X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • Panna_Justyna Autorytet
    Postów: 282 184

    Wysłany: 15 maja 2019, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dobrze licze , ze planujecie rozpocząć współżycie od okolic 34/35 tygodnia?
    Bo ja leżę od 5 tygodni - mam szyjkę 2,8 + ujście wewnętrze 7mm. I zastanawiam się właśnie , do kiedy będę się musiała tak bardzo oszczędzać, a od kiedy będzie można trochę zacząć wstawać i zacząć żyć.
    Glownie chodzi mi o te, które maja jakieś rewelacje z szyjka czy z skurczami
    A jak nie 35, to 37+0 już na pewno , tak? 🙊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2019, 13:18

    7v8r3e3kkmc46f7u.png

    23.08.2018 [*] Nasza Dziewczynka (11+0 tc)
    23.08.2017 [*] Nasz Chłopczyk (8+5 tc)

    Dodatnie ANA
    MTHFR 1298A (homozygota)
    PAI-1 4G/5G
    Fatalne cytokiny
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 15 maja 2019, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aska ale lekarz z bloku ma akurat najmniej wspolnego z pooperacyjna i neonatologią,uwierz mi ze predzej zdobedziesz porzadne info u źródła niz u ginekologa,oni rzadko kiedy wiedza co sie dzieje za drzwiami bloku. Moze podbijać milion zarzadzen wewnetrznych i cala reszte a pojecia nie ma co i jak. Oczywiście trzymam kciuki zeby byl z tych co wiedza wszystko.
    Emma jak ona tak skacze to pewnie jest źle pomierzona. Ta waga ktora podajesz jak na ten tydzien jest ok wiec na spokojnie ,pewnie błąd pomiaru albo rosnie w swoim tempie

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • Hiszpaneczka Autorytet
    Postów: 1400 799

    Wysłany: 15 maja 2019, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się :)

    Wczoraj miałam napisac po wizycie, poszliśmy sobie do maca, wrocilam do domu i polozylam się, glowa mnie tak bolała ze masakra.

    Ale wszystko dobrze, maluch ma prawie 2,700 gram,glowka w dol, w srodku wszystko pozamykane :) pobrala mi wymaz na gbs, za tydzień wyniki :)

    Za 2 tyg mam się stawic do szpitala na oddzial, dostałam już skierowanie, będę pare dni w szpitalu i zrobia mi zabieg. Ale daty nie znam. Uzgodnimy jak już będę w szpitalu. :)

    Gdyby się cos dzialo wcześniej to wiadomo mam przyjechać wcześniej do szpitala :)

    1usai09ki0pljcwv.png
    11dpt - 490, 13dpt-1124, 18dpt-8210, 22dpt-35444, 25dpt - 4mm i ❤️
  • Hiszpaneczka Autorytet
    Postów: 1400 799

    Wysłany: 15 maja 2019, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Przerwa w badaniu, bo mała zbyt ruchliwa i nie da się zmierzyć paru rzeczy, bo ucieka. Czekamy aż się uspokoi, aczkolwiek nie wiem, czy to możliwe, bo od wczoraj tak dokazuje. Zmartwiłam się, bo waży tyle samo, co na wizycie 30.04 - ok. 1200g. ☹️ Czy to znaczy, że w ogóle nie urosła przez dwa tygodnie? Boje się, że coś jest nie tak. Już nawet myślę, czy jej nie zagłodziłam na tej diecie cukrzycowej, bo ja sama też nie tyję od początku kwietnia.

    mam nadzieje ze będzie wszystko dobrze, ja przez miesiąc nic nie przybrałam jak przeszłam na diete z cukrzyca, tez miałam schizy i to wielkie, ale maly rosl. MAm nadzieje ze to blad pomiaru i lekarz jeszcze raz na spokojnie zmierzy i będzie wszystko dobrze!

    Kciuki mocne!

    1usai09ki0pljcwv.png
    11dpt - 490, 13dpt-1124, 18dpt-8210, 22dpt-35444, 25dpt - 4mm i ❤️
  • Hiszpaneczka Autorytet
    Postów: 1400 799

    Wysłany: 15 maja 2019, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Panna_Justyna wrote:
    Dziewczyny, dobrze licze , ze planujecie rozpocząć współżycie od okolic 34/35 tygodnia?
    Bo ja leżę od 5 tygodni - mam szyjkę 2,8 + ujście wewnętrze 7mm. I zastanawiam się właśnie , do kiedy będę się musiała tak bardzo oszczędzać, a od kiedy będzie można trochę zacząć wstawać i zacząć żyć.
    Glownie chodzi mi o te, które maja jakieś rewelacje z szyjka czy z skurczami
    A jak nie 35, to 37+0 już na pewno , tak? 🙊

    ja od pozytywnego testu mam celibat i dobrze mi z tym!! bałabym się kochac. Poza tym maz tez się boi wiec damy rade!! dla mnie to nie jest najważniejsze :)

    1usai09ki0pljcwv.png
    11dpt - 490, 13dpt-1124, 18dpt-8210, 22dpt-35444, 25dpt - 4mm i ❤️
  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 15 maja 2019, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiszpaneczka, czyli macie już plany działania, super 🙂 oby GBS wyszedł ujemny, chociaż przy cięciu to raczej nie ma takiego znaczenia. Wcześnie chcą rozwiązać ciążę jak w 37/38tc, ale jak trzeba to trzeba.

    Karola, to mnie dobiłaś. Liczyłam, że uda mi się coś ugrać dzięki mojemu ginowi 🙄 dni otwartych w tym szpitalu nie ma, a tak z buta samej to aż dziwnie

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
  • Panna_Justyna Autorytet
    Postów: 282 184

    Wysłany: 15 maja 2019, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiszpaneczka, u mnie to samo, od pozytywnego testu absolutnie nic się nie dzieje w łóżku :)
    Ale chciałabym chociaż moc trochę spacerować , wizytę mam za tydzień wiec wtedy dopytaj tez mojego lekarza , kiedy pozwala zacząć się ruszać

    7v8r3e3kkmc46f7u.png

    23.08.2018 [*] Nasza Dziewczynka (11+0 tc)
    23.08.2017 [*] Nasz Chłopczyk (8+5 tc)

    Dodatnie ANA
    MTHFR 1298A (homozygota)
    PAI-1 4G/5G
    Fatalne cytokiny
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 15 maja 2019, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiszpaneczka wrote:
    ja od pozytywnego testu mam celibat i dobrze mi z tym!! bałabym się kochac. Poza tym maz tez się boi wiec damy rade!! dla mnie to nie jest najważniejsze :)
    Ale seks w ciazy to nic złego przecież, nie robi sie tym dziecku krzywdy 🙄
    Aska nie chcialam Cie dobic,moze bedzie z tych co ogarniaja ale ja wiem,co oni ogarniają😂Po cc i tak opiekuja sie Toba pielegniarki anestezjologiczne(najczesciej) plus dochodzace polozne.
    Drzwi otwarte nie sa Wam potrzebne,zwyczajnie tam zadzwoń,umów sie jak sie zgodza i pogadaj. Czasem nawet przez telefon odpowiedza.Najlepiej zapytaj i na noworodkach i na położnictwie bo to sa kompletnie dwa oddzielne oddziały i dwa światy najczęściej

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2019, 14:09

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • Hiszpaneczka Autorytet
    Postów: 1400 799

    Wysłany: 15 maja 2019, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aska1994 wrote:
    Hiszpaneczka, czyli macie już plany działania, super 🙂 oby GBS wyszedł ujemny, chociaż przy cięciu to raczej nie ma takiego znaczenia. Wcześnie chcą rozwiązać ciążę jak w 37/38tc, ale jak trzeba to trzeba.

    Karola, to mnie dobiłaś. Liczyłam, że uda mi się coś ugrać dzięki mojemu ginowi 🙄 dni otwartych w tym szpitalu nie ma, a tak z buta samej to aż dziwnie

    do szpitala pojde jak będę konczyc 38 tydzień wiec ciaza donoszona, mysle ze jakos w 1 tygodniu czerwca miałabym zabieg.

    Jak będzie ok to pewnie troszkę mnie potrzymają ale ja będę czula się bezpieczniej w szpitalu i lekarka chce mnie mieć na oku :)

    1usai09ki0pljcwv.png
    11dpt - 490, 13dpt-1124, 18dpt-8210, 22dpt-35444, 25dpt - 4mm i ❤️
  • Hiszpaneczka Autorytet
    Postów: 1400 799

    Wysłany: 15 maja 2019, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    Ale seks w ciazy to nic złego przecież, nie robi sie tym dziecku krzywdy 🙄
    Aska nie chcialam Cie dobic,moze bedzie z tych co ogarniaja ale ja wiem,co oni ogarniają😂Po cc i tak opiekuja sie Toba pielegniarki anestezjologiczne(najczesciej) plus dochodzace polozne.
    Drzwi otwarte nie sa Wam potrzebne,zwyczajnie tam zadzwoń,umów sie jak sie zgodza i pogadaj. Czasem nawet przez telefon odpowiedza.Najlepiej zapytaj i na noworodkach i na położnictwie bo to sa kompletnie dwa oddzielne oddziały i dwa światy najczęściej

    wiem ze to nic zlego, ale na początku nie chciałam potem miałam plamienia i bylam w szpitalu a potem już nie chciałam ryzykować i tak zostało do teraz :) odbijemy sobie już po :P będzie się dzialo :P

    Panna_Justyna lubi tę wiadomość

    1usai09ki0pljcwv.png
    11dpt - 490, 13dpt-1124, 18dpt-8210, 22dpt-35444, 25dpt - 4mm i ❤️
  • Lolla Autorytet
    Postów: 364 715

    Wysłany: 15 maja 2019, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma, a przepływy miałaś sprawdzane?

  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 15 maja 2019, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po. Pomierzył jeszcze raz i waga wyszła 1421g, więc lepiej. Zauważył coś takiego jak "asymetria rogów czołowych komór bocznych mózgowia płodu, bez poszerzenia układu komorowego mózgowia". Jak zapytałam, co to oznacza, to powiedział, że raczej nic. Czy któraś z was spotkała się z czymś takim? Mamy skontrolować to u małej po porodzie. Ogólnie weszłam o 12, a wyszłam chwilę przed 14 i w tym czasie miałam aż trzy podejścia do pomiarów - trzy razy dopochwowo i trzy razy przez powłoki brzuszne. Jestem wykończona i chce mi się płakać, bo najadłam się dzisiaj stresu. ☹️ Najpierw ta waga, teraz znowu jakaś asymetria w główce. ☹️

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 15 maja 2019, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolla wrote:
    Emma, a przepływy miałaś sprawdzane?
    Tak, są w normie.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 15 maja 2019, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma no widzisz,jednak waga okej. Jak nie ma poszerzen w usg to jest wszytko ok. Asymetria to nic takiego,wazne ze nie ma innych patologii wlasnie typu poszerzenia

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 15 maja 2019, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, wiesz może, czy to ma szansę się wyrównać? I w ogóle skąd się bierze coś takiego? Ten mój lekarz od prenatalnych jest świetnym specjalistą, ale przemawia do pacjentek ex cathedra i jak mówi, że jest dobrze, to jest i nie lubi dopytywania. Dopiero mojego ginekologa będę mogła zapytać o szczegóły, ale wizytę mam dopiero pod koniec maja.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 15 maja 2019, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma moze sie wyrowna,ja raczej radze sluchac lelarza. Ja wiem,ze malo kogo takie gadanie uspokaja ale kazdy jest inny,inaczej zbudowany,tak samo jest z tymi naszymi płodami. Kazdy jest inny i zaden nie jest doskonały. Asymetrie sa w normie poniewaz czasem jeden jest bardziej "krzywy" od drugiego i to nic nie znaczy chyba ze jest olbrzymia różnica ale lekarz by Ci to powiedział. Na spokojnie. Znowu powtorze to samo;na spokojnie,bez paniki,taki urok.
    Co innego patologie takie jak zwężenia,poszerzenia,jakies wielkie ilości płynów,to wskazuje na wady ale u Ciebie to jest zwykła asymetria.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2019, 14:59

    Emma_ lubi tę wiadomość

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 15 maja 2019, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, dziękuję. ❤️

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 15 maja 2019, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Ci rosnie,jest zdrowa,nic tylko sie cieszyc😁 Do tego tak ja przebadał,ze dokladniej juz chyba by nie mógł🙄
    Twoja szaleje dzisiaj a mój spi,od wczoraj mnie stresuje bo znika w otchłani macicy i zero ruchów,łaskawie raz na dwie godziny sie poruszy a ja sie denerwuje ze cos sie stało. Te dzieci juz od zycia płodowego wiedzą jak nas wykończyć...
    Xgirl jestes chyba pierwsza z konkretna datą,gratulacje 😁
    Mikaja a to jest jakis wirus czy co za dziadostwo?

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 15 maja 2019, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze jak juz lekarz mowi cos takiego to powinien wyjasnic z czym to sie je i czy to cos normalnego czy nie.. a nie.. powie cos, nie wyjasni a kobieta sie denerwuje :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2019, 15:31

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 15 maja 2019, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja idę na gbsa 3 czerwca 😜 już się nie mogę doczekać 🤣

    tka_aa, Casjopea lubią tę wiadomość

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
‹‹ 1005 1006 1007 1008 1009 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ