X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Mikaja 😘😘

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super tez chce takie wyniki!! :)

    Eluska lubi tę wiadomość

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak tam wyprawki co? Ja tylko fotelik,lozeczko,przewijak i materac musze kupic. Ale to w czerwcu bo nie chce chaty zagracac.
    Dzisiaj kupilam 3 reczniki kąpielowe dla dziecka (nowe) i dla siebie 4 bluzki ciązowe z h&m ,wszyatko za cale 25 zł w szmatku. Dumna jestem z siebie czasami

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2019, 16:46

    kinga27.30 lubi tę wiadomość

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • Alisia Autorytet
    Postów: 1007 497

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    A jak tam wyprawki co?


    Ja jeszcze muszę kupić : łóżeczko , materac , przewijak , pieluszki , chusteczki, waciki :-)


    a31il5w.png

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz sporo mam, duzo juz tez wyszukalam sobie ale zamowie pozniej, tez uwazam, ze nie ma co chaty zagracac teraz.

    Dziewczyny w ogole o co chodzi z ta czkrzyca. Jesli wyjdzie to jakie sa tego konsekwencje? Ma to wplyw na porod?

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Super tez chce takie wyniki!! :)

    To trzymamy kciuki żeby były 😀😀

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Ja juz sporo mam, duzo juz tez wyszukalam sobie ale zamowie pozniej, tez uwazam, ze nie ma co chaty zagracac teraz.

    Dziewczyny w ogole o co chodzi z ta czkrzyca. Jesli wyjdzie to jakie sa tego konsekwencje? Ma to wplyw na porod?
    Ja znam tylko jedno. Ze dziecko może za dużo urosnąć i wtedy kończą ciaze wcześniejszym porodem. Ale to niech dziewczyny mnie prostuja czy dobrze mówię 😀

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Ja juz sporo mam, duzo juz tez wyszukalam sobie ale zamowie pozniej, tez uwazam, ze nie ma co chaty zagracac teraz.

    Dziewczyny w ogole o co chodzi z ta czkrzyca. Jesli wyjdzie to jakie sa tego konsekwencje? Ma to wplyw na porod?

    Moze miec niekorzystny wplyw na kobiete i dziecko - poza makrosomia, moga wystepowac jakies wady - moj syn np mial wade ukl moczowego i ciezko mi nie obwiniac o to cukrzycy, bo rozwinelo sie to gowno wlasnie w okolicach 30.tc. Na polowkowych nerki byly ladne, a w 30tc juz torbielowate, potem po porodzie wyszlo ze to bylo wodonercze + odplywy pecherzowo-moczowodowe. Mielismy w ciul szczescia, ze wyszedl z tego bez szwanku. Nie mam oczywiscie pewnosci, ale lepiej zbadac, miec diagnoze i w razie czego dbac o to - nie lekcewazyc cukrzycy, bo to cholerstwo jest niebezpieczne. Nieleczona moze powodowac nadcisnienie u kobiety, a takze zwieksza ryzyko przedwczesnego porodu.

    Cukrzyca ciazowa tez zwieksza ryzyko rozwiniecia sie cukrzycy typu 2 u matki w przeciagu 15 lat od porodu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2019, 16:56

  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Ja juz sporo mam, duzo juz tez wyszukalam sobie ale zamowie pozniej, tez uwazam, ze nie ma co chaty zagracac teraz.

    Dziewczyny w ogole o co chodzi z ta czkrzyca. Jesli wyjdzie to jakie sa tego konsekwencje? Ma to wplyw na porod?
    Ma wpływ na poród , bo cukrzycowe dziecko może ważyć nawet 5 kg albo i więcej, a tak w ogóle to konsekwencje cukrzycy ciążowej mogą być bardzo poważne dla dziecka (oczywiście jeśli nie stosujesz się do diety)

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DZieki dziewczyny. Kurcze to moze ja ogranicze to slodkie bo sobie tak folguje.. Tzn nie wiem czy mam cukrzyce, test dopiero za 2 tyg ale jakbym miala to moze lepiej uwazac. Jak myslicie?

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    DZieki dziewczyny. Kurcze to moze ja ogranicze to slodkie bo sobie tak folguje.. Tzn nie wiem czy mam cukrzyce, test dopiero za 2 tyg ale jakbym miala to moze lepiej uwazac. Jak myslicie?
    jak będziesz wiedziała czy masz cukrzycę to wtedy będziesz stosować się do diety,którą zaleci diabetolog bodajże ,a póki co nie masz podstaw żeby czegoś sobie odmawiać :)

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja na krzywą zareagowałam bardzo źle i nie zrobiłam tego badania, pozostaje mi tylko mieć nadzieję ,że nie mam cukrzycy

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka86 wrote:
    ja na krzywą zareagowałam bardzo źle i nie zrobiłam tego badania, pozostaje mi tylko mieć nadzieję ,że nie mam cukrzycy
    Nie chcesc sprobowac znowu?

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka86 wrote:
    ja na krzywą zareagowałam bardzo źle i nie zrobiłam tego badania, pozostaje mi tylko mieć nadzieję ,że nie mam cukrzycy
    pamiętaj, że możesz zrobić do 28+6tc

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Nie chcesc sprobowac znowu?
    nie dam rady ,ostatnio szłam na luzie bo nie wiedziałam co mnie czeka a stało się co się stało ,a teraz jak już wiem to myślę że zareaguje jeszcze gorzej bo dojdzie jeszcze potworny stres

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w przyszłą środę idę. Aaaaa i muszę w końcu do labu zadzwonić czy mają glukozę i jaką. Ciągle zapominam. W ogóle ostatnio wielu rzeczy zapominam. A w ogóle patrzę na kalendarz i... W przyszłym weekend mój jedzie na szkolenie, sama, z dziećmi, cały weekend. Wkurza mnie, ale wolę jak jednak te parę godzin dziennie jest w domu 😁 chociaż z drugiej strony, niech odwali te szkolenia teraz, bo od czerwca go tak łatwo nie puszczę.

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
  • poliś Autorytet
    Postów: 406 353

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja też bardzo źle zniosłam badanie krzywej, już drugi raz... Wszystko się cofało ale połykałam :/ a później zawroty głowy, trzęsienie rąk, nogi jak z waty, zimne poty... Masakra ... ale może to dlatego, że najprawdopodobniej mam cukrzycę ciążową, na czczo 86, po 1h 168, a po 2h 188... W czwartek mam diabetologa, ale już stosuję dietę cukrzycową, z tym, że 6 posiłków to dla mnie zdecydowanie za dużo, pomimo małych porcji, ciężko się przestawić...

    Dziewczyny, czy któraś z was ma wózek bebetto vulcno albo poleca ten zakup/ odradza?

    Termin porodu 5 lipiec 2019 <3 Monisia <3
    07.04.2018 Franciszek [*] 23 tc
    14.07.2018 aniolek 6t [*] ciąża jajowodowa, usunięcie jajowodu
    2nn3yx8dulexgmnl.png
  • kinga27.30 Autorytet
    Postów: 4083 2902

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xgirl, cholera no... naleśniki z Nutellą teraz mnie prześladują 😭
    Chyba pójdę do sklepu po nutellę i będę smażyć na kolację... 😫

    U mnie dzisiaj zupa jarzynowa z klopsami. Staram sie, żeby codziennie było jakieś mięso - mąż fizycznie pracuje i bez mięcha się nie naje... a jutro pieczeń z łopatki ;)

    zaraz zamawiam monitor oddechu i firanki, a w maju zostanie mi łóżeczko, laktator i 2ga część z apteki. I będę obrobiona. Wtedy zostanie tylko kilka bluzek do karmienia, może jakaś kieckę rozpinaną sobie strzelę i w sumie to w czerwcu mogę rodzić :P

    ibm2tv73nhk4mn1x.png
    2014.06. - start
    2016.02.10 - 9tc Aniołek :*
    JA: nied. tarczycy, hiperprolaktynemia, PAI-1 4G + Czynnik V R2 hetero, NK: 24%->8%, CD4/CD8: 2,90, AMH:3,5, ANA+, HSG - ok, Histeroskopia - usunięcie polipa, biopsja endo-ok, katiotypy-ok,
    ON: fragmentacja 6%, HBA 78%
    14.09.18 - 1x IUI (1 pęcherzyk) :(
    11.10.18 - 2x IUI (3 pęcherzyki) - udało się! Mamy dwa Maluchy <3 Została z nami Jedna Kruszyna :* Drugi Aniołku, patrz na nas z góry [*]
    19.06.19 - Julia 2600g 54cm - nasz wyczekany Skarb!
  • 33Sylwia Autorytet
    Postów: 2069 1400

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie jutro czeka glukoza, kupiłam sobie pomarańczowa 😁 jak Was czytam to się boję iść 😂 oprócz tego mają mi zrobić test Coombsa i toksoplazme i mocz.
    Zjadłam dziś talerz frytek takich domowych odbija mi się do teraz ale musiałam taka ochotę mialam. Głupia baba!
    Pospalam z dwie godziny dziś popołudniu już nie pamiętam kiedy tak mi sie zdążyło.
    A teraz przeglądam lozeczka na allegro i chyba kupię łóżeczko z elementami już czyli ochraniacze, kolderka, materac, poszewki. Ale jeszcze poczekam trochę 😁

    Eluska bomba! 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2019, 19:44

    Eluska lubi tę wiadomość

    relgupjy0emg7fv2.png
  • JaSzczurek Autorytet
    Postów: 2733 2905

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    33Sylwia wrote:
    Mnie jutro czeka glukoza, kupiłam sobie pomarańczowa 😁 jak Was czytam to się boję iść 😂 oprócz tego mają mi zrobić test Coombsa i toksoplazme i mocz.
    Zjadłam dziś talerz frytek takich domowych odbija mi się do teraz ale musiałam taka ochotę mialam. Głupia baba!
    Pospalam z dwie godziny dziś popołudniu już nie pamiętam kiedy tak mi sie zdążyło.
    A teraz przeglądam lozeczka na allegro i chyba kupię łóżeczko z elementami już czyli ochraniacze, kolderka, materac, poszewki. Ale jeszcze poczekam trochę 😁

    Eluska bomba! 😁
    Nie ma czego się bać. Ja np. nie miałam żadnych nieprzyjemnych dolegliwości, poza tym że byłam znudzona i głodna. A sama glukoza, miałam o smaku limonkowym i schłodzoną, smakowała jak taka słodka orężadka dla dzieci. Nie było to smaczne, ale też bez tragedii. :)

    A fotelik ja kupiłam maxi cosi pebble plus z bazą 2way. W sumie mamy już łóżeczko, fotelik, wózek, przewijak, ciuchy więc zostały pierdoły. A tak w ogóle to dzidzia ma już ok. 90% szansy przeżycia jesli urodziłaby się dzisiaj :DD

    Eluska lubi tę wiadomość

    zi13flw1mwerwam8.png
    💙 19/07/19 (42+0) 3625g, 50 cm <3
    💗 6/02/21 (39+5) 3710g, 49 cm <3
    💙 14/08/22 (39+5) 4070g, 53 cm <3
‹‹ 765 766 767 768 769 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ