Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjo, wpadaj do mnie, mam tę samą sytuację. 😁 Właśnie robię kawę.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Lullaby Autorytet
    Postów: 1562 1354

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzisz Casjo a nie mówiłam? 😁😉 Zazdraszczam Tobie i Emmie. Mnie też zróbcie kawy ☕.

    Za to ja miałam taką noc z dupy że jprdl. Mikołajek poszedł spać po 22 i o 7.30 wstał. W nocy zdążył raz się obudzić i przyjść do nas spać. Tymek budził się co chwilę na pomemlanie cyca i sprawdzenie czy matka jest obok. Stary odsypia granie a ja jestem jak zombie😴😴😴

    0FDyp1.png
    82bip1.png
  • KasiaLukasia Autorytet
    Postów: 2991 2294

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas strasznie. Od 1 do 3 pobudka. Potem o 4 na chwilę. O 5 już wlasciwie wstała, troszkę jeszcze podrzemala. I o 6 ostateczne przebudzenie.

    dqprdf9hqua5dnr5.png
    atdci09kha8ndghq.png
  • KasiaLukasia Autorytet
    Postów: 2991 2294

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też chce kawy. Dzbanek.

    dqprdf9hqua5dnr5.png
    atdci09kha8ndghq.png
  • Lullaby Autorytet
    Postów: 1562 1354

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o przekraczanie granic to dla mnie ważna jest w tym wszystkim równowaga. Czasami niestety trzeba przy wyżej wymienionych czynnościach chociaż ja staram się zawsze znaleźć taki sposób, żeby te przykre uczucia minimalizować. I Emma ma rację śpiewanie bardzo pomaga. Mikołaj bez problemu daje sobie obcinać paznokcie podobnie jak Iza. Za to jeśli Tymkowi nie śpiewam Pszczółka Mai to mogę zapomnieć, że da się dotknąć przy przycinanie paznokci. Ale tak jak piszesz Sylka135 są sytuacje kiedy niestety nic nie pomaga a leki trzeba podać🤷

    0FDyp1.png
    82bip1.png
  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje dzieci jak tylko któreś z nas wyciąga cążki to ustawiają się w kolejce do obcinania 😂

    Emma_, Casjopea lubią tę wiadomość

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4879 4042

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaLukasia łączę się w bólu 😴😴😴

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady, u ciebie też tak ciężko?

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aska1994 wrote:
    Moje dzieci jak tylko któreś z nas wyciąga cążki to ustawiają się w kolejce do obcinania 😂
    Powiedz, jak to zrobiłaś. 😁

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • KasiaLukasia Autorytet
    Postów: 2991 2294

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak sobie jeszcze teraz myślę o czopkach. Ani ja, ani moja siostra nie buntowalysmy się przy takiej formie podania leku. Ot taka sama droga jak każda inna. Mama wycierała nam też i myła pupy. I mierzyła temperature. I wspaniale, w życiu tego nie odczułam jako podejrzane przekraczanie granic. Ale gdyby moje dziecko reagowało jakoś niedobrze na taką formę podawania leku, to nic na siłę. Jasne, że wtedy podam jej coś innego. Wydaje mi się jednak, że czopki są mocno demonizowane (przez dorosłych), a w rzeczywistości ich podanie nie jest wcale aż takim wielkim halo i dziecko ma to, dosłownie, gdzieś. Pamietacie jak niedawno były jeszcze takie malutkie, że trzeba im było pomagać jak chciały pierdnąć? To dopiero było "przekraczanie granic". ;)

    Sylka z całego serca polecam zabawę w sadzenie obciętych paznokci w donicy. Też nienawidziłam obcinania paznokci, szczególnie u stóp.
    Ja obcinam Ali jak śpi, bo macha rączkami i boję się, że zrobię jej krzywdę, ale u starszego dziecka trochę magii może zdziałać cuda.

    dqprdf9hqua5dnr5.png
    atdci09kha8ndghq.png
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My nie śpimy od 7 ale mały wiercił się i stękał już od 5. Dobrze że poszłam wczoraj spać zaraz za nim, jakoś koło 21,30 to jestem w miarę wyspana

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaLukasia, bo to chyba wynika z tego, że my, dorośli ludzie, uważamy wsadzenie czegoś w tyłek za coś upokarzającego albo nacechowanego seksualnie. Trudno żeby niemowlę albo starsze dziecko w ten sposób odczytało nasze intencje, dla niego to jest nacechowane albo negatywnie (jeśli nie lubi) albo pozytywnie (jeśli lubi albo jeśli mu to obojętne), ale według mnie tak małe dzieci nie odczuwają czegoś takiego jak upokorzenie, nie kategoryzują doznań według tego, czy są uwłaczające czy nie, bo u nich takie pojęcie nie istnieje - jest nacechowane kulturowo. Ja też pamiętam czopki i mierzenie temperatury, i szczerze - jako matka nigdy nie pomyślałam, że mogę przekraczać w ten sposób granice własnego dziecka.

    KasiaLukasia, JaSzczurek, Niebieska Gwiazda lubią tę wiadomość

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z czopkami mam o tyle problem,ze taka droga podania to dla mnie okropny ból,widze,ze Stacha tez boli wiec omijam tyłek szerokim łukiem.

    Co do zalecen wychowywania dzieci,to one sie ciagle zmieniaja. Ja nie pozwole,zeby ktos ,kto zbija kase na książce mowił mi jak mam wychowywać dziecko. To.jest moje dziecko i ja je wychowuje wg siebie. Kocham.je jak ja chce i okazuje mu uczucia jak ja chce a nie jakaś obca osoba mi każe.
    Nam robiono krzywdę zaleceniami nie reagowania na placz,karmienia na czas itp. Teraz dzieciakom robią krzywde tym,ze kazą nam.zalewac je uczuciami,dawać wolną reke do wszystkiego i dawac swobodny wybór. Przez to dzieci są kalekami emocjonalnymi.

    Z obcinaniem.paznokci nie mam problemu. Daje smoczka ,sadzam na kolanach i obcinam raz dwa.Z córka to samo.

    Stachu dzisiaj spał fajnie ale stary mnie obudził o 6...

    Emma_ lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa w ogole Stachu jest taki uroczy, jak w nocy stoi w łóżeczku ,trzyma pieluche i woła tatata(woła tak.na wszystko). Jak podchodze to wyciągą raczke z tą pieluchą,zeby go wyciągnac

    Niebieska Gwiazda, Kamsza, mikka86, Lullaby, Aska1994, Casjopea, Emma_, KasiaLukasia, Sylka135, kinga27.30, Czarna_kawa lubią tę wiadomość

  • Kamsza Autorytet
    Postów: 1536 1058

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJ wrote:
    Aaa w ogole Stachu jest taki uroczy, jak w nocy stoi w łóżeczku ,trzyma pieluche i woła tatata(woła tak.na wszystko). Jak podchodze to wyciągą raczke z tą pieluchą,zeby go wyciągnac
    🤩🤩🤩🤩🤩

    km5s8u69jm7ox3pn.png
    Larissa(35tc) 41cm 2490g :*
    1usa20mm80mnr9u9.png
    Jonathan(36tc) 2960g:*
    Nicole(*) nasz Aniołek(34tc)
    16.02-21.02
  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, córkę też sadzasz na kolanach i dajesz smoczka, żeby jej paznokcie obciąć? 😂 Przepraszam, no musiałam 😛

    A czemu moje się w kolejce ustawiają? Nie wiem 🙉 nigdy nie robiliśmy do tego jakichś podchodów, dramy, odwracania uwagi. Po prostu jest jedna z czynności, które trzeba zrobić. Może przeszła na nich ta "obojętność", może po prostu taki charakter. Ale nie przejmujcie się, inhalacje już im się odwidzialy 😛

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
  • anngelikamartaa Autorytet
    Postów: 1635 851

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja się witam z kawą 😪
    Antek wstał przed 7 ale przespał całą noc. Pobawił się i znowu zasnal

    dqpr20mmc4opiown.png
    12.06.2019r.~05:45 SN 36+6 Antoś 👶🏼💗
    20 luty - 424g💗
    13 marzec - 760g ❣️
    3 kwiecień - 1060g💓
    2 maj - 1650g🍼
    27 maj - 2550g🙆‍♀️
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ dobrze prawi. Ostatnio nasza znajoma jak usłyszała, że Iza chodzi spać codziennie o 19, ma posiłki o w miarę stałych porach itd. to stwierdziła, również mając synka w podobnym wieku, że wychowamy kaleke emocjonalną, która nie umie podjąć własnej decyzji. Trochę mnie tym wkurwila, bo ja rozumiem, że dziecko ma podejmować własne decyzje, ale decydować to może czy zjeść kalafior czy brukselke, a nie dyktowac o której chce iść spać. Iza gdyby miała decydować to chyba nie poszłaby spać wcale, czego przykład mieliśmy w sylwestra. Wytrzymania do północy to był dla niej pikuś.
    A owa znajoma 2 dni wcześniej spotkała męża w pracy i narzekała mu jaka to jest niewyspana i jaką mają codziennie jazdę z małym, bo nie da się go położyć spać i zasypia koło 23.

    KasiaLukasia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aska1994 wrote:
    Karola, córkę też sadzasz na kolanach i dajesz smoczka, żeby jej paznokcie obciąć? 😂 Przepraszam, no musiałam 😛

    A czemu moje się w kolejce ustawiają? Nie wiem 🙉 nigdy nie robiliśmy do tego jakichś podchodów, dramy, odwracania uwagi. Po prostu jest jedna z czynności, które trzeba zrobić. Może przeszła na nich ta "obojętność", może po prostu taki charakter. Ale nie przejmujcie się, inhalacje już im się odwidzialy 😛
    Jeszcze czego! Pasożyt sam sobie obcina raz na dwa miesiące, jak juz haczy po podłodze. W ogole to mnie wkurza i ją wywalamy na 2 dni do babci

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieci jak nie mają kogoś kto wskaze im droge,kogos w kim maja oparcie,poczucia,ze obok jest ktoś silny to czyją sie zagubione. A mniej więcej teraz takie wytyczne sie pojawiają. Dziecko ma miec nieograniczony wbór i wolną wole. No spoko,ale tak jak Casjo piszesz,w małych rzeczach typu ze nie lubi brukselki więc zje kalafior . A nie ze robi co chce, kiedy chce i jak chce. Ja kiedys pisalam,ze dziecko to moze sobie wybrac w jakiej bluzie chce wyjsc ale nie decydować ,ze wyjdzie w piżamie ,ja lubie normy społeczne

    Casjopea, Sylka135 lubią tę wiadomość

‹‹ 2741 2742 2743 2744 2745 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ