X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2019, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Co cię rozczarowało? Jaką szczotkę kupiłaś?

    Jeśli chodzi o pranie, to ja też jeszcze nie zaczęłam. Nie mam upranej ani jednej rzeczy dla malutkiej. Czekam na ładniejszą pogodę. U nas znów dziś pada. 😏 A te ciuszki trzeba prać w jakiejś bardzo wysokiej temperaturze? Czy wystarczy je przeprać w 30 stopniach, a potem wyprasować? Zabawki pluszowe też pierzecie?
    Ja piore w 40 i 50 stopniach ze względu na to ze niektóre ubranka mam używane. Poza tym piore wszystko co można wlacznie z pluszakami. Jedyne co się boje to ten koc bambusowy z lullalove i jakiś tam szelescik żeby nie stracił swoich właściwości. A kupiłam ta szczotke miękka. Rozczarowało mnie to że ta szczotka jest malutka i to ze te czerwone kokardki tez takie mikrusie. Wzięłam kolor szałwiowy to wpada mi w niebieski a myslalam ze będzie bardziej zielony. No ale nic :) ogólnie jestem zadowolona bo jakosc wydaje mi się super tak samo jak wykończenie itd nawet zastanawiałam się jeszcze nad wzięciem kocyka brzoskwiniowego. Więcej będę mogła powiedziec po użytkowaniu i praniu :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2019, 15:28

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 20 maja 2019, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Dziewczyny, czy któraś z was korzystała albo kupiła szczotkę na ciemieniuchę z Lullalove? Chodzi mi o coś takiego: https://lullalove.com/kategoria/szczotki/szczotka-z-naturalnego-w-osia-w-zestawie-z-mu-linow-myjk-2

    Ja mam szczoteczke no name z koziego wlosa i jest super :) ale podobnie jak hope - olej kokosowy super dziala :)
    Pozniej ogolnie malo jje uzywalam, bo maly ok 2 miesiaca zycia wylysial :D
    KarolaJJJ wrote:
    Mikka juz kończąc wrażliwy temat jak bym jechala ze szmatą za przeproszeniem. Ja bym na Twoim miejscu napisała do nfz i na następnej wizycie jej dala odpowiedź tylko po to zeby innych nie robiła na kase. Są osoby ktorych nie stac i nie zrobią badan a im przysługują . Ograniczanie dostepu do badan z ministerstwa to jest wykroczenie a nie oszczędność. Ja sie domyslam ze jest to poradnia ktora podchodzi pod marszałka a nie spółke i domyslalm sie dlaczego tak kombinuje ale sama moze wyleciec z pracy jak powoesz ze nie dala Ci skierowania na obowiazkowe badania a kartka to nie skierowanie,z reszta wszystko jest w systemie na co dala a na co nie,zadnej kartki tam nie widac

    Popieram, bo to jest naprawde nie do pomyslenia.
    mikka86 wrote:
    no właśnie,na pewno masz rację ,tylko,że mi się nie chce po prostu tego robić , pisać tych skarg,wykłócać się z nią ,że wiem,że nie ma racji i robi w bambuko, zmieniać lekarza na te półtora miesiąca też już mi się nie chce,dla świętego spokoju zapłaciłam za te badania , jeszcze jedna, max 2 wizyty i asta la vista

    Szkoda, ze Ci sie nie chce, bo to takie ciche przyzwolenie na takie dzialania wlasnie, a potem spoleczenstwo narzeka, ze nic sie nie zmienia. Nic sie nie zmieni, dopoki nie zabierzemy glosu i tyle. Ja bym z taka wlaczyla, zeby inne kobiety po mnie mialy lepiej i otrzymaly to, co im sie nalezy.

    Bylam z 5 osobami z pracy na lunchu - znajoma stawiala mnie i drugiej dziewczynie, ktora ma termin 10 dni przede mna - super bylo, obzarlam sie i ledwo siedze haha :D do 16 musze dojsc do siebie, bo potem odiberam malego i do nocy z nim sie bujam. Meh :D

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 20 maja 2019, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja poszlam na 2gi spacer tego dnia, troche sie zmusilam ale oplacilo sie, ruch dobrze robi :)

    mikaja, Kamsza, mikka86, kinga27.30 lubią tę wiadomość

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Alisia Autorytet
    Postów: 1007 497

    Wysłany: 20 maja 2019, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z ciuszkami i resztą "zaszalałam" i wyprałam w 90 stopniach 🙈🙈🙈 wszystko "przetrwało" 😜😜😜


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2019, 15:47

    a31il5w.png

  • 33Sylwia Autorytet
    Postów: 2069 1400

    Wysłany: 20 maja 2019, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wszystko wypralam w max 60, miałam rzeczy używane i nowe. Uznałam że wszystko inne zginie pod żelazkiem 😁
    Xgril podziwiam bo mi się nic nie chce dziś 😁 senność mi doskwiera ale dziwna bo jak się kładę to poziewam i wstaje he he he.

    relgupjy0emg7fv2.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 20 maja 2019, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też max 60. Nigdy jeszcze nie uzylam mojej pralki w 90 stopniach tak w ogole :D

    Żelazko moim zdaniem robi robote, a ja tez czesto prasuje z para wiec dodatkowo odkazanie :P

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 20 maja 2019, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    40 dni do tp :OOO

    33Sylwia, Panna_Justyna lubią tę wiadomość

  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 20 maja 2019, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Szkoda, ze Ci sie nie chce, bo to takie ciche przyzwolenie na takie dzialania wlasnie, a potem spoleczenstwo narzeka, ze nic sie nie zmienia. Nic sie nie zmieni, dopoki nie zabierzemy glosu i tyle. Ja bym z taka wlaczyla, zeby inne kobiety po mnie mialy lepiej i otrzymaly to, co im sie nalezy.

    No widzisz Mikaja , Ty i zapewne kilka innych osób by nie darowało i walczyło, ale ja taka już jestem, rzadko walczę o cokolwiek, często odpuszczam ,żeby mieć święty spokój i idę na łatwiznę i to w wielu kwestiach, na dużo rzeczy w życiu mam po prostu wywalone ( dużo osób mi to mówiło i tak jest) i tak żyje mi się łatwiej, ja nie mówię ,że tak jest lepiej ale taka już jestem. A jak mi się coś nie udaję, to już w ogóle rzadko podejmuje drugą próbę,zazwyczaj odpuszczam ..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2019, 16:03

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 20 maja 2019, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    40 dni do tp :OOO
    U mnie 45 😁

    Panna_Justyna lubi tę wiadomość

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 20 maja 2019, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do 6 raczkow to wyobrazcie sobie ta akcje,pierwsze usg
    -oooo widzimy tutaj ciąze,
    -ooo sa nawet dwa zarodki
    Następna wizyta
    -ooo widze 4 zarodki, chwileczke...ooo jest i 5!
    Rodzice zesrani,boja sie chodzic na kolejne wizyty,kobieta rodzi a tu
    -oooo mamy 6 dzieci😅

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 20 maja 2019, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikka tez taka bylam, ale macierzynstwo mnie jednak zmienilo - jak przyszlo mi walczyc o zdrowie mojego dziecka, to mi kierowniczke jakas od NFZ w Prokocimiu sprowadzali na dol, bo powiedzialam, ze nie wyjde :D Obys sie nie musiala uczyc tego w takich okolicznosciach. Ale swiat jest jaki jest - mozliwe, ze ktoregos dnia bedziesz zmuszona walczyc o swoje.

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 20 maja 2019, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    Co do 6 raczkow to wyobrazcie sobie ta akcje,pierwsze usg
    -oooo widzimy tutaj ciąze,
    -ooo sa nawet dwa zarodki
    Następna wizyta
    -ooo widze 4 zarodki, chwileczke...ooo jest i 5!
    Rodzice zesrani,boja sie chodzic na kolejne wizyty,kobieta rodzi a tu
    -oooo mamy 6 dzieci😅

    Albo wyjeli juz 5, a lekarz - hola hola, bo jeszcze jedno tam jest! :D

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 20 maja 2019, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuzyn mojego meza opowiadal, ze jak mu sie drugi rodzil, to lekarz tam byl od dolu odbieral porod, kuzynka (jedno i drugie jest kuzynostwem z moim mezem ale z dwoch stron :P) wypchnela dziecie, a lekarz 'ooo, jaki on czarny!' :D Kuzyn ponoc prawie zemdlal :D
    Chodzio oczywiscie o kolor wlosow :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2019, 16:12

    xgirl lubi tę wiadomość

  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 20 maja 2019, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W nawiązaniu do dzisiejszych 6 raczków 😂😂 https://naforum.zapodaj.net/thumbs/0e316bc91349.jpg

    xgirl, Emma_ lubią tę wiadomość

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 20 maja 2019, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Albo wyjeli juz 5, a lekarz - hola hola, bo jeszcze jedno tam jest! :D
    No o to wlasnie mi chodzilo😂Ale przy tej ilosci jednno w tą czy w tą...

    mikaja lubi tę wiadomość

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 20 maja 2019, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://zapodaj.net/images/c6cc02fc904a4.jpg

    Przeraza mnie moj brzuch z profilu :D od gory go tak nie widze :D

    Hiszpaneczka, Emma_, kinga27.30, Sylka135 lubią tę wiadomość

  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 20 maja 2019, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam podobny albo większy 😱 jak tu dziewczyny wrzucają takie małe słodkie brzusie to troszkę im zazdroszczę 😜

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • Adria Autorytet
    Postów: 2236 1553

    Wysłany: 20 maja 2019, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja prałat w 40 nowych nie pralam no chyba ze walą czyms

    qdkk3e5e17wj0gq3.png
    córka👱 Amelia 9 lat, 👱Zuzia 5 lat synek aniołek👼Kubuś 24 maj 2017 ,poronienie marzec 2018r
    Łukaszek 13 lipiec 2019r.
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 20 maja 2019, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikaja dam Ci dobrą rade:jak Cie przeraża to nie patrz na niego z profilu 😁

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 20 maja 2019, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze ja bym musiala te wszystkie grzechotki-zawieszki poprac😮

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
‹‹ 1035 1036 1037 1038 1039 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak od strony psychicznej przygotować się do porodu?

Poród to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej kobiety. Większość jednak skupia się na przygotowaniach od strony fizycznej... A co z psychiką? Czy do porodu można się przygotować od strony mentalnej? Jak zadbać o odpowiednie nastawienie? Jakie są techniki przygotowania do porodu? 

CZYTAJ WIĘCEJ