X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • kinga27.30 Autorytet
    Postów: 4083 2902

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żalpost.
    Mi w tym wszystkim brakuje zwykłego wyjścia do ludzi. Przed ciążą i w ciąży pracowałam w sklepie , więc miałam z nimi kontakt cały czas. Teraz nie mam jak się ruszyć z domu niestety. Bardzo się cieszyłam jak się okazało że Julka mieści się do fotelika, po czym w aucie już nie ma jak go zamontować, więc jest wyciśnięty i zablokowany siedzeniem. Jazda samochodem jest po prostu niebezpieczna. Zaraz zobaczę jak sytuacja z fotelikiem następnym. Brakuje mi też porządku w domu. Niestety aktualnie wszędzie mam bajzel, ciężko mi cokolwiek zrobić, a męża nie ma cały dzień i pół wieczoru w domu. Pranie mi się piętrzy, prasowania tyle że chyba tydzień będę to robić. Z tego miejsca NAPRAWDĘ podziwiam WSZYSTKIE wielodzietne mamuśki.

    Wczoraj o 19 przyjechał stolarz, zamontować mi szafki do pralni, nie zdążyłam ich umyć bo o 21 Jula się obudziła i męczyła się do 24. Odpadlam z nią i taki burdel mam na dole do tej pory.
    No wstyd mi okropnie, nie pamiętam takiego bałaganu u siebie i źle się z tym czuje. No ale pewnych kwestii nie przeskoczę.

    I wkurwia mnie niemiłosiernie, gdy teściowa przychodzi gadać mi jaki to ona ma bałagan, a tam jeść z podłogi można podczas gdy u mnie wszystko wola o pomstę do nieba.

    Obecnie Julia od pół godziny śpi mi na brzuchu i jak tylko się obudzi, to spróbuje pójść pozbywać po obiedzie 🙄

    ibm2tv73nhk4mn1x.png
    2014.06. - start
    2016.02.10 - 9tc Aniołek :*
    JA: nied. tarczycy, hiperprolaktynemia, PAI-1 4G + Czynnik V R2 hetero, NK: 24%->8%, CD4/CD8: 2,90, AMH:3,5, ANA+, HSG - ok, Histeroskopia - usunięcie polipa, biopsja endo-ok, katiotypy-ok,
    ON: fragmentacja 6%, HBA 78%
    14.09.18 - 1x IUI (1 pęcherzyk) :(
    11.10.18 - 2x IUI (3 pęcherzyki) - udało się! Mamy dwa Maluchy <3 Została z nami Jedna Kruszyna :* Drugi Aniołku, patrz na nas z góry [*]
    19.06.19 - Julia 2600g 54cm - nasz wyczekany Skarb!
  • kinga27.30 Autorytet
    Postów: 4083 2902

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale moje dziecię właśnie się obudziło i uśmiechnęło... I chyba cały mój wcześniejszy żalpost można wykasować do lamusa... 🧡

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2020, 17:12

    Lady_Dior, Sylka135, Czarna_kawa, Lullaby lubią tę wiadomość

    ibm2tv73nhk4mn1x.png
    2014.06. - start
    2016.02.10 - 9tc Aniołek :*
    JA: nied. tarczycy, hiperprolaktynemia, PAI-1 4G + Czynnik V R2 hetero, NK: 24%->8%, CD4/CD8: 2,90, AMH:3,5, ANA+, HSG - ok, Histeroskopia - usunięcie polipa, biopsja endo-ok, katiotypy-ok,
    ON: fragmentacja 6%, HBA 78%
    14.09.18 - 1x IUI (1 pęcherzyk) :(
    11.10.18 - 2x IUI (3 pęcherzyki) - udało się! Mamy dwa Maluchy <3 Została z nami Jedna Kruszyna :* Drugi Aniołku, patrz na nas z góry [*]
    19.06.19 - Julia 2600g 54cm - nasz wyczekany Skarb!
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4859 4004

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga27_30 fajnie jak dziecko budzi się w dobrym humorze nie ❓😊😊😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2020, 20:34

    kinga27.30 lubi tę wiadomość

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też potrzebuje kontaktu z ludźmi, lubię ludzi ,wiem,że nie byłabym szczęśliwą kobieta ( nie mamą, kobietą) siedząc z małym 24 h na dobę 7 dni w tygodniu,o czym już kiedyś pisałam.A tak to , wszystko mam w miarę wyważone i jest ok. Kinga,u Ciebie jest troszkę inna sytuacja bo Twoja mała teraz choruje i potrzebuje Ciebie na 100 procent , dzień i noc. Ale myślę,że jak sytuacja się trochę ustabilizuje to będziesz mogła gdzieś wyjść od czasu do czasu.

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • LidziA89 Autorytet
    Postów: 1691 1138

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wystawiłam wózek na sprzedaż nie chce któraś kupić? 😂

    klz9h3715pahxfmg.png
    Córa <3 4mm <3 ->16mm->30mm->69mm->238g->497g->992g->1417g->2569g->3400g <3 02.07.2019 53 cm 3520 g <3
    _____________________________
    12.2015 Ciąża Biochemiczna
    05.2017 Aniołek (7 tc)
  • KasiaLukasia Autorytet
    Postów: 2991 2294

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga to teściowa mogłaby zaproponować jakąś pomoc, kiedy i tak mieszka blisko. Gada tak pewnie dlatego, żeby było, że sama ma tyyyyle roboty :( A co prasujesz? U nas się właściwie nie prasuje. Kupujemy takie rzeczy, żeby nie trzeba było tego prasować. Nawet pościel już składamy do suszenia w taki sposób, że jak się wysuszy to jest "wyprasowana". Najgorsze koszule chłopa, ale rzadko nosi koszule. Kiecki wieszam do suszenia na wieszakach, same się prostują jak schną. T shirty strzepuję tak, że też są zdatne do użytku. Może spróbuj? Szkoda czasu na prasowanie. Szczególnie, że to naprawdę zajmuje godziny. :(

    Ja też nie tęsknię za imprezami. Zresztą zawsze byłam bardziej ćmą barową niż klubowiczką. Tęsknię czasami za tym co Mikka, za taką wolnością wyjścia z domu kiedy mi się zachce. Nawet do sklepu. Teraz to całe WYJŚCIE. Tu mi się sprawdza nosidło. Przyspiesza sprawę.

    Rozumiem endorfiny spowodowane bieganiem. Też kiedyś biegałam przez jakiś czas. Ale generalnie za sportem nie przepadam :) Bardziej ze mnie Bridget Jones niż Anna Lewandowska.






    dqprdf9hqua5dnr5.png
    atdci09kha8ndghq.png
  • KasiaLukasia Autorytet
    Postów: 2991 2294

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJ wrote:
    KasiaLukasia jak ja marze o jakis super frankach. Ostatnio kupilam w szmatku piękną ale to sam plastik...Po 3 praniach popekała...Wisi poklejona taśmą na gorąco.
    Szkoda mi ja wyrzucić..Kazdy kto nas odwiedza i zwraca uwage na takie rzeczy jak firanki sie nią zachwyca.

    Bylam u lekarza i mam napisane w skierowaniu "poporodowe uszkodzenie podwzgórza". Takze jutro ide sie zapisac do endo, a skierowanie mam na cito

    No ja też marzę o super firankach. Mogą całkowicie odmienić wnętrze. Polecam stronę "Alena". Mają czasami fajne promocje, bo dobre, piękne firany to jednak dość duży wydatek. Zawsze mi szkoda kasy na to.
    Zmartwiła mnie Twoja diagnoza. Nie znam się, ale brzmi niefajnie i poważnie :( Trzymam kciuki, zeby się to dało szybko naprawić.

    dqprdf9hqua5dnr5.png
    atdci09kha8ndghq.png
  • KasiaLukasia Autorytet
    Postów: 2991 2294

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kąpałam się dziś znowu z Alą. Jeżeli tego nie robicie, to z całego serca polecam taką rozrywkę. Nalewam wody na full, siadam z Alą na rękach i dziecko szczęsliwe na maksa. Robimy sobie taki domowy basen. Mnie też to dobrze robi na odstresowanie i chwilę wytchnienia, a ona pływa jak ryba, pilnuję tylko żeby się nie podtapiała za bardzo i nie wypiła całej wody z wanny, bo zawsze ma na to ochotę.

    JaSzczurek lubi tę wiadomość

    dqprdf9hqua5dnr5.png
    atdci09kha8ndghq.png
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi to jest głupio przy małym przelecieć nago z pokoju do pokoju,a co dopiero wykąpać się razem z nim. Nie wiem,ale nie czułabym się komfortowo, także u nas wspólnych kąpieli nie ma 🤷

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, cieszę się, że o tym piszecie, bo ja czuję dokładnie to samo. Po swoim emocjonalnym rzygu na pół strony czułam się fatalnie, bo zaczęłam sobie myśleć o tym, że zamiast cieszyć się z tego, że mam zdrowe i piękne dziecko, ja tylko narzekam i jeszcze mam czelność myśleć o sobie, a to przecież jest czas Emilki, ona jest teraz najważniejsza na świecie. Nie znam rady na ten smutek, że zapomniało się o sobie i że przestało się żyć, pomaga na pewno uśmiech bąbelka. Ja przeżyłam jakiś wewnętrzny bunt i nazamawiałam sobie kosmetyków, co prawda przyszły nie tam gdzie trzeba, bo robiłam to z ryczącym dzieckiem na macie, no ale to było dla mnie. ❤️ No i w przyszłą środę idę do fryzjera, będę mieć robioną jakąś saunę na włosy i inne cuda, a potem je obetnę, bo i tak nie mam czasu o nie dbać, poza tym Emilka wyrwała mi chyba połowę z nich, diablę małe. 😁 Też myślę, że kiedyś jeszcze zatęsknimy za tym okresem, kiedy byłyśmy najpotrzebniejsze na świecie. Ja wiem, że warto się poświęcić i odsunąć na dalszy plan własne ambicje i potrzeby, ale psychicznie trudno się z tym zmierzyć i pogodzić.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że wielkie znaczenie ma tu wsparcie - głównie wsparcie partnera. Byłoby znacznie łatwiej się z tym mierzyć gdyby dało się odpocząć, tak po ludzku, nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. U nas już było całkiem nieźle pod tym względem, ale chyba dawno nie było taktycznego opierdolu, o którym tu rano pisaliście, i niestety znów jesteśmy same z małą. Mój mąż ćwiczy, gra na gitarze, ogląda seriale, czyta książki, spaceruje z psem i niestety nie widzi jak jest ciężko. Wczoraj leciała mi ze zmęczenia krew z nosa, kiedy po północy usypiałam dziecko po karmieniu, a on oglądał serial i jadł frytki. To potrafi podciąć skrzydła i wcale nie nastraja dobrze.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • KasiaLukasia Autorytet
    Postów: 2991 2294

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka86 wrote:
    Mi to jest głupio przy małym przelecieć nago z pokoju do pokoju,a co dopiero wykąpać się razem z nim. Nie wiem,ale nie czułabym się komfortowo, także u nas wspólnych kąpieli nie ma 🤷

    Mikka ale jak jest w domu Michał to ja kąpię się z Ala w stroju kąpielowym ;) Golasujemy się tylko jak jesteśmy same. I niezależnie od "stroju" ja zawsze najpierw biorę sama prysznic. Golizna przy małej mnie nie stresuje i tak zna moje gołe cycki bardziej niż ja sama, ale już zarazki i mój dorosły bród to sprawa do ogarnięcia przed wspólnym taplaniem się i o to bardzo dbam :) OcZywiście rozumiem, że nie chcesz i absolutnie nie nakłaniam. Chciałam tylko powiedzieć, ze dla mnie taka bliskość z malym dzidziusiem w wodzie, przytulanie sie do siebie dwoch ciepłych ciał jest bardzo przyjemna.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2020, 19:08

    dqprdf9hqua5dnr5.png
    atdci09kha8ndghq.png
  • KasiaLukasia Autorytet
    Postów: 2991 2294

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Myślę, że wielkie znaczenie ma tu wsparcie - głównie wsparcie partnera. Byłoby znacznie łatwiej się z tym mierzyć gdyby dało się odpocząć, tak po ludzku, nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. U nas już było całkiem nieźle pod tym względem, ale chyba dawno nie było taktycznego opierdolu, o którym tu rano pisaliście, i niestety znów jesteśmy same z małą. Mój mąż ćwiczy, gra na gitarze, ogląda seriale, czyta książki, spaceruje z psem i niestety nie widzi jak jest ciężko. Wczoraj leciała mi ze zmęczenia krew z nosa, kiedy po północy usypiałam dziecko po karmieniu, a on oglądał serial i jadł frytki. To potrafi podciąć skrzydła i wcale nie nastraja dobrze.

    Emma gdyby dało się wysłać spierdol pocztą, tak jak to było możliwe w Harrym Potterze, to już by leciala do twojego męża :(

    Emma_ lubi tę wiadomość

    dqprdf9hqua5dnr5.png
    atdci09kha8ndghq.png
  • Lullaby Autorytet
    Postów: 1562 1354

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaLukasia wrote:
    Emma gdyby dało się wysłać spierdol pocztą, tak jak to było możliwe w Harrym Potterze, to już by leciala do twojego męża :(
    I ode mnie też by dostał taki list polecony!

    Sylka135 wysłałam. Mam nadzieję że doszło 😉

    Sylka135, Emma_ lubią tę wiadomość

    0FDyp1.png
    82bip1.png
  • kinga27.30 Autorytet
    Postów: 4083 2902

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, kiedy idziesz do endo?

    ibm2tv73nhk4mn1x.png
    2014.06. - start
    2016.02.10 - 9tc Aniołek :*
    JA: nied. tarczycy, hiperprolaktynemia, PAI-1 4G + Czynnik V R2 hetero, NK: 24%->8%, CD4/CD8: 2,90, AMH:3,5, ANA+, HSG - ok, Histeroskopia - usunięcie polipa, biopsja endo-ok, katiotypy-ok,
    ON: fragmentacja 6%, HBA 78%
    14.09.18 - 1x IUI (1 pęcherzyk) :(
    11.10.18 - 2x IUI (3 pęcherzyki) - udało się! Mamy dwa Maluchy <3 Została z nami Jedna Kruszyna :* Drugi Aniołku, patrz na nas z góry [*]
    19.06.19 - Julia 2600g 54cm - nasz wyczekany Skarb!
  • JaSzczurek Autorytet
    Postów: 2733 2905

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_Dior wrote:
    Emma jak spojrzałam na monitorek i ujrzałam te 43 min. to od razu o Tobie pomyślałam😂😂😂 aaa ale zajefajne Emilka ćwiczy 😁 do tyłu i do przodu, do tyłu i do przodu 😁😁😁

    Aska1994 no nieźle Jacek sobie pogaduje hihi 😁 Czekam aż moja córa się w końcu zechce odezwać🙄

    Jaszczurek haha ja uwielbiam serek wiejski 😋 poważnie można dzieciom już dawać ❓ Jeśli tak to spróbowałabym 😋

    Adria zdrówka dla Łukasza

    KasiaLukasia współczuję nocki 🙄 Ja też się dziwię skąd te dzieci biorą tyle sił no i zazdroszczę im tego 😜
    poważnie, jak coś to Tomowi nic nie było ani po jogurcie, ani po naleśnikach na mleku, ani po serku 🤷‍♀️

    zi13flw1mwerwam8.png
    💙 19/07/19 (42+0) 3625g, 50 cm <3
    💗 6/02/21 (39+5) 3710g, 49 cm <3
    💙 14/08/22 (39+5) 4070g, 53 cm <3
  • JaSzczurek Autorytet
    Postów: 2733 2905

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do siedzenia w domu, to w sumie trochę dobrze, że w Norwegii przymuszają ojców do tacierzyńskiego. Gdybym lubiła swoją pracę i się w niej spełniała to super by było teraz wrócić.

    zi13flw1mwerwam8.png
    💙 19/07/19 (42+0) 3625g, 50 cm <3
    💗 6/02/21 (39+5) 3710g, 49 cm <3
    💙 14/08/22 (39+5) 4070g, 53 cm <3
  • Czarna_kawa Autorytet
    Postów: 1227 1347

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I Emma, od mnie też,, sowa Harrego" leci do twego starego! Oj rączka mu zadrży jak będzie grał na tej gitarze🤡

    Lullaby, czy ja też mogę prosić na maila ten instruktaż pieluchowy 😁 [email protected]

    Emma_ lubi tę wiadomość

    201907041556.png
    201802112272.png
    02.2017 aniołek 7tyg[*]
    02.2018 córeczka<3
  • Adria Autorytet
    Postów: 2236 1553

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam i ja 🙈
    Kurwa dopiero teraz tu dotarlam ..znaczy sie bylam wczesmiej ale cos mi przerwało

    A juz wiem jedna pani conmoj maz po jej wizycie powiedzial ze by sie z nia ozenil a to dlatego ze wymienila mu wszystkie maszyny we wiacie 🙈 idiota

    Zaczelismy dzisiaj dzen o 7 rano.zrobilismy spagetti na jutro tylko makaron gotuje ...
    Zrobilam pranie

    I zaczelam szyc siatke do kojca bo musialam uszyc nowa bo stara byla dziurawa.zamontowałam i kojec gotowy wykapalam łukasza i teraz spi.

    Ja tez mam syf
    W domu dzisiaj ta baba wchodI a tu chlewnia a ja se siedE i pierdole przez telwfon 😂😂

    mikka86 lubi tę wiadomość

    qdkk3e5e17wj0gq3.png
    córka👱 Amelia 9 lat, 👱Zuzia 5 lat synek aniołek👼Kubuś 24 maj 2017 ,poronienie marzec 2018r
    Łukaszek 13 lipiec 2019r.
  • JaSzczurek Autorytet
    Postów: 2733 2905

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaLukasia wrote:
    Mikka ale jak jest w domu Michał to ja kąpię się z Ala w stroju kąpielowym ;) Golasujemy się tylko jak jesteśmy same. I niezależnie od "stroju" ja zawsze najpierw biorę sama prysznic. Golizna przy małej mnie nie stresuje i tak zna moje gołe cycki bardziej niż ja sama, ale już zarazki i mój dorosły bród to sprawa do ogarnięcia przed wspólnym taplaniem się i o to bardzo dbam :) OcZywiście rozumiem, że nie chcesz i absolutnie nie nakłaniam. Chciałam tylko powiedzieć, ze dla mnie taka bliskość z malym dzidziusiem w wodzie, przytulanie sie do siebie dwoch ciepłych ciał jest bardzo przyjemna.
    Tom się kąpie w dorosłym brudzie a czasami w podwójnym jak wszyscy się władujemy do wanny 😂 Jak zacznie być świadomy to zacznę się kąpać w stroju kąpielowym a później się myć jak Stary go weźmie, ale jak na razie nie widzę potrzeby :P

    Swoją drogą tu na basenie ostatnio mama się kąpała nago z nagim 6-7 letnim synkiem 🤷‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2020, 19:46

    zi13flw1mwerwam8.png
    💙 19/07/19 (42+0) 3625g, 50 cm <3
    💗 6/02/21 (39+5) 3710g, 49 cm <3
    💙 14/08/22 (39+5) 4070g, 53 cm <3
‹‹ 2732 2733 2734 2735 2736 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ