X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 26 marca 2019, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogolnie to jest duzo stron w necie,publikacji,ksiązek gdzie mozna wyciagnac jasne wnioski ze sn jest lepszy od cc i jezeli ciaza przebiega prawidłowo powinno rodzic sie siłami natury. Statystyki sa jednoznaczne, śmiertelnośc matki i dziecka jest wyższa w przypadku cięć a nie sn. Rekonwalescencja przebiega szybciej w przypadku sn i ma mniej powikłań. I ja sie teraz pytam, nad czym Wy cholera sie zastanawiacie😂Jak macie mozliwośc to próbujcie sn a nie kładzcie sie pod nóź,serio natura wie co robi.Jest dostep do znieczulenia,do gazu,do porodów rodzinnych,lepiej pomeczyc sie nawet 12 h rodząc niż dać sie ściąć i dochodzic do stanu wzglednego egzystowania przez tydzień a do funkcjonowania kolejne 3 tyg. Cięcie to "pół godzinki i po sprawie".

    33Sylwia, KasiaLukasia, Casjopea lubią tę wiadomość

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 26 marca 2019, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola ja uwazam, ze kazda z nas intensywnie mysli na ten temat i chce zdecydowac tak, zeby bylo jak najlepiej. Ja np psychicznie chyba bym nie dala rady sn, niby juz lepiej ze mna ale widze, ze daleko mi od stabilnej psychiki. Jutro kardiolog, ciekawe co powie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2019, 23:16

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 26 marca 2019, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alxawl kurcze zastanawialam sie czy isc na to badanie w 3cim trymestrze skoro wszystko jest ok. Po przeczytaniu Twojego posta pojde na 100%.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Alxawl Autorytet
    Postów: 468 374

    Wysłany: 26 marca 2019, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Alxawl kurcze zastanawialam sie czy isc na to badanie w 3cim trymestrze skoro wszystko jest ok. Po przeczytaniu Twojego posta pojde na 100%.
    Spokojnie, szansa na taką wadę jest akurat bardzo malutka. ja tlumacze sobie ze miałam pecha, bo wtedy akurat zależało mi na porodzie sn, chciałam po kilku miesiącach postarać się o kolejne maleństwo, a planowe cc mi to uniemożliwiło i przez 12 miesięcy Po cc nie mogłam się starać. A teraz wszystko mi jedno, byle dziecko urodziło się zdrowe. Ciekawa jestem jak ze zrostami po tamtej cc. Zdążyliśmy kupić też żel na zrosty ktory aplikuje się w trakcie operacji. Jak mnie teraz otworzą to zapytam czy tamten żel coś pomógł:>

    Mom of 3 :)
    11.2011
    11.2017
    06.2019
  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 27 marca 2019, 06:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jedyne, o co bym Was prosiła, to jeśli chcecie karmić piersią, to nie dajcie sobie wmòwić, że po CC nie ma mleka. Może się tak zdarzyć, ale nie musi i warto próbować karmić. A strasznie mnie ten mit wkurza, bo wielu lekarzy i położnych go powiela i nie daje kobiecie szansy. Pierwsze dziecko karmiłam jakieś 20 minut po cięciu? Zszyli mnie tylko, przewieźli na salę i pomogli dostawić (tak pro forma, położna nie wierzyła w powodzenie i tylko gały wywaliła). Drugie dziecko dostałam po ponad 5 godzinach, dostawiłam i miałam mleko od razu. Także jeśli tylko macie w planach kp, to niezależnie od rodzaju porodu po prostu spróbujcie 😉

    Casjopea lubi tę wiadomość

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
  • Kajtolo Autorytet
    Postów: 258 232

    Wysłany: 27 marca 2019, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po wczorajszej wizycie dostałam zgodę na lot samolotem. Szyjka długa, wszystko trzyma. Córka duża, waży 800 gram, duża głowa- starsza o 10 dni. Wszystko wskazuje na to że teraz też będzie CC ze względu na rozmiary dziecka ale ostateczną decyzję podejmiemy koło 32 tygodnia. Ja chcialabym sn ale nie będę się upierać. Miłego dnia Dziewczyny

    Emma_, Sylka135, kinga27.30 lubią tę wiadomość

    zem3t5odm01woyyo.png


    3511496476.png[/url]
    PCOS, dkp
  • KasiaLukasia Autorytet
    Postów: 2991 2294

    Wysłany: 27 marca 2019, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    Ogolnie to jest duzo stron w necie,publikacji,ksiązek gdzie mozna wyciagnac jasne wnioski ze sn jest lepszy od cc i jezeli ciaza przebiega prawidłowo powinno rodzic sie siłami natury. Statystyki sa jednoznaczne, śmiertelnośc matki i dziecka jest wyższa w przypadku cięć a nie sn. Rekonwalescencja przebiega szybciej w przypadku sn i ma mniej powikłań. I ja sie teraz pytam, nad czym Wy cholera sie zastanawiacie😂Jak macie mozliwośc to próbujcie sn a nie kładzcie sie pod nóź,serio natura wie co robi.Jest dostep do znieczulenia,do gazu,do porodów rodzinnych,lepiej pomeczyc sie nawet 12 h rodząc niż dać sie ściąć i dochodzic do stanu wzglednego egzystowania przez tydzień a do funkcjonowania kolejne 3 tyg. Cięcie to "pół godzinki i po sprawie".


    Karola dzięki za to słowo. Wszystkie moje koleżanki rodziły przez cesarkę. Jedna z nich pracuje w szkole specjalnej i twierdzi, że duża część dzieci tam to ofiary naturalnych porodów, podduszenia, niedotlenienia, kleszcze, itp. Przerażające, nie? Zanim zaszłam w ciążę byłam przekonana, że też będę rodzić przez cesarkę. Nawet się nad tym jakoś specjalnie nie zastanawiałam, przyjęłam to za pewnik. Wszystko się jednak zmieniło jak już jestem w ciąży. Właściwie od początku nastawiam się na naturalny poród. Póki co nikt nie powiedział mi, że są jakiekolwiek przeciwwskazania, żaden z lekarzy nawet nie mruknął o innej opcji. Chciałabym skorzystać ze znieczulenia, będę rodzić w naprawdę dobrym szpitalu klinicznym, powinno być bezpiecznie. Mam ciągle w głowie, że przecież jestem takim samym zwierzakiem jak wszystkie inne, o ile nie jestem chora to powinnam urodzić jak każdy inny ssak. Nie boję się jakoś szczególnie bólu, przeraża mnie tylko, że może wydarzyć się jakiś wypadek, że coś pójdzie nie tak i będę żałować do końca życia, że nie zdecydowałam się na planowaną cesarkę. Wokół mnie nikt nie chce rodzić naturalnie. Nikt tak nie rodził. Widzę przewracanie oczami, jak mówię, że sn. To nawet nie jest tak, że ja chcę sn, ale nie ma żadnych przeciwwskazań więc kombinowanie wydaje mi się idiotyczne. Potrzebuję opinii normalnych, a nie tych "naturalnie" nawiedzonych bab, że sn jest bezpieczne i ok. Więc dzięki za Twoją. ;)

    dqprdf9hqua5dnr5.png
    atdci09kha8ndghq.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 27 marca 2019, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolla wrote:
    Dziewczyny, czy glukoza po 1h - wynik 149 (lub w innych jednostkach 4,9) jest ok?


    149 mg/dl to 8,1 mmol/L okolo, nie 4,9 - chyba, ze jeszcze jest jakas trzecia jednostka ?

    8.1 z glukometru? Jest to juz za wysoko (max 7,8), jesli ma sie zdiagnozownaa cukrzyce. Czy mowisz o krzywej?

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 27 marca 2019, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dzis znowu na czczo wysoko, bo az 102. Uj by to...
    Wczoraj wieczorem zjadłam 2 kanapki na kolację i troche sałatki gyros i miałam po tym 140 wiec gorne graniczne przy zdiagnozowanej cukrzycy, ale no do rana nie zbilo... Czuje ta cukrzyce w kosciach - nic no - trzeba trzymac diete juz i mierzyc i tyle.

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 27 marca 2019, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    U mnie dzis znowu na czczo wysoko, bo az 102. Uj by to...
    Wczoraj wieczorem zjadłam 2 kanapki na kolację i troche sałatki gyros i miałam po tym 140 wiec gorne graniczne przy zdiagnozowanej cukrzycy, ale no do rana nie zbilo... Czuje ta cukrzyce w kosciach - nic no - trzeba trzymac diete juz i mierzyc i tyle.
    W sumie to o tak lekarz wiecej Ci.nie poradzi jak to co juz robisz, chyba ze w UK działają inaczej przy cukrzycy. Masz ten plus ze posiadasz jakas wiedze na twn temat i juz przez to przechodziłaś. Ciekawa jestem ja wyjdzie Ci obciązenie glukozą

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2019, 08:52

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 27 marca 2019, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez jestem ciekawa.
    Tutaj dzialaja tak samo - dieta przez tydzien, a jak nie ma dobrych wynikow to metformina. Nie daja tu insuliny.
    Czytalam wlasnie ostatnio na temat metforminy i niby duzo ma plusow, zwlaszcza w ciazy (aczkolwiek u kobiet, ktore przyjmowaly ja jeszcze przed ciaza), ale ma tej nede podstawowy minus jesli chodzi o watrobe wlasnie.

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 27 marca 2019, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może dieta wystarczy.

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • Alisia Autorytet
    Postów: 1007 497

    Wysłany: 27 marca 2019, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    149 mg/dl to 8,1 mmol/L okolo, nie 4,9 - chyba, ze jeszcze jest jakas trzecia jednostka ?

    8.1 z glukometru? Jest to juz za wysoko (max 7,8), jesli ma sie zdiagnozownaa cukrzyce. Czy mowisz o krzywej?


    Jakie są normy krzywej po godzinie i po dwóch ?

    Przy krzywej są inne niż te przy zdiagnozowanej cukrzycy - glukometr ? Bo już zwariowałam :P





    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2019, 09:02

    a31il5w.png

  • Lolla Autorytet
    Postów: 364 715

    Wysłany: 27 marca 2019, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    149 mg/dl to 8,1 mmol/L okolo, nie 4,9 - chyba, ze jeszcze jest jakas trzecia jednostka ?

    8.1 z glukometru? Jest to juz za wysoko (max 7,8), jesli ma sie zdiagnozownaa cukrzyce. Czy mowisz o krzywej?

    To wynik krzywej

    dam jeszcze raz całość, bo faktycznei tam pomyliłam

    Glukoza na czczo we krwi żylnej Glukoza (jedn. tradyc.)85,6 mg/dl (jedn. SI)4,75 mmol/l
    Oznaczenie po 1h Glukoza (jedn. tradyc.)149,9 mg/dl (jedn. SI)8,32 mmol/l
    Oznaczenie po 2h Glukoza (jedn. tradyc.)88,3 mg/dl (jedn. SI)4,9 mmol/l

    Dla tej po 1 h nie mam podanych norm, stąd pytanie :)

  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 27 marca 2019, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisia wrote:
    Jakie są normy krzywej po godzinie i po dwóch ?

    Przy krzywej są inne niż te przy zdiagnozowanej cukrzycy - glukometr ? Bo już zwariowałam :P
    Tak. Normy krzywej to 92-180-153.
    Te inne normy są jak już masz cc czyli na czczo max 90 i godzinę od rozpoczęcia posiłku 140. I one są z glukometru.

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 27 marca 2019, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolla wrote:
    To wynik krzywej

    dam jeszcze raz całość, bo faktycznei tam pomyliłam

    Glukoza na czczo we krwi żylnej Glukoza (jedn. tradyc.)85,6 mg/dl (jedn. SI)4,75 mmol/l
    Oznaczenie po 1h Glukoza (jedn. tradyc.)149,9 mg/dl (jedn. SI)8,32 mmol/l
    Oznaczenie po 2h Glukoza (jedn. tradyc.)88,3 mg/dl (jedn. SI)4,9 mmol/l

    Dla tej po 1 h nie mam podanych norm, stąd pytanie :)
    Masz piękna krzywą!

    Lolla lubi tę wiadomość

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2019, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A moj organizm jakoś dziwnie zareagowal na podanie glukozy. Jak odbieralam wyniki to pielęgniarka pytała się mnie czy po podaniu nie zwymiotowalam. Na czczo miałam 80,29 po 1 h 83,68 a po 2 h 83,34

    kinga27.30 lubi tę wiadomość

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 27 marca 2019, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola ostatnim razem ogarnelam dietą wlasnie - nie bralam metforminy szczesliwie. Dopiero przy porodzie podawali mi dozylnie insuline bo mi cukry skakaly, ale to wina szpitala, bo kompletnie nie mieli menu dostosowanego do pacjentek z cukrzyca.


    Alisia przy krzywej są takie, jak podala Hope.
    Jak masz zdiagnozowana cukrzyce, to mierzysz na czczo i po posilkach glukometrem i masz miec max 5.2 (92) na czczo i max 7.8 (140) po 1h po posilku.

    Dla ludzi zdrowych 140 2h po posilku.

    Lolla piekna krzywa! Zazdroszcze!

    Lolla lubi tę wiadomość

  • Alisia Autorytet
    Postów: 1007 497

    Wysłany: 27 marca 2019, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz sprawdziłam normy krzywej w Norwegii na czczo 108 🙈🙈🙈, po 2 h 140 🤔🤔🤔 . Ręce mi opadły 😩😩😩


    Zresztą co ja się dziwię jak dla nich TSH 3,8 w ciąży to idealne 😤😤😤 i po co sprawdzać FT4 .......






    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2019, 09:20

    a31il5w.png

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 27 marca 2019, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisia wrote:
    Teraz sprawdziłam normy krzywej w Norwegii na czczo 108 🙈🙈🙈, po 2 h 140 🤔🤔🤔 . Ręce mi opadły 😩😩😩


    Zresztą co ja się dziwię jak dla nich TSH 3,8 w ciąży to idealne 😤😤😤 i po co sprawdzać FT4 .......


    Ale to sa normy dla osoby zdrowej? Bez zdiagnozowanej cukrzycy? Bo 140 2h po posilku dla osoby zdrowej to faktycznie norma. I 99 na czczo. Wiec tu jest rozjazd.

‹‹ 735 736 737 738 739 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ