X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 24 września 2019, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJ wrote:
    Z reszta,trzeba miec swoj mozg. Alarmuja,ze juz niemowleta maja nadwage. A przez co? Przec cukier w mleku, kaszkach i innych produktach. Tuczą dzieci za zgodą wszystkich swietych a później gnoją rodziców,ze dziecko grube. Powinni zaostrzyc przepisy tak,zeby produkty dla dzieci miały jak najmniej cukru i zeby rodzic ,ktory daje kupne produkty nie szkodził dziecku.
    Wiadomo cukier w nadmiarze dla nikogo nie jest dobry,ani dla dziecka ani dla dorosłego, więc wszystko z umiarem. A faktem jest to , że w każdym jedzeniu jest dzisiaj dużo syfu, także dla dzieci, ale niestety nie każdy może pozwolić sobie by dawać dziecku tylko własnoręcznie przyrządzane posiłki z produktów eko do 10 roku życia.

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 24 września 2019, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_Dior wrote:
    Xgirl dzięki w ogóle za polecenie strony-w nocy podczas odciągania pokarmu pooglądałam sobie filmiki ;) Muszę się naprawdę nauczyć ja podnosić dobrze.No dziś w nocy jak islam jej podać mleko (a śpi z nami) to po prostu usiadłam naprzeciwko i za głowę się złapałam myśląc-boze jak ją mam cię teraz podnieść 🙄
    Ma tez fajne artykuly :) Bede je czytac i korzystac z rad bo Jak tak dalej pojdzie to Hanuś nie bedzie porzadnie trzymac glowy do 18stki😂😂

    W ogole babka pisze o chodzikach, bujakach, pchaczach, krzeslach dla dzieci, jak dobrac buty itp. Baaardzo pomocne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2019, 10:19

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 24 września 2019, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to bardzo dziwne,ale mój mimo wszystkich dziwnych pozycji w jakich go noszę i podnoszę trzyma głowę sztywno 🙂🙂

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 24 września 2019, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oooo chodzik kolejny kontrowersyjny temat, a zapewne każda z nas pierwsze kroki stawiała w chodziku i czy ktoś tu ma jakieś problemy z tego powodu

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2019, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka86 wrote:
    Wiadomo cukier w nadmiarze dla nikogo nie jest dobry,ani dla dziecka ani dla dorosłego, więc wszystko z umiarem. A faktem jest to , że w każdym jedzeniu jest dzisiaj dużo syfu, także dla dzieci, ale niestety nie każdy może pozwolić sobie by dawać dziecku tylko własnoręcznie przyrządzane posiłki z produktów eko do 10 roku życia.
    Akurat do tego wieku to jest najbardziej ekonomiczne bo dzieciaki jedza w kółko to samo. Ja tam wszystko sama robilam albo kupowałam eko (płatki kukurydziane,mleko itp) . Zawsze wolalam upiec niz dawac kupne. Was jak jest dwojka to masz pole do popisu no nie dość ze nie masz gotowania jak dla wojska to zakupy taniej wyjdą

  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 24 września 2019, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przy jedzeniu wychodzę z założenia, że jak dziecko zje śniadanie i obiad to może dostać słodycze ☺️

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 24 września 2019, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikka ja mysle, ze to nie jest tak, ze raz czegos uzyjesz i dziecko jest kaleka w wieku 15 lat😆 Ale kto wie czy ktores nasze schorzenia i bolaczki nie sa spowodowane jakimis bledami wlasnie w noszeniu czy sadzaniu gdzies tam🤷🏻‍♀️ Utrwalily sie nam zle wzorce, doszlo do jakichs minimalnych zmian i za 30 lat bol biodra gotowy🤷🏻‍♀️ Nie wiem czy to tak dziala ale sobie tlumacze to tak bo oczywiscie nikt nie umrze od siedzenia non stop w bujaku i jazdy chodzikiem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2019, 10:47

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 24 września 2019, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie ściągam mleko w sypialni, a za oknami mam ustawione rusztowania i co jakiś czas pojawiają się tu panowie robotnicy. Nie na wszystkich oknach mam rolety, bo niektóre mamy niewymiarowe i mieliśmy zamówić, ale oczywiście nikomu się nie chciało tym zająć. Nawet jak mi wejdą na balkon, to zobaczą tylko moją głowę, bo zastawiłam się kołyską i przykryłam kocem, ale i tak się stresuję. 🙆🏻‍♀️

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 24 września 2019, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJ wrote:
    Akurat do tego wieku to jest najbardziej ekonomiczne bo dzieciaki jedza w kółko to samo. Ja tam wszystko sama robilam albo kupowałam eko (płatki kukurydziane,mleko itp) . Zawsze wolalam upiec niz dawac kupne. Was jak jest dwojka to masz pole do popisu no nie dość ze nie masz gotowania jak dla wojska to zakupy taniej wyjdą
    Pewnie , że będę gotować,bo oczywiście chcę żeby moje dziecko zjadało zdrowe domowe jedzenie ale nie wykluczam też podawania słoiczków, kaszek, a później serków homo i parówek od czasu do czasu 🙂

    KasiaLukasia lubi tę wiadomość

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 24 września 2019, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emilka jest dzisiaj taką piskwą, że aż śmiać mi się z niej chce. Jak jadła, to robiła nawet przerwy na biadolenie. 😂 Oczywiście teraz bóldupi, bo jesteśmy same, a jak wróci stary, a ja wyjdę do dentysty, to zamiast dać mu w kość, będzie już tak zmęczona, że pójdzie spać.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 24 września 2019, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym chciała gotować, ale powiem wam, że nie ufam żywności eko do końca. Nam wypada rozszerzanie diety na miesiące zimowe, a wtedy raczej nie będziemy miały zbyt wielkiego pola do popisu. Nie mówię nie słoiczkom dobrej jakości, takie przecież też istnieją. Moja mama pomroziła dla nas malinki z naszego ogródka, mamy też zamrożone truskawki, więc będzie dodatek do kaszek. 🙂

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 24 września 2019, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kit z podnoszeniem, chodzikami, płaskim głowami i innymi błahymi sprawami.. Mikołaja oczy chyba zaczynają wpadać w brąz jak tak patrzę pod światło 😭😭😭 To jest dopiero tragedia! (zamawiałam niebieskie i to już drugi raz)

    A tak serio to jak mała była naprawdę mała, nie dostawała w ogóle cukru innego niż naturalny. Uważam, że dzięki temu nie jest uzależniona od wszystkiego co słodkie i owszem zje, ale też nie wszystko. Ma dostęp, czasem wpadnie jej jakiś batonik, czy inne ciastko albo soczek, ale tak to w domu po prostu nic nie ma słodkiego (no dobra, jest, ale żremy jak już śpi), nie ma soków i ona nie ma zwyczaju po to sięgać, ale też z drugiej strony nie jest tego jakoś kosmiczne spragniona.

    Mikołaj elegancko śpi na bokach, ale najbardziej lubi spać na brzuchu ;)

    Kinga27.30 pochwalisz się gdzie dorwalas taką zajebista gondole? ☺️

    Angelikamarta Mikołaj też tak się czasem zapowietrzy ;)

  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 24 września 2019, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjo, w sensie, że brązowe po ojcu? ☹️

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2019, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka86 wrote:
    Pewnie , że będę gotować,bo oczywiście chcę żeby moje dziecko zjadało zdrowe domowe jedzenie ale nie wykluczam też podawania słoiczków, kaszek, a później serków homo i parówek od czasu do czasu 🙂
    Kaszki sa spoko ale nie bobovity albo nestle tylko helpa albo kaszka manna ugotowana na wodzie np z rozgniecionym bananem. Zamiast serka homogenizowanego polecam zblendowac biały ser z wanilią albo owocem.
    Mi Mloda pluła sloiczkami okrutnie

    mikka86 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2019, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio pytałam o śliniaki ale zero odzewu było, wiec pewnie jeszcze nie kupujecie ale jakby ktoraś byla zainsteresowana to mam z tej strony https://allegro.pl/oferta/sliniaczek-bawelniany-zestaw-5pak-promocja-7902253204

    kinga27.30 lubi tę wiadomość

  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4877 4028

    Wysłany: 24 września 2019, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjo hahaha😂 już se myślę "co takiego się stalo" 😂 Aj tam -brąz też jest ładny ;) Mój ma brązowe ale Zośka ma mocno niebieskie i nie zapowiada się by się miały zmienić :)

    Anngelikamarta i jak tam cycek? Dało się uratować laktację,czy jednak nici?

    Tka_aa nie wiem,czy to mogłaby być nadwrażliwość słuchowa,bo najczęściej tak się zachowuje podczas nocnego karmienia.Czasem i w dzień ale też często je bardzo ładnie,więc nie wiem...Ale....

    Jak byłam wczoraj u fizjo-pocwiczylysmy trochę i babka mówi "oj już widać, że zmeczona-za ucho się już lapie" a ja rybka 😲 Że co? No i powiedziała mi,że gdy dziecko jest zmęczone,to często operuje rączkami przy buzi i uszach🤔 No i nie powiem-zgadzałoby się ale pozostawiam to dalszej obserwacji.Bylam też u lekarza i zajrzał jej do ucha "uchoskopem" i nie widział zapalenia no...

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • anngelikamartaa Autorytet
    Postów: 1635 851

    Wysłany: 24 września 2019, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam kilka sliniaczkow z canpola które dostałam i jeden taki :D
    5a468bf8e31f.jpg

    dqpr20mmc4opiown.png
    12.06.2019r.~05:45 SN 36+6 Antoś 👶🏼💗
    20 luty - 424g💗
    13 marzec - 760g ❣️
    3 kwiecień - 1060g💓
    2 maj - 1650g🍼
    27 maj - 2550g🙆‍♀️
  • anngelikamartaa Autorytet
    Postów: 1635 851

    Wysłany: 24 września 2019, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LadyDior lipa dalej :/ z lewego leci (+kryzysy) z prawego nie

    dqpr20mmc4opiown.png
    12.06.2019r.~05:45 SN 36+6 Antoś 👶🏼💗
    20 luty - 424g💗
    13 marzec - 760g ❣️
    3 kwiecień - 1060g💓
    2 maj - 1650g🍼
    27 maj - 2550g🙆‍♀️
  • kinga27.30 Autorytet
    Postów: 4083 2902

    Wysłany: 24 września 2019, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea wrote:
    Kit z podnoszeniem, chodzikami, płaskim głowami i innymi błahymi sprawami.. Mikołaja oczy chyba zaczynają wpadać w brąz jak tak patrzę pod światło 😭😭😭 To jest dopiero tragedia! (zamawiałam niebieskie i to już drugi raz)

    A tak serio to jak mała była naprawdę mała, nie dostawała w ogóle cukru innego niż naturalny. Uważam, że dzięki temu nie jest uzależniona od wszystkiego co słodkie i owszem zje, ale też nie wszystko. Ma dostęp, czasem wpadnie jej jakiś batonik, czy inne ciastko albo soczek, ale tak to w domu po prostu nic nie ma słodkiego (no dobra, jest, ale żremy jak już śpi), nie ma soków i ona nie ma zwyczaju po to sięgać, ale też z drugiej strony nie jest tego jakoś kosmiczne spragniona.

    Mikołaj elegancko śpi na bokach, ale najbardziej lubi spać na brzuchu ;)

    Kinga27.30 pochwalisz się gdzie dorwalas taką zajebista gondole? ☺️

    Angelikamarta Mikołaj też tak się czasem zapowietrzy ;)

    Olx :D całe 250 zł do tego jest jeszcze spacerówka też niedzielona. Jutro jadę do krawcowej kołdrę przerobić na taki szeroki śpiwór i uszyję jej półśpiworki (takie bumerangi) na rozwórkę zamiast spodni 👍
    Kreatywność pełną gębą 😂
    Dzisiaj przyjechała do mnie poduszka które ma jej zapobiec odkształceniu główki 🥰

    Działamy 💪

    Emma_, Casjopea lubią tę wiadomość

    ibm2tv73nhk4mn1x.png
    2014.06. - start
    2016.02.10 - 9tc Aniołek :*
    JA: nied. tarczycy, hiperprolaktynemia, PAI-1 4G + Czynnik V R2 hetero, NK: 24%->8%, CD4/CD8: 2,90, AMH:3,5, ANA+, HSG - ok, Histeroskopia - usunięcie polipa, biopsja endo-ok, katiotypy-ok,
    ON: fragmentacja 6%, HBA 78%
    14.09.18 - 1x IUI (1 pęcherzyk) :(
    11.10.18 - 2x IUI (3 pęcherzyki) - udało się! Mamy dwa Maluchy <3 Została z nami Jedna Kruszyna :* Drugi Aniołku, patrz na nas z góry [*]
    19.06.19 - Julia 2600g 54cm - nasz wyczekany Skarb!
  • kinga27.30 Autorytet
    Postów: 4083 2902

    Wysłany: 24 września 2019, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Swoją drogą... dzisiaj zaczepił mnie sąsiad z tekstem "to wy dwójkę macie?!" 😂
    Śmiem twierdzić że był przerażony mówiąc to i patrząc na wózek bliźniaczy...

    I wiecie co, przemknęło mi przez myśl, że przecież miały być bliźniaki i tym sposobem doczekałam się takowego wózka.

    ibm2tv73nhk4mn1x.png
    2014.06. - start
    2016.02.10 - 9tc Aniołek :*
    JA: nied. tarczycy, hiperprolaktynemia, PAI-1 4G + Czynnik V R2 hetero, NK: 24%->8%, CD4/CD8: 2,90, AMH:3,5, ANA+, HSG - ok, Histeroskopia - usunięcie polipa, biopsja endo-ok, katiotypy-ok,
    ON: fragmentacja 6%, HBA 78%
    14.09.18 - 1x IUI (1 pęcherzyk) :(
    11.10.18 - 2x IUI (3 pęcherzyki) - udało się! Mamy dwa Maluchy <3 Została z nami Jedna Kruszyna :* Drugi Aniołku, patrz na nas z góry [*]
    19.06.19 - Julia 2600g 54cm - nasz wyczekany Skarb!
‹‹ 1897 1898 1899 1900 1901 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ