X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kór***a mam coś z telefonem i robie sto błędów i przeskakuje mi tekst. Dontylka i sutkow to wlasnie bepanten albo linomag

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • Patrycja28 Autorytet
    Postów: 392 206

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    Majtki poporodowe to wg mnie zbędny zakup,krem dla dziecka to ten sam co na sutki moze byc,chusteczki do pupy...zapas bonida jak woda razem z pieluchami,pieluszki tetrowe,do szpitala mogą byc byle jakie-biale nie ma milion monet bo czesto mają plamy nie do sprania od siaryy,cos w stylu linomagu albo bepantenu,pampki to mała paczka do szpitala a wieksza do domu,tego nie ma gdzie tam trzymac,trzeba dowozić. Ja zabieram laktator i smoczek dla dziecka. Nie jestem przeciwniczka smoczków ale wiem ze teraz to moda na niesmoczkowe,że mają płakać a smoczek to pójście na łatwizne itp. Ja akurat lubie spokój :p


    wezmę to wszystko pod uwagę, dzięki :) właśnie ja też tak myślę o smoczku, kupię z jeden, dwa w razie czego, lepiej mieć gdzieś w pogotowiu, a jak ma to uspokoić malucha, to czemu nie :)

    w4sqgzu3rgmh9m7f.png
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do tego ku**a napisałam przez "ó"...chyba zaczynam mieć znowu pieluszkowe zapalenie mózgu

    xgirl lubi tę wiadomość

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja28 wrote:
    wezmę to wszystko pod uwagę, dzięki :) właśnie ja też tak myślę o smoczku, kupię z jeden, dwa w razie czego, lepiej mieć gdzieś w pogotowiu, a jak ma to uspokoić malucha, to czemu nie :)
    Jakby co to pytaj co i jak. Z tym ze ja lubie minimalizm więc weź na to poprawke.
    Do szpitala najlepiej brac troche,te ogromne walizy są straszne. Albo zgrzewki wody....ze 3 butelki z DZIUBKIEM stykną na dzien
    Albo jedna z dziubkiem i dwie 1,5 l. Mozna przelewać
    Po porodzie bardzo się chce pić a podczas karmienia wygodne sa właśnie butelki z dziubkiem

    Patrycja28 lubi tę wiadomość

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez dziekuje. Wszystko sobie zapisuje :D

    PannaEvans lubi tę wiadomość

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Patrycja28 Autorytet
    Postów: 392 206

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    Jakby co to pytaj co i jak. Z tym ze ja lubie minimalizm więc weź na to poprawke.
    Do szpitala najlepiej brac troche,te ogromne walizy są straszne. Albo zgrzewki wody....ze 3 butelki z DZIUBKIEM stykną na dzien
    Albo jedna z dziubkiem i dwie 1,5 l. Mozna przelewać
    Po porodzie bardzo się chce pić a podczas karmienia wygodne sa właśnie butelki z dziubkiem

    Ja właśnie chcę wziąć tylko to, co naprawdę potrzebne żeby nie taszczyc tam walizek jak do hotelu jakiegoś także na pewno te rady mi się przydadzą :D też czytałam o zgrzewkach wody ale kurde, Mąż będzie u mnie pewnie codziennie, więc jak coś to dokupi, a tak jak mówisz, wziąć sobie że 3 butelki i tyle :)

    w4sqgzu3rgmh9m7f.png
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja28 wrote:
    Dziewczyny, szczególnie te, które już rodziły, czy jest sens kupowania wyprawki do szpitala dla Mamy i dziecka w takich...hm gotowych zestawach? Koleżanka wczoraj podesłała mi link do sklepu, gdzie można kupić wyprawkę do szpitala (podkłady, majtki itp), czy jednak lepiej wszystko osobno? Za taką wyprawkę akurat z tej strony trzeba dać 250 zł, nie liczyłam jeszcze w sumie ile osobno każda rzecz, no i w tym nie ma np ubranek dla malucha, ale to też trzeba dopytać co jest w szpitalu, a co trzeba mieć.
    W "moim" szpitalu dają i pampersy, i podpaski, i koszule, i w ogóle wszystko.. Ciuchów nawet nie wolno mieć swoich, ani dla siebie, ani dla dziecka. Z mojej super-extra-wypasnej wyprawki przydały mi się kapcie, laktator i książka :p

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z ta wodą to każdy pod siebie ale bez zgrzewek...to.jest tragedia. Walizy i zgrzewy wody to jest tor z przeszkodami dla personelu.
    Ja np wezme ze dwie koszule i na tyle kiecek. Do chodzenia po porodzie to raczej szorty i koszulka. Nie lubie tych majtek z podpaską wiszących miedzy nogami w koszuli...sorry za szczerość.
    Na liście widziałam tez szczotke do włosów i gruszke...katarek jest lepszy a szczotka jest z canpol babies.z cazkami i nozyczkami za dyche w sklepie.
    Ooo własnie. Ja jeszcze cążki biore zeby dziecku paznokcie obciac jak bedzie mialo długie ale nie każdy sie odważy. Czasem dzieci wyglądaja jak po spotkaniu z tygrysem przez te paznokcie a niedrapki mnie denerwuja bo sie gubią hahah

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea wrote:
    W "moim" szpitalu dają i pampersy, i podpaski, i koszule, i w ogóle wszystko.. Ciuchów nawet nie wolno mieć swoich, ani dla siebie, ani dla dziecka. Z mojej super-extra-wypasnej wyprawki przydały mi się kapcie, laktator i książka :p
    A gdzie to takie luksusy? Prywatny czy nie w pl?

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smoczki też dają jeśli ktoś chce, takie fajne jednorazowe. Moje dziecko nigdy nie miało smoczka i bynajmniej to nie tak, że ma się drzec, byle go nie dać, bo to modne. Ja też nie jestem przeciwniczka skoczków, ale po co dawać jak nie ma potrzeby. Ona za noworoda płakała tylko na głód i wtedy dostawała cycka. Nie miała kolek, nie darła się ani dniami, ani nocami. To po co jej smoczek. Ot cała filozofia

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    A gdzie to takie luksusy? Prywatny czy nie w pl?
    Ha, nie dość, że państwowy, to jeszcze w PL! :D

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Serio, wszystko dawali. A jak położna laktacyjna się dowiedziała, że mam dziecko na noworodkach, to przyniosła mi chyba ze 30 saszetek Femaltikeru. Jak mi było chłodno to dostałam szlafrok. Kulturka ;)
    Butelki też dawali, fajne jednorazowe.

  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea wrote:
    W "moim" szpitalu dają i pampersy, i podpaski, i koszule, i w ogóle wszystko.. Ciuchów nawet nie wolno mieć swoich, ani dla siebie, ani dla dziecka. Z mojej super-extra-wypasnej wyprawki przydały mi się kapcie, laktator i książka :p
    A w moim na szkole rodzenia podawali taka listę że mi witki opadły :D jak znajdę to Wam pokaże ;)

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja sie darła bo miała silną potrzebe ssania. Sa dzieci niesmoczkowe bo sa im zbędne ale jest zawsze na oddziale jakas pacjentka ktora nie da bo nie i każdy czeka aż pójdą do domu w końcu :p Ja dawałam smoczek,brałam dziecko do łóżka i tyle. Był spokój. Plus karmienie co godzine ale to wiadomo

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyznam się bez bicia, że zarabalam ze szpitala całą wielką paczkę tych długich jak kajaki podpasek i nie musiałam nic kupować. Zrobiłam to na pełnym legalu i jak położna to zobaczyła to jeszcze mi przyniosła z 10 pampersow, żebyśmy mieli na drogę :D

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    Moja sie darła bo miała silną potrzebe ssania. Sa dzieci niesmoczkowe bo sa im zbędne ale jest zawsze na oddziale jakas pacjentka ktora nie da bo nie i każdy czeka aż pójdą do domu w końcu :p Ja dawałam smoczek,brałam dziecko do łóżka i tyle. Był spokój. Plus karmienie co godzine ale to wiadomo
    Taaaak, była taka pani salę obok. Żal dziecka i połowy oddziału. Ale z kolei ze mną też była laska, która na siłę ten skoczek dziecku wtykala. Zupełnie bez sensu, młody nie chciał go kompletnie. I w ogóle nie płakał..

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea wrote:
    Serio, wszystko dawali. A jak położna laktacyjna się dowiedziała, że mam dziecko na noworodkach, to przyniosła mi chyba ze 30 saszetek Femaltikeru. Jak mi było chłodno to dostałam szlafrok. Kulturka ;)
    Butelki też dawali, fajne jednorazowe.
    A który to szpital

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    A który to szpital
    Przepraszam, ale jakoś tak wolę nie mówić skąd jestem

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ach no i najważniejsza rzecz w całej wyprawce: ŁADOWARKA DO TELEFONU
    :D

    Aska1994 lubi tę wiadomość

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogóle takie nawiedzone kobiety to mordęga. Ja lezalam na sali z kobieta ktora zabraniała wierzyć bo syf leci do sali i dziecko zatruje i non stop ktoś u niej siedział. Cały dzień,od rana do nocy. Jak miała chwile wolnego od odwiedzin to rozmawiała przez telefon. Myślałam że ja zabije

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
‹‹ 357 358 359 360 361 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ