Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • Drobinka91 Autorytet
    Postów: 2935 2015

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hope_ wrote:
    Odwrotnie jest nawet wątek w zakładce 2 trymestr :)
    O, zaraz zobaczę :p

    qb3ce6yd8925ak7r.png
    Aleksander 07.07.19r👶
    3000g 🔹️54cm🔹️
    klz9e6ydh37227gp.png
    1400 gram, 45 cm, dzielna mała Wojowniczka 💖

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amica bardzo mi przykro. Tydzien moze wskazywac na 7. bo tkanki sie obkurczaja kiedy ciaza sie zatrzymuje. Mam nadzieje, ze bedzie jeszcze Ci dane zostac mama. Przytulam mocno.

  • ines. Autorytet
    Postów: 2747 1381

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drobinka91 wrote:
    Też słyszałam o takich przypadkach, tylko właściwie to w jedną stronę, że z dziewczynki zrobił się chłopak, a nie odwrotnie :p staram się jeszcze nie nastawiać, ale u nas ewidentnie było widać wyrostek który kieruje się do góry, a nie wzdłuż kręgosłupa. :D A pępowina była w okolicach główki więc to nie to :p No ale poczekamy zobaczymy ;)
    6c38290e2cf02dbemed.jpg

    Zrobiłam screena z filimku, który nagrywał mąż podczas badania, tu dobrze widać ten wyrostek, jest zaznaczony kursorem :p

    Oczywiście ze odwrotnie tez :) poczytaj wątek o którym mówi Hope, jest mnóstwo takich przypadków. Dzidzia ma te 5-7 cm, skoro stopka ma kilkanascie milimetrów to ile ma narząd? Na tym etapie mimo świetnego sprzętu bardzo łatwo o pomyłkę, to trochę wróżenie z fusów :)

    mikaja, Drobinka91, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

    Córcia <3 16mm->50mm->76 mm->400g->436g->1000g->1500g->2300g->3000g->3260g [39+6]
    3i49o7esn08ndlz3.png
    Synek <3 10mm->23 mm->50 mm->460 g ->820 g->1500 g -> 2180 g ->2800 g->3040 g [40+5]
    82do3e5e29ddmi8b.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ines. wrote:
    Oczywiście ze odwrotnie tez :) poczytaj wątek o którym mówi Hope, jest mnóstwo takich przypadków. Dzidzia ma te 5-7 cm, skoro stopka ma kilkanascie milimetrów to ile ma narząd? Na tym etapie mimo świetnego sprzętu bardzo łatwo o pomyłkę, to trochę wróżenie z fusów :)

    Dokładnie - a jak dziecko w ruchu to ten wyrostek moze wygladac na rownolegly a moze na prostopadly i o. W UK jest z tym spokoj - mowia dopiero na polowkowym - i to musi sie i ojciec i mama zgodzic i tyle.
    Ja jestem ciekawa, ale nie spieszy mi sie jakos mega mega :D Wszystko w swoim czasie. Byle bylo, zywe i zdrowe.

    Drobinka91, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    najważniejsze zeby dzieci porodzily się zdrowe a płeć to już najmniejszy pikuś :) u mnie polowkowe na 6.03 :)

    Drobinka91, ines. lubią tę wiadomość

  • Drobinka91 Autorytet
    Postów: 2935 2015

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ines. wrote:
    Oczywiście ze odwrotnie tez :) poczytaj wątek o którym mówi Hope, jest mnóstwo takich przypadków. Dzidzia ma te 5-7 cm, skoro stopka ma kilkanascie milimetrów to ile ma narząd? Na tym etapie mimo świetnego sprzętu bardzo łatwo o pomyłkę, to trochę wróżenie z fusów :)
    Poczytałam, faktycznie zdarzają się pomyłki ;) I to nawet w końcowych etapach ciąży :D ja nie wiem jak Ci lekarze tak mogą się mylić :D zdziwiło mnie tylko to z jaką doktor pewnością to powiedziała, ja w ogóle nie zamierzałam pytać o płeć. :p No i wiele się czyta o tym, że jak wyrostek jest wzdłuż kręgosłupa to dziewczynka, a jak kieruje się do góry to chłopak :) nie pozostaje nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość. :)

    qb3ce6yd8925ak7r.png
    Aleksander 07.07.19r👶
    3000g 🔹️54cm🔹️
    klz9e6ydh37227gp.png
    1400 gram, 45 cm, dzielna mała Wojowniczka 💖

  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam nadzieję ,że w lutym na wizycie,też już się dowiem co do płci ,to będzie 17 tydzień

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pachwiny mnie dzisiaj bolą. Nie wiem, czy to wynik wczorajszego aerobiku z mlodym na rekach wieczorem, bo wrzeszczal, czy po prostu rosne ;)
    Ale tez z dnia na dzien nie jestem w stanie ubierac spodni sprzed ciazy. Musze sie wybrac na zakupy w weekend. Dzis odpalilam ciazowe rajstopy i spodniczke z poprzedniej ciazy i czuje sie wyzwolona :D

  • ines. Autorytet
    Postów: 2747 1381

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka86 wrote:
    ja mam nadzieję ,że w lutym na wizycie,też już się dowiem co do płci ,to będzie 17 tydzień


    Ja liczę ze za tydzień się dowiem :) będzie to 16+3, z synem na podobnym etapie mi powiedział i na połówkowych potwierdził. Mój gin zawsze pyta czy rozmawiamy na temat płci :D ponoc teraz w modzie jest nie wiedzieć :D ja to bym na bank z ciekawości nie wytrzrymala.

    Córcia <3 16mm->50mm->76 mm->400g->436g->1000g->1500g->2300g->3000g->3260g [39+6]
    3i49o7esn08ndlz3.png
    Synek <3 10mm->23 mm->50 mm->460 g ->820 g->1500 g -> 2180 g ->2800 g->3040 g [40+5]
    82do3e5e29ddmi8b.png
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ines. wrote:
    Ja liczę ze za tydzień się dowiem :) będzie to 16+3, z synem na podobnym etapie mi powiedział i na połówkowych potwierdził. Mój gin zawsze pyta czy rozmawiamy na temat płci :D ponoc teraz w modzie jest nie wiedzieć :D ja to bym na bank z ciekawości nie wytrzrymala.
    To ja nie pójdę za tą modą i chcę wiedzieć :)

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ines. wrote:
    Ja liczę ze za tydzień się dowiem :) będzie to 16+3, z synem na podobnym etapie mi powiedział i na połówkowych potwierdził. Mój gin zawsze pyta czy rozmawiamy na temat płci :D ponoc teraz w modzie jest nie wiedzieć :D ja to bym na bank z ciekawości nie wytrzrymala.

    A ja chcę wiedzieć chociażby po to, żeby móc ciuszki kupować a nie kombinowac z unisexami, bo tu wybór ograniczony :D

  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    A ja chcę wiedzieć chociażby po to, żeby móc ciuszki kupować a nie kombinowac z unisexami, bo tu wybór ograniczony :D
    dokładnie,a jak ma być dziewczynka to mam zamiar szaleć z różem na całego :) włącznie ze ścianami pokoju :)

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • ines. Autorytet
    Postów: 2747 1381

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka86 wrote:
    dokładnie,a jak ma być dziewczynka to mam zamiar szaleć z różem na całego :) włącznie ze ścianami pokoju :)


    O jaaaa. Kuzynka sobie swego czasu walnęła róż w pokoju, nie mogłam tam wytrzymać :D to totalnie nie moje klimaty :D właśnie muszę się zabrać za projektowanie pokoików dla dzieci i kompletnie nie mam weny.

    Córcia <3 16mm->50mm->76 mm->400g->436g->1000g->1500g->2300g->3000g->3260g [39+6]
    3i49o7esn08ndlz3.png
    Synek <3 10mm->23 mm->50 mm->460 g ->820 g->1500 g -> 2180 g ->2800 g->3040 g [40+5]
    82do3e5e29ddmi8b.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Róż może i ładny - o ile pastelowy, bo też warto mieć na uwadze to, że takie kolory to dodatkowy bodziec dla dziecka :D

    Ja na szczescie tematu pokoi nie mam, skoro mamy się przeprowadzac. Mlody pokoj ma - zolto-szary z bialymi mebelkami :) Takze dopiero za jakies 2 lata pewnie bede kombinowala z pokojami dzieci - albo pokojem, bo mozliwe, ze beda musialy dzielic jeden. Ale to już w Polsce :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2019, 09:38

  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ines. wrote:
    O jaaaa. Kuzynka sobie swego czasu walnęła róż w pokoju, nie mogłam tam wytrzymać :D to totalnie nie moje klimaty :D właśnie muszę się zabrać za projektowanie pokoików dla dzieci i kompletnie nie mam weny.
    ja miałam różowy pokój do 19 r.ż za nic nie pozwoliłam rodzicom malować na inny kolor :)

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj rano poczułam dziecko tak mocno ,ze nie mam zadnych wątpliowści,ze to ruchy. To bylo tak intensywne.ze aż się poryczałam jak głupia

    mikaja, Czarna_kawa, nick nieaktualny, kinga27.30 lubią tę wiadomość

  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJ wrote:
    Ja dzisiaj rano poczułam dziecko tak mocno ,ze nie mam zadnych wątpliowści,ze to ruchy. To bylo tak intensywne.ze aż się poryczałam jak głupia
    Karola a przyponij w którym tyg jesteś? W ogóle czemu nie masz suwaczka?

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • Alxawl Autorytet
    Postów: 468 374

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć
    Byłam wczoraj na usg, młode , tak jak na prenatalnych wychodzi o 3 dni większe wg pomiarów;) wczoraj było 15+4, a z pomiarów 16+0tc.

    Dalej nie wiadomo co to , bo nóżki skrzyżowane, a do tego tak odwrócone że widać wszystko oprócz płci;) dla mnie najważniejsze że lekarka mówi że wszystko w porządku, krwiaki zniknęły i nie pojawiają się ponownie.

    Dziś idę jeszcze na wizytę do gin w ramach pakietu, ale tylko po skierowanie na polowkowe, cytologie i badania krwi, bo usg medicoverze nie robią na zwykłych wizytach.

    I mam te wyniki z 1 prenatalnych tzn obliczone ryzyka. Podstawowe ryzyka chyba przez mój wiek by były niepokojące ale ryzyka skorygowane wyszły bardzo dobrze ;)

    ines., Czarna_kawa, nick nieaktualny, LidziA89 lubią tę wiadomość

    Mom of 3 :)
    11.2011
    11.2017
    06.2019
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alxawl super :) Bardzo się cieszę, że wszystko jest ok :) Płeć zdążycie poznać jeszcze :)

    Alxawl lubi tę wiadomość

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masakra mam wrażenie, że Wy non stop na usg chodzicie, a ja miałam dopiero 2, a tu dziś 15t5d wg usg :D

    W poprzedniej ciąży miałam już z 8 usg :D Naprawdę jestem pod wrażeniem swojego spokoju tym razem ;)

‹‹ 320 321 322 323 324 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta w ciąży - 10 najważniejszych zasad dla ciężarnej

O zdrowym odżywaniu i diecie w ciąży zostało napisane i powiedziane wiele. Zbyt duża ilość informacji potrafi przytłoczyć każdego. Przestrzeganie wszystkich tych zasad wydaje się wręcz niemożliwe. Jak zatem odróżnić rzeczy ważne od tych mniej istotnych? Zapytaliśmy znaną dietetyczkę Sylwię Leszczyńską co jest naprawdę ważne w diecie kobiet w ciąży. Przeczytaj co robić, aby zapewnić zdrowie sobie i swojemu dziecku! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Programy dawstwa komórek i moment, w którym warto o nich pomyśleć.

Gdy własne komórki mówią „nie”. A medycyna wciąż potrafi powiedzieć „tak”. Kiedy pada słowo „dawstwo”, niewiele osób reaguje spokojnie. To nie jest temat do rozmów między zupą a deserem. W życiu większości kobiet i par pojawia się dopiero wtedy, gdy ich pierwotna wizja drogi do rodziny zaczyna się kruszyć. Gdy mają za sobą kilka cykli IVF i za każdym razem wychodzą z wynikiem, na którym znów widnieje słowo „negatywny”. 

CZYTAJ WIĘCEJ