X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Dziewczyny, ja zaczęłam już buszować w aptece internetowej, powrzucałam wiele rzeczy do koszyka, i poległam w temacie majtek poporodowych i podkładów. Możecie coś polecić? 😀 Chciałabym zrobić jedno duże zamówienie, żeby potem nie musieć domawiać.
    Majtki siateczkowe takie w fioletowym opakowaniu są ok.
    A podkłady wszystko jedno jakie byle spore. Ja je podkladalam 2 tyg przed porodem żeby nie zalać wodami łóżka i jak wietrzyłam krocze. Tak to nie używałam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2019, 10:42

    Emma_ lubi tę wiadomość

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikaja i jej materacowe obsesje😂
    Wiem ze sa szpitalw w ktorych jest zakaz noszenia majtek jednorazowych i z siatki. Ja mam ten zestawa jeden ale mysle ze zosatne przy zwykłej bawelnianej bieliznie i podpaskach.
    Podklady na lozko sa spoko na pierwsze dwa dni bo cos moze poleciec na łóżko.

    Emma_ lubi tę wiadomość

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Dziewczyny, ja zaczęłam już buszować w aptece internetowej, powrzucałam wiele rzeczy do koszyka, i poległam w temacie majtek poporodowych i podkładów. Możecie coś polecić? 😀 Chciałabym zrobić jedno duże zamówienie, żeby potem nie musieć domawiać.

    Molimed maxi jako duże podpaski polecam gorąco i do tego majtki siateczkowe horizon nawet po cc są polecane

    Emma_ lubi tę wiadomość

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola a jak ! :D
    W sobote przyszedl mi materac dla malej i jaki on jest malutki!! Ale ma moje upragnione 10cm grubosci :D Czeka na lokatorke lozeczka :D

    Lozeczko musze w tym miesiacu odmalowac. Nie chce mi sie, moze je zostawie takie i uj ;p To tylko lozeczko ;p
    Nie wiem, czy musze kupowac jakies super hiper bezpieczne farby, czy niekoniecznie (oczywiscie bez przesady :P), bo i tak postoi jeszcze te 2 miesiace wiec zdazy wywietrzyc sie ;p

  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Emma ja nie doradze, nie wiem co w Pl jest. Jedyne co, to te majtki siateczkowe strasznie mnie wkurzaly po cc - drugi raz bym ich nawet nie zakladala po cc. Mam w domu pelno takich wysokich, bawelnianych i luznych majtek ktore byly idealne po cc.

    A podklady jak podklady chyba, ja kladlam w lozku w domu po porodzie podklad i na to recznik plazowy, bo pocilam sie jak swinia ;p po pologu zmienialismy materac caly w lozku :D Tym razem chyba bede spala na podlodze :P Mam materac 80x160 synka, ktory wlasnie wuymienilismy ale jeszcze go nie wyrzucilismy, to moze na nim bede spala te kilka tygodni na podlodze :D:D
    Zmienialiście materac, bo się zabrudził? 🤪 To teraz jestem przerażona. Jak patrzę na te majty z siatki, te całe podkłady i czytam opinie o nich, to czuję, że mogę spodziewać się jakiejś masakry. To naprawdę aż tak mocno się krwawi po porodzie?

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma nie - zmienilam bo i tak byl po ciazy juz mocno wygnieciony pode mna (do najdrozszych nie nalezal ;)) + pocilam sie i jakos tak wydawal mi sie oblesny wiec wolalam wywalic i kupic nowy :D

    Co do krwawienia, to ja krwawilam mocno, ale to jest subiektywne. Nienawidzilam tego, bo doslownia lalo sie ze mnie i skrzepy lecialy. Na dodatek ten zapach :/ Okropnosc. Najechetniej spedzialbym ten tydzien w wannie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2019, 10:56

  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eluska wrote:
    Molimed maxi jako duże podpaski polecam gorąco i do tego majtki siateczkowe horizon nawet po cc są polecane
    https://www.sklep-med.pl/1857-podklady-poporodowe-fimy-hartmann-molimed-comfort-midi-rozmiar-34cm-x-16-cm-10-sztuk-.html to te? Bo dostępne są wkładki albo podkłady.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i to bym brala - na te pierwsze dni takie wieksze wklady/podpaski sie przydadza, a i podklad do spania do lozka na nim tez w razie czego. Nigdy nie wiadomo.

    Emma_ lubi tę wiadomość

  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Emma nie - zmienilam bo i tak byl po ciazy juz mocno wygnieciony pode mna (do najdrozszych nie nalezal ;)) + pocilam sie i jakos tak wydawal mi sie oblesny wiec wolalam wywalic i kupic nowy :D

    Co do krwawienia, to ja krwawilam mocno, ale to jest subiektywne. Nienawidzilam tego, bo doslownia lalo sie ze mnie i skrzepy lecialy. Na dodatek ten zapach :/ Okropnosc. Najechetniej spedzialbym ten tydzien w wannie.
    ☹️ Czyli trzeba się przyszykować jak na wojnę, bo lepiej się miło zdziwić niż boleśnie zaskoczyć.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ze mniwle sienl lało dwa dni,pozniej jak przy okresie,a pozniej smierdziałam trupem no szwy mi zaczeły ropieć. Bleh.
    Mikaja co do materacy to ja mam teraz gowniany i spać na tym nie idzie,nawet seks przez to cierpi no przeszkadzaja wgniecenia i szpary. A ja z tych co musza miec fajny materac o fajna pościel bo inaczej nerwica murowana no i sie tak mecze pół roku z tym gownem

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • Kamsza Autorytet
    Postów: 1536 1058

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też dość mocno krwawilam po porodzie. Miałam siateczkowe majtki super sprawa i też polecam( tym bardziej że rodzimy latem) do tego duży i chlonny podkład poporodowy.

    Witamy się w kolejnym tygodniu 😁🌺🌺

    km5s8u69jm7ox3pn.png
    Larissa(35tc) 41cm 2490g :*
    1usa20mm80mnr9u9.png
    Jonathan(36tc) 2960g:*
    Nicole(*) nasz Aniołek(34tc)
    16.02-21.02
  • poliś Autorytet
    Postów: 406 353

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny po weekendzie:) ale się rozpisałyście.. ja dziś po wizycie gin na NFZ, niby wszystko ok ale lekarz zapytał będzie robic Pani prenatalne 3 trymestru? Ja mówię że tak, A on na to , to dobrze lepiej zrobic i już 1000 myśli w głowie, zaczęłam wypytywać czy na pewno wszystko ok powiedzial że tak, więc może mam już paranoje.. Monika waży 1200 gram i jest 2-3 dni starsza niż data porodu, mam nadzieję że to nie przez cukrzycę ciążową.. A tak w ogóle 2 tyg temu miałam wizytę prywatną u ginekologa to mała ważyła 825gr i w ciągu 13 dni ma prawie 400 gr więcej, masakra ale teraz ruszyła z wzrostem.. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2019, 11:06

    Kamsza, Panna_Justyna lubią tę wiadomość

    Termin porodu 5 lipiec 2019 <3 Monisia <3
    07.04.2018 Franciszek [*] 23 tc
    14.07.2018 aniolek 6t [*] ciąża jajowodowa, usunięcie jajowodu
    2nn3yx8dulexgmnl.png
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eluska wrote:
    Molimed maxi jako duże podpaski polecam gorąco i do tego majtki siateczkowe horizon nawet po cc są polecane
    O tak sie wlasnie te fioletowe nazywają! A zabronione w wielu miejscach sa takie jednorazowe majtki z fizeliny bo w nich się dupa gotuje.

    Emma_ lubi tę wiadomość

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma to jest moje motto zyciowe, takze lepiej faktycznie sie przygotowac.

    Podklady jakby sie Tobie nie przydaly, to mozna zuzyc przy dziecku do przewijania i tak :) Do torby czy cokolwiek :) nie zmarnuja sie :)

    Karola tez tak mam i nienawidze juz mojego materaca, bo juz mam dolek pode mna. Ale juz do pazdziernika zmecze, bo pojdzie na smietnik i tak i w Pl kupie w koncu cos porzadnego. Tu raz na rok kupujemy nowe materace takie piankowe i one sa fajne, ale jak juz czlowiek wazy wiecej, to szybko ta pianka z pamiecia ksztaltu traci swoje wlasciwosci. Po porodzie go odwroce i do pazdziernika przemecze :P

    Kamsza wohoooo :D

    Emma_ lubi tę wiadomość

  • Drobinka91 Autorytet
    Postów: 2935 2015

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Ja nie mam porównania z tymi z LePampuch, ale makaronik z Lullalove określiłabym jako średnio gruby. Piszą, że jest całoroczny i wydaje mi się, że może tak faktycznie być, bo bambus ma trzymać ciepło. A jeśli chodzi o te super cienkie, to takie są mgiełki z Lullalove. Jeśli jakoś ci to pomoże, to mogę zrobić zdjęcia obu kocyków. Drobinka też kupowała, więc może ona powie więcej albo ma inne zdanie.

    Też nie mam porównania z LePampuch, a o kocyku mgiełce mogę napisać dopiero za 11 dni, kiedy będę już w Polsce i zobaczę na żywo. 🙂 Chyba, że satysfakcjonuje Cię (ines) recenzja mojej mamy 😁 bo dostałam info, że dziś kurier dostarczy przesyłkę.

    qb3ce6yd8925ak7r.png
    Aleksander 07.07.19r👶
    3000g 🔹️54cm🔹️
    klz9e6ydh37227gp.png
    1400 gram, 45 cm, dzielna mała Wojowniczka 💖

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polis na tym etapie tak juz bobasy przybieraja do samego konca :)

    Co do usg - lekarz zapewne tak powiedzial, bo takie sa zalecenia, a ze sama mozesz nie wyrazic zgody no to tak. Spokojnie :)
    A jak ilosc wod, ok?

  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie kobiety muszą być dzielne. Przechodzą ciążę, potem poród, a jeszcze na koniec, niczym ta wisienka na torcie, połóg z silnym krwawieniem, odparzeniami od gaci i baby bluesem. 🤪 Dobrze, że wtedy ma się już bobasa, to może człowiek nie ma czasu skupiać się tak bardzo na sobie...

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • poliś Autorytet
    Postów: 406 353

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Polis na tym etapie tak juz bobasy przybieraja do samego konca :)

    Co do usg - lekarz zapewne tak powiedzial, bo takie sa zalecenia, a ze sama mozesz nie wyrazic zgody no to tak. Spokojnie :)
    A jak ilosc wod, ok?
    Tak wody w normie, i szyjka ponad 3 cm ale nie powiedzial dokladnie ile.. Właśnie mam nadzieję że o to mu chodziło ale dla mnie nauczonej doświadczeniem takie pytania od razu budzą niepokój.. niestety chora głowa:(

    Termin porodu 5 lipiec 2019 <3 Monisia <3
    07.04.2018 Franciszek [*] 23 tc
    14.07.2018 aniolek 6t [*] ciąża jajowodowa, usunięcie jajowodu
    2nn3yx8dulexgmnl.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hope_ wrote:
    O tak sie wlasnie te fioletowe nazywają! A zabronione w wielu miejscach sa takie jednorazowe majtki z fizeliny bo w nich się dupa gotuje.
    A gotować może się nieźle zwłaszcza nam, w środku lipca. 😅

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polis nie chora glowa, a doswiadczenia takie, a nie inne... ja to rozumiem. Trzymam kciuki kochana, zeby bylo dobrze :*

    poliś lubi tę wiadomość

‹‹ 799 800 801 802 803 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 sposobów jak zwiększyć inteligencję swojego dziecka jeszcze w brzuchu!

Czy wiesz, że na poziom inteligencji swojego dziecka możesz mieć już wpływ podczas ciąży? Połączenia nerwowe w mózgu dziecka tworzą się już na etapie życia płodowego. Stymulację neuronów w mózgu dziecka mogą zwiększać pewne aktywności. Sprawdź, co robić lub czego unikać, aby zadbać o optymalny rozwój mózgu Twojego dziecka! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ