X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • Alisia Autorytet
    Postów: 1007 497

    Wysłany: 14 listopada 2018, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BeataW. wrote:
    Ja pracuje w aptece :)

    Przepraszam że pytam ;-) jaki polecisz magnez ? Jeżeli nie chcesz podawać konkretnej firmy to napisz proszę w jakiej formie jest najlepiej przyswajalny .


    a31il5w.png

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 14 listopada 2018, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natnatss wrote:
    Dzięki dziewczyny za odpowiedzi! :) Zapisałam sie na dzis na pilną wizytę do ginekologa, zobaczymy co powie...
    Dawaj koniecznie znac.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • BeataW. Ekspertka
    Postów: 146 53

    Wysłany: 14 listopada 2018, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisia wrote:
    Przepraszam że pytam ;-) jaki polecisz magnez ? Jeżeli nie chcesz podawać konkretnej firmy to napisz proszę w jakiej formie jest najlepiej przyswajalny .
    Jeśli chodzi o magnez to lekarze często zalecają Magne B6,Laktomag B6,Filomag B6 i Asmag i Asmag B - to wszystko to są leki i nawet na ulotkach jest napisane,że mogą być stosowane przez kobiety w ciąży,bo mają badania :) również często ginekolodzy zalecają Aspargin-ale tutaj mamy magnez i potas,który działa przeciw skurczów,więc tutaj tylko wtedy kiedy lekarz zaleci:)

    BeataW.
    Poważnie zaczęliśmy myśleć o byciu rodzicami w październiku 2017 r. Biorę bromergon,na hiperprolaktynemie czynnościową,pierwszy cykl stymulowany w maju-ciąża biochemiczna...
  • Alisia Autorytet
    Postów: 1007 497

    Wysłany: 14 listopada 2018, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beata dziękuję :-)


    a31il5w.png

  • Patrycja28 Autorytet
    Postów: 392 206

    Wysłany: 14 listopada 2018, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale się dziewczyny zdenerwowałam :/ jutro miałam mieć wizytę u endokrynologa, czekałam na nią prawie 3 miesiące (prywatnie) i dzisiaj dzwonią że wizyty nie będzie bo doktor nie przyjedzie :/ mówię że czekałam tyle czasu i że jestem w ciąży i muszę to pani ogólnie zlała to. Powiedziała że doktor będzie 20 listopada i moooże mnie przyjmie, ale to może :/ co za świat, tak mnie to wkurzyło. Ale w pracy wzięłam urlop, szefowa sama mnie wysłała, ze względu na moje samopoczucie i to, że odrzuciło mnie od wszystkich zapachów, a u mnie w pracy pełno jest tego. Nie wiem teraz czy iść tego 20 i się wepchnąć na wizytę czy co robić...

    A co do imion dla dzieciaczków, to z Mężem od jakiegoś czasu mamy wybrane :) Dla dziewczynki Zosia a dla chłopca Szymek :) Także albo to albo to :)

    w4sqgzu3rgmh9m7f.png
  • PannaEvans Autorytet
    Postów: 585 210

    Wysłany: 14 listopada 2018, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nigdy Was nie nad robię. Mój dzień dzisiaj minął pod znakiem mdłości i bólu podbrzusza. Na szczęście albo to albo to, ale nie ma tak żeby oba odpuściły.
    I pierwszy dzień w nowej pracy, chwilowej tylko, muszę dorobić na bilety autobusowe na lotnisko bo one mnie kosztują tyle co tydzień jedzenia.

    Co do imion. Dla dziewczynki Margaret, dla chłopca Aleksander. Przy trzecim albo Anastasia lub Alicja albo Remigiusz lub Edward.

    PCOS, endometrioza, tylozgiecie, a jednak można wpasc :p
    Niespodzianka ciąża, niespodzianka poród.
    16/06 w 37+2 przyszła na świat Margaretka ważąca 2730g.
    Margaret, o uroczym zdrobnieniu Daisy <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2018, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga27.30 od tygodnia mam tak samo jak Ty słabość do kabanosow ;) w poprzedniej ciąży chudlam bo nie mogłam nic jeść a w tej apetyt mi dopisuje. Ciekawe co u Ciebie Natnatss słychać? Mam nadzieję że wszystko jest ok

    kinga27.30 lubi tę wiadomość

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 14 listopada 2018, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja masakra, rozumiem, ze sie wkurzylas. Nie masz mozliwosci pojscia do innego? Masz problemy z tarczyca?

    Mnie tez mdlosci mecza, nigdzie wyjsc nie moge bo nie chce na ulicy rzygac.. Umowilam sie jutro o 10 na sniadanie z kolezanka, ciekawa jestem czy dam rade. Nie chce mi sie juz w chacie siedziec.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • PannaEvans Autorytet
    Postów: 585 210

    Wysłany: 14 listopada 2018, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi na początku weszły kabanosy te lidlowe cieniutkie. Teraz nic nie mogę jeść przez fe mdłości. Ale smaki mam przeróżne. Zjadłabym paczka i burgera, pierogi i sushi. No pod warunkiem ze bym nie zwróciła.

    PCOS, endometrioza, tylozgiecie, a jednak można wpasc :p
    Niespodzianka ciąża, niespodzianka poród.
    16/06 w 37+2 przyszła na świat Margaretka ważąca 2730g.
    Margaret, o uroczym zdrobnieniu Daisy <3
  • Agula92 Ekspertka
    Postów: 174 118

    Wysłany: 14 listopada 2018, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ja wam dwa dni temu narzekałam że nie mam objawów tzn mdłości? no to wykrakałam i się doczekałam ;p

    Co do imion to nie mam pojęcia ;D wszystkie imiona co chciałam to już wykorzystałam ;D Nie wiem...może Ania albo Kamil?


  • Ewe90 Autorytet
    Postów: 468 560

    Wysłany: 14 listopada 2018, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja ciągle jem! Nie mogę się powstrzymać!! Jak żyć? :p

    kinga27.30 lubi tę wiadomość

    2Rp2p1.png
  • Patrycja28 Autorytet
    Postów: 392 206

    Wysłany: 14 listopada 2018, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Patrycja masakra, rozumiem, ze sie wkurzylas. Nie masz mozliwosci pojscia do innego? Masz problemy z tarczyca?

    Mnie tez mdlosci mecza, nigdzie wyjsc nie moge bo nie chce na ulicy rzygac.. Umowilam sie jutro o 10 na sniadanie z kolezanka, ciekawa jestem czy dam rade. Nie chce mi sie juz w chacie siedziec.

    Jak trzeba będzie to pójdę do innego tylko ta podobno jest świetna no ale jak mam czekać nie wiadomo ile na wizytę znów to ja dziękuję. Ogólnie mam niedoczynność tarczycy no i z racji tego że ciąża to muszę tego jeszcze bardziej pilnować.

    Ech mnie te mdłości wykanczaja psychicznie już. I zapachy. Wszystko mnie wkurza.

    w4sqgzu3rgmh9m7f.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 14 listopada 2018, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez musze isc do endo bo mam niedoczynnosc. Przez te historie z pustym pecherzykiem zupelnie o tym zapomnialam. Sama sobie troche dawke zwiekszylam o cwiartke tabletki (normalnie biore euthyrox 50).

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2018, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja jeśli masz problem z tarczyca i przyjmujez tabletki to postaraj się iść jak najszybciej bo w pierwszym trymestrze ważne jest zwiększenie dawki hormonu. Ginekolog do której chodziłam w pierwszej ciąży zlekcewazyla wysokie tsh. Niestety za późno poszłam do endokrynologa i straciłam pierwsze dziecko. Nie chcę Cię straszyć, ale jeśli chodzi o leczenie w Polsce mimo prywatnych wizyt trzeba trzymać rękę na pulsie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2018, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xgirl też już zwiększyłam sobie dawkę idę dopiero w przyszłym tygodniu do endo

  • Patrycja28 Autorytet
    Postów: 392 206

    Wysłany: 14 listopada 2018, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl no to musisz szybko się wybrać bo w ciąży tsh skacze dosyć mocno

    Sylka mi ginekolog zwiększył dawkę także biorę teraz więcej. Ale do endo muszę szybko iść...

    Sylka135 lubi tę wiadomość

    w4sqgzu3rgmh9m7f.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 14 listopada 2018, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No musze jutro sie umowic.. juz mi cisnienie skoczylo przez te tarczyce wrrr

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2018, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawsze mialam tsh w granicach 1 -1,5 a w czasie trwania tamtej ciazy i po niej skoczylo mi do ponad 2. Od tamtej pory nie chce sie samo wyregulowac. Tez mialam isc do endo ale u nas sie nawet prywatnie czeka pol roku. Dzisiaj zrobilam wyniki to zobacze na czym stoje i jak bedzie trzeba to nawet pojade gdzies dalej. Dziewczyny dajecie tyle fajnych rad i sily ze az chce sie tu wchodzic :)

  • Agula92 Ekspertka
    Postów: 174 118

    Wysłany: 14 listopada 2018, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przed drugą ciążą miałam tsh ok 3,5 , a tydzień po pozytywnym teście skoczyło do 8! Z tym, że ja mam większość tarczycy wyciętej i w ogóle sobie nie radzi jak jestem w ciąży, teraz też zwiększyłam już dawkę leku na własną odpowiedzialność, bo wizytę u lekarza mam dopiero za dwa tygodnie.


  • natnatss Autorytet
    Postów: 261 211

    Wysłany: 14 listopada 2018, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam bardzo za zainteresowanie, na prawdę aż jakoś mi lżej, że moglam się wygadac komuś innemu niż moj narzeczony :) Byłam na wizycie, gin powiedzial, ze normy tego laboratorium są prawidłowe i test którym robią badanie też bardzo dobry, nie ma powodow do obaw. Ciąża młodsza niz mi się wydawało, 5t3d. Pecherzyk książkowy 4mm,w macicy, pieknie widoczny. Nastepna wizyta za 2 tygodnie i będziemy szukać serduszka. Trochę się uspokoiłam, także poki co chyba mogę dołączyć do Waszego grona lipcowych mam :)

    xgirl, Sylka135, Casjopea, kinga27.30, Plasterek, LidziA89 lubią tę wiadomość

    85993e3k946gskpj.png
‹‹ 52 53 54 55 56 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ