X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • poliś Autorytet
    Postów: 406 353

    Wysłany: 26 marca 2019, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alxawl 13 kg na plus to już trochę, ale pewnie z niskiej wagi startowałaś co?

    Ja już po wizycie, Monisia waży 852 gramy, a więc już duża dziewczynka :) wszystko jest ok wg usg, szyjka bez zmian 4 cm :)

    Co do usg 3 trymestru jestem umówiona na 19 kwietnia ( Wielki Piątek) i będzie to u mnie równo 29+0, i w sumie nie wiem czy to badanie jest konieczne , jak było w przypadku połówkowego, ale chcę zrobić dla pewności i nagrać filmik i fajne zdjęcia 4d :D

    Kamsza, Sylka135, Czarna_kawa, 33Sylwia, ines., kinga27.30 lubią tę wiadomość

    Termin porodu 5 lipiec 2019 <3 Monisia <3
    07.04.2018 Franciszek [*] 23 tc
    14.07.2018 aniolek 6t [*] ciąża jajowodowa, usunięcie jajowodu
    2nn3yx8dulexgmnl.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 26 marca 2019, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Mikaja bardzo ciekawe! W zyciu o czyms takim nie slyszalam, spytam o to lekarza.

    Emma tez tak czasem mam, to chyba normalnie. A czym Ty teraz ,,nagrzeszylas" ze sie denerwujesz?

    Kiedy macie terminy w szpitalu na obgadanie porodu?
    Tym razem zjadłam coś przygotowanego parę dni temu i nie pomyślałam, że mogę w ten sposób zarazić się listerią. Panicznie się tego boję.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 26 marca 2019, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Tym razem zjadłam coś przygotowanego parę dni temu i nie pomyślałam, że mogę w ten sposób zarazić się listerią. Panicznie się tego boję.
    Listeria listerią ale zwyczajnie mogłas dostac zatrucia pokarmowego czymkolwiek innym

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2019, 19:14

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 26 marca 2019, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    Listeria listerią ale zwyczajnie mogłas dostac zatrucia pokarmowego czymkolwiek innym
    No właśnie. 😪

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 26 marca 2019, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po wizycie nie wiem jak łożysko, bo gin stwierdziła, że skoro mam za 2 dni Łódź to ona nie będzie badać, bo przy tej patologii ciąży nie powinno się tam za dużo i za często grzebać. To co mi na piczce wylazło to węzeł chłonny, w miesiąc powinien sam zniknąć, więc luz (w życiu bym nie przypuszczała, że przy lechtaczce można mieć węzły chłonne 😂).
    Sprawdziła tylko wody płodowe, które są "piękne", jak to stwierdziła. Także tyle :)

  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 26 marca 2019, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma, spokojnie 🙂 czasu nie cofniesz, zjadłaś to zjadłaś i już. Stresem i złym nastrojem więcej szkód spowodujesz niż prawdopodobnie tym, co zjadłaś 😘

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 26 marca 2019, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tak piszecie, a nawet jak tego nie piszecie, to smutno mi, że będę miała cc na zimno :(

  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 26 marca 2019, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea, piona! Też będę mieć CC na zimno. Czemu Ci smutno?

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 26 marca 2019, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea wrote:
    Po wizycie nie wiem jak łożysko, bo gin stwierdziła, że skoro mam za 2 dni Łódź to ona nie będzie badać, bo przy tej patologii ciąży nie powinno się tam za dużo i za często grzebać. To co mi na piczce wylazło to węzeł chłonny, w miesiąc powinien sam zniknąć, więc luz (w życiu bym nie przypuszczała, że przy lechtaczce można mieć węzły chłonne 😂).
    Sprawdziła tylko wody płodowe, które są "piękne", jak to stwierdziła. Także tyle :)
    Węzeł TAM? 🤔 Dobrze, że wody wróciły do normalności i wszystko zmierza ku dobremu.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 26 marca 2019, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aska1994 wrote:
    Emma, spokojnie 🙂 czasu nie cofniesz, zjadłaś to zjadłaś i już. Stresem i złym nastrojem więcej szkód spowodujesz niż prawdopodobnie tym, co zjadłaś 😘
    No nie cofnę, ale jestem na siebie zła, bo zafundowałam sobie znowu niepotrzebny stres i myślenie o tym, co się może wydarzyć jeśli się czymś zatrułam. Muszę poprosić teściową, żeby przestała za każdym razem przygotowywać dla nas wałówkę, bo potem próbujemy to wszystko zjeść. 😕

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 26 marca 2019, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea w Twoim przypadku z tym grzebaniem to racja,im mniej grzebania tym lepiej.
    Tak sie zastanawiam czy zwierzeta tez mają cesarskie cięcia? Tzn czy sie je na nich przeprowadza?

    Casjopea lubi tę wiadomość

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 26 marca 2019, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czemu na zimno? Nie chciecie gdy juz akcja ruszy czy z jakichs wzgledow nie mozecie?

    Piekne wody, hehe :D

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 26 marca 2019, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aska1994 wrote:
    Casjopea, piona! Też będę mieć CC na zimno. Czemu Ci smutno?
    No że taki szok dla małego i w ogóle :/ Że wyrwa go wcześniej niż chciałby wyjść.

  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 26 marca 2019, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea wrote:
    Jak tak piszecie, a nawet jak tego nie piszecie, to smutno mi, że będę miała cc na zimno :(
    A daj spokój! Wiadomo że każda by chciała w kolejności Ideolo sn przy dźwiękach harf i angielskich śpiewów,sn na zzo, mila cesareczke po odejściu wód, cc na zimno, cc na szybko żeby ratować dziecko. A czasem jest jak jest i się nic nie da na to poradzić. Grunt żebyśmy wszystkie skończyły zdrowe że zdrowymi noworodkami na rękach. Nic więcej się nie liczy!

    Casjopea, xgirl, Sylka135, mikaja, ines., kinga27.30 lubią tę wiadomość

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 26 marca 2019, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    Casjopea w Twoim przypadku z tym grzebaniem to racja,im mniej grzebania tym lepiej.
    Tak sie zastanawiam czy zwierzeta tez mają cesarskie cięcia? Tzn czy sie je na nich przeprowadza?
    Jasne. Są rasy psów, które właściwie tylko rodzą przez cc. W zasadzie nie jest to trudny zabieg.. Cc u krów, czy kóz robi się w znieczuleniu miejscowym na stojąco :) U koni to bardziej skomplikowana akcja, bo już musi leżeć tak jak kobieta brzuchem do góry, co u konia nie jest takie proste i siłą rzeczy musi być wykonane w znieczuleniu ogólnym, co też nie jest proste. Najciekawsza cesarka przy której miałam okazję asystowac była przeprowadzana na świni w zasranej, śmierdzacej oborze 😋 Po zabiegu świnia miała się znakomicie.

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 26 marca 2019, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Dziewczyny czemu na zimno? Nie chciecie gdy juz akcja ruszy czy z jakichs wzgledow nie mozecie?

    Piekne wody, hehe :D
    Mam łożysko przodujące, w tym przypadku nie można dopuścić do wystąpienia skurczy porodowych, bo grozi to moim wykrwawieniem i śmiercią dziecka. Dlatego przy takim łożysku ciążę kończy się w 37tc lub wtedy, gdy u matki wystąpi krwotok nie do opanowania bez względu na tydzień ciąży ;)

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 26 marca 2019, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hope_ wrote:
    A daj spokój! Wiadomo że każda by chciała w kolejności Ideolo sn przy dźwiękach harf i angielskich śpiewów,sn na zzo, mila cesareczke po odejściu wód, cc na zimno, cc na szybko żeby ratować dziecko. A czasem jest jak jest i się nic nie da na to poradzić. Grunt żebyśmy wszystkie skończyły zdrowe że zdrowymi noworodkami na rękach. Nic więcej się nie liczy!
    Święte słowa, zdaję sobie z tego wszystkiego sprawę i jestem tego samego zdania. Ale jednak mi przykro 🤭

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 26 marca 2019, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea wrote:
    Jasne. Są rasy psów, które właściwie tylko rodzą przez cc. W zasadzie nie jest to trudny zabieg.. Cc u krów, czy kóz robi się w znieczuleniu miejscowym na stojąco :) U koni to bardziej skomplikowana akcja, bo już musi leżeć tak jak kobieta brzuchem do góry, co u konia nie jest takie proste i siłą rzeczy musi być wykonane w znieczuleniu ogólnym, co też nie jest proste. Najciekawsza cesarka przy której miałam okazję asystowac była przeprowadzana na świni w zasranej, śmierdzacej oborze 😋 Po zabiegu świnia miała się znakomicie.
    Nie mialam pojęcia ze takie rzeczy istnieją😳 Pewnie rany po cc goją sie jak "na psie" u zwierząt...
    Ty masz z tym cc tak jak ja,trzeba je zrobic jak najwczesniej sie da ze wzgledów bezpieczeństwa,w Twoim przypadku dla ratowania dziecka,w moim oszczedzenia mojej pompki. Dupiato troche no ale dobrze wiedzieć ze jest tu ktos kto ma tez lipe z cc na zimno.

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 26 marca 2019, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea wrote:
    Święte słowa, zdaję sobie z tego wszystkiego sprawę i jestem tego samego zdania. Ale jednak mi przykro 🤭
    Mi tez choooyowo się robi jak sobie pomyśle że ktoś się uprze na wywoływanie w 38tc albo moje leżenie w szpitalu od 38tc. Ale jak tak bedzie to nic nie poradzę I się grzecznie poddam.
    Niech już będzie sierpień! Tyłek będzie zagojony i życie jakieś piękniejsze mam nadzieję 😂

    Casjopea, mikaja lubią tę wiadomość

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 26 marca 2019, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    Nie mialam pojęcia ze takie rzeczy istnieją😳 Pewnie rany po cc goją sie jak "na psie" u zwierząt...
    Ty masz z tym cc tak jak ja,trzeba je zrobic jak najwczesniej sie da ze wzgledów bezpieczeństwa,w Twoim przypadku dla ratowania dziecka,w moim oszczedzenia mojej pompki. Dupiato troche no ale dobrze wiedzieć ze jest tu ktos kto ma tez lipe z cc na zimno.
    W zasadzie u kobiet chyba też źle się nie goją co? Przynajmniej tak mówią laski po cc, które znam :)

‹‹ 733 734 735 736 737 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ