X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 15 lipca 2019, 01:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea, Adria, jestem na położniczym II, u prof. Bręborowicza. 🙂 Adria, gratuluję narodzin synka, a ty na którym oddziale leżysz? Nie widziałam takiej informacji. 🙂 Casjo, tak czułam! Dlatego pytałam parę razy o to. 😗

    Karola, dziękuję za te słowa. W ogóle dziękuję wam za tyle dobrych słów. Puściłam parę łez czytając was.

    Xgirl, wtedy się odśluzowywała akurat i stąd
    to krztuszenie się. Wczorajszy dzień był lepszy i nawet zostawiłam ją ze współlokatorką i jej mężem, żeby wziąć prysznic i uwaga... zrobić dwójeczkę. Prawie się popłakałam ze szczęścia po tym drugim. 😂 Jutro już przyjeżdża mój mąż, położna stwierdziła, że czwarta dobra na antybiotyku to już bezpiecznie. Trochę mnie odciąży, ogarnę się, bo wyglądam strasznie.

    Zeszłej nocy walczyłam z laktatorem. Spałam pół godziny. W dzień w ogóle. Jak teraz się położyłam na godzinę, to wstałam po dwóch i nie obudził mnie budzik na podanie mm. Ale mi z tym źle, bo poprzednią dawkę Emilka zwymiotowała, a teraz jeszcze miałyśmy opóźnienie. Bardzo zależy mi na regularności, bo trochę się mała zażółca i wolałabym, żeby nie rozszalała nam się na całego żółtaczka. Bardzo liczyłam na wyjście jutro, ale ponoć jesteśmy wpisane na wtorek. Oby się udało. Wiadomo, że zdrowie najważniejsze i lepiej zostać dłużej jeśli coś się dzieje, ale ja już naprawdę marzę o domu o zamknięciu rozdziału pt. traumatyczny poród. Tutaj ciągle wraca to, co się wydarzyło, a ja już nie mogę o tym słuchać i zaraz reaguję płaczem. Dzisiaj nawet neonatolog mówił, ile szczęścia miałyśmy obie. 😪 A w ogóle... chyba idzie nawał, bo odciągam z jednej piersi tyle, co do niedawna z dwóch w okrutnych męczarniach. Zamówiłam sobie medelę do domu i będziemy walczyć z Emilką.

    Jeśli któraś z was urodziła i nie pogratulowałam, to ściskam najmocniej. 🙂🙂🙂

    A tu mój mały cud! Ma czerwoną plamkę na szyi i na czole - dokładnie w tym samym miejscu, co mój mąż. 🥰
    4a3eb1bf5e6ddbbdmed.jpg

    Panna_Justyna, Kamsza, xgirl, Messy92, Lady_Dior, Sylka135, Aska1994, Eluska, mikaja, LidziA89, Czarna_kawa, kinga27.30, Drobinka91, KasiaLukasia lubią tę wiadomość

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 15 lipca 2019, 04:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma kochanie teraz juz wszystko bedzie OK. Kochana Emilka, bardzo Ci gratuluje i obys zapomniala o tym porodzie🙄 W ogole jest tu ktos bez traumatycznej ciazy albo traumatycznego porodu?🤦

    PannaJustyna wez czaisz sie a nic nie piszesz, do tego zdradzasz nas z sierpniowkami :P

    Emma_ lubi tę wiadomość

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2019, 05:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma najlepiej przetrawic i zamknac ten etap, tak ja piszesz.
    Mikaja moj Stachu dostaje espumisan od 3 tyg o dobrze mu to robi bo juz tak nie kwęka i nie stęka.
    Z Mikołajem to dobrze,ze to "tylko" gardło i ze jest w domu. Widzisz? Znowu sie "udało" a raczej picnęło😉Syn w domu a i małą mozesz karmic.
    Temat ulewania....ja mojemu Stefffano.podaje nutriton na wodzie z butelki. Jest efekt ale nie wiem co na to lekarz😂Ulewał tak ze nie przybierał woec go troszke zatkałam na własną rękę. Dostaje 2 razy dziennie

    Emma_ lubi tę wiadomość

  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 15 lipca 2019, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje marzenie o nie ulewającym dziecku też szlag trafił. Byle przetrwać rok, do tego czasu mu minie, tak jak starszakom. I dołączamy do grona z ropiejącymi oczkami. Ah no, i mam jednego sutka rozwalonego. Z drugim się już uporałam, a karmienie z tego boli jak jasny pieron 😏

    Emma, jutro już jest tak blisko ☺️ a jeszcze jak mąż przyjedzie, to łatwiej będzie Wam przetrwać 😘

    Messy, a stało się coś jeszcze, że taki podły nastrój? Przytulam 😘😘

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lipca 2019, 08:21

    Emma_ lubi tę wiadomość

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 15 lipca 2019, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, Karola, bodziaki ze Smyka?
    Witamy w świecie przebierania siebie, dziecka i wszystkiego wokół po kilka razy dziennie 🤐

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2019, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak,Smyk. Ja jestem w tym świecie drugi tydzien😂Dlatego mu podaje ten kleik bo on wszystko co zje to wyrzyga. Tylko dlaczego rzyga mi we wlosy🙄

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 15 lipca 2019, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja w sumie tez ulewa ale w trakcie i po jedzeniu ma pod soba i na sobie pieluche tetrowa wiec jak cos poleci to na to. I przebieram ja raz na dwa, trzy dni😆😆😆

    KasiaLukasia lubi tę wiadomość

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 15 lipca 2019, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajny ten Staszek. W ogole dziewczyny w przyszlosci mozemy nasze dzieci swatac😂😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lipca 2019, 08:59

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 15 lipca 2019, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co zu taka cisza? Wszystkie dzieci bawia😆😆

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • AgaSY Autorytet
    Postów: 2648 1486

    Wysłany: 15 lipca 2019, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie bawię bo mój śpi od rana, budzi się tylko na cycka :-P. I modlę się, żeby pediatrzy powiedzieli, że możemy iść do domu, bo ginekolodzy pozwolili :-).

    Mama 2 chłopców i aniołka ❤️
    12.07.2019r. M.
    07.06.2017r. L.
    26.07.2015r. (*)
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 15 lipca 2019, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie wiem czy z wami cos nie tak czy ze mna 😂 W szpitalu jest git. Kazdy pomoze, doradzi, jedzonko pod nos postawia, talerz zabiora, nad glowa przycisk alarmowy w razie wu. Zyc nie umierac😂😆

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 15 lipca 2019, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xgirl ja w sumie miałam spoko i ciaze i poród nienajgorszy :D poza samiuteńką końcówka która wtedy i stresująca ale dzisiaj nie określiłabym tego jako traumy. Cieszę się ze zaufałam swojej intuicji i nie zgodziłam się na oksy tylko od razu cesarka.

    Emma tyle przeszliście zeby mała pojawiła się w Waszym życiu. Jesteś bardzo dzielna. Dużo zdrówka teraz i obyście już jutro wyszły :) w domu to w domu :)

    Moja tez ulewa ale tal jak Aśka pisała - kilka miesięcy i minie. Mój syn chlustał p wiele gorzej bo miał te gipsy ciężkie a skubaniec dźwigał nogi z nimi wiec wszystko ładowało wszędzie. Jak tylko zaczął się pionizowany to jak ręka odjął wiec liczę na to samo u młodej.

    Karola jak podajesz mu ten espumisan? I ile? Z mm to łatwo się takie rzeczy podaje a kp to chyba jedynie strzykawka albo łyżeczka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lipca 2019, 10:34

    Emma_ lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2019, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mu podaje 0,5 ml strzykawka 4x dziennie. Nie pamietam ile to kropel,chyba ok 11 na dawke.
    Wpuszczam mu tp w kacik policzka zeby sie nie zadławil

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lipca 2019, 10:31

    mikaja lubi tę wiadomość

  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 15 lipca 2019, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Ja nie wiem czy z wami cos nie tak czy ze mna 😂 W szpitalu jest git. Kazdy pomoze, doradzi, jedzonko pod nos postawia, talerz zabiora, nad glowa przycisk alarmowy w razie wu. Zyc nie umierac😂😆

    Taaaak i ten "przyjemny" poranny obchód i sprawdzanie macicy. Jak mi ktoś jeszcze na brzuch naciśnie w najbliższym czasie to kur.a łapy ubije!!!! 😛

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 15 lipca 2019, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale nowość dla mnie to to ze małej mleko jak już leci to i nosem. Jak z kranu. I non stop trza ja aspiratorem czyścić a oczywiście jest ryk przy tym.

  • kinga27.30 Autorytet
    Postów: 4083 2902

    Wysłany: 15 lipca 2019, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mojej zamiast espumisanu daje bobotic forte. Z tym vivomixxem właśnie pamiętam, Mijają, że mówiłaś i tych wieloszczepowych... ja jej zaczęłam to podawać, jak już miała problem. Dzisiaj pierwszy dzień bez histerii przy kupię, daj Boże żeby to dziecko tak się nie męczył... vivomixx poleciały mi pediatra u położna... hmm może faktycznie dostawie...

    Lipsko oddane do badania, zobaczymy ci to będzie :)

    Co do rzygania, moja nie rzyga, tylko lekko ulewa serwatką 😂
    Ale za to kulami wszędzie rzuca, ostatnio był obrany przewijaku, ja, ubrania i podłoga 😂 talent!

    ibm2tv73nhk4mn1x.png
    2014.06. - start
    2016.02.10 - 9tc Aniołek :*
    JA: nied. tarczycy, hiperprolaktynemia, PAI-1 4G + Czynnik V R2 hetero, NK: 24%->8%, CD4/CD8: 2,90, AMH:3,5, ANA+, HSG - ok, Histeroskopia - usunięcie polipa, biopsja endo-ok, katiotypy-ok,
    ON: fragmentacja 6%, HBA 78%
    14.09.18 - 1x IUI (1 pęcherzyk) :(
    11.10.18 - 2x IUI (3 pęcherzyki) - udało się! Mamy dwa Maluchy <3 Została z nami Jedna Kruszyna :* Drugi Aniołku, patrz na nas z góry [*]
    19.06.19 - Julia 2600g 54cm - nasz wyczekany Skarb!
  • Panna_Justyna Autorytet
    Postów: 282 184

    Wysłany: 15 lipca 2019, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xgirl, jakie bystre oko! 🤣
    Ogólnie zbyt często się nie odzywam, tutaj probowalam ale zdarzało się , ze nie dostałam odpowiedzi wiec kasowalam swoje wypowiedzieli, a na sierpniowkaxh zawsze był kontakt i jakoś tam przełożyłam swoją aktywność.
    W lipcowkach ograniczyłam się do kibicowania ;)

    7v8r3e3kkmc46f7u.png

    23.08.2018 [*] Nasza Dziewczynka (11+0 tc)
    23.08.2017 [*] Nasz Chłopczyk (8+5 tc)

    Dodatnie ANA
    MTHFR 1298A (homozygota)
    PAI-1 4G/5G
    Fatalne cytokiny
  • Lolla Autorytet
    Postów: 364 715

    Wysłany: 15 lipca 2019, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Panna_Justyna miło, że napisałaś 🙂 Ty z terminem na koniec lipca? Jak się macie z maluszkiem?

    My jeszcze w szpitalu. Czekamy na wynik bilirubiny i decyzje o wypisie.

    Odpowiadając na pytanie Xgirl.. Moja ciąża, poza trudnym początkiem była naprawdę fajna. No, a poród lepszy niż sobie wymarzylam. Jak po pierwszym sn mówiłam, że żadnych dzieci więcej, tak teraz chwilę po porodzie mówię do męża "tak to ja mogę rodzić znowu" 🙂

    Ale też doskonale rozumiem dziewczyny, które mają kiepskie wspomnienia. Mój pierwszy poród był długi, dziecko duże (4 kg). Teraz nie wspominam go tak źle, ale wtedy długo dochodziłam do siebie, byłam w gorszej kondycji. No i na dole o wiele bardziej odczulam wszystko. Widzę to zwłaszcza teraz gdy mam porównanie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lipca 2019, 11:17

  • Lolla Autorytet
    Postów: 364 715

    Wysłany: 15 lipca 2019, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w szpitalu też mi dobrze 🙂 jedzonko tu mam pyszne, prosto do łóżka. Mała dużo śpi. Dogladaja czy wszystko z nami dobrze. Jedyne co, to tęsknię za starszą.

  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 15 lipca 2019, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jakie mleko modyfikowane najlepsze?

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
‹‹ 1588 1589 1590 1591 1592 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ