X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2019, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    A jeszcze wiesz - przy sn kości czaszki się na siebie nasuwają, żeby ten obwód zmniejszyć więc jeszcze lepiej :D
    Wiem wiem a najbardziej mnie zdziwiło ostatnio na szkole rodzenia ze nawet w lato dziecku trzeba zakładać czapkę żeby chronić ciemienie bo widać pulsujacy mózg 😀

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 17 maja 2019, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eluska wrote:
    Wiem wiem a najbardziej mnie zdziwiło ostatnio na szkole rodzenia ze nawet w lato dziecku trzeba zakładać czapkę żeby chronić ciemienie bo widać pulsujacy mózg 😀

    Że co ? :D
    Nie powiem, mnie ta pulsująca głowa przerażała, nie lubiłam tego i cieszyłam się, jak zarosło, ale takich hitów nie słyszałam :D
    Jedyne co i to może faktycznie jest prawda, to podobno bardziej pulsuje jak dziecku chce się pić :P Ale ręki SE nie dam uciąć :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2019, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie to już strasznie ciekawi jakie to dziecię będzie ! Mam nadzieje ze będzie wymiarowa. Mążprawie 2 metry, stopa 47, łeb wielki i przy urodzeniu 5 kg.
    Ja mała 162 ledwo, waga różnie kolo 60, stopa 37 a waga przy urodzeniu 2900. I bądź tu mądry 😀

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2019, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Że co ? :D
    Nie powiem, mnie ta pulsująca głowa przerażała, nie lubiłam tego i cieszyłam się, jak zarosło, ale takich hitów nie słyszałam :D
    Jedyne co i to może faktycznie jest prawda, to podobno bardziej pulsuje jak dziecku chce się pić :P Ale ręki SE nie dam uciąć :D
    No takie rzeczy nam mówili 😀😀 myślę że nie zmyslaja hehe

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2019, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i według najnowszych procedur okoloporodowych to odchodzi się już od octaniseptu do higieny pępka. Wracamy do spirytusu rozcienczanego z wodą :)

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 17 maja 2019, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eluska wrote:
    A i według najnowszych procedur okoloporodowych to odchodzi się już od octaniseptu do higieny pępka. Wracamy do spirytusu rozcienczanego z wodą :)

    To akurat bzdura. Matko... Wrzucałam niedawno link z tym związany - zaraz odkopię.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2019, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    To akurat bzdura. Matko... Wrzucałam niedawno link z tym związany - zaraz odkopię.
    To podeślij bo chyba spałam w tym czasie. No mowie Ci ze wczoraj babka nam mówiła ze wczoraj czytała o procedurach wiec nie wiem 😂

  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 17 maja 2019, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eluska wrote:
    Mnie to już strasznie ciekawi jakie to dziecię będzie ! Mam nadzieje ze będzie wymiarowa. Mążprawie 2 metry, stopa 47, łeb wielki i przy urodzeniu 5 kg.
    Ja mała 162 ledwo, waga różnie kolo 60, stopa 37 a waga przy urodzeniu 2900. I bądź tu mądry 😀
    Po wadze twojej dzidzi widać,że chyba jednak pójdzie w ojca :)

    Eluska lubi tę wiadomość

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 17 maja 2019, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tu jest artykuł, a w nim link do wytycznych z 2010 roku - 10 lat prawie, a personel medyczny ma to gdzies i ciagle powiela sie nieaktualne wiadomosci

    https://www.sosrodzice.pl/jak-dbac-o-kikut-pepowiny-ktora-z-metod-jest-najlepsza/?fbclid=IwAR0H4JMXlpblxdtHXdGBpxHdoo43FRIvVlMMWd2R-0ptlchk5nywqHebW04

    Tu cytat z wnioskow z tych wytycznych:

    "Mimo wprowadzonych przez Nadzór Krajowy w Dziedzinie Neonatologii w 2010 roku nowych zaleceń, pielęgnacja kikutów pępowinowych nadal nie jest ujednolicona.
    Do pielęgnacji kikuta pępowinowego u zdrowych noworodków urodzonych o czasie i wypisanych do domu
    należy zalecać jedynie mycie czystą wodą i mydłem oraz
    osuszanie [2]. Mimo to, aż 44% dzieci po opuszczeniu
    szpitala nie podlega suchej pielęgnacji. Brak jest jednobrzmiącej informacji na jej temat przekazywanej rodzicom
    noworodków, co skutkuje zmianą rekomendowanej metody pielęgnacji na rutynowe stosowanie środków antyseptycznych. Nasuwa się wniosek, że wynika to z przyzwyczajeń do starych metod osób odpowiedzialnych za
    przekazywanie rodzicom wiedzy na temat pielęgnacji
    noworodków.
    Zastosowanie preparatu antyseptycznego
    jest wskazane tylko w wyjątkowych przypadkach, wymagających ścisłego przestrzegania zaostrzonych zasad higieny [2]. Także stosowanie alkoholu etylowego do odkażenia kikuta pępowinowego zarówno w warunkach szpitalnych, jak i w domu jest nieuzasadnione [2].
    Należy przekonać opiekunów dzieci do rekomendowanej metody na sucho, gdyż na podstawie najkrótszego
    czasu oddzielania się kikutów pępowinowych wydaje się
    być ona najkorzystniejsza dla ich gojenia. Przewlekłe stosowanie środków antyseptycznych wydłuża czas oddzielania się kikuta pępowinowego, słuszne byłoby więc odwieść rodziców od ich rutynowego stosowania"

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2019, 15:38

  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 17 maja 2019, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    To akurat bzdura. Matko... Wrzucałam niedawno link z tym związany - zaraz odkopię.
    ja kupiłam takie waciki do przemywania pępka już nasączone

    Eluska lubi tę wiadomość

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 17 maja 2019, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eluska wrote:
    To podeślij bo chyba spałam w tym czasie. No mowie Ci ze wczoraj babka nam mówiła ze wczoraj czytała o procedurach wiec nie wiem 😂

    Dopytaj nastepnym razem, z ktorego roku sa najnowsze wytyczne, bo moze ja sie myle :P
    Ale mam znajoma polozna i mowila mi pare lat temu juz, ze octaniseptu sie nie zaleca, bo wrecz wydluza gojenie i moze sie paprac.

  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 17 maja 2019, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, nie, to skarpetki frotte, nie mieszczę się w nich w kapcie. Dzisiaj nie jest aż tak przypałowo, bo pisałam, że idę się ogarnąć. Ale wiem, co to przypał - potrafię spędzić cały dzień w piżamie i skarpetkach. Potrafię też przez tydzień nie zrobić sobie makijażu. Ale tak bym wam się nie pokazała.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 17 maja 2019, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eluska wrote:
    A i według najnowszych procedur okoloporodowych to odchodzi się już od octaniseptu do higieny pępka. Wracamy do spirytusu rozcienczanego z wodą :)
    Też tak słyszałam, ale gdzieś czytałam, że warto mimo wszystko go kupić, żeby odkażać miejsca intymne po toalecie. Chyba nawet tutaj któraś z nas pisała o tym.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 17 maja 2019, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eluska wrote:
    Wiem wiem a najbardziej mnie zdziwiło ostatnio na szkole rodzenia ze nawet w lato dziecku trzeba zakładać czapkę żeby chronić ciemienie bo widać pulsujacy mózg 😀
    To jeszcze gorzej mnie nastraja do opieki nad takim maluszkiem. Pulsujący mózg? 😯

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2019, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Dopytaj nastepnym razem, z ktorego roku sa najnowsze wytyczne, bo moze ja sie myle :P
    Ale mam znajoma polozna i mowila mi pare lat temu juz, ze octaniseptu sie nie zaleca, bo wrecz wydluza gojenie i moze sie paprac.

    Tak tak dobrze mówisz. Nam 2 msc temu mówiła ze octanisept. A wczoraj mówiła ze jak się nic nie dzieje to nic nie stosować w sensie traktować go ma sucho a jak coś się dzieje czy nie chce odpaść to wtedy te gaziki ze spirytusem gotowe albo w domu nasączac 😀 teraz chyba doszłysmy do consensusu haha

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2019, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Też tak słyszałam, ale gdzieś czytałam, że warto mimo wszystko go kupić, żeby odkażać miejsca intymne po toalecie. Chyba nawet tutaj któraś z nas pisała o tym.

    Tak o tym też mówiła ze jak juz kupilysmy to w wielu innych przypadkach się sprawdzi 😀 nawet chyba jest octenisept intima czy coś takiego. Ja sobie juz i tak kupiłam tantum rosa i chyba to będę stosować.

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 17 maja 2019, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eluska wrote:
    Tak tak dobrze mówisz. Nam 2 msc temu mówiła ze octanisept. A wczoraj mówiła ze jak się nic nie dzieje to nic nie stosować w sensie traktować go ma sucho a jak coś się dzieje czy nie chce odpaść to wtedy te gaziki ze spirytusem gotowe albo w domu nasączac 😀 teraz chyba doszłysmy do consensusu haha

    Mojemu mlodemu tak po 18 dniach nie chcial odpasc i juz bylam poirytowana wiec psiknelam w koncu 2 razy octaniseptem i odpadl :P Ale tak to glownie woda z mydlem wlasnie i osuszanie - nie stosowalam niczego antyseptycznego, bo sie nie paprało nic.

    Swojaj rany po cc nie psikalam niczym. Ta po laparoskopii i laparotomii psikalam, bo one sie niefajnie goily.

  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 17 maja 2019, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tka_aa wrote:
    Emma, to może po prostu warto spróbować jak działa na Ciebie ten makaron? Ugotować sobie średnia porcję aldente i zmieżyć cukier 3 razy - 30 minut po, 1h po i 2 h po, żeby zobaczyć czy Ci dobrze spada :)
    Ja nie mam problemu z cukrami po posiłkach na razie, więc może na mnie po prostu to nie ma takiego wpływu. Tak samo nie wybijają mi cukru ziemniaki.
    Czytałam własnie artykuł o tej mące durum w cukrzycy i piszą, że jest okej, najlepiej nie więcej niż 3 razy w tygodniu.
    Na pewno spróbuję przy najbliższej okazji, bo dla mnie wszystkie te zdrowe makarony smakują jak rozmoczona tektura. Teraz już i tak lepiej mi wchodzą niż na początku, ale do zachwytu jeszcze sporo mi brakuje.

    Mikaja, nie wiedziałam, że tak można z makaronem. Czytałam o ziemniakach, że noc w lodówce obniża ich IG, ale nie sądziłam, że to się tyczy też makaronu. Spróbuję, dzięki. 🙂 Makaron oczywiście al dente, pilnuję tego. Taki rozgotowany nigdy mi nie smakował.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2019, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamuśki damy rade 😀 tyle kobiet przed nami z nami i po nas będzie miało dziecko 😀 a ile rzeczy wyjdzie w praniu ! Teraz myślimy tak a za chwilę wszystko się zmieni. Np tego przykładem jest smoczek 😂

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 17 maja 2019, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Na pewno spróbuję przy najbliższej okazji, bo dla mnie wszystkie te zdrowe makarony smakują jak rozmoczona tektura. Teraz już i tak lepiej mi wchodzą niż na początku, ale do zachwytu jeszcze sporo mi brakuje.

    Mikaja, nie wiedziałam, że tak można z makaronem. Czytałam o ziemniakach, że noc w lodówce obniża ich IG, ale nie sądziłam, że to się tyczy też makaronu. Spróbuję, dzięki. 🙂 Makaron oczywiście al dente, pilnuję tego. Taki rozgotowany nigdy mi nie smakował.

    Ziemniaki, makarony i ryż też jakby co :)

    Emma_ lubi tę wiadomość

‹‹ 1020 1021 1022 1023 1024 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak czuć się wygodnie w każdych warunkach? Cykl menstruacyjny bez tajemnic

Przeczytaj, co dzieje się w poszczególnych fazach cyklu oraz jaki może to mieć wpływ na kobiecy organizm. Sprawdź, jak możesz zadbać o swój komfort fizyczny i psychiczny na przestrzeni cyklu menstruacyjnego. 

CZYTAJ WIĘCEJ