X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka86 wrote:
    no to jest takie właśnie trochę dziwne, bo wydaje mi się,że łatwiej zaakceptować że dziewczynka bawi się samochodami lub w typowo chłopięce zabawy ,niż chłopiec bawi się lalkami i przebiera na bal np za królewnę śnieżkę, często rodzice mając córkę jeszcze chwalą się tym np a moja to taka chłopaczara tylko budowle i samochody a raczej nikt nie pochwali się,że syn bawi się lalkami i koloruje ksieżniczki , no tak już jest..

    Szkoda, ze mowisz ze tak to juz jest i powielasz ten schemat. To jest takie wlasnie ciche przyzwolenie na taki brak tolerancji i jest to tez rodzaj dyskryminacji. Bo potem dziecko w domu uslyszy, ze chlopcy przeciez nie bawia sie lalkami, bo nie wypada, pojdzie do przedszkola, tam inny chlopiec bedzie palal sympatia do lalek i go wysmieje albo wystarczy, ze mu powie, to samo i juz idzie dalej. Przyklad idzie z gory zawsze.

    Magda - mbc, xgirl, ines., JaSzczurek lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Mnie też czeka dawka immunoglobuliny, więc nie jesteś sama. Ten zastrzyk dostaje się chyba bez względu na to, czy są przeciwciała czy nie ma. Ponoć jest refundowany, ale jeśli leczymy się prywatnie, to nie mamy na co liczyć.

    Emma mi lekarka powiedziala ze musza wyjść ujemne tak jak do tej pory, wiec nie wiem :( a po porodzie jest sprawdzana krew dziecka i jeśli będzie plus to tez dostajemy ale już za darmo :) może to głupio zabrzmi ale cieszę się że nie jestem sama. Przynajmniej jedną osobą mnie rozumie 😘

  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    O to, to ja wychowując syna skupie się przede wszystkim na szacunku do kobiet, do drugiego człowieka w ogóle! Ma być prawdziwym gentelmenem. I jak usłyszy nie, to ma wiedzieć, że to znaczy nie. Ma bronić koleżanek w klasie przed gburowatymi kolegami!
    a u mnie przede wszystkim będzie uczony szacunku do zwierząt, od maleńkiego będzie miał wpajane, że one czują tak samo jak ludzie ,że często są słabsze i bezbronne i trzeba się nimi opiekować a nie wolno krzywdzić. Kiedyś widziałam ,jak na dworze matka szła z dzieciakiem może 3-4 lata i on rozdeptywał każdego napotkanego robaczka i się z tego cieszył...dla mnie niedopuszczalne ,żeby pozwolić na takie zachowanie

    Magdabg6 lubi tę wiadomość

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • ines. Autorytet
    Postów: 2747 1380

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eluska wrote:
    Hej ho ! Jestem po wizycie:)
    Szyjka ok, wody ok, przepływy ok, glowka i brzuszek starszy niż tygodnie ;) mała jest dalej mała i waży 1 kg ! Także ines witaj w klubie ;) musze sprawdzić tylko przeciwciala bo u nas konflikt i jak coś to wziąć dawkę immunoglobuliny za 300 zł :(
    Ah ta służba zdrowia :/


    hehe super ze wszystko super ;) moja wazyla 1kg juz w 25+2 :D masakra :D


    btw wlasnie zndałam sopbie sprawe, że dziś zaczynamy III trymestr!!!! aaaaaaaaaa

    mikka86, Kamsza, Eluska, Czarna_kawa, Messy92, kinga27.30 lubią tę wiadomość

    Córcia <3 16mm->50mm->76 mm->400g->436g->1000g->1500g->2300g->3000g->3260g [39+6]
    3i49o7esn08ndlz3.png
    Synek <3 10mm->23 mm->50 mm->460 g ->820 g->1500 g -> 2180 g ->2800 g->3040 g [40+5]
    82do3e5e29ddmi8b.png
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka86 wrote:
    a u mnie przede wszystkim będzie uczony szacunku do zwierząt, od maleńkiego będzie miał wpajane, że one czują tak samo jak ludzie ,że często są słabsze i bezbronne i trzeba się nimi opiekować a nie wolno krzywdzić. Kiedyś widziałam ,jak na dworze matka szła z dzieciakiem może 3-4 lata i on rozdeptywał każdego napotkanego robaczka i się z tego cieszył...dla mnie niedopuszczalne ,żeby pozwolić na takie zachowanie
    No u nas synek będzie młodszym bratem pieska więc wiadomix, że first thing first :)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Szkoda, ze mowisz ze tak to juz jest i powielasz ten schemat. To jest takie wlasnie ciche przyzwolenie na taki brak tolerancji i jest to tez rodzaj dyskryminacji. Bo potem dziecko w domu uslyszy, ze chlopcy przeciez nie bawia sie lalkami, bo nie wypada, pojdzie do przedszkola, tam inny chlopiec bedzie palal sympatia do lalek i go wysmieje albo wystarczy, ze mu powie, to samo i juz idzie dalej. Przyklad idzie z gory zawsze.
    nie dyskryminuje, ale mimo wszystko nie chciałabym ,żeby mój syn wolał lalki niż samochody, tak samo jak nie chciałabym,żeby był gejem czy księdzem a jak będzie to już życie pokaże, zdaje sobie sprawę,że na pewne rzeczy nie mam wpływu i nie zależą one ode mnie

    Magdabg6 lubi tę wiadomość

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tylko powiem, że pamiętam dobrze jak moja mama (która jest świetnym pedagogiem) ubrała mojego brata w sukienkę, bo tak strasznie płakał i nie dawał odporu, kiedy zobaczył, że ja mam. Ponosił ją przez pięć minut, a potem kazał sobie ubrać spodenki. Płakał też, kiedy widział, że mam kitki na głowie, a on sam miał zbyt krótkie włosy do tego. Jak dostałam od taty kwiatki na dzień kobiet, jako mała dziewczynka, to brat chciał się zapłakać, że on nie ma. Wyrósł na pokaźnego, przystojnego mężczyznę, ma narzeczoną i całkowicie męskie zainteresowania. Od dziecięcych zabaw do orientacji seksualnej daleka droga. Niektórzy chłopcy są bardziej wrażliwi niż inni, mają potrzebę opiekowania się czymś (trudno niańczyć autka) albo po prostu traktują starsze siostry jak wzór do naśladowania i chcą bawić się lalkami albo nosić sukienki - uważam, że nie ma w tym nic złego. Mimo wszystko nie będę zachęcać swojej córki do zabawy autami i nie będę jej przebierać za pirata na bale w przedszkolu, jeśli nie będzie miała takiego życzenia.

    Magdabg6 lubi tę wiadomość

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eluska wrote:
    Emma mi lekarka powiedziala ze musza wyjść ujemne tak jak do tej pory, wiec nie wiem :( a po porodzie jest sprawdzana krew dziecka i jeśli będzie plus to tez dostajemy ale już za darmo :) może to głupio zabrzmi ale cieszę się że nie jestem sama. Przynajmniej jedną osobą mnie rozumie 😘
    Muszą wyjść ujemne, żeby nie dostać zastrzyku? Ja wiem, że się podaje choćby ze względu na to, że w kolejnej ciąży ryzyko konfliktu jest już większe, i taki zastrzyk podany już teraz nas przed tym zabezpiecza. Dopytam jeszcze swojego lekarza. Ja już badałam dwa albo trzy razy przeciwciała - za każdym razem wyszły ujemne. Piąteczka! 😗

    Eluska lubi tę wiadomość

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ines. wrote:
    hej,

    mi się juz raczej nie uda was nadrobic. w ogóle nie wiem jak czesto mi się uda tu zaglądać więc jakby ktoś chciał jakieś modyfikacje na liscie to piszcie priv :)

    mam nadzieje, ze u Was wszystko ok.
    Ines, co u Ciebie? Wszystko w porządku? Nie musisz nas nadrabiać, żeby z nami być. 🙂

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Mimo wszystko nie będę zachęcać swojej córki do zabawy autami i nie będę jej przebierać za pirata na bale w przedszkolu, jeśli nie będzie miała takiego życzenia.

    No otóz to. Ja sama juz jestem wychowana w tym 'skrzywionym' swiecie i tez nie zachecam. Raczej dostosowuje sie do potrzeb mojego dziecka na danym etapie. Moj mlody w przedszkolu ma i lalki i samochody ale wybiera auta i juz.
    Bylismy w styczniu u znajomej na urodzinach jej 4letniej corki i tez wybieral glownie samochody w jej kolekcji zabawek. Cociaz mial tez super ubaw z wozkiem dla lalek - wozil w nim straz pozarna wlasnie ;)

    Gdzies tam natura tym steruje, ze wiekszosc chlopcow pewnie bardziej upodoba sobie samochody, pilki itd, a dziewczynki lalki. Ale mysle, ze najlepiej kierowac sie intuicja i tym, co dziecku w danym momencie potrzeba.

  • 33Sylwia Autorytet
    Postów: 2069 1400

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny sprawdzam wyniki właśnie glukozy i tak :na czczo 86,50, po 1 godz 133,20 i po 2 godzinach 94,6
    Mam nadzieję że są dobre, bo mam tak kijowy dzień, nastrój i wszystko że ryczę po kątach

    mikka86, mikaja, Messy92 lubią tę wiadomość

    relgupjy0emg7fv2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Muszą wyjść ujemne, żeby nie dostać zastrzyku? Ja wiem, że się podaje choćby ze względu na to, że w kolejnej ciąży ryzyko konfliktu jest już większe, i taki zastrzyk podany już teraz nas przed tym zabezpiecza. Dopytam jeszcze swojego lekarza. Ja już badałam dwa albo trzy razy przeciwciała - za każdym razem wyszły ujemne. Piąteczka! 😗
    Muszą wyjść ujemne przeciwciala w ciazy żebyś wzięła immunoglobuline a po porodzie dziecko jak będzie miało plus to wtedy też immunoglobulina. Ja tez mierzyłam i zawsze było ok :* nie wiem czy się dobrze rozumiemy 😀😀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 kwietnia 2019, 15:33

  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    33Sylwia wrote:
    Dziewczyny sprawdzam wyniki właśnie glukozy i tak :na czczo 86,50, po 1 godz 133,20 i po 2 godzinach 94,6
    Mam nadzieję że są dobre, bo mam tak kijowy dzień, nastrój i wszystko że ryczę po kątach
    tak,jest ok :)

    33Sylwia lubi tę wiadomość

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    33Sylwia wrote:
    Dziewczyny sprawdzam wyniki właśnie glukozy i tak :na czczo 86,50, po 1 godz 133,20 i po 2 godzinach 94,6
    Mam nadzieję że są dobre, bo mam tak kijowy dzień, nastrój i wszystko że ryczę po kątach

    Super krzywa :) zazdroszcze! :)

    33Sylwia lubi tę wiadomość

  • JaSzczurek Autorytet
    Postów: 2733 2905

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    To jest kazdego decyzja, ale z rozwojowego punktu widzenie nie ma nic zlego w zabawie lalkami :)
    To jest zawsze problem doroslych, nie dzieci - dziecko jest naturalne, nie ma spaczonego myslenia i jakis durnych ograniczen, ze cos jest dla dziewczynki a cos dla chlopca. To my, dorosli, tak krzywimy dzieci, bo i nas kiedys ktos tak skrzywil.

    https://mataja.pl/2016/11/czy-chlopcy-powinni-bawic-sie-lalkami/

    https://www.blogojciec.pl/dzieci/czy-powinnismy-pozwolic-chlopcom-bawic-sie-lalkami/

    tu sa fajne art o tym :)
    Moje podejście do zabawek zamyka się w tym wykresie:

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/b2c8324d103b.jpg



    Jeśli moja kinder niespodzianka to chłopiec to na bank dostanie lalę z wózkiem, chyba że nie będzie zainteresowany, to już inna kwestia, niech się bawi czym chce. :D Aczkolwiek uważam, że bawienie się lalkami-niemowlakami przez chłopców może tylko pomóc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 kwietnia 2019, 15:48

    ines. lubi tę wiadomość

    zi13flw1mwerwam8.png
    💙 19/07/19 (42+0) 3625g, 50 cm <3
    💗 6/02/21 (39+5) 3710g, 49 cm <3
    💙 14/08/22 (39+5) 4070g, 53 cm <3
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wole nauczyc dziecko jak ma samo dojechac autobusem z punktu a do punktu b albo pierwszej pomocy a kwestie edukacji seksualnej itp załapie orzy okazji,bez specjalnych nauk
    Moja corka byla nauczona ze mama ma przyjaciela geja i jakos sie nie zagłębiała w temat,wiedziała ze geje są tak jak że jest blok obok,naturalnie. Pozniej jak zczeli pierdolic za przeproszeniem wokolo o gender,homoseksualiźmie itp to stwierdziła ze jest lesbijka a faceci są beznadziejni. W ogole nagle miala skrzywione myslenie na temat hetero przez to gadanie wokoło. Na szczwacie teraz juz sama mowi ze ma dosyc wokoło tęczowych flag i tego gadania o jednym w koło. Media same ją znechęcily a moje gejowskie środowisko samo twierdzi ze teraz to jakaś parodia i moda na bycie homo wsród młodzieży (tak,tak MODA)-matki ubierajace chlopcow w kiecki i gadające ze wychowuja bezpłciowo to tez plaga,później dziecko w przedszkolu ma w głowie sieczke bo nie zna różnic przez jakies popieprzone matki.
    Moja autkiem sie bawiła,owszem. Uwielbiała jeździć mi brum brum o 5 rano po twarzy wciagając włosy w gumowe kółka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 kwietnia 2019, 15:45

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JaSzczurek wrote:
    Moje podejście do zabawek zamyka się w tym wykresie:
    https://naforum.zapodaj.net/2f1d4f11f1c3.jpg.html

    Jeśli moja kinder niespodzianka to chłopiec to na bank dostanie lalę z wózkiem, chyba że nie będzie zainteresowany, to już inna kwestia, niech się bawi czym chce. :D Aczkolwiek uważam, że bawienie się lalkami-niemowlakami przez chłopców może tylko pomóc.


    haha dobry wykres :D podzielam :D

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dostałam immunoglobuline w grudniu,bez konfliktu. Podobno takie wutyczne sa przy krwawieniach. W ogole to chyba musze znowu dostac,kuźwa nie znam.sie, nie mam dojscia juz w zalecenia...

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    Ja dostałam immunoglobuline w grudniu,bez konfliktu. Podobno takie wutyczne sa przy krwawieniach. W ogole to chyba musze znowu dostac,kuźwa nie znam.sie, nie mam dojscia juz w zalecenia...

    A ja dostałam za darmo po poronieniu ale to za darmo dlatego ze byłam w szpitalu. A teraz nie jesteśmy dlatego musimy sobie zapłacić :) my też konfliktu nie mamy jako takiego bo nie wiemy czy nasze dziecko ma plus czy minus. Ale wytyczne są ze jeśli matka ma minus a ojciec plus

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To wiem ale my mamy obydwoje ta sama grupę krwi i sa wytyczne do ktorych nie mam.jak wejsc

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
‹‹ 777 778 779 780 781 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przygotowanie do porodu - o czym warto pamiętać?

Poród to wyjątkowe przeżycie dla każdej kobiety. Czy można się jakoś do niego przygotować? O czym warto pamiętać, kiedy termin porodu zbliża się wielkimi krokami? Kliknij i przeczytaj nasze sprawdzone sposoby! 

CZYTAJ WIĘCEJ