X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • Plasterek Debiutantka
    Postów: 9 7

    Wysłany: 14 listopada 2018, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natnatss wrote:
    Czytając Was tutaj zrobiłam dodatkowo progesteron, wynik 4,17 ng/ml. Wg norm laboratorium w normie, jednak obawiam się, że zdecydowanie za mało :(
    Bardzo się obawiam, moja pierwsza ciąża, bardzo mi na niej zależy, a teraz milion myśli mam w głowie :(


    Mój progesteron dużo przed ciążą był za niski. Tak na pocieszenie Ci powiem. :)

    w57v9n732qa4ansk.png
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 14 listopada 2018, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Progesteron bardzo malutki, beta tez tak srednio przyrosla ale roznie to bywa. Ja bym szybko do lekarza poszla chociaz zeby Ci tabletki z progesteronem przepisal.
    dokładnie, beta też lekko za mało,u ciebie przyrosła niecałe 50 procent,a powinna minimum 66%,ale oczywiście się nie denerwuj,to nie musi oznaczać że coś jest nie tak,zapisz się jak najszybciej do lekarza nawet dziś prywatnie,to na pewno poprawnie to zinterpretuje i coś doradzi

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2018, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojej Alicji wychodzą dolne dwójki także chodzi za mną i próbuje mnie gryźć ;) z objawów to jestem jedynie senna, ale przy 10 miesiecznym dziecku o spaniu można zapomnieć. W lutym planowalam wrócić do pracy (jestem psychologiem) a tu taka niespodzianka ciąża <3 i plany się zmieniły. Niespodziewalam się, że tym razem tak szybko nam pójdzie. Ogóle przez niedoczynność tarczycy miałam problem z zajściem w ciążę.

    BeataW. lubi tę wiadomość

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 14 listopada 2018, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Uwazam, ze sa ok. Mozna sobie porownac swoj brzuch z innymi. ALe rzeczywiscie wrzucanie zdjec z 1 trymestru to jakies nieporozumienie..

    Ja właśnie nie ogarniam porównywania brzuchów, bo co to ma do rzeczy tak naprawdę? Każda z nas ma inna figurę, budowę, wagę przed ciąży i kompletnie bezsenowne to dla mnie, bo każda z nas na tym samym etapie ciąży może mieć kompletnie inny brzuch :) A potem świrowanie - bo może mój za mały albo może za duży? :D
    natnatss wrote:
    Witajcie, jestem tu nowa, z terminem wg OM 13.07.19. U lekarza jeszcze nie byłam, dziś mam zadzwonić się umówić po powtórzeniu bhcg. Tak czytam co tu wszystkie piszecie i teraz sama mam obawy. Z om wychodzi że to 6 tydzień, choć myślę, ze owulacja mogła być trochę później, miałam dłuższe cykle.
    Moje bhcg z piątku 9 listopada 933, dzisiejsze 2314. Czytając Was tutaj zrobiłam dodatkowo progesteron, wynik 4,17 ng/ml. Wg norm laboratorium w normie, jednak obawiam się, że zdecydowanie za mało :(
    Bardzo się obawiam, moja pierwsza ciąża, bardzo mi na niej zależy, a teraz milion myśli mam w głowie :(

    Witaj :)
    Progesteron wydaje mi się być za niski. Konsultowałaś z lekarzem?
    Casjopea wrote:
    U nas chłopak chyba będzie Mikołaj, a dziewczyna Łucja :)

    Mikołajki to fajne chłopaki :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2018, 15:51

  • BeataW. Ekspertka
    Postów: 146 53

    Wysłany: 14 listopada 2018, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea wrote:
    Ech, u nas w żłobku wylegarnia chorób, nawet panie są przeziębione. Moja oczywiście też kaszle i smarka, ale dzisiaj wyobraźcie sobie, przespała CAŁĄ noc! Zasnęła o 20:30 i spała do 7:30. W okolicy 7:00 mój cycek karmiący był konsystencji żelaza, myślałam, że się poplacze z bólu :D

    Xgirl a co powiesz na te w ciąży plus z małym dzieckiem, które jeszcze karmią? :p

    U nas chłopak chyba będzie Mikołaj, a dziewczyna Łucja :)

    Cześć nowe dziewczyny! :)
    Moja koleżanka ma Łucje;) położne były w szoku jak usłyszały imię,no dawno na pogodowe się nie zdarzyło także też jest nieoklepane ;)

    BeataW.
    Poważnie zaczęliśmy myśleć o byciu rodzicami w październiku 2017 r. Biorę bromergon,na hiperprolaktynemie czynnościową,pierwszy cykl stymulowany w maju-ciąża biochemiczna...
  • BeataW. Ekspertka
    Postów: 146 53

    Wysłany: 14 listopada 2018, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Moj maz tez chce cos oryginalnego, tylko wg mnie troche przegina. Fajnie jak imie nie jest jakies oklepane ale znowu jakies za bardzo zwymyslane tez nie jest wg mnie dobre.

    Beata wlasnie widze, ze co jakies imie mi sie spodoba to sie okazuje, ze juz kogos takiego znam i cos mi w tej osobie nie pasuje :D

    Ale powiem wam, ze Laura to moj faworyt dla dziewczynki. Co do chlopaka to nie mam pojecia.. nic mi sie nie podoba.
    Nambtez się bardzo Laura podoba,ale właśnie moja koleżanka urodziła córkę 31 października i dała tak na imię...ale jeszcze się zastanowimy :)

    BeataW.
    Poważnie zaczęliśmy myśleć o byciu rodzicami w październiku 2017 r. Biorę bromergon,na hiperprolaktynemie czynnościową,pierwszy cykl stymulowany w maju-ciąża biochemiczna...
  • BeataW. Ekspertka
    Postów: 146 53

    Wysłany: 14 listopada 2018, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natnatss wrote:
    Witajcie, jestem tu nowa, z terminem wg OM 13.07.19. U lekarza jeszcze nie byłam, dziś mam zadzwonić się umówić po powtórzeniu bhcg. Tak czytam co tu wszystkie piszecie i teraz sama mam obawy. Z om wychodzi że to 6 tydzień, choć myślę, ze owulacja mogła być trochę później, miałam dłuższe cykle.
    Moje bhcg z piątku 9 listopada 933, dzisiejsze 2314. Czytając Was tutaj zrobiłam dodatkowo progesteron, wynik 4,17 ng/ml. Wg norm laboratorium w normie, jednak obawiam się, że zdecydowanie za mało :(
    Bardzo się obawiam, moja pierwsza ciąża, bardzo mi na niej zależy, a teraz milion myśli mam w głowie :(
    Co do bety jeśli troszkę mniej przyrasta to nie musi to wskazywać najgorszego...progesteron faktycznie bardzo niski..najlepiej pójść jak najszybciej do lekarza-tak jak dziewczyny wcześniej pisały...Ja po stymulacji w 21 dc miałam aż 56ng/ml A razem z beta,która 4 dni przed @ wyniosła prawie 100 to progesteron 83,6ng/ml...później już nie badałam,bałam się,że to może źle wróżyć-naczytałam się o ciąży zaśniadowej,aż w końcu trafiłam na artykuł profesora z kliniki Novum i bardzo się uspokoiłam:) A mimo wszystko też mam zalecony duphaston 3x1 i luteine pod język 2x2 że względu na moją wielką torbiel na jajniku...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2018, 16:18

    BeataW.
    Poważnie zaczęliśmy myśleć o byciu rodzicami w październiku 2017 r. Biorę bromergon,na hiperprolaktynemie czynnościową,pierwszy cykl stymulowany w maju-ciąża biochemiczna...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2018, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chopiec imie Bartosz, a dziewczynki to bd ciezko wybrac niestety ;) dobrze dziewczyny mowia idz do lekarza bo progesteron malutki i beta tez malo rosnie :( oby wszystko bylo ok ! U nas w zlobku jelitowka i zapalenia oskrzeli. Modle sie zeby to byl moj ostatni tydzien. Nie wiem jak zareaguja kolezanki na wiesc o zwolnieniu... bo szybko nikogo nie znajda na moje miejsce..

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 14 listopada 2018, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tam bym pewnie nazwała swoje dziecko, jak planowałam, nawet jeśli ktoś w rodzinie czy u znajomych takie samo imię by wybrał. Z resztą też w poprzedniej ciąży jak myśleliśmy o imieniu dla chłopca, to chciałam imię mojego brata, bo mi sie podoba. Ale no mężowi się nie podoba :D Mikołaja wybraliśmy dlatego, że pierwszy trymestr konczył mi się 6 grudnia dokładnie :) Pamietam, że wracaliśmy z pierwszego tutaj usg w szpitalu i tak myślelismy, że to taki mikołajkowy prezent więc może Mikołaj? I jest Mikołaj :)

    BeataW. lubi tę wiadomość

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 14 listopada 2018, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny myslicie o szczepieniu się przeciw grypie w ciąży? Ja zawsze jakoś byłam nastawiona anty, ale w tym roku chyba się zdecyduję. Mały z eżłobka non stop coś przywleka.
    W poprzedniej ciąży szczepiłam się na krztusiec, bo tu jest refundowany i zalecany, teraz też zamierzam. Z tą grypą nie wiem. Zapytam jeszcze połoznej za tydzien.

    PannaEvans lubi tę wiadomość

  • Alxawl Autorytet
    Postów: 468 374

    Wysłany: 14 listopada 2018, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja imię dla młodego wybrałam dzień po porodzie ;) na sali operacyjnej pytali o imię to im odpowiedziałam że jeszcze z mężem nie wybraliśmy heh. Ale urodziłam wcześniaka w 36tc, więc myslalam ze mam duzo czasu na myślenie a tu młody zrobił niespodziankę :)

    Mom of 3 :)
    11.2011
    11.2017
    06.2019
  • natnatss Autorytet
    Postów: 261 211

    Wysłany: 14 listopada 2018, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za odpowiedzi! :) Zapisałam sie na dzis na pilną wizytę do ginekologa, zobaczymy co powie...

    BeataW. lubi tę wiadomość

    85993e3k946gskpj.png
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 14 listopada 2018, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natnatss wrote:
    Dzięki dziewczyny za odpowiedzi! :) Zapisałam sie na dzis na pilną wizytę do ginekologa, zobaczymy co powie...
    super decyzja,trzymamy kciuki i daj znać po wizycie

    BeataW. lubi tę wiadomość

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2018, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny widzę ,że poruszacie fajny temat imiona dla dziecka:) :) my od dawna z mężem mamy wybrane imiona :) dziś cały dień leże tak jak zalecił mi lekarz wszytsko jest okej mam nadzieje ,że ziarenko we mnie rośnie jutro powtarzam bete i czekam do 26 na wizyte długo troszkę ale wiem ,że jak juz wtedy pójdę to na pewno już będzie duzo widać :)

  • Aleste Koleżanka
    Postów: 41 4

    Wysłany: 14 listopada 2018, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My z mężem myśleliśmy o Bognie,
    a dla chłopca nie wiemy, najpierw mnie mąż namawiał na starosłowiańskie, a potem jak się zdecydowałam na Radomira, to mi powiedział, że żartował :P. ( Sam ciągle mówił, że Radzimir, lub Krzesimir.

    f2w3yx8dmfujgip8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2018, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dziewczynka to na pewno Zosia a chłopiec Staś lub Antoś :)

  • kinga27.30 Autorytet
    Postów: 4083 2902

    Wysłany: 14 listopada 2018, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Nowe Dziewczyny :)

    Ja jestem handlowcem w sklepie komputerowym :) Obsługuję Klientów, ale lubię swoją pracę. W większości siedzę na tyłku przed PC i odpowiadam na maile / telefony, od czasu do czasu wstanę i obsłużę kogoś lokalnie :)

    Wy piszecie Kochane o mdłościach itp., itd., a ja mam dosłownie WILCZY APETYT :) Staram się opanowywać, co jest ciężkie. Największa ochotę mam na: szynkę, kiebłaskę, kabanosika. Do tego stopnia, że wczoraj kupiłam 2 paczki kabanosów, a dzisiaj na śniadanie zjadłam kromkę chleba z pokrojoną śląską i wysmarowaną musztardą! Właśnie takie mocne smaki mnie dopadły. No i najchętniej cały czas coś bym mieliła w ustach.

    W pierwszej ciąży nie mogłam tknąć mięsa, byłam na nabiale i jajkach. A teraz mięso moim światem. Dziwne rzeczy.

    Sylka135, Agula92 lubią tę wiadomość

    ibm2tv73nhk4mn1x.png
    2014.06. - start
    2016.02.10 - 9tc Aniołek :*
    JA: nied. tarczycy, hiperprolaktynemia, PAI-1 4G + Czynnik V R2 hetero, NK: 24%->8%, CD4/CD8: 2,90, AMH:3,5, ANA+, HSG - ok, Histeroskopia - usunięcie polipa, biopsja endo-ok, katiotypy-ok,
    ON: fragmentacja 6%, HBA 78%
    14.09.18 - 1x IUI (1 pęcherzyk) :(
    11.10.18 - 2x IUI (3 pęcherzyki) - udało się! Mamy dwa Maluchy <3 Została z nami Jedna Kruszyna :* Drugi Aniołku, patrz na nas z góry [*]
    19.06.19 - Julia 2600g 54cm - nasz wyczekany Skarb!
  • LidziA89 Autorytet
    Postów: 1691 1138

    Wysłany: 14 listopada 2018, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wyniki bety

    16dpo-386
    18dpo-1008
    24dpo-9852 :)

    Wiecej już na prawdę nie sprawdzam ale jestem trochę spokojniejsza. Teraz czeka do 22.11 na wizytę.

    Co do imion to jeszcze się nad tym nie zastanawialiśmy. Jak zobaczę serduszko to pewnie bardziej zacznę o tym myśleć.

    BeataW., kinga27.30, Czarna_kawa, mikaja lubią tę wiadomość

    klz9h3715pahxfmg.png
    Córa <3 4mm <3 ->16mm->30mm->69mm->238g->497g->992g->1417g->2569g->3400g <3 02.07.2019 53 cm 3520 g <3
    _____________________________
    12.2015 Ciąża Biochemiczna
    05.2017 Aniołek (7 tc)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2018, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LidziA89 gratulacje rosnącej bety ja na wyniki ide powtórne jutro. Dopada mnie juz lekki stres ale mam nadzieje ,że wzrośnie tak pięknie jak u Ciebie ! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2018, 17:12

  • Alisia Autorytet
    Postów: 1007 497

    Wysłany: 14 listopada 2018, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hope_ wrote:
    U mnie znowu mocniejsze plamienie więc humor z dupy i nadzieja pomału umiera.


    Robiłaś histeroskopie ?

    a31il5w.png

‹‹ 51 52 53 54 55 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ