X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • Karola3xJ:D Autorytet
    Postów: 753 207

    Wysłany: 13 stycznia 2021, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Weź przypomnij co to z Tobą było

  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 13 stycznia 2021, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I teraz jak jeszcze sięgnę pamięcią, to jak mi go przywieźli na salę i pierwszy raz go zobaczyłam, to nie było u mnie odrazu jakiś wielkich emocji, łez wzruszenia itd.. po prostu byłam tak zmęczona tą końcówka ciąży i tym całym zjebabym pobytem w szpitalu, wymuszaniem tego sn że cieszyłam się że już mam to za sobą, nawet poprosiłam położne by nie zostawał ze mną tej pierwszej nocy. Ta miłość przyszła trochę później, taka już jestem widoczne..

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 13 stycznia 2021, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trafiłam do szpitala w 38 TC od razu z wizyty u mojej gin z powodu bardzo wysokiego ciśnienia. Tam stwierdzili że trzeba ciążę zakończyć bo może się zaraz skończyć odklejeniem łożyska. Ale najpierw będą próby rodzenia sn. Dostałam balonik, po którym rozwarcia praktycznie zero, jeden dzień na oxy ,zero skurczy, okropne zawroty głowy,wymioty, ciśnienie zbijali i podnosiło się z powrotem, na drugi dzień większe dawki oxy, znowu skurczy zero, czułam już się fatalnie ,nie mogłam dojść nawet pod rękę z położnymi z sali porodowej do swojej, wszystko mi się rozmazywało w oczach , ciśnienie było gigantyczne i wtedy dopiero podjęli decyzję o CC. Znieczulenie w kręgosłup nie zadziałało podczas cięcia dostałam jeszcze jakiś drgawek i szybko podali mi narkozę i tak to było...😖

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • Karola3xJ:D Autorytet
    Postów: 753 207

    Wysłany: 13 stycznia 2021, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cudowna moc oksy.... Dramat.
    Nie dziwę Ci się ze chcesz cc

  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 13 stycznia 2021, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nigdy przenigdy już bym się nie zgodziła na podanie oxy. Po porodzie juz czytałam też ,że może mieć też negatywny skutek na dziecko, nawet powodować poważniejsze konsekwencje . Mały urodził się siny i dostał 8 pkt, ale dlaczego już nie dociekalam

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 13 stycznia 2021, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O tu, nie mogę więc zrozumieć dlaczego tak chętnie i tak często ją podają i nawet nie proszą o podpisanie jakiejś zgody ciężarnej21cbebf82ab3.png

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • Karola3xJ:D Autorytet
    Postów: 753 207

    Wysłany: 13 stycznia 2021, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oxy w większości powoduje niedotlenie dziecka. Dlatego jej podawanie jest dyskusyjne. Od jakiegoś czasu nie ładują niej w pacjentki na prawo i lewo jak parę lat temu.

  • Karola3xJ:D Autorytet
    Postów: 753 207

    Wysłany: 13 stycznia 2021, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O widzisz. Ja się produkuje a Ty fotę wrzuciłaś 😅

  • Karola3xJ:D Autorytet
    Postów: 753 207

    Wysłany: 13 stycznia 2021, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Syntetyczna oksy ma to do siebie że skurcze są ciągle i dziecko nie jest odpowiednio dotlenione. Z tego co ja wiem, na podanie oksy zawsze trzeba podpisać zgodę. Zależy jak jest sformuowana zgoda, która podpisałaś przy przyjęciu. Bo może tam było zdanie że zgadasz się na bidanie leków takich i takich. Chociaż wątpię, bo na oksy raczej jest oddzielna

  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 13 stycznia 2021, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chore dla mnie to jest poprostu , lepiej wlewać w ciężarna litry oksy, niech urodzi upośledzone albo martwe dziecko ale naturalnie niż zrobić CC.

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 13 stycznia 2021, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coś Ty nic nie podpisywałam, tylko później zgodę na CC. Ja skurcze czułam jako takie napinanie się brzucha, twardniał mi , na ktg coś tam się pisało ale to nie były skurcze do porodu

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • Karola3xJ:D Autorytet
    Postów: 753 207

    Wysłany: 13 stycznia 2021, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakbyś czytała dużo o tym przed porodem to byś była świadoma co i jak😝 Problem jest w tym, że kobiety w ciąży nie czytają, nie pytają.
    Ja bym sobie w życiu nie dała podać 2x oxy. Jedna próba i koniec. Balokini, masaże, przebicie pęcherza okej, ale nie oxsy walić jak w konia.
    W wielu krajach już się zabrania jej podawania, bez konkretnych wskazań np tylko na obkurczenie macicy po porodzie.

  • Karola3xJ:D Autorytet
    Postów: 753 207

    Wysłany: 13 stycznia 2021, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawsze przy przyjęciu podpisujesz zgody. Nie ma opcji, że nie pospisywalas papierów
    Dobra olśniło mnie. To się nazywa zgoda blankietowa. Jest to taki balas na granicy prawa. Niektóre szpitale to jeszcze mają. Podpisujesz zgodę na wszystko. Tak w skrócie. Więc później robią co chcą. Trzeba się pytać czasami bo to człowiek podpisze coś w nerwach i nie wie co

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2021, 21:26

  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 13 stycznia 2021, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie czytałam bo nie sądziłam ,że może się zdarzyć taka sytuacja, teraz już wiem, może podpisałam jakieś ogólne papiery, ale oni to powinni wszystko wyjaśnić jak wygląda poród na oksytocynie i jakie mogą być skutki dla mnie i dla dziecka. Nie było nic takiego

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • Karola3xJ:D Autorytet
    Postów: 753 207

    Wysłany: 13 stycznia 2021, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pamiętaj na przyszłość, że masz prawo pytać a oni mają obowiązek tłumaczyć. Jak nie skumasz to pytaj do skutku. O co chcesz. Czy o siebie, czy o dziecko, czy o rodziców albo siostrę. Zawsze można pytać

  • Karola3xJ:D Autorytet
    Postów: 753 207

    Wysłany: 13 stycznia 2021, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak z opowieści z życia. Jak byłam w szpitalu w sierpniu, jako pacjentka to aż się poryczałam że wzruszenia jak się lekarze zmienili. Sami młodzi byli. Siadali na sali przy każdym pacjencie i tłumaczyli krok po kroku. Jak dzieciom. Szczękę z podłogi zbierałam bo się nagle okazuje, "że wszystko się da"

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 14 stycznia 2021, 06:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola bo kazdy mysli bedac w szpitalu ze lekarze wiedza co robia😆

    KasiaLukasia lubi tę wiadomość

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Karola3xJ:D Autorytet
    Postów: 753 207

    Wysłany: 14 stycznia 2021, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale pacjent nie wie co robi lekarz. O to tu chodzi. Nie wiem jak w de, ale tutaj na nacięcie krocza, cc i takie tam trzeba podpisać zgodę. Jak masz jakiś zabieg to Cię informują co będą robić, jak to będzie wyglądać. Nie jest tak, że sobie robią a Tobie nie mówią. Tzn bywa i tak, ale przez to trzeba pytać no

  • Karola3xJ:D Autorytet
    Postów: 753 207

    Wysłany: 14 stycznia 2021, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    https://naforum.zapodaj.net/7727b8abdc58.jpg.html

    Wczoraj odpaliliśmy sanki po ciemku 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2021, 08:35

    Monjaktalala lubi tę wiadomość

  • Danio Autorytet
    Postów: 652 366

    Wysłany: 14 stycznia 2021, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam się nie odzywac ale kurde muszę. Karola bardzo nie ok jest sugerowanie Micce, ze to jej wina, ze dziecko sie poddusilo przez podanie oksytocyny. Idąc do szpitala ufamy lekarzom. Ludziom ktorzy uczyli się wiele lat a potem szkolili na praktykach. Nie mozna ani obwiniac ani sugerowac pacjentowi, ze błąd lub zla decyzja lekarza jest jego winą, bo powinien sie doszkolic, wiedziec co trzeba zrobic i kontrolowac lekarza. Posiadanie wiedzy nt tego jak leczyć leze po stronie lekarza, nie pacjenta. Ufamy a wlasciwie powinnismy ufac, ze idac do szpitala, zwlaszcza na porod jestesmy w dobrych rekach i personel szpitala bedzie działał na nasza korzysc i naszego dziecka.

    Odrazu powiem nie napisalam tego, zeby wywolac kłótnie albo kogos urazic.
    Wydaje mi się, że Micce mogło się zrobic przykro. Mi by bylo gdybym usłyszała w swoją stronę takie słowa.

    Sanki super. Pewnie Staś zadowolony 😊

    KasiaLukasia, xgirl lubią tę wiadomość

    oar843r8ab1t8zh2.png
‹‹ 3463 3464 3465 3466 3467 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ