X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a co do tuńczyka, to ten przepis jest moim ulubionym (zamiast wina teraz wjeżdża sok z cytryny): https://www.kwestiasmaku.com/przepis/makaron-z-tunczykiem-i-pomidorkami-koktajlowymi

    a typowo polskich rzeczy nie gotujemy w domu, bo średnio przepadamy. Robimy mielone, schabowe czy piersi z kaczki,
    ale ziemniaki to raczej tylko do schabowego, czy kaczki. Kaczkę podajemy zawsze na różowo z jabłkami robionymi na słodko w czerwonym winie i ziemniakami z pieca. Mój mąż teraz gotuje dużo rzeczy z kuchni japońskiej (ramen, udon, somen etc.)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Drobinka91 Autorytet
    Postów: 2935 2015

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To witam w klubie, ja też żarłok, porcje jem takie jak mój mąż ktory waży 93 kg i ma 190 wzrostu, a czasem większe zależy co dobrego jest na obiad 🙈 dziwią się zawsze gdzie to mieszczę. No ale co poradzic, że uwielbiam jeść, teraz szczególnie 🤷‍♀️

    qb3ce6yd8925ak7r.png
    Aleksander 07.07.19r👶
    3000g 🔹️54cm🔹️
    klz9e6ydh37227gp.png
    1400 gram, 45 cm, dzielna mała Wojowniczka 💖

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm... pospacerowalam 40 minut - ide odgrzac obiad, ha :D

    Spojenie lonowe cos czuje - taki bol kosci gleboko w srodku :P

  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja teraz kawka po obiedzie :)

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja odczekam i mam jabluszko :D

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj to ja wsunelam tosta z pieczarkami i serem plus sok z wyciskanych pomaranczy, potem nalesniki z Nutella i lodami waniliowyni. Teraz Latte pije <3 Fajny dzien z kumpela w kafejce :D

    mikaja lubi tę wiadomość

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja porcje mialam mala, a nie moge sie ruszyc z miejsca od godziny prawie :D

  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny - czy są tu jakieś ciężarne mamy mieszkające w Krakowie?

  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja 🙂

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aska1994 wrote:
    Ja 🙂

    A czy planujesz rodzić w którymś z krakowskich szpitali? Jeśli tak to mam mega ważną sprawę :)

  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, tym razem na Kopernika, wcześniej 2 razy na Żeromskiego.
    Jak coś to chodź na priv, chyba widziałam Twój post jeszcze gdzie indziej. Jeśli chodzi o zdjęcia, to nie wiem, czy się przydam, bo ja planowe CC 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2019, 15:36

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Oj to ja wsunelam tosta z pieczarkami i serem plus sok z wyciskanych pomaranczy, potem nalesniki z Nutella i lodami waniliowyni. Teraz Latte pije <3 Fajny dzien z kumpela w kafejce :D


    Matko, a nie skoczył Ci cukier w kosmos? Wydawało mi się, ze masz cukrzycę ciążową ;D

    Ja wczoraj byłam w Centrum Handlowym w Wawie, jeszcze załapałam się na jakieś ostatki promocji i udało mi się kupić parę ciuchów dla młodej ;p

    A mnie dzisiaj boli prawa pachwina/jajnik ;/ Od rana, tak jakby ktoś mi wsadził tam pięść i wiercił, czasami przestaje, ale przy zmianie pozycji lub chodzeniu pobolewa. Chyba skuszę się na nospę.
    Też macie takie bóle? Zastanawiałam się czy to przypadkiem nie dziecko się tak wcisnęło i mi tam gdzieś nie rozpycha ?

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tka_aa wrote:
    Matko, a nie skoczył Ci cukier w kosmos? Wydawało mi się, ze masz cukrzycę ciążową ;D

    Ja wczoraj byłam w Centrum Handlowym w Wawie, jeszcze załapałam się na jakieś ostatki promocji i udało mi się kupić parę ciuchów dla młodej ;p

    A mnie dzisiaj boli prawa pachwina/jajnik ;/ Od rana, tak jakby ktoś mi wsadził tam pięść i wiercił, czasami przestaje, ale przy zmianie pozycji lub chodzeniu pobolewa. Chyba skuszę się na nospę.
    Też macie takie bóle? Zastanawiałam się czy to przypadkiem nie dziecko się tak wcisnęło i mi tam gdzieś nie rozpycha ?

    To predzej wiezadla, niz jajniki - bo umiejscowienie praktycznie to samo. Moze masz wzrost brzuszka i sie rozciagaja. Jak Ci za 2-3 dni brzuch wyskoczy to bedziesz pewna, ze to to :D

    Ja miewam takie bole co jakis czas.

  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    To predzej wiezadla, niz jajniki - bo umiejscowienie praktycznie to samo. Moze masz wzrost brzuszka i sie rozciagaja. Jak Ci za 2-3 dni brzuch wyskoczy to bedziesz pewna, ze to to :D

    Ja miewam takie bole co jakis czas.

    No właśnie zauważylam, że od dwóch dni mam większy znacznie brzuch, ale myślałam, że to jakieś takie giga wzdęcie ;p no ale może faktycznie to wina tego ;-) tylko, że wczesniej mnie nie bolało, a dzisiaj nieźle daje, mam nadzieje, że to nie jakiś wyrostek ;O

    Rozglądałam się ostatnio za wózkami i spodobał mi się - Titus Areo ( chyba tak się zwie) i fotelik/ nosidełko Cybex Anton chyba 5 ( nie mamy samochodu, więc fotelik raczej jako samochodowy służyłby sporadycznie). Ma któraś z was lub coś słyszałą na temat tych wynalazków?

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tka_aa wrote:
    No właśnie zauważylam, że od dwóch dni mam większy znacznie brzuch, ale myślałam, że to jakieś takie giga wzdęcie ;p no ale może faktycznie to wina tego ;-) tylko, że wczesniej mnie nie bolało, a dzisiaj nieźle daje, mam nadzieje, że to nie jakiś wyrostek ;O

    Rozglądałam się ostatnio za wózkami i spodobał mi się - Titus Areo ( chyba tak się zwie) i fotelik/ nosidełko Cybex Anton chyba 5 ( nie mamy samochodu, więc fotelik raczej jako samochodowy służyłby sporadycznie). Ma któraś z was lub coś słyszałą na temat tych wynalazków?

    Jak masz jakis taki szybko wzrost, to mozna czuc bardziej - ew. tez doszlo do jakiegos punktu. ze to rozciaganie juz boli i tyle. Moze do tego momentu bylo w zakresie dobrym :D

    Aero tutis - znajoma go ma, jest zadowolona :)

    Co do fotelika - niezaleznie ile bedziesz go uzywala, patrz pod katem samochodu, bo fotelik ma sluzyc do przewozenia dziecka w samochodzie i nigdzie indziej - takie jest jego przeznaczenie i ma zapewniac bezpieczenstwo w trakcie jazdy. Jak widze te matki w centrach handlowych z dziecmi w tych foteilach/nosidelkach to mnie szlag trafia :P

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tka_aa wrote:
    No właśnie zauważylam, że od dwóch dni mam większy znacznie brzuch, ale myślałam, że to jakieś takie giga wzdęcie ;p no ale może faktycznie to wina tego ;-) tylko, że wczesniej mnie nie bolało, a dzisiaj nieźle daje, mam nadzieje, że to nie jakiś wyrostek ;O

    Rozglądałam się ostatnio za wózkami i spodobał mi się - Titus Areo ( chyba tak się zwie) i fotelik/ nosidełko Cybex Anton chyba 5 ( nie mamy samochodu, więc fotelik raczej jako samochodowy służyłby sporadycznie). Ma któraś z was lub coś słyszałą na temat tych wynalazków?
    w cybexach podobno leci glowa i trzeba uwazac zeby dziecko sie nie poddusilo. Do tego sa dość wąskie. Pisze tu opinie z neta,forów i ze sklepu. Nie uzywalam go osbiście.
    Ja sie wkurwiam dzisiaj, odbiwram garniak mojego z pralni a tam jak byly plamy tak sa nadal. Juz ktorys raz pralnia oddaje rzeczy z palmami, i to zeby byla ta sama ale nie. Znowu palcem trzeba pokazac i tłumaczyc ze to plama np z jedzenia a nie wosku czy czego innego co nie zejdzie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2019, 16:26

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tka_aa wrote:
    Matko, a nie skoczył Ci cukier w kosmos? Wydawało mi się, ze masz cukrzycę ciążową ;D
    Nie nie :D Test mam dopiero za 2 tyg :) I jak mi wyjdzie cukrzyca to sie chyba zaplacze :P

    Aero Tutis sa super!!! Ale takie duuuuzeeee :(

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maxi Cosi Pebble to chyba spoko fotelik pierwszy, z tego co wiem, sa dosc szerokie :)

    Ja mam Recaro Privia i wlasnie tez waski, nie polecam. Pod koniec musialam dzieciaka wpychac w niego doslownie ;p

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maxi cosi pebble lub pebble plus polecam. Najlepszy wg mnie maxi cosi do 9 kg.
    U mnie wyniki glukozy: na czczo 77, potem po 1h 90, po 2h znów 77 :)

    A obiady na tydzień to : pon - nugetsy i ziemniaczki w mundurkach (wszystko z piekarnika), wt - zupa i dla męża żołądki, śr - hamburgery, czw - żurek i pt - placki ziemniaczane 😉😉 może mało wartościowe.😂😂

    xgirl, Aska1994, kinga27.30, Kamsza lubią tę wiadomość

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eluska super! :)

    Eluska lubi tę wiadomość

‹‹ 764 765 766 767 768 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 pytań o poród, których wiele kobiet wstydzi się zadać!

Poród zbliża się wielkimi krokami, a w Twojej głowie w dalszym ciągu kłębią się pytania, których wstydzisz się zadać? Niektóre tematy są na tyle krępujące, że ciężko je poruszyć z partnerem,  na rutynowej wizycie u lekarza, czy przy kawie z koleżankami…Nadszedł jednak czas, żeby rozwiać Twoje wątpliwości! Przeczytaj odpowiedzi na 7 najbardziej wstydliwych pytań związanych z porodem.

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ