X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • Drobinka91 Autorytet
    Postów: 2935 2015

    Wysłany: 14 stycznia 2021, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka86 wrote:
    Fajnie by było, jakbyś jeszcze od czasu do czasu coś napisała 😘
    A wiesz, nie udzielam się tu dość długo, to tak głupio mi się wcinać. 🙊
    Ale u nas wszystko dobrze, wszyscy zdrowi, Olek jak łobuzował tak dalej łobuzuje, zrywa tapety, zrywa tynk ze ścian, rozwala wszystko, drze firany, więc wszystko jest tak jak być powinno 😂 ząbkuje chyba znów, bo ma problemy ze snem.
    Ps. Super półka, gdzie ją kupiłaś? Przydałaby i nam się taka 🙂

    Casjopea, KasiaLukasia lubią tę wiadomość

    qb3ce6yd8925ak7r.png
    Aleksander 07.07.19r👶
    3000g 🔹️54cm🔹️
    klz9e6ydh37227gp.png
    1400 gram, 45 cm, dzielna mała Wojowniczka 💖

  • Adria Autorytet
    Postów: 2236 1553

    Wysłany: 14 stycznia 2021, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjo to ze dziecko ma kilka miesiecy nie znaczy ze karmi piersia .

    Co do oxy to ja mialam z łukaszem.aUwazam ze lekarze z Polnej wiedza co robic w roznych wypadkach.
    Podrzedne szpitale to sami wiemy jak moze byc

    qdkk3e5e17wj0gq3.png
    córka👱 Amelia 9 lat, 👱Zuzia 5 lat synek aniołek👼Kubuś 24 maj 2017 ,poronienie marzec 2018r
    Łukaszek 13 lipiec 2019r.
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 14 stycznia 2021, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola3xJ:D wrote:
    Casjo ludzie którzy wiedzą lepiej bo czytali w internecie mają miejsce w piekle z tymi, którzy wiedzą lepiej bo siostry męża kuzynka mówiła że miała tak samo i....
    Haha, dokładnie!

    Ale zajebalas się w akcji z torakochirurgia chyba, bo każde otwarcie klatki to torakochirurgia (Od thorax, klatka piersiowa), nawet pod pachą. Domyślam się, że chodziło Ci o laparoskopie.

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 14 stycznia 2021, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adria wrote:
    Casjo to ze dziecko ma kilka miesiecy nie znaczy ze karmi piersia .

    Co do oxy to ja mialam z łukaszem.aUwazam ze lekarze z Polnej wiedza co robic w roznych wypadkach.
    Podrzedne szpitale to sami wiemy jak moze byc
    Wiadomo, ale gadałam z nią. No i to typ, który karmi swoje dzieci do 4 r.z. 😁 Ten synek to jej drugie dziecko.

  • Karola3xJ:D Autorytet
    Postów: 753 207

    Wysłany: 14 stycznia 2021, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjo gdybym napisala że miałam tymektomie torakospową to w ogóle brzmiałoby jak czarna magia

  • Monjaktalala Autorytet
    Postów: 487 310

    Wysłany: 14 stycznia 2021, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się tak naczytałam o oxy właśnie, że to zło i albo spowolni cała akcję, albo powoduje jakiś hardkor. W końcu po 4h kryzysu 7cm, wzięłam to oxy i....nic. jakby mi dali wodę w kroplowce, byłam podpięta jakieś 10h. Może jakbym dostała red bulla to poszło by szybciej...

  • Karola3xJ:D Autorytet
    Postów: 753 207

    Wysłany: 14 stycznia 2021, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laporo jest w brzuchu, tymektomia w klatce tak w skrócie, masz jeszcze rektoskopie-odbyt i inne skopie w zależności od obszaru więc nie chodziło mi o laparoskopie 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2021, 14:21

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 14 stycznia 2021, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czemu jak czarna magia? Thorax klatka piersiowa, thymus grasica

  • Monjaktalala Autorytet
    Postów: 487 310

    Wysłany: 14 stycznia 2021, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszecie o tym cc za 2 razem. Też mam taki dylemacik (zawczasu). Kusi mnie obietnica ludu 'za drugim razem idzie szybciej', a z 2 strony już wiem co to sn..😅 ale też martwi mnie czy w czasie cc będzie ok z bobo + wizja operacji i blizny mnie przeraża. Normalnie nie ma lepszej opcji, każda jest problematyczna 🤦‍♀️

  • Karola3xJ:D Autorytet
    Postów: 753 207

    Wysłany: 14 stycznia 2021, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea wrote:
    Czemu jak czarna magia? Thorax klatka piersiowa, thymus grasica
    No Ty to wiesz ale inne laski na bank nie

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 14 stycznia 2021, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Racyja, laparoskopia tyczy się jamy otrzewnowej, przy usunięciu grasicy zahieg nazywa się tymektomia 🙂

  • Karola3xJ:D Autorytet
    Postów: 753 207

    Wysłany: 14 stycznia 2021, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monjaktalala wrote:
    Piszecie o tym cc za 2 razem. Też mam taki dylemacik (zawczasu). Kusi mnie obietnica ludu 'za drugim razem idzie szybciej', a z 2 strony już wiem co to sn..😅 ale też martwi mnie czy w czasie cc będzie ok z bobo + wizja operacji i blizny mnie przeraża. Normalnie nie ma lepszej opcji, każda jest problematyczna 🤦‍♀️
    Mnie przeraża wizja wydostania sie endometrium podczas cc. Widze jak ono wyłazi, wrasta i boli do końca mych dni. Mam to przed oczami. I jeszcze taka wizję rozlezionej blizny, dziecka napierającego centralnie w rozejście blizny, robiącego sobie z niej trampolinę.
    Mam duża wyobraźnię 😅

    Monjaktalala lubi tę wiadomość

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 14 stycznia 2021, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola3xJ:D wrote:
    Ja nikogo nie oceniam bo każdy robi co chce.
    Ale jak widać, jesteś przykładem pacjenta, który nie czyta jednak. Miałaś podejrzenie miasteni ale nie miałaś pojęcia co to ma wspólnego z grasica. A ma dużo bo usunięcie przerosnietej grasicy to działanie podstawowe przy tej chorobie. Także to jest ocenianie, każda inna rzecz która pisałam to informacje.

    Casjo ludzie którzy wiedzą lepiej bo czytali w internecie mają miejsce w piekle z tymi, którzy wiedzą lepiej bo siostry męża kuzynka mówiła że miała tak samo i....
    Karola poczytalam o objawach i rokowaniach i dalej nie moglam. Poza tym badanie wykluczylo te chorobe wiec sie juz nie zaglebialam. Sorry ze nie mam wiedzy jak lekarz po latach studiow i praktyk. Bez przesady.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 14 stycznia 2021, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola3xJ:D wrote:
    Laporo jest w brzuchu, tymektomia w klatce tak w skrócie, masz jeszcze rektoskopie-odbyt i inne skopie w zależności od obszaru więc nie chodziło mi o laparoskopie 😁
    Tymektomia to typowo zabieg usunięcia grasicy, nie zabieg z użyciem endoskopu na klacie

  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 14 stycznia 2021, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się z Karolą.Gdyby nie dociekliwość,pytania zadawane lekarzom,bycie trudnym pacjentem to byłabym bezdzietna,a mam dwóch wspaniałych synów.Lekarz też tylko człowiek i może popełnić błąd i ma dużo pacjentów nie tylko mnie.Co do internetów to skąś jednak trzeba wiedzę czerpać.Nie łykać wszystkiego co w nim piszą tylko czytać i myśleć.Spora część to bzdury,ale część jest ok.

  • Karola3xJ:D Autorytet
    Postów: 753 207

    Wysłany: 14 stycznia 2021, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea wrote:
    Tymektomia to typowo zabieg usunięcia grasicy, nie zabieg z użyciem endoskopu na klacie
    Pisałam wyżej że zabieg to tymektomia torakospowa

  • Karola3xJ:D Autorytet
    Postów: 753 207

    Wysłany: 14 stycznia 2021, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska Gwiazda wrote:
    Zgadzam się z Karolą.Gdyby nie dociekliwość,pytania zadawane lekarzom,bycie trudnym pacjentem to byłabym bezdzietna,a mam dwóch wspaniałych synów.Lekarz też tylko człowiek i może popełnić błąd i ma dużo pacjentów nie tylko mnie.Co do internetów to skąś jednak trzeba wiedzę czerpać.Nie łykać wszystkiego co w nim piszą tylko czytać i myśleć.Spora część to bzdury,ale część jest ok.
    Widze że czaisz o czym mówię, jako jedna z nielicznych. Kij że laski chodzą do konkretnego lekrza bo ma dobre opinie.
    Wnioskując z ich wypowiedzi, że lekarzom trzeba ufac to powinny chodzić do byle jakiego bo lekarz to lekarz. A nie chodzą. Tu jest takie zaprzeczanie samej sobie😁

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 14 stycznia 2021, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola nie rob z nas idiotek ok? Jasne ze dobrze jest sie doinformowac i pewnie wiele osob tak robi tym bardziej ze mamy latwy dostep do informacji jednak laik nie ma szans ogarnac tak tematu jak lekarz ktory uczy sie kupe lat.

    Casjopea, Drobinka91 lubią tę wiadomość

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Karola3xJ:D Autorytet
    Postów: 753 207

    Wysłany: 14 stycznia 2021, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy ja mówię o studiowaniu medycyny? Ja mówię o podstawowych rzeczach jak zgoda na badanie, zgoda na podanie oksy, pytanie lekarzy o to co będą robić i o alternatywę. Do tego nie trzeba medycyny kończyć. Wystarczy przeczytać kartę praw pacjenta albo wejść na stronę rodzic po ludzku 😁

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 14 stycznia 2021, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gadałam z tą koleżanką, co karmi i się zaszczepila. Każdy szpital rządzi się swoimi prawami, ale jeśli chce się walczyć to można się powołać na pl towarzystwo neonatologiczne, które zaleca szczepienia w okresie laktacji, a jeśli nie chce się walczyć, to wystarczy zobligowac się do niekarmienia w okresie po szczepieniu. Trzeba tylko sprawdzić jaki to ma być okres czasu. I tyle 🙂

‹‹ 3465 3466 3467 3468 3469 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ