X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To też miała takiego pecha jak ja. Z kolei dziewczyna, która leżała ze mną czuła się świetnie po zabiegu - piła wodę, zjadła kolację, normalnie rozmawiała, wstawała do łazienki, a przeszła dużo gorszy zabieg, bo miała usuwanego mięśniaka przez powłoki brzuszne. Nie wiem, od czego to zależy, ale taka zła reakcja to chyba nic dziwnego, bo lekarze mówili, że tak może być.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    To też miała takiego pecha jak ja. Z kolei dziewczyna, która leżała ze mną czuła się świetnie po zabiegu - piła wodę, zjadła kolację, normalnie rozmawiała, wstawała do łazienki, a przeszła dużo gorszy zabieg, bo miała usuwanego mięśniaka przez powłoki brzuszne. Nie wiem, od czego to zależy, ale taka zła reakcja to chyba nic dziwnego, bo lekarze mówili, że tak może być.
    może to po prostu zależy od organizmu

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama jeszcze nie wiem jak to ze mną będzie, czy uda się sn czy jednak będę skazana na cc, ale weźcie naprawdę na wstrzymanie.. Zdrowe, młode dziewuchy i cc na życzenie w pełnej narkozie? Serio?
    X jak mówisz, że bólu się nie boisz to dawaj sn. Myślicie w ogóle o ewentualnych komplikacjach?

    KasiaLukasia lubi tę wiadomość

  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czuję dyskomfort po przeczytaniu posta Karoli i Twojego, Casjopea... Nie każda z nas musi zdecydować się na poród naturalny, żeby móc się nazwać matką. Można rozmawiać o pozytywnych i negatywnych stronach naszych wyborów, ale takie teksty jak "weź na klatę poród sn" albo "jak się nie boisz bólu to dawaj sn" są lekko żenujące...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 kwietnia 2019, 21:12

    xgirl, Hiszpaneczka, tka_aa, ines., JaSzczurek, Drobinka91, Magdabg6 lubią tę wiadomość

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea wrote:
    Sama jeszcze nie wiem jak to ze mną będzie, czy uda się sn czy jednak będę skazana na cc, ale weźcie naprawdę na wstrzymanie.. Zdrowe, młode dziewuchy i cc na życzenie w pełnej narkozie? Serio?
    X jak mówisz, że bólu się nie boisz to dawaj sn. Myślicie w ogóle o ewentualnych komplikacjach?
    No własnie chyba nie ale i tak mozna gadać a te co maja parcie na cc maja to gdzies. W koncu skoro 42% ciaz jest rozwiazywana przez cc to nie brzmi to jak coś strasznego ale jak idą do dentysty to błagaja o znieczulenie do byle wiercenia bo boli ale rozchlastanie brzucha i wkłucie w kregosłup juz nie boli...
    Powtórzę to jeszcze raz,bylam przy kilkudziesięciu cc i kazda jedna pacjentka nie przyzna sie jak ja bolało bo nie chce zeby wyszlo ze sie myliła. Moga byc rozchlastane,w szpitalu przez 4 dni jęczeć i sie zwijac z bólu błagać o leki przeciwbólowe a jak wychodzą to maja przyklejony usmiech i mowia ze bylo super

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 kwietnia 2019, 21:18

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • Hiszpaneczka Autorytet
    Postów: 1400 799

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea a myślisz ze przy poronie SN nie ma komplikacji?, sa i tez może być roznie! ja nie pisałam ze wezme narkozę i będę spac tylko ze się boje w kregoslup znieczulenia. Na ta chwile i tak maluch ulozony jest pupa na dol wiec nie moglby się odbyc porod SN.

    I ja nie miałabym cc na zyczenie tylko ze wg na moja historie. Lekarska sama wspominala o cc ale nie mowila mi ze nie mogę rodzic SN

    1usai09ki0pljcwv.png
    11dpt - 490, 13dpt-1124, 18dpt-8210, 22dpt-35444, 25dpt - 4mm i ❤️
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zwolenniczką cc polecam obejrzech pare filmików na yt,poczytanie paru artykułow,nie ze stron mamy ginekolog i innych blogow a Polskiego Towarzystwa Ginekologii i Poloznictwa i tym podobnych i zastanowienie sie na sensem cc na zyczenie .
    Hiszpaneczka przypomnij wskazania u Ciebie bo mi sie mieszaja osoby

    Dobra,mamginekolog wycofuje bo poczytalam i dobrze gada

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 kwietnia 2019, 21:32

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja uważam , że to jak się rodzi nie powinno zależeć od kobiety tzn chodzi mi o to, że kobieta nie powinna sobie sama wybierać jak chce rodzić. CC to operacja a decyzję o operacji podejmuje lekarz a nie pacjent, jeśli są wskazania do CC to jak najbardziej,tak aby dla dziecka i matki było najbezpieczniej ale jeśli nie ma potrzeby , to CC na życzenie to głupota

    Casjopea, Lolla, Drobinka91, KasiaLukasia lubią tę wiadomość

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma dyskomfort to jest po przecieciu mięśni,cewnikowaniu i patrzeniu jak noworodek o ktorego sie dbalo bedac w ciazy jest faszerowany antybiotykami i premedykamentami od pierwszych godzin zycia

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja sie kazdego dnia bije z myslami, zastanawiam sie, analizuje, chce zeby bylo jak najlepiej. Ja wiem, ze najlepszy porod jest sn dlatego nie czuje sie w 100% komfortowo myslac o cc. Jednak podjelam dla siebie taka decyzje i czuje, ze jest to dobry wybor.

    Karola ostatnio gadalam z kolezanka, ktora rodzila naturalnie i powiedziala, ze nigdy wiecej. Obsrala sie, obrzygala z bolu, do tego hemoroidy od parcia w prezencie dostala i teraz czeka ja operacja.
    Ile kobiet tyle opowiesci. Jedna rodzila sn i bylo super, inna ma traume. To samo tyczy sie cesarek, jedna zniosla super, druga bardzo zle. Nie ma reguly, nie dowiemy sie dopoki same tego nie przezyjemy bo kazdy organizm jest inny.

    Hiszpaneczka, ines., Drobinka91 lubią tę wiadomość

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikka a Ty nie chcialas cc? :P Czy cos mi sie pokrecilo..

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Czuję dyskomfort po przeczytaniu posta Karoli i Twojego, Casjopea... Nie każda z nas musi zdecydować się na poród naturalny, żeby móc się nazwać matką. Można rozmawiać o pozytywnych i negatywnych stronach naszych wyborów, ale takie teksty jak "weź na klatę poród sn" albo "jak się nie boisz bólu to dawaj sn" są lekko żenujące...
    Czy ja coś mówię na temat nazywania się matką, bądź nie? Nie popadajmy w paranoje ;)
    mikka86_ wrote:
    A ja uważam , że to jak się rodzi nie powinno zależeć od kobiety tzn chodzi mi o to, że kobieta nie powinna sobie sama wybierać jak chce rodzić. CC to operacja a decyzję o operacji podejmuje lekarz a nie pacjent, jeśli są wskazania do CC to jak najbardziej,tak aby dla dziecka i matki było najbezpieczniej ale jeśli nie ma potrzeby , to CC na życzenie to głupota
    Zdecydowanie popieram :)

  • Lolla Autorytet
    Postów: 364 715

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem po sn i cc. Teraz mam nadzieję nic nie stanie na przeszkodzie, by znów było sn. U mnie sn było ciężkie i bolesne, ale o wiele łatwiej było wrócić do formy niż po cc. Dziś też patrzę na to, że sn to mimo trudu coś najpiękniejszego co przeżyłam (wcale nie żartuję :) ) i już się nie mogę doczekać kolejnego porodu! To coś co daje ogromną wiarę w siebie i swoje możliwości, bo zmierzyłam się z największym bólem w życiu i pokonałam go, a nagrodą był piękny czas po porodzie.
    Dla mnie np było bardzo trudne to, że po cc nogi są bezwładne, załatwiasz się do woreczka i jesteś zupełnie zależna od innych i nie możesz tak zupełnie cieszyć sie pierwszymi chwilami z maleństwem. Nie mówiąc o kolejnych dniach kiedy nie mogłam sie wyprostować i czułam ból, który był w sumie gorszy niż samo sn. CC to poważna operacja po której organizm już nie jest taki sam jak przed nią. Nie wiemy nawet co dzieje się później w naszym brzuchu. Ja np. odczuwam pieczenie blizny i ból, po większym wysiłku. Wiele też naczytałam się o zrostach, rozchodzeniu się blizny w kolejnej ciąży, czy przy kolejnym porodzie i tak można wymieniać... Nie chciałabym sobie bez konieczności znowu fundować takiej ingerencji w organizm, bo nie wiem ile jeszcze różnych operacji brzusznych mnie czeka, a każda kolejna jest większym ryzykiem.
    Ale też wiem, że cc czasem jest konieczne i jest jednym z najlepszych osiągnięć medycyny, bo bez niego nie było by dziś niejednego dziecka, albo niejednej matki. Ale ono powinno służyć ratowaniu życia, bo taka była pierwotna jego rola.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 kwietnia 2019, 21:45

    Casjopea, Drobinka91, KasiaLukasia lubią tę wiadomość

  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    Emma dyskomfort to jest po przecieciu mięśni,cewnikowaniu i patrzeniu jak noworodek o ktorego sie dbalo bedac w ciazy jest faszerowany antybiotykami i premedykamentami od pierwszych godzin zycia
    Szkoda mi energii na dyskusję w tym temacie, bo nie ma jednej dobrej odpowiedzi na pytanie jak należy rodzić, żeby było dobrze. Zarówno sn jak i cc niosą ze sobą zagrożenia dla matki i dziecka. Jednej uda się urodzić naturalnie i jest zadowolona, a dziecko innej mocno ucierpi podczas takiego porodu i do końca życia matka będzie pluć sobie w brodę, że nie namówiła lekarza na cesarkę albo że nalegała na poród naturalny. Sytuacja oczywiście może rysować się też odwrotnie. Ja sama nastawiam się na poród siłami natury, a mój dyskomfort to nie reakcja obronna. Żadna z nas nie ma prawa mówić drugiej jak ma rodzić, bo taką decyzję podejmuje kobieta po konsultacji z własnym lekarzem i za sprawą własnych przemyśleń.

    xgirl, tka_aa, ines., JaSzczurek, Aska1994, Drobinka91, Magdabg6 lubią tę wiadomość

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiszpaneczka oczywiście, że przy porodzie sn zdarzają się komplikacje i to wcale nie rzadko. Mam tego pełną świadomość. I również nie neguje cc ze wskazaniem do cc. Sama być może będę taką miała. Byłoby głupotą upierac się przy sn, gdy w jakikolwiek sposób zagraża to życiu, bądź zdrowiu matki czy dziecka.

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Dziewczyny ja sie kazdego dnia bije z myslami, zastanawiam sie, analizuje, chce zeby bylo jak najlepiej. Ja wiem, ze najlepszy porod jest sn dlatego nie czuje sie w 100% komfortowo myslac o cc. Jednak podjelam dla siebie taka decyzje i czuje, ze jest to dobry wybor.

    Karola ostatnio gadalam z kolezanka, ktora rodzila naturalnie i powiedziala, ze nigdy wiecej. Obsrala sie, obrzygala z bolu, do tego hemoroidy od parcia w prezencie dostala i teraz czeka ja operacja.
    Ile kobiet tyle opowiesci. Jedna rodzila sn i bylo super, inna ma traume. To samo tyczy sie cesarek, jedna zniosla super, druga bardzo zle. Nie ma reguly, nie dowiemy sie dopoki same tego nie przezyjemy bo kazdy organizm jest inny.
    Xgirl po cieciu sikasz do worka i trzymasz diete zeby za wczesnie sie nie wysrac,ja hemoroidy do usuniecia mialam juz w ciazy wiec porod nie mial.nic do rzeczy. Daj sobie szanse,serio.

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea, nie popadam w paranoję. Odniosłam się nie tylko do twojej wypowiedzi, ale też do wypowiedzi Karoli.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolla wrote:
    Ja jestem po sn i cc. Teraz mam nadzieję nic nie stanie na przeszkodzie, by znów było sn. U mnie sn było ciężkie i bolesne, ale o wiele łatwiej było wrócić do formy niż po cc. Dziś też patrzę na to, że sn to mimo trudu coś najpiękniejszego co przeżyłam (wcale nie żartuję :) ) i już się nie mogę doczekać kolejnego porodu! To coś co daje ogromną wiarę w siebie i swoje możliwości, bo zmierzyłam się z największym bólem w życiu i pokonałam go, a nagrodą był piękny czas po porodzie.
    Fajnie, ze tak na to patrzysz i ja Ci wierze, ze porod sn moze byc cudowny pomimo bolu. Jednak nalezy pamietac, ze kazdy jest inny i to co dla jednego jest ok dla innego nie musi.

    Ja w ogole nie rozumiem do konca tej dyskusji.. zarowno porod sn jak i cc maja wady i zalety. Niech kazdy wybierze tak, zeby sie dobrze z ta decyzja czul.

    Magda - mbc, ines. lubią tę wiadomość

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Mikka a Ty nie chcialas cc? :P Czy cos mi sie pokrecilo..
    Nie, nigdy nie mówiłam że chce CC, zostawiam tą decyzję lekarzom , jak trzeba będzie to tnę się bez dwóch zdań, jak nie to rodzę normalnie. Jednego i drugiego bardzo się boję, ale cóż , jest dzieciak we mnie więc musi jakoś wyleźć 😋

    Casjopea lubi tę wiadomość

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • Lolla Autorytet
    Postów: 364 715

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Fajnie, ze tak na to patrzysz i ja Ci wierze, ze porod sn moze byc cudowny pomimo bolu. Jednak nalezy pamietac, ze kazdy jest inny i to co dla jednego jest ok dla innego nie musi.

    Ja w ogole nie rozumiem do konca tej dyskusji.. zarowno porod sn jak i cc maja wady i zalety. Niech kazdy wybierze tak, zeby sie dobrze z ta decyzja czul.

    Chyba nie do końca zrozumiałaś mój przekaz. Zaraz po porodzie sn myślałam sobie, że nigdy więcej dzieci jeśli znowu ma tak boleć. Dopiero po jakimś czasie, a już na pewno po cc zrozumiałam, że poród sn ma sens. Także dużo zależy od podejścia i tego jak sobie to przepracujemy.

‹‹ 785 786 787 788 789 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ