X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 27 marca 2019, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na czczo glukometrem norma to 90 w Pl.

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • Alisia Autorytet
    Postów: 1007 497

    Wysłany: 27 marca 2019, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Ale to sa normy dla osoby zdrowej? Bez zdiagnozowanej cukrzycy? Bo 140 2h po posilku dla osoby zdrowej to faktycznie norma. I 99 na czczo. Wiec tu jest rozjazd.


    Ja mam podane takie jednostki przy mojej krzywej 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️


    a31il5w.png

  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 27 marca 2019, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisia wrote:
    Ja mam podane takie jednostki przy mojej krzywej 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️
    W pl przy krzywej są normy dla ludzi bez ciazy. Więc u Ciebie pewnie też 😉

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • Alisia Autorytet
    Postów: 1007 497

    Wysłany: 27 marca 2019, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hope_ wrote:
    W pl przy krzywej są normy dla ludzi bez ciazy. Więc u Ciebie pewnie też 😉


    Ok :-) Sprawdziłam na stronie dla cukrzyków w Norwegii ;-) w ciąży norma krzywej : 95 po 2h 160 🤪

    a31il5w.png

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 27 marca 2019, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hope_ wrote:
    Na czczo glukometrem norma to 90 w Pl.


    Ciekawa jestem skąd Polska bierze te zalecenia, bo NICE zaleca 5.3 - czyli 92 okolo.

    "1.3.5 Advise pregnant women with any form of diabetes to maintain their capillary plasma glucose below the following target levels, if these are achievable without causing problematic hypoglycaemia:
    fasting: 5.3 mmol/litre
    and
    1 hour after meals: 7.8 mmol/litre or
    2 hours after meals: 6.4 mmol/litre. [new 2015]"

    Poprzednim razem, jak mialam cukrzyce,to tez w Pl jeszcze byly zalecenia 1h po posilku do 120, a ja mialam tutaj juz do 140, czyli te 7,8 wlasnie.

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 27 marca 2019, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie zastanawiaja mnie te roznice miedzy krajami - wiem, ze rasa ma znaczenie. U mnie w pracy mam dziewczyne w ciazy i mowila, ze tez ma ogtt teraz w pt i mowili jej ze ze wzgledu na kolor skory wlasnie - jest z pochodzenia hinduska.
    Ale zastanawia mnie to tak ogolnie.

  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 27 marca 2019, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Ciekawa jestem skąd Polska bierze te zalecenia, bo NICE zaleca 5.3 - czyli 92 okolo.

    "1.3.5 Advise pregnant women with any form of diabetes to maintain their capillary plasma glucose below the following target levels, if these are achievable without causing problematic hypoglycaemia:
    fasting: 5.3 mmol/litre
    and
    1 hour after meals: 7.8 mmol/litre or
    2 hours after meals: 6.4 mmol/litre. [new 2015]"

    Poprzednim razem, jak mialam cukrzyce,to tez w Pl jeszcze byly zalecenia 1h po posilku do 120, a ja mialam tutaj juz do 140, czyli te 7,8 wlasnie.
    Jakoś to sobie pewnie PTD ustala. Tak jak PTG robi co roku swoje wytyczne które są zupełnie inne niż np w Jukeju.

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 27 marca 2019, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o poród, to ja też bardzo chciałabym urodzić naturalnie. 🙂 Jeżeli nie będzie przeciwwskazań, to będę próbować. Pewnie pogadam o tym z lekarzem za parę tygodni, bo póki co jest to dla mnie zbyt odległy temat. Bardzo zależałoby mi na tym, żeby pochodzić też na szkołę rodzenia, ale obawiam się, że u nas to nie wypali, bo mąż ma nieregularne godziny pracy, a sama się nie zawiozę do miasta. Trochę szkoda, bo na pewno czułabym się bezpieczniej po takim kursie, ale z drugiej strony naszych mam nikt niczego nie uczył i poradziły sobie. 🙂

    Wy też macie takie szczypanie po luteinie? Mnie piecze przy sikaniu i zastanawiam się, czy infekcja czy jednak podrażnia mnie luteina. Biorę ją od zeszłego czwartku i od kilku dni mam właśnie taką dolegliwość. Jak nie urok to... 😅

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 27 marca 2019, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alxawl wrote:
    Spokojnie, szansa na taką wadę jest akurat bardzo malutka. ja tlumacze sobie ze miałam pecha, bo wtedy akurat zależało mi na porodzie sn, chciałam po kilku miesiącach postarać się o kolejne maleństwo, a planowe cc mi to uniemożliwiło i przez 12 miesięcy Po cc nie mogłam się starać. A teraz wszystko mi jedno, byle dziecko urodziło się zdrowe. Ciekawa jestem jak ze zrostami po tamtej cc. Zdążyliśmy kupić też żel na zrosty ktory aplikuje się w trakcie operacji. Jak mnie teraz otworzą to zapytam czy tamten żel coś pomógł:>
    Ja tam uwazam, ze lepiej dmuchac na zimne. Co szkodzi sprawdzic?
    Widzisz ja dostalam zakrzepicy w 11tygodniu. Zrobiono badaniach genetyczne i nawet zadnych mutacji nie mam, leidenow czy czego tam wszystko ok a i tak mnie dopadlo. Roznie bywa, ja sama widze, ze ciaza to nie przelewki i lepiej byc ostroznym :)

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 27 marca 2019, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xgirl, a trombofilia? Miałaś badane te wszystkie parametry związane z krzepliwością?

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 27 marca 2019, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomoze mi ktoś w kwestii praktycznej chustowania? Zastanawiam sie czy takie 4 tyg dziecko mozna wpakowac w chuste na np 4 godziny,w lecie. Serio spowoduje to zniszczenie keręgosłupa i śmiertelne przegrzanie? Na wątku mnie tak straszą ale kurde no,w Afryce dzieci tak noszą non stop w tym piekle to jak maluchowi tutaj ma to zaszkodzic na porannym albo polpołudniowym wypadzie? Zgłupiałam od tego,za chwile sie dowiem ze mam tyle nie nosic dziecka na klatce bo mi mleko w cyckach skiśnie

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 27 marca 2019, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola ja mysle, ze mozna - chusty tkane sa oddychajace, dziecko ubrac lekko do chusty - bardziej mnie zastanawia kwestia, czy Twoj kregoslup wytrzyma 4h lazenia z zachustowanym dzieckiem :P

    Ale to tez kwestia poprawnego zamotania. Zle zamotane dziecko bedzie ciazylo na kregoslupie, dlatego wazna jest technika.

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 27 marca 2019, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Xgirl, a trombofilia? Miałaś badane te wszystkie parametry związane z krzepliwością?
    Tak badali i wszystko OK. Nie mam trombofilii. Peszka mialam.. Dlatego wole teraz posprawdzac rzeczy nawet jak niby jest OK.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 27 marca 2019, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Tak badali i wszystko OK. Nie mam trombofilii. Peszka mialam.. Dlatego wole teraz posprawdzac rzeczy nawet jak niby jest OK.

    Tak widac Twoj uklad krzepniecia reaguje na ciaze. Oby to bylo tylko przejsciowe, typowo ciazowe. Po ciazy mam nadzieje, ze Cie przebadaja tez.

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 27 marca 2019, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Tak widac Twoj uklad krzepniecia reaguje na ciaze. Oby to bylo tylko przejsciowe, typowo ciazowe. Po ciazy mam nadzieje, ze Cie przebadaja tez.
    Tak. Caly czas jestem pod opieka lekarska, chodze na kontrole. Po porodzie tez mam.
    Cholerka to moze to zostac?
    Ale ciul z tym, jak bede musiala sie kluc do konca zycia to bede i juz. Przyzwyczailam sie juz.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Kajtolo Autorytet
    Postów: 258 232

    Wysłany: 27 marca 2019, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola zrobisz jak uważasz ale 4 godziny to dość dużo. Będziecie się od siebie grzać. I nie wiem czy Maluch to po prostu wytrzyma, czy będzie mu komfortowo. Zawsze możesz włożyć tetre między Was żeby odbierał pot. No i następna kwestia czy tyle wytrzymasz nosząc. I trzeba pamiętać że nie wszystkie Maluchy lubią być noszone

    zem3t5odm01woyyo.png


    3511496476.png[/url]
    PCOS, dkp
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 27 marca 2019, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Tak. Caly czas jestem pod opieka lekarska, chodze na kontrole. Po porodzie tez mam.
    Cholerka to moze to zostac?
    Ale ciul z tym, jak bede musiala sie kluc do konca zycia to bede i juz. Przyzwyczailam sie juz.
    Ja przed ciążą miałam zwiększoną krzepliwość, a w ciąży zaczęła rosnąć. Podobnie z tarczycą - też jestem na lekach odkąd zaszłam w ciążę. Możliwe, że takie uroki tego stanu i jak urodzimy, to już nie będziemy musiały się tym martwić. 🙂

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 27 marca 2019, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Karola ja mysle, ze mozna - chusty tkane sa oddychajace, dziecko ubrac lekko do chusty - bardziej mnie zastanawia kwestia, czy Twoj kregoslup wytrzyma 4h lazenia z zachustowanym dzieckiem :P

    Ale to tez kwestia poprawnego zamotania. Zle zamotane dziecko bedzie ciazylo na kregoslupie, dlatego wazna jest technika.
    Dla mnie noszenie plecaka 20 kg przez 12 h to pikus,mysle ze z racji rozleniwienia po ciazy moze to byc nieosiągalne ale te 4 kg na przodzie i ze 3 kg na plecach dla rownowagi to nic takiego. W sumie i tak w ciazy sie nosi to dziecko a po porodzie z rąk tez nie schodzi tak wiec i tak je nosisz i tak. Tzn ja to tak widze z rym ze moge miec błędne myślenie.
    Emma ja miałam pieczenie i uzywam masci Pimafucin,to jest lek na grzybice ale ja o niego poprosiłam razem z receptą na luteine bo mega łagodzi to szczypanie.

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 27 marca 2019, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Tak. Caly czas jestem pod opieka lekarska, chodze na kontrole. Po porodzie tez mam.
    Cholerka to moze to zostac?
    Ale ciul z tym, jak bede musiala sie kluc do konca zycia to bede i juz. Przyzwyczailam sie juz.

    Raczej nie - w ciazy wiele procesow w naszym organizmie sie zmienia - jest to zwiazane z gospodarka hormonalna. Po pologu, jak sie normuje, wraca wszystko do normy zazwyczaj :) Cukrzyca jest tego przykladem - u mnie po porodzie jak reka odjal ;) Chociaz mam teraz 50% szans na rozwiniecie cukrzycy w przeciegu kolejnych 15 lat... juz 12 w sumie :P

    Aczkolwiek czasem sie zdarza, ze ciaza odkrywa jakies problemy zdrowotne, ktore wczesniej nie byly rozpoznane.

  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 27 marca 2019, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma ja ta dowcipna luteine mogę stosować max 6-7 dni. Potem zaczyna się podraznienie i bardzo szybko infekcja.

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
‹‹ 736 737 738 739 740 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ