X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja gdzieś w środku zazdroszczę tym dziewczynom które dobrze znoszą ciążę. Byle do końca czerwca. I nigdy więcej!

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • Drobinka91 Autorytet
    Postów: 2935 2015

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamsza mam dokładnie to samo co Ty. Pomaga mi leżenie na podłodze, ale jak tak poleżę i kręgi mi się naprostują to potem nie mogę wstać. 😁 całe szczęście, że mówisz, że po porodzie mija- oby.

    qb3ce6yd8925ak7r.png
    Aleksander 07.07.19r👶
    3000g 🔹️54cm🔹️
    klz9e6ydh37227gp.png
    1400 gram, 45 cm, dzielna mała Wojowniczka 💖

  • JaSzczurek Autorytet
    Postów: 2733 2905

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamsza wrote:
    Mikaja super że dolegliwości przechodzą wraz z aktywnością. Ja niestety od rana już wstaje z bólem dolnego odcinka kręgosłupa. A jka zaczynam coś robić w domu albo np spacer na zakupy kończą się tym że mam coraz większy ból a jak chce się podnieść z siedzącego to czasem myślę że kręgosłup zaraz pęknie. Ale ta dolegliwość pamiętam z pierwszej ciąży także wiem że po porodzie przejdzie 😊
    Z tą aktywnością to Mikaja ma trochę racji, chociaż oczywiście nie sprawdzi się to w każdym przypadku. Ja jak chodzę do pracy codziennie, a pracę mam aktywną i nielekką fizycznie, to zazwyczaj czuję się lepiej, jak mam dzień wolnego to od razu mnie wszystko boli. Ale jednocześnie staram się trochę jednak odpocząć, bo ostatnio pracuję dzień w dzień, czego efektem są częste skurcze. Nie mogę się wypowiedzieć na temat bólów kręgosłupa, bo ich nie mam, ale trzymam kciuki, żeby jednak dały Ci trochę odpocząć.

    zi13flw1mwerwam8.png
    💙 19/07/19 (42+0) 3625g, 50 cm <3
    💗 6/02/21 (39+5) 3710g, 49 cm <3
    💙 14/08/22 (39+5) 4070g, 53 cm <3
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie właśnie aktywność ma odwrotny skutek - załącza mi się taki ból pleców i pośladków, że jestem skazana na leżenie przez resztę dnia. ☹️ Wystarczy, że postoję trochę w kuchni albo trochę pochodzę.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie niestety z tą aktywnością jest odwrotnie 😋

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
  • Alisia Autorytet
    Postów: 1007 497

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hope_ wrote:
    Ja gdzieś w środku zazdroszczę tym dziewczynom które dobrze znoszą ciążę. Byle do końca czerwca. I nigdy więcej!


    Ja nie chciałam jedynaczki ale niestety chyba będzie 🙈🙈🙈
    Ciąża jak dla mnie to najbardziej stresujący stan w jakim byłam 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️


    a31il5w.png

  • JaSzczurek Autorytet
    Postów: 2733 2905

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisia wrote:
    Ja nie chciałam jedynaczki ale niestety chyba będzie 🙈🙈🙈
    Ciąża jak dla mnie to najbardziej stresujący stan w jakim byłam 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️
    Dlaczego aż tak stresujący? :P

    zi13flw1mwerwam8.png
    💙 19/07/19 (42+0) 3625g, 50 cm <3
    💗 6/02/21 (39+5) 3710g, 49 cm <3
    💙 14/08/22 (39+5) 4070g, 53 cm <3
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny no nie mówcie,że po porodzie się leje bardziej niż w pierwszych dniach okresu 49rotfl.gif

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisia wrote:
    Ja nie chciałam jedynaczki ale niestety chyba będzie 🙈🙈🙈
    Ciąża jak dla mnie to najbardziej stresujący stan w jakim byłam 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️


    Nie mow hop - tez tak mowilam ! 2 lata, a potem hyc i Hanka w drodze :D
    mikka86 wrote:
    Dziewczyny no nie mówcie,że po porodzie się leje bardziej niż w pierwszych dniach okresu 49rotfl.gif

    Moze byc ;p ale nie musi!!

    Co do bolu - ja w poprzedniej ciazy te bole mialam w dole brzucha, nie w kregoslupie - to calkiem inna rzecz.

    Dziewczyny z tymi problemami - moze powinnyscie jakas joge delikatnie stosowac - cos, zeby te miesnie grzbietu wzmocnic - w ciazy poglebia sie lordoza ledzwiowa, bo brzuch ciagnie do przodu wiec nie dziwne, ze moze bolec. Basen - plywanie dobre na plecy. Albo jakis delikatny wodny aerobik.

  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka86 wrote:
    Dziewczyny no nie mówcie,że po porodzie się leje bardziej niż w pierwszych dniach okresu 49rotfl.gif
    Mikka, ja niestety jestem w stanie w to uwierzyć. Zwykle miałam dość obfite miesiączki, ale tej po stymulacji i lekach na wzrost endometrium nie zapomnę nigdy, więc nawet nie próbuję sobie wyobrazić jak to wygląda w połogu, kiedy wiadomo, że mamy więcej do wydalenia. 🙄 Zresztą wystarczy spojrzeć sobie na to jak prezentują się podpaski, które są zalecane po porodzie. 😀

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Alisia Autorytet
    Postów: 1007 497

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JaSzczurek wrote:
    Dlaczego aż tak stresujący? :P


    Po 7 latach starań ma się już zrytą psychę 😜😜😜 boję się o tą małą istotkę 😘😘😘

    Opieka nad ciężarną w Norwegii też "dodaje do pieca " tym bardziej że mam przodujące łożysko co jeszcze bardziej mnie stesuje🙈🙈🙈





    a31il5w.png

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja plecy czuje jak stoje dlugo tez - jak gotuje np. Wtedy wystarczy sie polozyc na podlodze, nogi pod katem 90 stopni do tulowia klade na lozku, zgiete w kolanach - to odciaza ledzwie.

    Drobinka91 lubi tę wiadomość

  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Mikka, ja niestety jestem w stanie w to uwierzyć. Zwykle miałam dość obfite miesiączki, ale tej po stymulacji i lekach na wzrost endometrium nie zapomnę nigdy, więc nawet nie próbuję sobie wyobrazić jak to wygląda w połogu, kiedy wiadomo, że mamy więcej do wydalenia. 🙄 Zresztą wystarczy spojrzeć sobie na to jak prezentują się podpaski, które są zalecane po porodzie. 😀
    to może ja odrazu kupie sobie takie pieluchomajtki jak do nietrzymania moczu,jak to tak cieknie

    kinga27.30 lubi tę wiadomość

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Ja plecy czuje jak stoje dlugo tez - jak gotuje np. Wtedy wystarczy sie polozyc na podlodze, nogi pod katem 90 stopni do tulowia klade na lozku, zgiete w kolanach - to odciaza ledzwie.
    Mnie właśnie ta pozycja "paraliżuje" do tego stopnia, że nie mogę się podnieść. Ale u mnie to nie zwykły ból, tylko prawdopodobnie rwa kulszowa (lekarz to zasugerował na ostatniej wizycie i wysłał mnie do fizjoterapeuty, u którego jeszcze nie byłam).

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka86 wrote:
    to może ja odrazu kupie sobie takie pieluchomajtki jak do nietrzymania moczu,jak to tak cieknie

    Kup te wieksze podpaski, poporodowe - jak bedzie za malo dokupisz majtasy :D

  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka86 wrote:
    to może ja odrazu kupie sobie takie pieluchomajtki jak do nietrzymania moczu,jak to tak cieknie
    Takie są zalecane. Tak samo te ogromne podpaski na nietrzymanie moczu... 😀

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Mnie właśnie ta pozycja "paraliżuje" do tego stopnia, że nie mogę się podnieść. Ale u mnie to nie zwykły ból, tylko prawdopodobnie rwa kulszowa (lekarz to zasugerował na ostatniej wizycie i wysłał mnie do fizjoterapeuty, u którego jeszcze nie byłam).

    Aaaa no to jeszcze co innego. Jakas fizjoterapia na to moze byc? Czy byle do porodu przezyc, a potem przejdzie?

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Takie są zalecane. Tak samo te ogromne podpaski na nietrzymanie moczu... 😀

    Kurcze ja na moje nietrzymanie moczu nie musze podpasek jeszcze uzywac - nawet zwyklych, to moze nie ma tak zle :D:D

  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Aaaa no to jeszcze co innego. Jakas fizjoterapia na to moze byc? Czy byle do porodu przezyc, a potem przejdzie?
    Pewnie może, skoro mnie tam gin wysyła. Jak będę po takiej konsultacji, to zdam wam tutaj relację, bo widzę, że nie jestem sama z bólem pleców. A co do "byle przeżyć" - to tak, ja bym tak chciała, ale nie wiem, czy się da. 😀

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Kurcze ja na moje nietrzymanie moczu nie musze podpasek jeszcze uzywac - nawet zwyklych, to moze nie ma tak zle :D:D
    A masz tak w ciąży czy normalnie też?

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
‹‹ 801 802 803 804 805 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ