X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 17 maja 2019, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To czemu lekarze posługują się tymi tygodniami??

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 17 maja 2019, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope, podobno mogą być dwa tygodnie różnicy w jedną i drugą stronę i traktowane jest to jako norma. 🙂 A jeśli nie, to może będzie z Rysia jakiś myśliciel... 🙂 U mnie na prenatalnych w 29+5 wyszła kość udowa na 27 tydzień, a jak mała przestała się wiercić, to pomiar był już odpowiedni co do dnia.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 17 maja 2019, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No u mnie koło 27 tc był fakap cukrowy. Z resztą teraz też będę zwiększać insulinę na noc bo moje łożysko w rozkwicie i nadal pierwszego stopnia i coraz więcej insy potrzebuje.

    Ja z durum makaronów nie jem bo mam cukier w kosmosie po nich ale brązowy lubelli w każdej ilości i mogę i uwielbiam z mozarellą, czosnkiem, rukola, pestkami różnymi i suszonymi pomidorami 😊 potem mnie mdłości męczą ale i tak jem 😜

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 17 maja 2019, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tam wierzę lekarzowi jeśli mówi że jest ok, przecież gdyby coś ją zaniepokoiło to kazała by zrobić jakieś dodatkowe badania,no bo czemu miałaby tego nie zrobić?

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 17 maja 2019, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Hope, podobno mogą być dwa tygodnie różnicy w jedną i drugą stronę i traktowane jest to jako norma. 🙂 A jeśli nie, to może będzie z Rysia jakiś myśliciel... 🙂 U mnie na prenatalnych w 29+5 wyszła kość udowa na 27 tydzień, a jak mała przestała się wiercić, to pomiar był już odpowiedni co do dnia.
    Jak gin mówi że jest ok to ja nie wnikam dalej. Nie będę się doszukiwać. U nas mąż ma malutka głowę. Kupuje czapki dla dzieci 🤣 i córką ma po nim mini głowę. Między nim, dorosłym facetem A 4 latka są 4 cm różnicy w obwodzie głowy.
    Ja mam z kolei gigantyczny łeb 😜 większy z 5 cm od mezowego 😜 więc Rysio po mamusi chyba 😊

    Emma_ lubi tę wiadomość

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 17 maja 2019, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    66b2acbc51d22c41med.jpg
    Tylko błagam - nie mówcie, że jestem niewystarczająco fancy w moich skarpetkach frotte w grochy i ze spanielem u boku!
    Kobieto,chociaz kapcie bys ubrała🤔Zero sieroty w Tobie!
    Mi jak robilam terapeute zajeciowego powtarzali ze jako osoba z problemami i po przejsciach jestem najlepszym kandydatem na terapeute uzaleznien.
    Te roznice glowa-udo to serio mozna olac jak jest roznica 2 tyg

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 17 maja 2019, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma, to może po prostu warto spróbować jak działa na Ciebie ten makaron? Ugotować sobie średnia porcję aldente i zmieżyć cukier 3 razy - 30 minut po, 1h po i 2 h po, żeby zobaczyć czy Ci dobrze spada :)
    Ja nie mam problemu z cukrami po posiłkach na razie, więc może na mnie po prostu to nie ma takiego wpływu. Tak samo nie wybijają mi cukru ziemniaki.
    Czytałam własnie artykuł o tej mące durum w cukrzycy i piszą, że jest okej, najlepiej nie więcej niż 3 razy w tygodniu.

    Mikaja, ja o byciu psychologiem marzyłam od 10 roku życia. Oczywiście przywijały się inne pomysły, ale ten się utrzymał całe życie i z wyboru tej drogi jestem zadowolona. Poczatkowo myslałam sobie "fajnie jest być taka przyjaciółką dla wszystkich" (haha ;p), później zauważyłam, że ludzie do mnie lgną ( Ci z problemami), nie pytałam, a oni się otwierali i opowiadali o sobie, więc utwierdziło mnie to w takim przekonaniu, że chyba mam taki typ osobowości. Jestem bardzo tolerancyjna, nie oceniam, słucham z duża uwagą, mam w sobie dużo empatii, wyrozumiałości, potrafię naprawdę spojrzeć na sytuację z różnego punktu widzenia. Nawet w sytuacjach bulwersujących, rażących i okropnych. To dało mi do zrozumienia, że taka cecha charakteru jest super ważna u psychologa. Zaczęła mnie bardzo interesować psychika człowieka i mechanizmy działania, systemy rodzinne , techniki manipulacyjne (;p). Podejmując decyzję o dalszej drodze zawodowej nie wyobrażałam sobie siebie na innym miescu niż praca z drugim człowiekiem. OCzywiście za nic w świecie studiowanie psychologii nie rozwiązało moich nastoletnich problemów, aczkolwiek dało mi możliwośc zrozumiania siebie i działających we wmnie mechanizmów ;-)

    Czy ta dziewczyna z YT to przypadkiem nie Hania eS?;)
    Wydaje mi się, że ona generalnie chyba chce się wycofać z tego zawodu. Jednak osobiście uważam, że warto wpsółpracować w terapii z kimś, kto przeszedł coś podobnego do nas. Oczywiście powinien mieć to przepracowane i być w terapii własnej, ale jest to wskazane np. na grupie terapeutycznej :)

    Co nie zmienia faktu, ze do kazdego zawodu powinien być robiony test predyspozycji i profesjonalne rozmowy kwalifikacyjne. Nie każdy nadaje się na nauczyciela, psychologa, kierowcę, sprzedawcę itp. ;_)

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 17 maja 2019, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lubiana-nielubiana mamaginekolog mowi o tym w tym artykule :P
    https://mamaginekolog.pl/usg-iii-trymestru-28-32-tyg/

    "(Zakładam się, że połowa z was która dostała wynik „w tygodniach” zaczęła panikować i się martwić, dlaczego wasze dziecko nie jest „symetryczne” tylko każdy pomiar ma inny wiek…)

    No właśnie! A te pomiary nie mają innego wieku!

    Przecież to jest oczywiste, że nóżka dziecka ma taki sam wiek ciążowy jak główka dziecka… czyż nie?

    Jedynie co to możemy powiedzieć – główka rośnie na 50 percentylu – idealnie dla wieku ciążowego, nóżka jest na 25 percentylu dla wieku ciążowego i jest to (absolutnie) w granicach normy.

    Jeżeli dostalibyście wynik na siatkach centylowych – to ani wasz lekarz, ani wy nie mielibyście zamętu w głowie."

    Jak juz za nia nie przepadam, tak tu sie zgodze :P

    W UK tez pojawiaja sie te tygodnie i dnie na monitorze, ale przede wszystkim podaja wymiary w cm i nanosza to na siatki i tak tez wyglada raport z usg.
    Te +-/ 2 tygodnie to wlasnie dlatego ze te -2 ygodnie moga sugerowac 5 percentyl npo i to nadal jest ok, a +2 tygodnie 90 percentyl i tez bedzie ok. Podejrzewam, ze na chlopski rozum tak lekarze to w glowie analizuja :P

    Tu moj z wczoraj (na drugiej stronie nawet przeplywy mam naniesione na siatke):
    https://zapodaj.net/images/55e82d7e4263d.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2019, 15:03

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 17 maja 2019, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma tak mi jeszcze przyszlo na mysl - jesz swiezo gotowany ten makaron? Bo moze warto sprobowac tak, jak pisze tka - aldente to raz, a 2 ugotowac dzien wczesniej, na noc do lodowki i odgrzac.

    tka_aa lubi tę wiadomość

  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 17 maja 2019, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To mnie jeszcze bardziej niż panika związana z tygodniami części ciała bawi zmienianie terminu porodu co usg. I dziewczyny na fb faktycznie w to wierzą i myślą że im się termin zmienia. To mój z dziś to 24.06 🤣

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 17 maja 2019, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tka_aa tak, o nią mi chodziło ;) Nie sledze jej już, ale jesli ktos rezygnuje ze studiow takich typowo technicznych na rzec zpsychologii po pobycie w psychiatryku, to nie uwazam, zeby to byla osoba z predyspozycjami do tego typu zawodow.
    Ty jako psycholog masz jakas osobe nad soba? Moja terapeutka pamietam mowila mi o swoim 'superwizorze', który 'czuwa' nad jej praca. Stad tez sesje byly nagrywane itd.
    Ja nadal nie ogarniam za bardzo roznicy pomiedzy psychologiem a psychoterapeuta.
    No i ty np tez musisz miec jakies takie sesje terapeutyczne? Czlowiek nie jest w stanie niesc tych wszystkich rzecz, ktore wysluchuje od ludzi. To pamietam te zmi moja terapeutka mowila, ze jezdzi na takie sesje 'oczyszczajace' i dla niej. Mega mnie ten zawod fascynuje i wszystko wkolo tego, ale sama kompletnie bym sie nie nadawala :D

  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 17 maja 2019, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja dostaje tylko raport usg w tygodniach

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 17 maja 2019, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hope_ wrote:
    To mnie jeszcze bardziej niż panika związana z tygodniami części ciała bawi zmienianie terminu porodu co usg. I dziewczyny na fb faktycznie w to wierzą i myślą że im się termin zmienia. To mój z dziś to 24.06 🤣

    Też mnie to rozbraja :D Ale to swiadczy o niekompetencji lekarzy i tyle. Moj polski gin mowil, ze tp wyznaczamy najlepiej po 11tc jak sie organogeneza konczy i tyle. Tak tez w UK robia. Dlatego to pierwsze usg nazywa sie wlasnie Dating scan ;p
    Jakby na te tygodnie patrzec i isc dalej z ta paranoja to moznaby stwierdzic, ze glowa chc ejuz sie urodzic, bo przeciez jest na 38t2d a noga jeszcze nie bo 36t6d :D Bzdura jak nic :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2019, 15:12

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2019, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Kochana, jakąś konkretną polecasz?

    Ja kupuje z melvit bo mam do niej dostęp. kasza orkiszowa premium. W sumie podobna jest do jeczmienniej ale zawsze to jakaś odmiana :)

    Emma_ lubi tę wiadomość

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 17 maja 2019, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka86 wrote:
    ja dostaje tylko raport usg w tygodniach

    Te tygodnie i dnie z niczego sie nie biora - ona tak czy siak je ma w cm tylko po prostu przelicznik jest na tygodnie (bez sensu), zamiast to naniesc na siatki centylowe i juz :P

  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 17 maja 2019, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Też mnie to rozbraja :D Ale to swiadczy o niekompetencji lekarzy i tyle. Moj polski gin mowil, ze tp wyznaczamy najlepiej po 11tc jak sie organogeneza konczy i tyle. Tak tez w UK robia. Dlatego to pierwsze usg nazywa sie wlasnie Dating scan ;p
    Jakby na te tygodnie patrzec i isc dalej z ta paranoja to moznaby stwierdzic, ze glowa chc ejuz sie urodzic, bo przeciez jest na 38t2d a noga jeszcze nie bo 36t6d :D Bzdura jak nic :P
    to może można sobie rodzić w częściach i później poskładać jak klocki lego,wtedy będzie idealnie proporcjonalne dziecko :P

    tka_aa lubi tę wiadomość

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2019, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hope_ wrote:
    HC 32.35
    To u mnie w takim razie za mała 😂 bo moja ma hc 299,4 mm czyli 32 % wydaje mi ze te procenty to centyle ale nie jestem pewna

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 17 maja 2019, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eluska wrote:
    To u mnie w takim razie za mała 😂 bo moja ma hc 299,4 mm czyli 32 % wydaje mi ze te procenty to centyle ale nie jestem pewna

    Łatwiej będzie wypchnąć :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2019, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Łatwiej będzie wypchnąć :D
    Dokładnie ! Haha uwielbiam w każdej sytuacji znaleźć pozytywne strony 😀😀

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 17 maja 2019, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eluska wrote:
    Dokładnie ! Haha uwielbiam w każdej sytuacji znaleźć pozytywne strony 😀😀

    A jeszcze wiesz - przy sn kości czaszki się na siebie nasuwają, żeby ten obwód zmniejszyć więc jeszcze lepiej :D

‹‹ 1019 1020 1021 1022 1023 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 fascynujących faktów o ciąży, które poznasz dzięki aplikacji OvuFriend!

Jesteś ciekawa co czeka Cię w kolejnym tygodniu ciąży? Jak rozwija się Twój maluszek? A może chciałabyś na bieżąco śledzić objawy swojej ciąży i przyrost wagi na siatkach centylowych dopasowanych indywidualnie dla Ciebie? Sprawdź, co jeszcze fascynującego odkryjesz w trybie ciążowym w aplikacji OvuFriend! 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ