X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wbrew pozorom chlopcy bardzo czesto lubia bawic sie lalkami. Moje dziecko teraz rozwija jakies takie emocje do zabawek i podejrzewam, ze jakby mial lalke to bylby w 7. niebie. Ma jednak kotka. A za 3 miesiace bedzie mial siostre :D

  • JaSzczurek Autorytet
    Postów: 2733 2905

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    wbrew pozorom chlopcy bardzo czesto lubia bawic sie lalkami. Moje dziecko teraz rozwija jakies takie emocje do zabawek i podejrzewam, ze jakby mial lalke to bylby w 7. niebie. Ma jednak kotka. A za 3 miesiace bedzie mial siostre :D
    No właśnie. Mój brat woził misie w wózku do lalek.

    zi13flw1mwerwam8.png
    💙 19/07/19 (42+0) 3625g, 50 cm <3
    💗 6/02/21 (39+5) 3710g, 49 cm <3
    💙 14/08/22 (39+5) 4070g, 53 cm <3
  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój syn jest bardziej czuły wobec miśkòw niż córka 😂

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda, przyjęłam. 🙂

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój brat zawsze chętnie bawił się ze mną lalkami, samochody go nie interesowały. 😀 Więc może to wcale nie jest nietrafiony prezent!

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Magdabg6 Ekspertka
    Postów: 207 126

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny może mnie zlinczujecie, ale ja jestem przeciwna temu, żeby chłopiec bawił sie lalkami. Mój mąż bawił sie samochodami i z instynktem tacierzyńskim nie ma najmniejszego problemu. Myślę ze misie mojemu synowi wystarczą. Ale oczywiście jeżeli są chłopcy, którzy lubią lalki to nic mi do tego. Na pewno tez wyrastają z nich super faceci. Może gdyby szykowała się siostrzyczka to mogłabym wykorzystać tą lalkę w ramach edukacji, ale że będzie miał brata to jakos mi to nie leży.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 kwietnia 2019, 13:49

    Emma_ lubi tę wiadomość

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda luz,ja synowi laki nie kupie bo nie widze sensu. Corka lalkami sie nie bawiła wcale. Jak bedzie chcial ponosic jakąś w żłobku czy przedszkolu to luz ale ja mu specjalnie lalki nie kupie do domu. Misie są ok,mozna je nosic i bawic sie jak lalką,jakby chcial rozwijac instynkt opiekunczy to na miśkach

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jest kazdego decyzja, ale z rozwojowego punktu widzenie nie ma nic zlego w zabawie lalkami :)
    To jest zawsze problem doroslych, nie dzieci - dziecko jest naturalne, nie ma spaczonego myslenia i jakis durnych ograniczen, ze cos jest dla dziewczynki a cos dla chlopca. To my, dorosli, tak krzywimy dzieci, bo i nas kiedys ktos tak skrzywil.

    https://mataja.pl/2016/11/czy-chlopcy-powinni-bawic-sie-lalkami/

    https://www.blogojciec.pl/dzieci/czy-powinnismy-pozwolic-chlopcom-bawic-sie-lalkami/

    tu sa fajne art o tym :)



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 kwietnia 2019, 13:57

    Magda - mbc, xgirl, JaSzczurek lubią tę wiadomość

  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też synowi lalki nigdy nie kupię,nawet jakby się zanosił płaczem w sklepie,że chce i żadne artykuły mnie nie przekonają ,dla mnie to tak samo jakby chciał założyć sukienkę i miałabym się na to zgodzić po po co durne ograniczenia,że to noszą dziewczynki a to chłopcy...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 kwietnia 2019, 14:14

    Magdabg6 lubi tę wiadomość

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym pozwolila synowi ubrac sukienke. Ogolnie nie chce mojego dziecka ograniczac. Niech kazdy robi co chce i bedzie szczesliwy.

    Magda - mbc, mikaja, JaSzczurek lubią tę wiadomość

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Ja bym pozwolila synowi ubrac sukienke. Ogolnie nie chce mojego dziecka ograniczac. Niech kazdy robi co chce i bedzie szczesliwy.
    no ja tak nie do końca pozwolę robić swojemu dziecku co chce,wg mnie powinny być jakieś ograniczenia ale niech każdy wychowuje swoje dziecko tak jak uważa :)

    Magdabg6 lubi tę wiadomość

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ho ! Jestem po wizycie:)
    Szyjka ok, wody ok, przepływy ok, glowka i brzuszek starszy niż tygodnie ;) mała jest dalej mała i waży 1 kg ! Także ines witaj w klubie ;) musze sprawdzić tylko przeciwciala bo u nas konflikt i jak coś to wziąć dawkę immunoglobuliny za 300 zł :(
    Ah ta służba zdrowia :/

    xgirl, mikka86, Emma_, ines., Czarna_kawa lubią tę wiadomość

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka86 wrote:
    no ja tak nie do końca pozwolę robić swojemu dziecku co chce,wg mnie powinny być jakieś ograniczenia ale niech każdy wychowuje swoje dziecko tak jak uważa :)
    Ale wiesz, nie chodzi o to, ze bede pozwalac na wszystko bo nie to mialam na mysli. Nie chce mi sie tego tlumaczyc, mysle, ze kazdy wie o co mi chodzi.

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, to już kwestia podejścia - naturalne wydaje się, że chłopcu nie daje się lalek do zabawy, a dziewczynkom samochodów, ale dzieci mają różne upodobania i preferencje. Mimo wszystko mnie samej nie przyszłoby do głowy, żeby wręczyć chłopcu lalkę, chyba że bardzo by chciał i wiedziałabym, że to lubi. Ja tylko chciałam się upewnić, że Magda tej lalki nie potrzebuje. 😀

    Magdabg6 lubi tę wiadomość

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eluska wrote:
    Hej ho ! Jestem po wizycie:)
    Szyjka ok, wody ok, przepływy ok, glowka i brzuszek starszy niż tygodnie ;) mała jest dalej mała i waży 1 kg ! Także ines witaj w klubie ;) musze sprawdzić tylko przeciwciala bo u nas konflikt i jak coś to wziąć dawkę immunoglobuliny za 300 zł :(
    Ah ta służba zdrowia :/
    Mnie też czeka dawka immunoglobuliny, więc nie jesteś sama. Ten zastrzyk dostaje się chyba bez względu na to, czy są przeciwciała czy nie ma. Ponoć jest refundowany, ale jeśli leczymy się prywatnie, to nie mamy na co liczyć.

    Messy92 lubi tę wiadomość

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Dziewczyny, to już kwestia podejścia - naturalne wydaje się, że chłopcu nie daje się lalek do zabawy, a dziewczynkom samochodów, ale dzieci mają różne upodobania i preferencje. Mimo wszystko mnie samej nie przyszłoby do głowy, żeby wręczyć chłopcu lalkę, chyba że bardzo by chciał i wiedziałabym, że to lubi. Ja tylko chciałam się upewnić, że Magda tej lalki nie potrzebuje. 😀
    no to jest takie właśnie trochę dziwne, bo wydaje mi się,że łatwiej zaakceptować że dziewczynka bawi się samochodami lub w typowo chłopięce zabawy ,niż chłopiec bawi się lalkami i przebiera na bal np za królewnę śnieżkę, często rodzice mając córkę jeszcze chwalą się tym np a moja to taka chłopaczara tylko budowle i samochody a raczej nikt nie pochwali się,że syn bawi się lalkami i koloruje ksieżniczki , no tak już jest..

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój syn może się bawić lalkami, spoko, nie przeszkadza mi to.
    Jak będzie gejem, też okej. Będę teściową dla innego mężczyzny :)
    Mam tylko nadzieję, że jeśli tak będzie, to wyprowadzi się z Pl, żeby mieszkał w cywilizowanym kraju, gdzie będzie szczęśliwy, nie będzie musiał ukrywać orientacji i będę mu mogła wyprawić wesele :)

    mikaja, xgirl, JaSzczurek, Messy92 lubią tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja swojemu tez lalek nie kupuje, ale po prostu - bardziej chodzi mi o szufladkowanie i tyle.
    Ze cos jest tylko dla dziewczynek itd. Skoro tak, to dlaczego kobiety nosza spodnie? Najprostszy przyklad. Jeszcze 200 lat temu nie bylo mowy o kobietach w spodniach, a jakos sie to przyjelo.

    Ogolnie w spoleczenstwie widze ogromny problem z tolerancja, bo jak kobiety sie biora za typowo meskie zawody, to nie ma w tym nic zlego, ale spotkala ktoras faceta poloznika? Rzadko sie spotyka mezczyzn z tym fachu. Albo styliste paznokci?
    Facet w Polsce ktory jest wystylizowanym fryzjerem bedzie nazywany pedalem itd. Co za czasy...

    Ja tu w UK mialam w pracy Anglika, ktory nosil TYLKO sukienki i spodnice - nigdy go w spodniach nie widzialam. I jest super fajnym gosciem. Oczywiscie polaki-buraki sie z niego smiali, obgadywali itd. ale to tylko swiadczy o nich.
    Mysle sobie, ze jestesmy okropnym narodem :P

    Magda - mbc, xgirl lubią tę wiadomość

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka86 wrote:
    no to jest takie właśnie trochę dziwne, bo wydaje mi się,że łatwiej zaakceptować że dziewczynka bawi się samochodami lub w typowo chłopięce zabawy ,niż chłopiec bawi się lalkami i przebiera na bal np za królewnę śnieżkę, często rodzice mając córkę jeszcze chwalą się tym np a moja to taka chłopaczara tylko budowle i samochody a raczej nikt nie pochwali się,że syn bawi się lalkami i koloruje ksieżniczki , no tak już jest..

    O to, to ja wychowując syna skupie się przede wszystkim na szacunku do kobiet, do drugiego człowieka w ogóle! Ma być prawdziwym gentelmenem. I jak usłyszy nie, to ma wiedzieć, że to znaczy nie. Ma bronić koleżanek w klasie przed gburowatymi kolegami!

    mikaja, Magdabg6 lubią tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • ines. Autorytet
    Postów: 2747 1380

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej,

    mi się juz raczej nie uda was nadrobic. w ogóle nie wiem jak czesto mi się uda tu zaglądać więc jakby ktoś chciał jakieś modyfikacje na liscie to piszcie priv :)

    mam nadzieje, ze u Was wszystko ok.

    Córcia <3 16mm->50mm->76 mm->400g->436g->1000g->1500g->2300g->3000g->3260g [39+6]
    3i49o7esn08ndlz3.png
    Synek <3 10mm->23 mm->50 mm->460 g ->820 g->1500 g -> 2180 g ->2800 g->3040 g [40+5]
    82do3e5e29ddmi8b.png
‹‹ 776 777 778 779 780 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 propozycje pysznych koktajli na ciążowe dolegliwości!

Cierpisz na typowo ciążowe dolegliwości? Twój układ pokarmowy jest bardzo wrażliwy i męczą Cię ciągłe niestrawności? A może nie możesz poradzić sobie z bolesnymi skurczami łydek? Poznaj kilka prostych i naturalnych sposobów na ciążowe dolegliwości - odkryj przepisy na koktajle! 

CZYTAJ WIĘCEJ