X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 27 marca 2019, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola zobaczysz czy dziecko bedzie chcialo byc noszone i mysle, ze po prostu najlepiej zdac sie na intuicje - jak bedziesz nosila i zobaczysz, ze po pol godziny jestes mokra od srodka, to przeciez na sile upocona ani Ty ani dziecko nie bedziecie chodzic :)

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 27 marca 2019, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kajtolo wrote:
    Karola zrobisz jak uważasz ale 4 godziny to dość dużo. Będziecie się od siebie grzać. I nie wiem czy Maluch to po prostu wytrzyma, czy będzie mu komfortowo. Zawsze możesz włożyć tetre między Was żeby odbierał pot. No i następna kwestia czy tyle wytrzymasz nosząc. I trzeba pamiętać że nie wszystkie Maluchy lubią być noszone
    Ja nie mowie o ciągłym noszeniu orzez 4 h tylko ogolnie czasie ktory spedzi w ciagu jednego wypadu w chuście. Ja sama nie lubie sie spocic wiec przypuszczam ze w ciagu 2 h w jedna strone beda przerwy ok 30 min po kazdej godzinie. Dziecko rozeciez musi zjesc i trzeba mu zmienic pampka do tego. Czyli licze tak 6-8 h wypadu z czego 4 w chuscie

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 27 marca 2019, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, dzięki. 🙂 Ja chyba dla świętego spokoju siknę jeszcze na posiew w przyszłym tygodniu i najwyżej też poproszę o coś na to szczypanie.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 27 marca 2019, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hope_ wrote:
    Emma ja ta dowcipna luteine mogę stosować max 6-7 dni. Potem zaczyna się podraznienie i bardzo szybko infekcja.
    Niedobrze, tego się właśnie bałam. 😖

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 27 marca 2019, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki a bola plecy od noszenia dziecka w chuscie? Jakie macie z tym diswiadczenia?

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 27 marca 2019, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Karola, dzięki. 🙂 Ja chyba dla świętego spokoju siknę jeszcze na posiew w przyszłym tygodniu i najwyżej też poproszę o coś na to szczypanie.
    Mozesz tez zmodyfikowac podawanie,dodac jakiegos żelu na bazie wody, wkładac ja palcem(ja i tak wkładam palcem,nie jestem w stanie ogarnąc obsługi aplikatora) w nitrylowej rękawiczce bo mam długie paznokcie .
    Ja mam.jakies jazdy na ból po cc,znieczulenie,chustowanie i karmienie piersią, no spokoju mi to nie daje. 14 lat temu miałam to gdzieś,byle urodzic a później wychowac,nie chciala cycka to wjechała butelka i spokój,jeden pies dla mnie bylo czy sn czy cc a teraz przy tej duzej świadomości sram ze strachu jak dziecko przed nieznanym. W sumie większość teraz dla mnie to bedzie nowość. Chyba cos mi sie zaczyna dziac bo śpie po 3h na dobę i non stop o czymś myśle nakręcona,do tego te uderzenia gorąca. Pieprzona burza hormonalna...
    Całe szczescie ze nie mam wybuchów złości tylko kocham cały świat

    Emma_ lubi tę wiadomość

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 27 marca 2019, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Dziewczynki a bola plecy od noszenia dziecka w chuscie? Jakie macie z tym diswiadczenia?

    Mnie bolały, ale ja zaczelam chustowac, jak mlody mial 4 miesiace wiec juz lekki nie byl. Dodatkowo mialam problemy z prawidlowym wiazaniem i miewalam luzy, co jest niewskazane.
    Ogolnie prawidlowe zamotanie go zajmowalo mi 30 minut, upocilam sie jak swinia, a na koniec pochjodzil 20 minut i albo mnie wlasnie plecy bolaly albo on zaczynal jeczec ;p

  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 27 marca 2019, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak długo nosisz ciężkie dziecko to wiadomo że będą bolały. I tak jest wygodniej niż bez chusty/nosidla.

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 27 marca 2019, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cholera,wlasnie obawiam sie ze to tak bedzie u mnie wyglądało😂

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 27 marca 2019, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Mnie bolały, ale ja zaczelam chustowac, jak mlody mial 4 miesiace wiec juz lekki nie byl. Dodatkowo mialam problemy z prawidlowym wiazaniem i miewalam luzy, co jest niewskazane.
    Ogolnie prawidlowe zamotanie go zajmowalo mi 30 minut, upocilam sie jak swinia, a na koniec pochjodzil 20 minut i albo mnie wlasnie plecy bolaly albo on zaczynal jeczec ;p
    Haha :D
    Nie smieje sie zlosliwie jakby co :D

    Kurcze to ja chyba zrezygnuje z tego.. mnie bola czesto i bez noszenia kilku kg na brzuchu. Ewentualnie na jakies szybkie wyjscie so sklepu.

    A nosidla nie sa lepsze? W sensie wygodniejsze w ,,zainstalowaniu"?

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Lolla Autorytet
    Postów: 364 715

    Wysłany: 27 marca 2019, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikaja, Hope dzięki za interpretację wyników glukozy. :)

    xgirl fajnie, że wróciłaś :)

    Nosidła faktycznie wygodniejsze w instalowaniu, ale zalecane dopiero dla siadającego dziecka, ze względu na pozycję w nich.

    mikaja lubi tę wiadomość

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 27 marca 2019, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Haha :D
    Nie smieje sie zlosliwie jakby co :D

    Kurcze to ja chyba zrezygnuje z tego.. mnie bola czesto i bez noszenia kilku kg na brzuchu. Ewentualnie na jakies szybkie wyjscie so sklepu.

    A nosidla nie sa lepsze? W sensie wygodniejsze w ,,zainstalowaniu"?

    Obrażam się :D
    I tak, ja Lolla wspomniała - jak dziecko samodzielnie siada i siedzi :P Nie, że siedzi jak sie je posadzi :P

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 27 marca 2019, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa ok, cos wlasnie tak myslalam ale nie bylam pewna. No to trudno nie bede jej nosic.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Alxawl Autorytet
    Postów: 468 374

    Wysłany: 27 marca 2019, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój nie lubił być w wózku, na spacer zawsze brałam chustę, a później nosidlo . Mam 2 chusty kółkowe, młody do 6 miesiąca bardzo ulewal więc co chwila pralam i musiałam mieć na zmianę.

    Plecy bolą, ale jak nosiłam synka na rękach i brzuchem pchalam wózek to też bolały:( więc lepiej mieć chociaż 1 chustę. Dla mnie kolkowa fajniesza, szybko umiałam zamotac młodego w trakcie spaceru. Tkana mam , ale nie przepadam. Zobaczę czy mi podpasuje przy młodej, jak nie to sprzedam .

    Aa i te kolkowe mam najzwyklejsze pasiaki za 100zl w promocji ;)

    Mom of 3 :)
    11.2011
    11.2017
    06.2019
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 27 marca 2019, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alxawl wrote:
    Mój nie lubił być w wózku, na spacer zawsze brałam chustę, a później nosidlo . Mam 2 chusty kółkowe, młody do 6 miesiąca bardzo ulewal więc co chwila pralam i musiałam mieć na zmianę.

    Plecy bolą, ale jak nosiłam synka na rękach i brzuchem pchalam wózek to też bolały:( więc lepiej mieć chociaż 1 chustę. Dla mnie kolkowa fajniesza, szybko umiałam zamotac młodego w trakcie spaceru. Tkana mam , ale nie przepadam. Zobaczę czy mi podpasuje przy młodej, jak nie to sprzedam .

    Aa i te kolkowe mam najzwyklejsze pasiaki za 100zl w promocji ;)

    A kółkowe przecież też tkane są :) ALe domyslam sie ze chodzi Ci o te motania z przodu i z boku :) Kolkowa jest krotsza i ma kolko jak wiadomo, ale też moze byc tkana :)

    kółkowa faktycznie fajne, tylko trzeba zmieniac strony z tego co kojarze n o ilatwiej i szybciej sie mota. U nas odpadala bo malemu noga siniala mocno mimo poprawnego motania.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2019, 11:38

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 27 marca 2019, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli kółkowa jest ok,znowu sprzecznosc bo sie naczytałam ze tylko wiazana jest dobra bo lepiej sie ja dociąga itp

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • Alxawl Autorytet
    Postów: 468 374

    Wysłany: 27 marca 2019, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak, tkana taka niekolkowa nie wiem jak inaczej napisać:D

    Moje kolkowe też tkane, 100% bawelna 2m
    A tkana niekolkowa 3.6m miałam z 40% bambusa, super na lato ale po 5 minutach robily sie luzy. Kupiłam głównie ze względu na wzór, wydalam kupę kasy akurat na nią i raz mlodego motalam do sesji:D

    Mom of 3 :)
    11.2011
    11.2017
    06.2019
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 27 marca 2019, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok a jaka chuste polecacie dla matek o dwoch lewych rekach? :P Ta kolkowa jest latwa w uzyciu, tak?

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 27 marca 2019, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    Czyli kółkowa jest ok,znowu sprzecznosc bo sie naczytałam ze tylko wiazana jest dobra bo lepiej sie ja dociąga itp

    Ja miałam 2h z doradca od chustonoszenia i cwiczylam kangurka i kolkowa i nie mowila mi dziewczyna nic, ze kolkowa jest gorsza. Tylko zaznaczyla, zeby wlasnie zmieniac strony. Z pewnoscia jest to latwiejsze, szybsze, latwiej sie dociaga. Jak dobrze zamotasz to nie powinno sie nie luzowac. Ale nawet dociagniecie jest latwe. Dla mnie to bylo super, i gdyby nie ta siniejaca wtedy noga, to bym wziela kolkowa.
    Ogólnie wszelkie luzy w chuscie powoduja sprezynowanie a to zwieksza dyskomfort dla matki + moze obciazac kregoslup dziecka. Nawet, jak pozycja ok.

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 27 marca 2019, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Ok a jaka chuste polecacie dla matek o dwoch lewych rekach? :P Ta kolkowa jest latwa w uzyciu, tak?

    Na poczatek, to ja polece cos kontrowersyjnego, a mianowicie elastyka ;p jest to z gory zbedny wydatek, bo sluzy na mega krotko - do max 5-6 kg dziecka, ale mozna dziecko juz przyzwyczaic do chusty + sprawdzic, czy w ogole chce sie w to bawic, a latwo sie to nosi, bo motasz na sobie, a potem wkladasz dziecko.
    Ja mam elastyka po starszym - aktualnie musze go odzyskac od znajomej ;p i zamierzam motac małą jak cos.

    Tkane chusty mota sie z dzieckiem na reku i nie ma znaczenia, czy wiazanie przodem, czy z boku z chusta kolkowa, czy juz pozniej plecak i na plecach dziecko.
    Ale jesli chcesz od razu tkana to pewnie kolkowa. Chociaz nie wiem, jak noworodka w to motac hmm..

    xgirl lubi tę wiadomość

‹‹ 737 738 739 740 741 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czego nie jeść  w ciąży - 7 produktów zabronionych

Ciąża to okres wzrostu apetytu i wielu zachcianek kulinarnych. Czy oznacza to zatem, że możesz pozwolić sobie na wszystko i jeść do woli? Niestety nie. Zapoznaj się czego nie jeść w ciąży, aby zachować bezpieczeństwo dla rozwijającego się płodu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ