X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 14 listopada 2018, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wiem, ze to wczesnie ale macie jakies pomysly na imiona? :) Mi sie nic nie podoba a moj maz ma tak glupie pomysly, ze go przez okno wywale niedlugo :P

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 14 listopada 2018, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie od lat wybrane imie dla coreczki - Hania, a na chlopca drugiego nie mamy pomyslu. Pierwszy synek - Mikołaj. Drugi moglby byc Kacper, ale mezowi sie nie podoba :D Mnie tez Hania brzydnie wiec nie mam koncepcji na 100%, a przez to nie mam parcia na płeć :D

  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 14 listopada 2018, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie będzie Noelia albo Liam.

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 14 listopada 2018, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nigdy nie slyszalam imienia Noelia, ale ladnie :) Liam tez fajnie choc ja bym wolala cos polskiego :P Kacper tez mi sie nie podoba :D Hania ladne, baaardzo mi sie podoba i tez bym tak mogla corke nazwac ale dzis co druga to Hania :(

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 14 listopada 2018, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zastanawia mnie,po co tu do galerii brzuszków dziewczyny wstawiają swoje brzuchy w 5,6 tc, przecież to nie są jeszcze ciążowe brzuchy :)

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • BeataW. Ekspertka
    Postów: 146 53

    Wysłany: 14 listopada 2018, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Beata powiem Ci tak, dzieci to ludzie jak wszyscy inni, posiadajace konkretne cechy charakteru, wady i zalety. Jesli mozna nie lubic kogos doroslego, mozna i nie lubic takze dziecka. Moze brzmi to niezbyt poprawnie i kontrowersyjnie i niektorzy by sie oburzyli bo ,,kazde dziecko jest cudowne na swoj sposob'' ale masz prawo nie lubic jakiegos dziecka bo to czlowiek jak kazdy inny i tez moze Cie irytowac. Powiem Ci, ze jako wychowawca tez nie lubie kazdego mojego podopiecznego i nie tylko ja tak mam. Staram sie oczywiscie traktowac wszystkich jednakowo i nikogo nie faworyzowac ale nie mozna sie przeciez zmusic zeby wszystkich lubic tak samo.
    Jesli Ci to pomoze to pomysl, ze to nie jej wina, ze jest taka a nie inna. Szczerze to rodzicom by sie przydalo zejsc na ziemie i sie zastanowic co robia bo na dobre jej to wszystko nie wyjdzie.
    O i właśnie takiego wytłumaczenia potrzebowałam :) dziękuję od razu mi lepiej :)
    Co do imion myśleliśmy trochę z mężem i jak będzie dziewczynka to mam kilka propozycji :Adrianna,Kaja,Laura,Nadia A dla chłopca:Błażej,Antoni,Adam,Tymek,Miłosz
    będzie z czego wybierać,a może jeszcze się coś nasunie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2018, 14:46

    BeataW.
    Poważnie zaczęliśmy myśleć o byciu rodzicami w październiku 2017 r. Biorę bromergon,na hiperprolaktynemie czynnościową,pierwszy cykl stymulowany w maju-ciąża biochemiczna...
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 14 listopada 2018, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Nigdy nie slyszalam imienia Noelia, ale ladnie :) Liam tez fajnie choc ja bym wolala cos polskiego :P Kacper tez mi sie nie podoba :D Hania ladne, baaardzo mi sie podoba i tez bym tak mogla corke nazwac ale dzis co druga to Hania :(
    ja już mam wybrane te imiona od dłuższego czasu,podoba mi się jeszcze Lorena i Karla,ale stanęło na Noelii, wiesz ja nie lubię imion typu Franek, Antoś, Henio, Zosia, Helenka itp, no ale oczywiście o gustach się nie dyskutuje,każdy lubi co innego, jak by wszyscy lubili to samo to by było nudno :)

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 14 listopada 2018, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka86 wrote:
    zastanawia mnie,po co tu do galerii brzuszków dziewczyny wstawiają swoje brzuchy w 5,6 tc, przecież to nie są jeszcze ciążowe brzuchy :)

    Ja w ogóle nie ogarniam idei tych galerii :D

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 14 listopada 2018, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laura i Nadia sliczne :D Adam tez :) Ale kurde kojarzy mi sie za bardzo z Malyszem haha :D

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 14 listopada 2018, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka86 wrote:
    ja już mam wybrane te imiona od dłuższego czasu,podoba mi się jeszcze Lorena i Karla,ale stanęło na Noelii, wiesz ja nie lubię imion typu Franek, Antoś, Henio, Zosia, Helenka itp, no ale oczywiście o gustach się nie dyskutuje,każdy lubi co innego, jak by wszyscy lubili to samo to by było nudno :)
    Widze, ze masz wyszukany gust :) DLa mnie juz troche za bardzo wyszukany. A co do Heniow, Franiow to neistety co drugie dziecko tak ma na imie i tez mi nie pasi. Ja bym chciala cos fajnego, ptostego i niezbyt zwymyslanego ale z drugiej strony nie chce pospolitego imienia.

    Aha i musi byc cos co brzmi podobnie po polsku i niemiecku bo moj maz jest Niemcem i cala rodzina od niego tez oczywiscie wiec nie chce wyskoczyc z Grzegorzem czy Wladyslawem zeby bylo dla wszystkich latwo :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2018, 14:55

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • BeataW. Ekspertka
    Postów: 146 53

    Wysłany: 14 listopada 2018, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Laura i Nadia sliczne :D Adam tez :) Ale kurde kojarzy mi sie za bardzo z Malyszem haha :D
    A tak ogólnie jak to kiedyś ktoś napisał,że zobaczysz ile osób nienawidzisz jak zaczniesz wybierać imiona dla swoich dzieci i to jest prawda :) wiele imion nam się z kimś kojarzy i zazwyczaj nie wybiramy tych,które wzbudzają w nas złe emocje:)

    BeataW.
    Poważnie zaczęliśmy myśleć o byciu rodzicami w październiku 2017 r. Biorę bromergon,na hiperprolaktynemie czynnościową,pierwszy cykl stymulowany w maju-ciąża biochemiczna...
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 14 listopada 2018, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Widze, ze masz wyszukany gust :) DLa mnie juz troche za bardzo wyszukany. A co do Heniow, Franiow to neistety co drugie dziecko tak ma na imie i tez mi nie pasi. Ja bym chciala cos fajnego, ptostego i niezbyt zwymyslanego ale z drugiej strony nie chce pospolitego imienia.
    Ja mam bardzo pospolite imię,jak byłam dzieckiem to zawsze zazdrościłam dziewczynkom które miały orginalne imiona ,jak byłam starsza to powiedziałam sobie,że dla swojego dziecka wymyślę coś nie tradycyjnego :)

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • BeataW. Ekspertka
    Postów: 146 53

    Wysłany: 14 listopada 2018, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój brat ma Marcelinke i Mieszka:) A mnie się jeszcze podoba imię Mia ale u mnie to nie przejdzie :)

    BeataW.
    Poważnie zaczęliśmy myśleć o byciu rodzicami w październiku 2017 r. Biorę bromergon,na hiperprolaktynemie czynnościową,pierwszy cykl stymulowany w maju-ciąża biochemiczna...
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 14 listopada 2018, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka86 wrote:
    Ja mam bardzo pospolite imię,jak byłam dzieckiem to zawsze zazdrościłam dziewczynkom które miały orginalne imiona ,jak byłam starsza to powiedziałam sobie,że dla swojego dziecka wymyślę coś nie tradycyjnego :)
    Moj maz tez chce cos oryginalnego, tylko wg mnie troche przegina. Fajnie jak imie nie jest jakies oklepane ale znowu jakies za bardzo zwymyslane tez nie jest wg mnie dobre.

    Beata wlasnie widze, ze co jakies imie mi sie spodoba to sie okazuje, ze juz kogos takiego znam i cos mi w tej osobie nie pasuje :D

    Ale powiem wam, ze Laura to moj faworyt dla dziewczynki. Co do chlopaka to nie mam pojecia.. nic mi sie nie podoba.

    BeataW. lubi tę wiadomość

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 14 listopada 2018, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Ja w ogóle nie ogarniam idei tych galerii :D
    Uwazam, ze sa ok. Mozna sobie porownac swoj brzuch z innymi. ALe rzeczywiscie wrzucanie zdjec z 1 trymestru to jakies nieporozumienie..

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • natnatss Autorytet
    Postów: 261 211

    Wysłany: 14 listopada 2018, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, jestem tu nowa, z terminem wg OM 13.07.19. U lekarza jeszcze nie byłam, dziś mam zadzwonić się umówić po powtórzeniu bhcg. Tak czytam co tu wszystkie piszecie i teraz sama mam obawy. Z om wychodzi że to 6 tydzień, choć myślę, ze owulacja mogła być trochę później, miałam dłuższe cykle.
    Moje bhcg z piątku 9 listopada 933, dzisiejsze 2314. Czytając Was tutaj zrobiłam dodatkowo progesteron, wynik 4,17 ng/ml. Wg norm laboratorium w normie, jednak obawiam się, że zdecydowanie za mało :(
    Bardzo się obawiam, moja pierwsza ciąża, bardzo mi na niej zależy, a teraz milion myśli mam w głowie :(

    85993e3k946gskpj.png
  • Plasterek Debiutantka
    Postów: 9 7

    Wysłany: 14 listopada 2018, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurczę tak was czytam dziewczyny, ja to jestem jednak nieźle zacofana o imionach nawet jeszcze nie myślałam.
    Ale tez raczej będziemy celować w coś oryginalnego, rodzice mi imię wymyślili także ja również nie oszczędzę mojego dziecka hehe...

    Witaj natnatss wszystko będzie dobrze na wartościach ja się nie znam, także nie pomogę, ale trzeba być pozytywnej myśli. Trzymamy za Ciebie kciuki :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2018, 15:17

    w57v9n732qa4ansk.png
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 14 listopada 2018, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natnatss wrote:
    Witajcie, jestem tu nowa, z terminem wg OM 13.07.19. U lekarza jeszcze nie byłam, dziś mam zadzwonić się umówić po powtórzeniu bhcg. Tak czytam co tu wszystkie piszecie i teraz sama mam obawy. Z om wychodzi że to 6 tydzień, choć myślę, ze owulacja mogła być trochę później, miałam dłuższe cykle.
    Moje bhcg z piątku 9 listopada 933, dzisiejsze 2314. Czytając Was tutaj zrobiłam dodatkowo progesteron, wynik 4,17 ng/ml. Wg norm laboratorium w normie, jednak obawiam się, że zdecydowanie za mało :(
    Bardzo się obawiam, moja pierwsza ciąża, bardzo mi na niej zależy, a teraz milion myśli mam w głowie :(
    Progesteron do 12 tyg ciąży powinien być minimum 9

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 14 listopada 2018, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ech, u nas w żłobku wylegarnia chorób, nawet panie są przeziębione. Moja oczywiście też kaszle i smarka, ale dzisiaj wyobraźcie sobie, przespała CAŁĄ noc! Zasnęła o 20:30 i spała do 7:30. W okolicy 7:00 mój cycek karmiący był konsystencji żelaza, myślałam, że się poplacze z bólu :D

    Xgirl a co powiesz na te w ciąży plus z małym dzieckiem, które jeszcze karmią? :p

    U nas chłopak chyba będzie Mikołaj, a dziewczyna Łucja :)

    Cześć nowe dziewczyny! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2018, 15:20

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 14 listopada 2018, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natnatss wrote:
    Witajcie, jestem tu nowa, z terminem wg OM 13.07.19. U lekarza jeszcze nie byłam, dziś mam zadzwonić się umówić po powtórzeniu bhcg. Tak czytam co tu wszystkie piszecie i teraz sama mam obawy. Z om wychodzi że to 6 tydzień, choć myślę, ze owulacja mogła być trochę później, miałam dłuższe cykle.
    Moje bhcg z piątku 9 listopada 933, dzisiejsze 2314. Czytając Was tutaj zrobiłam dodatkowo progesteron, wynik 4,17 ng/ml. Wg norm laboratorium w normie, jednak obawiam się, że zdecydowanie za mało :(
    Bardzo się obawiam, moja pierwsza ciąża, bardzo mi na niej zależy, a teraz milion myśli mam w głowie :(
    Progesteron bardzo malutki, beta tez tak srednio przyrosla ale roznie to bywa. Ja bym szybko do lekarza poszla chociaz zeby Ci tabletki z progesteronem przepisal.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
‹‹ 50 51 52 53 54 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ