X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 29 listopada 2018, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung zbadaj jeszcze raz...

  • LidziA89 Autorytet
    Postów: 1691 1138

    Wysłany: 29 listopada 2018, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung bardzo mi przykro kochana :(

    Miałam to samo beta rosła ale bardzo pomału tylko nie miałam takich wartości jak Ty. U mnie zatrzymało się chyba na ok 3000.

    Może przy tak dużej wartości bety ten przyrost nie musi być taki duży. Nie wiem najlepiej skontaktuj się z lekarzem.

    Mocno Tule.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2018, 21:17

    klz9h3715pahxfmg.png
    Córa <3 4mm <3 ->16mm->30mm->69mm->238g->497g->992g->1417g->2569g->3400g <3 02.07.2019 53 cm 3520 g <3
    _____________________________
    12.2015 Ciąża Biochemiczna
    05.2017 Aniołek (7 tc)
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 29 listopada 2018, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung ja też się nie znam na takich dużych wartościach bety. Spróbuj może przyspieszyć usg?
    A może będzie dobrze?
    Jeśli to poronienie to spróbuj następnym razem z heparyna. Serio. Ja wiem że hematolog Ci dziś powiedział co innego Ale moja koleżanka genetyczka mówiła mi o tym że pai 1 w homo zaburza prawidłową implantacje. Wcześniej miałaś cp więc ciężko wyczuć jak by się rozwijały w macicy. Mi poleciały 3 ciążę 8-10tc. Nie wiem co zadziałało tym razem. Czy heparyna czy steryd. Wiem że to miała być ostatnia próba. U mnie tez miała być ostatnia Ale jednak stawka jest na tyle wysoka że ciągle próbuje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2018, 21:33

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • Hiszpaneczka Autorytet
    Postów: 1400 799

    Wysłany: 29 listopada 2018, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung no beta mało przyrosla ale może to nic strasznego? kontaktowalas się z lekarzem? kiedy masz wizyte?
    Mowisz ze lekarz podejrzewal ze ciaza mlodsza jest? beta nie spadla wiec może jeszcze pięknie pojdzie w gore?

    Trzymam kciuki!

    1usai09ki0pljcwv.png
    11dpt - 490, 13dpt-1124, 18dpt-8210, 22dpt-35444, 25dpt - 4mm i ❤️
  • PannaEvans Autorytet
    Postów: 585 210

    Wysłany: 29 listopada 2018, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung a to nie tak ze przy takich wartościach juz nie rośnie az tak?
    Nie jestem znawca przyznaje sie ale wydaje mi sie ze to powoli zwalnia a pozniej spada.

    PCOS, endometrioza, tylozgiecie, a jednak można wpasc :p
    Niespodzianka ciąża, niespodzianka poród.
    16/06 w 37+2 przyszła na świat Margaretka ważąca 2730g.
    Margaret, o uroczym zdrobnieniu Daisy <3
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 29 listopada 2018, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak ale nie na takim etapie raczej..

    Sung odezwij sie jak cos zadecydujesz i w ogole co tam..

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 30 listopada 2018, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung przykro mi, choć nadziję ciągle mam. I trzymam kciuki.

    Sylka uff... wiesz spróbuj prowadzić życie podłogowe, jak ja to nazywam. Ja rok temu miałam zabieg i musiałam z małym też siedzieć w domu i praktycznie cały dzien spedzałam z nim na podłodze, bo wtedy nie chciał się wspinać, nie chciał na rączki. Oszczędzanie, to nie jest leżenie plackiem - po prostu oszczędzaj się.

    Xgirl glukoze robi sie w pierwszym trymestrze, ale tylko tę na czczo. Są czasem wskazania do obciążenia już w 1., trymestrze - jak np. nadwaga, wcześniejsza cukrzyca ciężarnych, cukrzyca w rodzinie. Jest tego trochę.
    Glukoze mozna obniżyć odpowiednią dietą. I od tego się zaczyna, jeśli jest nadal wysoka, to wchodzi insulina albo metformina.
    Ja w poprzedniej ciąży miałam cukrzycę i dietą udało mi się trzymać cukry w normie. 8-10 posiłków dziennie, trzeba sie zapoznać z indeksem glikemicznym pokarmów i szukać takich, które nam krzywdy nie robią. I przede wszystkim - trzeba jeśc odpowiednią ilość kalorii - nie wolno nie jeść, bo niejedzenie powoduje skoki cukru. Ale to są zalecenia dla każdego tak naprawdę - nie tylko dla cukrzyków. Taka dieta jest zdrowa dla każdego w każdym wieku i stanie zdrowia raczej.
    Moje dziecko urodziło się z wadą układu moczowego i ja mam przypuszczenia, że to właśnie sprawka cukrzycy...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2018, 08:48

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 30 listopada 2018, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, hej :)
    Przyszły mi wczoraj wyniki tarczycy - moja tarczyca jest kochana i na szczęście nie robi problemów :)
    TSH - 0.8
    FT4 - 16 (norma 12-22) - mogłoby być wyższe, ale nie jest źle.

    xgirl, ines. lubią tę wiadomość

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 30 listopada 2018, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki mikaja. Zadzwonie do lekarki i sie spytam co to z ta glukoza na czczo i czemu mi nie zrobila.. Eh w ogole mam nadzieje, ze bedzie ok bo normalnie nie znosze sie ograniczac.. grrr, tzn nie zre slodkiego jak wariatka ale wiesz o co mi chodzi chyba..
    A z tym regularnym jedzeniem jak sie ma mdlosci caly dzien to masakkra jakas..


    Haha kochana tarczyca :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2018, 08:57

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 30 listopada 2018, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Dzieki mikaja. Zadzwonie do lekarki i sie spytam co to z ta glukoza na czczo i czemu mi nie zrobila.. Eh w ogole mam nadzieje, ze bedzie ok bo normalnie nie znosze sie ograniczac.. grrr, tzn nie zre slodkiego jak wariatka ale wiesz o co mi chodzi chyba..
    A z tym regularnym jedzeniem jak sie ma mdlosci caly dzien to masakkra jakas..


    Haha kochana tarczyca :D

    Przy cukrzycy ciężarnych to i kromka chleba potrafi działać tak, jakbyś cały tort czekoladowy zjadła :P
    Miałaś pobieraną krew do badan? Możliwe, że masz zrobioną, a nawet nie wiesz, bo była w normie. Nie wiem, jak jest u Was, ale w UK nie zaznajamia sie pacjentów specjalnie z wynikami badan :P Jak jest normal, to jest cisza i ogolnie panuje zasada, ze 'no news is a good news'.
    Ja na pierwszej wizycie u położnej mialam 3 fiolki krwi podane i badaja podstawowa morfologie, jakies choroby typu anemia sierpowata, HIV, talasemia (nigdy nie pamiętam, co to), poziom ferrytyny, glukozę i pewnie jeszcze coś, ale nie pamiętam.

  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 30 listopada 2018, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    No to u mnie początek końca...
    16035 48h yemu
    Dziś 16890.
    Miał doktor rację...
    jejku,strasznie mi przykro,jednak może jeszcze będzie dobrze :(

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 30 listopada 2018, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A'propos HIV - pewnie słyszałyście o pierwszym dziecku GMO? Głośno o tym ostatnio - ciekawa jestem - jakie macie zdanie w temacie takich ingerencji? Ja w tym przypadku jestem za.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2018, 09:13

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 30 listopada 2018, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikaja jak w tamtym tygodniu bylam u ginki to pobrano mi sporo krwi. Problem w tym, ze to nie bylo na czczo. W przyszlym tyg przed wizyta kazali mi tylko nie isc wczeniej do ubikacji bo bede musiala tam do kubka im nasikac. Ale o byciu na czczo nic nie mowili.. wiec nie rozumiem tego.. a z tego co tu czytam to ta gluzkoza jest baaaardzo wazna. Chyba, ze mierza nie na czczo? Ale ma to wtedy sens?

    Ach ja ogolnie uwazam, ze ludzie powinni robic co im sie podoba. Kazdy jest inny, ma swoje zasady, sumienie, itp. Wazne tylko, zeby nie ranic innych.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2018, 09:22

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Alxawl Autorytet
    Postów: 468 374

    Wysłany: 30 listopada 2018, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    A'propos HIV - pewnie słyszałyście o pierwszym dziecku GMO? Głośno o tym ostatnio - ciekawa jestem - jakie macie zdanie w temacie takich ingerencji? Ja w tym przypadku jestem za.
    Ja nic nie slyszalam, napiszesz coś więcej?:>

    U mnie tsh 0.77 czyli bardzo podobnie ;).
    A glukoze mialam 81 przy normach jak dobrze pamietam 70-90

    Mom of 3 :)
    11.2011
    11.2017
    06.2019
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 30 listopada 2018, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Mikaja jak w tamtym tygodniu bylam u ginki to pobrano mi sporo krwi. Problem w tym, ze to nie bylo na czczo. W przyszlym tyg przed wizyta kazali mi tylko nie isc wczeniej do ubikacji bo bede musiala tam do kubka im nasikac. Ale o byciu na czczo nic nie mowili.. wiec nie rozumiem tego.. a z tego co tu czytam to ta gluzkoza jest baaaardzo wazna. Chyba, ze mierza nie na czczo? Ale ma to wtedy sens?

    Ach ja ogolnie uwazam, ze ludzie powinni robic co im sie podoba. Kazdy jest inny, ma swoje zasady, sumienie, itp. Wazne tylko, zeby nie ranic innych.


    Tak, powinna być na czczo. Dopytaj na następnej wizycie. Jesli jesteś szczupła, nie masz w rodzinie cukrzyków, to nie jestes raczej w grupie podwyższonego ryzyka, ale to nie zawsze jest tak, ze to nadwaga czy wpierdzielanie slodyczy powoduje cukrzyce. Cukrzyca ciezarnych ma podloze hormonalne przede wszystkim - w ciazy jest z tego co kojarze (poprawcie mnie, jesli sie myle) zminejszona wrazliwosc komorkowa na insuline.
    Na pewno warto tak do 12 ograniczac weglowodany, jesc sniadania bialkowo-tluszczowe. A wegle po poludniu, kiedy to wydzielanie insuliny ma sie lepiej.
    Alxawl wrote:
    Ja nic nie slyszalam, napiszesz coś więcej?:>

    U mnie tsh 0.77 czyli bardzo podobnie ;).
    A glukoze mialam 81 przy normach jak dobrze pamietam 70-90

    W Chinach urodzila sie dziewczynka, ktorej kod dna został zmodyfikowany tak, zeby nie chorowala na HIV. Jeden zrodzicow chyba byl nosicielem. Oczywiscie zaplodnienie in vitro. I jest haja na caly swiat.

    https://www.wprost.pl/swiat/10170871/na-swiat-przyszly-pierwsze-zmodyfikowane-genetycznie-dzieci.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2018, 09:26

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 30 listopada 2018, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ludzie zawsze beda gadac, nie wazne co sie zrobi. Wszystkim sie nie dogodzi. Gdybym ja miala kase i mozliwosci i moglabym ustrzec moje dzieci przed choroba to bym to zrobila bez zastanowienia.

    No wlasnie ograniczam od jakiegos czasu :)

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Danio Autorytet
    Postów: 652 366

    Wysłany: 30 listopada 2018, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    W Chinach urodzila sie dziewczynka, ktorej kod dna został zmodyfikowany tak, zeby nie chorowala na HIV. Jeden zrodzicow chyba byl nosicielem. Oczywiscie zaplodnienie in vitro. I jest haja na caly swiat.

    https://www.wprost.pl/swiat/10170871/na-swiat-przyszly-pierwsze-zmodyfikowane-genetycznie-dzieci.html


    Mikaja z tymi weglodowanami to chyba nie do konca jest tak jak mowisz. Z tego co mi powiedziano na szkoleniu z diety cukrzycowej w ciazy weglowodany nalezy spozywac do kazego posilku inaczej dziecko bedzie głodne. A do tego nie mozna dopuścić. Jak sie je zamalo weglowodanow to pojawiają sie cialka ketonowe w moczu a to tez jest niebezpieczne dla plodu. Chodzi oczywiście o te zdrowe weglowodany. M.in pieczywo razowe, kasze itp

    oar843r8ab1t8zh2.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 30 listopada 2018, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja narazie odstawiam slodycze i poza tym jem normalnie bo idzie zwariowac :P

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 30 listopada 2018, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danio wrote:
    Mikaja z tymi weglodowanami to chyba nie do konca jest tak jak mowisz. Z tego co mi powiedziano na szkoleniu z diety cukrzycowej w ciazy weglowodany nalezy spozywac do kazego posilku inaczej dziecko bedzie głodne. A do tego nie mozna dopuścić. Jak sie je zamalo weglowodanow to pojawiają sie cialka ketonowe w moczu a to tez jest niebezpieczne dla plodu. Chodzi oczywiście o te zdrowe weglowodany. M.in pieczywo razowe, kasze itp

    Danio tak, ale ja nie mówię o ich eliminacji całkowitej - bo to swoja droga niemozliwe, ale po prostu o ograniczeniu z rana, kiedy to wydzielanie insuliny jest 'słabe'. U mnie to sie sprawdzało idealnie w poprzedniej ciąży. Stosunek B-T-W w śniadaniu miałam ok 40-40-20. Często moim drugiem śniadaniem był owoc a to czyste węgle. Szkolenia szkoleniami, ale każdy organizm reaguje inaczej. U mnie ine było nigdy ciał ketonowych w moczu, cukry miałam idealne i nigdy nie musiałam brać insuliny ani metforminy.
    Takie system jedzenia pozostało mi do dziś (może nie doslownie, bo teraz w ciazy przy mdlosciach jedynie kanapki mi wchodza :P) i czuje sie super. Ja po węglowodanowych sniadaniach rano zasypiam na stojąco. To byla tez moja ogromna pierwsza oznaka cukrzycy wlasnie. Jadalam wtedy owsianki na sniadanie a jak juz mi zdiagnozowali cukrzyce i zbadalam sobie raz cukier rano po niej to mialam cos pod 180 ;)
    Mój mąż jest doradcą żywieniowym i też robił szkolenia z diety kobiet z cukrzyca ciążową i też pamiętam mówił mi o tej insulinie z rana i też zaleca mi zywiowo ograniczeine węgli z rana, głównie do śniadania.

  • Alxawl Autorytet
    Postów: 468 374

    Wysłany: 30 listopada 2018, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jadłam wszystko, slodycze, fast foody (niestety takie mialam zachcianki nie do opanowania) ale za kazdym razem glukoza na czczo byla w granicach 80-82. Jak ok 28tc juz przytylam 25kg i mialam test obciazenia glukoza to po kazdej godzinie we krwi stężenie odpowiadało idealnie środkowi normy. Nie wiem co to cukrzyca ni cukrzyca ciążowa ale bardzo wsoolczuje jak ktos musi uwazac na to co je, zwlaszcza w ciąży kiedy czasami potrzeba zjedzenia cukierka moze doprowadzic do szału :(

    Mom of 3 :)
    11.2011
    11.2017
    06.2019
‹‹ 134 135 136 137 138 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ