni tydzien i ogolnie cos ogarnac dla opiekunek w podziekowaniu za te prawie 2 lata. Zal mi eh. Zwlaszcza, ze maly naprawde polubil sie z trojka dzieci i codziennie sie cieszy jak jedzie, ze bedzie Tonya ;) Ostatnio mnie pouczal, jak to wymawiac poprawnie haha :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2019, 23:02

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 14 maja 2019, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cyce mam obolale jakies takie... macie cos podobnego? Nie wiem, czy tam juz sie cos dzieje czy co hmm.. Jak nacisne to leci lekko wiec cos tam sie dzieje.

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 14 maja 2019, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie będzie tęsknil..
    A mi dzisiaj koleżanka podesłała namiary na babkę, która dorywczo zajmuje się dziećmi. W sensie jedziesz na wesele, czy inną imprezę, masz raz w tygodniu nockę, czy może np jedziesz na porodówke.. 😋 Wolę się obstawic ze wszystkich stron.

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 14 maja 2019, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Cyce mam obolale jakies takie... macie cos podobnego? Nie wiem, czy tam juz sie cos dzieje czy co hmm.. Jak nacisne to leci lekko wiec cos tam sie dzieje.
    Cyce, a raczej cycuszki, bo ja mam wiecznie małe 😆 nie są u mnie wrażliwe. Ale i podczas laktacji jakoś szczególnie nie były.. Generalnie w ogóle nigdy nie są 😋 Ale siara owszem jest, codziennie mam zaschnieta na sutkach i jak nacisne to leci

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 14 maja 2019, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No bedzie bedzie i mi go zal. Eh. Niby pytany czy chce do przedszkola czy w domu zawsze mowi ze w domu, ale no jednak mama to nie inne dzieci.
    Zasrane finanse, bo tylko o to sie wszystko rozbija. Ale no nie wyzyjemy z oplatami za przedszkole z wyplaty meza i mojego macierzynskiego - zwlaszcza, ze maz ma mniejsza pensje od kilku miesiecy, bo im zlikwidowali nocki.

  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 14 maja 2019, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję wizyt!
    Ja już nie wiem, po co chodzę do tych lekarzy ;O mam wrażenie, że jestem ciągle w jakiejś klinice i tylko kliniki piszą do mnie smsy przypominające o wizycie ;O

    Apropo terminu porodu, mi się dzisiaj śniło, że urodziłam 17 czerwca. Co mnie jakoś przeraziło i uświadomiłam sobie, że czas mi się topi i trzeba szybciej zacząć ogarniać sprawy. Przerasta mnie zamówienie apteczne i muszę to robić na raty. No nie mogę pokonać tych majtasów ! ;D

    Swoją drogą jutro mam znowu wizyte u swojego prowadzącego. Nie umiem odpowiedzieć sobie na pytanie jak to się stało ;p

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 14 maja 2019, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tka_aa niezle haha :D. Kciuki za wizytę zatem ! ;)

    Dziewoje kiedy zamierzacie wietrzyć materace bobasów? :p ja myśle o otwarciu mojego jakoś w 36tc skończonym :p

    tka_aa lubi tę wiadomość

  • JaSzczurek Autorytet
    Postów: 2733 2905

    Wysłany: 15 maja 2019, 00:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Nie masz na tym wykresie wagi? U mnie jest wlasnie po prawej stronie
    Nie, tylko tygodnie ciąży i ilość zmierzonych centymetrów.

    Alisia, z tego co położna mówiła to wanna i prysznic to standardowe wyposażenie i można sobie do niej wchodzić kiedy się podoba. Spytałam się jej czy mogę tam urodzić, powiedziała, że tak i że są położne do tego wykwalifikowane, ale wszystko zależy od progresji porodu, ciężko przewidzieć. Najchętniej rodziłabym w domu, po swojemu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2019, 00:23

    zi13flw1mwerwam8.png
    💙 19/07/19 (42+0) 3625g, 50 cm <3
    💗 6/02/21 (39+5) 3710g, 49 cm <3
    💙 14/08/22 (39+5) 4070g, 53 cm <3
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 15 maja 2019, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjo my zaczynamy dzialac z seksem pierwszego czerwca. Ja w nocy sie budze i trzymam starego za ptaka a on zadowolony bo mysli ze to juz mozna...i weź sie tłumacz,ze to tylko pomyłka przez sen.
    Mikaja my akurat wczoraj dostalismy materac i bedziemy do wietrzyc na poczatku czerwca. Łozeczko jest w otwartym kartonie zeby pooddychalo troche.
    Ja sie zastanawiam co mam wziac pod ten prysznic na porodówke,rodzic w wannie raczej nie bede ale w trakcie moze poleze z tym ze nie wiem w czym. Chiciaz z drugiej strony moze byc tak ze bede miec w dupie wszystko i wejde tam nago

    Panna_Justyna, Casjopea lubią tę wiadomość

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 15 maja 2019, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś w domu znowu bo mały cała noc mi kaszlał i ma jakaś wysypkę na buzi. O 8 muszę się zacząć dobijać do przychodni i go do lekarza zapisze. Oby ten nasz Polak był bo on jest normalniejszy zawsze

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 15 maja 2019, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To teraz wiesz czemu sie tak wczoraj buntował...

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 15 maja 2019, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie donoszone 13 czerwca, niby termin oficjalny 4 lipca A ja błagam żeby do końca czerwca wyszedł sam bo boję się wywolywania 😉 A pamiętam jak w pierwszej ciąży pisałam że nie rozumiem dziewczyn które chcą rodzić w 37tc i że dziecko ma siedzieć ile chce. No to punkt widzenia zdecydowanie zależy od punktu siedzenia 😜

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 15 maja 2019, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjo rozwalilas mnie tymi 5 minutami hahahahaha :D

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 15 maja 2019, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope ja tez sie nie obraze jak pojdzie w 37tc ale znajac zycie tak nie bedzie bo szyjka dluga, skurczy to ja w ogole zadnych nie mam, nic.

    Ide do mmojego doktorka od zakrzepicy, zobaczymy co powie.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Lolla Autorytet
    Postów: 364 715

    Wysłany: 15 maja 2019, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisia wrote:
    Jest u Was taka możliwość w szpitalu ?

    U Nas jest osobny odział - osobny budynek ale trzeba tam wysłać skierowanie i na tym oddziale nie ma możliwości znieczulenia .

    Jeżeli jesteś w szpitalnym oddziale to możesz sobie siedzieć w wannie ale na sam poród trzeba wyjść ;-)

    Jest taka możliwość i chyba wszystkie sale mają wanny 🙂

    Z tego co słyszałam mniej doświadczone położne boją się porodu do wody.

    U mnie donoszona będzie 18.06. To już tylko miesiąc 😮

    Zazdroszczę tym, które mają terminy na samym początku miesiąca, bo już nie mogę się doczekać 🙂

  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 15 maja 2019, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pamiętam że na moim forum rowiesniczym było dużo dziewczyn z pessarami, szwami, krótkimi szyjkami. Lekarze ciągle mówili byle pani dotrwala do... A one wszystkie urodziły w terminie albo po. Za to wczesniaki pojawiały się u dziewczyn u których nic na to nie wskazywało.

    Bbf mi zaleca masaż krocza od jutra. Chyba się wstrzymam jeszcze chwilę 😜

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2019, 09:10

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • 33Sylwia Autorytet
    Postów: 2069 1400

    Wysłany: 15 maja 2019, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za słowa otuchy. Wierzę że to normalne i tak musi być, choć po kolejnej nocy gdzie obudziłam się 3:13 a zasnęłam przed 6 trudno mi być pozytywnie nastawiona do życia. Ciągle pada i pada.

    Ja to jeszcze łóżeczka nawet nie mam więc wcale nie myślę o wietrzeniu. Troszkę opralam ciuszków i poprasowalam.
    Hope jeśli Ty masz bezpieczny termin na 13 to ja od 14 - Osz cholera!
    Xgril powodzenia na wizycie.
    Karola ten Twój sposób od 1.06 chyba też pożyczę 🤣
    Mikaja trzymam kciuki za wizytę u Polaka! I popatrz zaraz upragniony urlop 😁 ale leci czas.

    relgupjy0emg7fv2.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 15 maja 2019, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dziewczyny! 🙂 Ja dzisiaj mam USG III trymestru u genetyka. Mam nadzieję, że z Emilką wszystko dobrze, trochę się stresuję.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 15 maja 2019, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia pamietaj ze to cp sie z Tobą dzieje to nie prawdziwa Ty ,tylko ciazowe hormony🤪
    Nie wiem jak zrozumiałas ale ja seksu do wywolania nie bede stosowac,ot tęsknie za seksem a juz bedzie bardziej bezpieczny,delikatnie,szybko ale jednak to seks. Pozniej połóg i zarwane nocki to prędzej mu pisiora odgryze w złości niz zgodzę sie na seks. Chyba ze bedzie to seks na trupa😂
    W ogole jakk szukalismy lozeczka to bylam zdziwiona ze sa same białe,malutko na rynku dostepnych w innym kolorze. Mówię tu o lozeczkach do 400 zl a nie 2 tysi

    33Sylwia lubi tę wiadomość

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 15 maja 2019, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma bedzie wszystko okej!

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
‹‹ 1003 1004 1005 1006 1007 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zrozumieć swoje ciało w każdym momencie cyklu menstruacyjnego. Poznaj nieoczywiste objawy przed okresem!

Większość kobiet doświadcza różnego rodzaju objawów fizycznych i emocjonalnych podczas ostatniej fazy cyklu menstruacyjnego. Warto wiedzieć, że nie tylko nietypowe bóle głowy, uczucie zmęczenia czy wzmożona podatność na infekcje mogą mieć związek z zespołem napięcia przedmiesiączkowego.

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ