X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • kinga27.30 Autorytet
    Postów: 4083 2902

    Wysłany: 29 marca 2019, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Lidzia, chyba widziałam w Ikei takie zwykłe białe falbanki.

    https://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20295911/

    Fajne rozwiązanie :D

    ibm2tv73nhk4mn1x.png
    2014.06. - start
    2016.02.10 - 9tc Aniołek :*
    JA: nied. tarczycy, hiperprolaktynemia, PAI-1 4G + Czynnik V R2 hetero, NK: 24%->8%, CD4/CD8: 2,90, AMH:3,5, ANA+, HSG - ok, Histeroskopia - usunięcie polipa, biopsja endo-ok, katiotypy-ok,
    ON: fragmentacja 6%, HBA 78%
    14.09.18 - 1x IUI (1 pęcherzyk) :(
    11.10.18 - 2x IUI (3 pęcherzyki) - udało się! Mamy dwa Maluchy <3 Została z nami Jedna Kruszyna :* Drugi Aniołku, patrz na nas z góry [*]
    19.06.19 - Julia 2600g 54cm - nasz wyczekany Skarb!
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 29 marca 2019, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku, dziewczyny, przewróciłam się. Wstałam z fotela i chyba nie zadziałała mi noga, bo jak stałam, tak wyrżnęłam o podłogę. Na szczęście brzuch nie ucierpiał, ale całe kolano sine i spuchnięte i wierzch stopy też. Mimo wszystko wstrząs był, bo zaliczyłam twarde lądowanie pupą na płytkach i mam nadzieję, że nie zrobiłam krzywdy dziecku. Powiem wam, że mam siebie samej czasem dość. Taka jestem głupia i nieporadna. Tak długo walczyłam o tę ciążę i ciągle funduję sobie jakieś stresy. A to coś zeżrę i potem się martwię, a to właśnie się przewrócę. Jak tu ze sobą wytrzymać. 😶

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 29 marca 2019, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma musisz wrzucic na luz w sensie - przestawic sobie pstryczek w głowie, że trzeba powoli wstawać, nie zrywać sie. Krazenie w ciazy siada, a im pozniej, tym gorzej.
    Uwazaj na siebie !

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca 2019, 10:04

    Emma_ lubi tę wiadomość

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 29 marca 2019, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma nie jesteś ani glupia ani nieporadna tylko jesteś w ciąży i to dodatkowo w pierwszej wiec wrzuc na luz i się nie osądząj w taki sposób. No i ogarnij sposów wstawania tak zeby sie nie zabić😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca 2019, 10:10

    Emma_ lubi tę wiadomość

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 29 marca 2019, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikaja mysle ze jak polski gin to moze co pomierzy...może

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 29 marca 2019, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    Mikaja mysle ze jak polski gin to moze co pomierzy...może

    Nie, ostatnim razem nie mierzyla, a ide do tej samej babki. Tez ten ich sprzet pozostawia wiele do zyczenia. W sumie nie wiem, po co wydaje 100 funtow na to :P

    Troche bez sensu, bo babka zmierzy glowe, brzuszek, kosc udowa - oszacuje wage. Pewnie zerknie na ilosc wod i lozysko i tyle. Moze przeplywy zmierzy. Standard, taka podstawa.

  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 29 marca 2019, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny sluchajcie tak ku pokrzepieniu serc: bylam na wizycie wczoraj i lekarz prowadzacy badal przepływy, ktore tym razem wyszly po oko 0,5 w obydwu tetnicach macicznych (przypomne , ze wczwsniej w jednej wyszlo okolo 3 i bylam przerazona). Wiec wg niego albo tamte lekarz mogl zlapac zła tętnice lub np od dluzszego lezenia i ugniatania przez usg tak mi podskoczyło (?). Nie wiem czy to wszystko mozliwe, ale przynajmniej jestem spkkojniejsza. Kurcze, bo biore acard i heparyne od 3 miesiecy to przeciez powinno pomagac, nie mam nadcisnienia, dziecko pieknie rosnie adekwatnie do wieku, wiec rpzeciez jakby stale zatkany był ten przepływ to byłyby jakies efekty np. mały przyrost wielkosci dziecka :/ no nie wiem... chociaz w glowie siedzi, ze skoro tamten gin mogl sie pomylic to ten tez, bo przeciez tamte to specjalista z certyfikatem... echhh... ciagłe watpliwosci i stres !

    Casjo, bardzo sie cieszę, ze wszystko idzie w dobrym kierunku, doslownie :) myslalam, ze łozysko juz na tym etapie nie przeskoczy z przedniej sciany na tylnia ;p swoja droga to twoj wiek ciazy wyrownał do mojego. Razniej miec kogos z pozniejszego etapu ciazy, niz dziewczyny, ktore niewiele, ale jednak sa do przodu ;)

    Casjopea, Emma_, 33Sylwia lubią tę wiadomość

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 29 marca 2019, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysle, czy by nie przedzwonic tam jeszcze dzis i zapytac, kiedy bedzie inny lekarz - ten, u ktorego bylam w 6tc, bo on ma lepsze kwalifikacje i ogolnie wydaje sie bardziej ogarniety. I moze przeloze te wizyte, zeby isc do niego. Ta kobieta ostatnio mnie srednio przekonala.

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 29 marca 2019, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj dziewczyny masakra z tymi lekarzami. Ostatnio mam z nimi duzo do czynienia i niestety wielu chyba z choinki sie zerwalo, takie glupoty gadaja, robia mase bledow itp. Az strach..

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 29 marca 2019, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Oj dziewczyny masakra z tymi lekarzami. Ostatnio mam z nimi duzo do czynienia i niestety wielu chyba z choinki sie zerwalo, takie glupoty gadaja, robia mase bledow itp. Az strach..

    To jest to, że lekarz też czowiek. Z drugiej strony odpowiada za zdrowie innych ludzi - to cholernie odpowiedzialny zawód i jak slysze, że lekarz ma np. 20lat doswiadczenia i uwaza, ze wszystko juz widzial i uczyc sie nie musi, to mnie szlag trafia.

    Moj gin polski tutaj w poprzedniej ciązy mial takie podejscie niestety. Niby go lubilam i mimo wszystko mu ufalam, bo wiedzialam, ze za te 'wazne' usg odpowiada szpital, ale czasem potrafil mnie mocno zirytowac.
    Mimo wszystko, to on zwrocil uwage na nerki malego w 30tc i gdyby nie on, to bysmy nie wiedzieli, a ze stopniem wady malego, do dnia dzisiejszego mogloby byc zle.

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 29 marca 2019, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rozumiem czegos nie wiedziec jesli chodzi o skomplikowane sprawy ale czasem przy takich pierdolach sie motaja, ze mozna sie zalamac. A najgorzej jak jeden mowi tak, drugi nie i badz tu madry czlowieku.

    Dziewczyny jak spicie? Mojej malej sie nie podoba zadna wygodna dla mnie pozycja i tak zle spie, ze masakra :( Jak sobie radzicie?

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 29 marca 2019, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Dziewczyny jak spicie? Mojej malej sie nie podoba zadna wygodna dla mnie pozycja i tak zle spie, ze masakra :( Jak sobie radzicie?
    Dziękuję, ja śpię zajebiscie 😁

  • LidziA89 Autorytet
    Postów: 1691 1138

    Wysłany: 29 marca 2019, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kinga27.30 wrote:
    https://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20295911/

    Fajne rozwiązanie :D

    Super jadę jutro do Ikea więc zakupie 😁 dziękuję 😘

    kinga27.30 lubi tę wiadomość

    klz9h3715pahxfmg.png
    Córa <3 4mm <3 ->16mm->30mm->69mm->238g->497g->992g->1417g->2569g->3400g <3 02.07.2019 53 cm 3520 g <3
    _____________________________
    12.2015 Ciąża Biochemiczna
    05.2017 Aniołek (7 tc)
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 29 marca 2019, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja coraz gorzej spie, ale tak jak wczoraj pisalam - moj prawie 3-latek tez nie spi wiec nikt u nas w domu dobrze nie spi ;p

  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 29 marca 2019, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja spie strasznie, w sumie to prawie nie spie. Dzis np usnelam o 5 30. a przy cukrzycy musze wstac o 8 i 9, wczesniej musze wstac min 30 min przed 8 i wziac euthyrox. Odsypiam w dzien albo padam o 19, ale o 21 musze wstac zeby wziac heparyne i insuline :p musze jesc co okolo 3 h wiec moja drzemka nie moze tez trwac dluzej :p wiec generalnie z moim spaniem to jest jedna wielka pomylka... ;)

  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 29 marca 2019, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się ciężko ułożyć w ogóle. Jak się przekręcam, to boli. Jacuś kopie w zebra. Plus ten RLS, ale tu, UWAGA, jakaś nowość, bo coraz łatwiej go zignorować, od paru dni nie biorę magnezu, bo ciągle zapominam zahaczyć o aptekę i o, czyżby taki efekt?

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 29 marca 2019, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też śpię tragicznie, a to przez to, że nie wytrzymuję i przysypiam już wczesnym wieczorem, później wstaję (już zresztą wyspana), żeby się ogarnąć i przebrać w piżamę, a potem to już tylko próby zaśnięcia, głupie sny i wybudzanie co pięć minut. 🙄

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 29 marca 2019, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aska1994 wrote:
    Mi się ciężko ułożyć w ogóle. Jak się przekręcam, to boli. Jacuś kopie w zebra. Plus ten RLS, ale tu, UWAGA, jakaś nowość, bo coraz łatwiej go zignorować, od paru dni nie biorę magnezu, bo ciągle zapominam zahaczyć o aptekę i o, czyżby taki efekt?
    Ja zauważyłam, że (czy się suplementuje magnez czy nie) są lepsze i gorsze okresy jeśli chodzi o RLS... Ostatnio też mam spokój.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 29 marca 2019, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A już miałam nadzieję 😋 no nic, pozostaje się cieszyć chwilową łagodniejszą wersją tego dziadostwa i byle do porodu, potem jak ręką odjął.

    Emma_ lubi tę wiadomość

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 29 marca 2019, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masakra ile ciaza dziwnych rzeczy potrafi odpalic w organizmie ;)

‹‹ 750 751 752 753 754 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ