X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zamówiłam te 4 sztuki XL i wszystkie odsyłam https://naforum.zapodaj.net/thumbs/4ee21e1cf4e7.png https://naforum.zapodaj.net/thumbs/c3bbc911c99c.png

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jesli bedzie sie mialo cc to lepiej miec koszule czy normalne gacie i bluzki? Czy to nie ma znaczenia? Bo nie znosze koszul i zanim kupie 4 bez sensu to chce sie spytac..

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Drobinka91 Autorytet
    Postów: 2935 2015

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomierzyłam się wzdłuż i wszerz, bo się przestraszyłam teraz że M-ki będą za małe, ale wygląda na to że będą ok.. oby tak zostało 🙈

    Xgirl jak nie lubisz koszul to weź sobie podkoszulki od swojego faceta albo tuniki i też będzie dobrze 😉

    qb3ce6yd8925ak7r.png
    Aleksander 07.07.19r👶
    3000g 🔹️54cm🔹️
    klz9e6ydh37227gp.png
    1400 gram, 45 cm, dzielna mała Wojowniczka 💖

  • kinga27.30 Autorytet
    Postów: 4083 2902

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mierzyłam się centymetrem krawieckim z każdej strony, żeby tylko było okej... I trafiłam okej z rozmiarem ;) Do porodu biorę tylko jedną i ona pewnie będzie lekko opięta na brzuszku (ale jak ją podciągnę wyżej, to na obecny brzuchol jeszcze poduszka weszła ;) ),a po porodzie będą już okej, nawet brzuszny flaczek będzie miał luźno. Jestem baaardzo zadowolona :)

    Te 86 dni spowodowało lekką panikę. Chyba dzisiaj zacznę torbę pakować :P

    Drobinka91 lubi tę wiadomość

    ibm2tv73nhk4mn1x.png
    2014.06. - start
    2016.02.10 - 9tc Aniołek :*
    JA: nied. tarczycy, hiperprolaktynemia, PAI-1 4G + Czynnik V R2 hetero, NK: 24%->8%, CD4/CD8: 2,90, AMH:3,5, ANA+, HSG - ok, Histeroskopia - usunięcie polipa, biopsja endo-ok, katiotypy-ok,
    ON: fragmentacja 6%, HBA 78%
    14.09.18 - 1x IUI (1 pęcherzyk) :(
    11.10.18 - 2x IUI (3 pęcherzyki) - udało się! Mamy dwa Maluchy <3 Została z nami Jedna Kruszyna :* Drugi Aniołku, patrz na nas z góry [*]
    19.06.19 - Julia 2600g 54cm - nasz wyczekany Skarb!
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Drobinka. Kurcze bo szkoda mi kupowac te koszule, ktorych i tak nie bede pozniej uzywac bo nie lubie..

    Kinga ja tez juz ponizej 90, szalenstwo :D
    A ze bede miec cc to pewnie kilka dni przed terminem wiec mam jeszcze mniej niz pokazuje belly :D BOoooozzeeeeee

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2019, 11:30

    kinga27.30, Drobinka91 lubią tę wiadomość

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam dwie koszule rozpinane,jedną koszule nie rozpinana(taka jakby długa koszulka),3 sztuki koszulek na ramiączkach i 3 pary spodenek. Ja koszule bede nosic tylko z musu,tak to spodenki,na wszelki wypadek mam jedne z wysokim stanem zeby ewentualnej rany nie draznic

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hahahah ciuchow jak na wyjazd na urlop :D Niedlugo tez musze zazac pakowanie :)

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale ja tego nie zabieram na raz. Nie chce wpadac na iddzial z torba jak na wczasy. Zapas ubrań na 2 dni wystarczy

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo dobrze dziewczyny, niech szybko leci! A my powinnyśmy doceniać te ostatnie dni mozliwości bycia samym ze sobą, spania i leżenia, kiedy się zachcwe, korzystania z możliwości oglądania seriali, czytania, wychodzenia i wstawania, o której się zamarzy :)) ZOstały już tylko 3 miesiące ( +/- ) parę dni ;p Ja już chciałąbym przekroczyć tą 3-cyfrową ;d U mnie jeszcze kilka dni!

    Dzięki dziewczyny za odpowiedzi. Czekam na info od mojego lekarza, z ogromną nadzieją, ze mi odpowie w "przerwie obiadowej", bo tak było ostatnio ;p Oczywiście jak mam ten wynik posiewu o infekcji dróg moczowych to juz czuję się obłożnie chora ;p

    Emma, u mnie mierzył to mówił, że wszystko jest okej z wymiarami, chociaż oczywiście ja jak spoglądałam na monitor to widziałam pewne rozbieżności o kilka dni. Jeden wymiar mi sie nie podobał zbytnio , bo to wymiar móżdżku, który odpowiada 24 tc a nie 25 tc czyli tydzień mniej. Jednak on jakoś nie zwrócił na to uwagi, podsumował, że nie ma zastrzeżeń , a ja zapytałam, czy takie pomiary odbiegające o 2tygodnie to wynikają z błedów pomiaru itp to powiedział, ze oczywiście i nie są niepokojące. Na połówkowych, też móżdzek był o tydzień mniejszy wzgledem tygodnia ciązy i nikt tego nie skomentował.

    Lidzia, ja jestem obecnie na 12, ale dziś już wskocze na 14. U mnie mam wrażenie, że nie ma żadnej zależności między tym co jem, o której wstaje i mierze cukier. Mam wrażenie, że on robi co chce ;-P Chociaż zauważyłam, że teraz mam wyższy cukier po jedzeniu np 105, a niedawno trudno mi było dobić do 95, i ze względu na ketony staram się jeść większe porcje. Ja niestety mam problem, bo po warzywach wymiotuje i teraz mam parcie na niezdrowe i niedozwolone żarcie i toczę ze sobą wewnętrzną walkę każdego dnia! Chociaż przegrywam w kwestii pomarańczy i muszę zjeść jedną dziennie i jedno jabłko, bo wariuję.

    Byłam ostatnio w sklepie z wózkami, swoją drogą POLECAM, można sobie naprawdę pooglądac i powybierać - w Warszawie sklep Świat Dziecka w Cenrum na Krakowskiej ;-)
    Wyczaiłam jeden wózek - Salsa air Design ABC czy jakos tak. Miała, któraś z was do czynienia z tym, albo coś słyszała? Kusi mnie jego lekkość - podobna do Tutis Aero ( który ostatnio jest jakiś niedostępny ;/)

  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do naszych pobytów w szpitalu, ciekawe jak będzie z temperaturą....

  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tka_aa wrote:
    Bardzo dobrze dziewczyny, niech szybko leci! A my powinnyśmy doceniać te ostatnie dni mozliwości bycia samym ze sobą, spania i leżenia, kiedy się zachcwe, korzystania z możliwości oglądania seriali, czytania, wychodzenia i wstawania, o której się zamarzy :)) ZOstały już tylko 3 miesiące ( +/- ) parę dni ;p Ja już chciałąbym przekroczyć tą 3-cyfrową ;d U mnie jeszcze kilka dni!

    Dzięki dziewczyny za odpowiedzi. Czekam na info od mojego lekarza, z ogromną nadzieją, ze mi odpowie w "przerwie obiadowej", bo tak było ostatnio ;p Oczywiście jak mam ten wynik posiewu o infekcji dróg moczowych to juz czuję się obłożnie chora ;p

    Emma, u mnie mierzył to mówił, że wszystko jest okej z wymiarami, chociaż oczywiście ja jak spoglądałam na monitor to widziałam pewne rozbieżności o kilka dni. Jeden wymiar mi sie nie podobał zbytnio , bo to wymiar móżdżku, który odpowiada 24 tc a nie 25 tc czyli tydzień mniej. Jednak on jakoś nie zwrócił na to uwagi, podsumował, że nie ma zastrzeżeń , a ja zapytałam, czy takie pomiary odbiegające o 2tygodnie to wynikają z błedów pomiaru itp to powiedział, ze oczywiście i nie są niepokojące. Na połówkowych, też móżdzek był o tydzień mniejszy wzgledem tygodnia ciązy i nikt tego nie skomentował.

    Lidzia, ja jestem obecnie na 12, ale dziś już wskocze na 14. U mnie mam wrażenie, że nie ma żadnej zależności między tym co jem, o której wstaje i mierze cukier. Mam wrażenie, że on robi co chce ;-P Chociaż zauważyłam, że teraz mam wyższy cukier po jedzeniu np 105, a niedawno trudno mi było dobić do 95, i ze względu na ketony staram się jeść większe porcje. Ja niestety mam problem, bo po warzywach wymiotuje i teraz mam parcie na niezdrowe i niedozwolone żarcie i toczę ze sobą wewnętrzną walkę każdego dnia! Chociaż przegrywam w kwestii pomarańczy i muszę zjeść jedną dziennie i jedno jabłko, bo wariuję.

    Byłam ostatnio w sklepie z wózkami, swoją drogą POLECAM, można sobie naprawdę pooglądac i powybierać - w Warszawie sklep Świat Dziecka w Cenrum na Krakowskiej ;-)
    Wyczaiłam jeden wózek - Salsa air Design ABC czy jakos tak. Miała, któraś z was do czynienia z tym, albo coś słyszała? Kusi mnie jego lekkość - podobna do Tutis Aero ( który ostatnio jest jakiś niedostępny ;/)
    Kochana, a ty pisałaś o posiewie z moczu? Bo myślałam, że chodzi o posiew z pochwy, nie wiem czemu. Ja ten zestaw miałam przy infekcji intymnej, ale te bakterie też wyszły mi w moczu na początku ciąży i miałam na nie jednodniowy antybiotyk do wypicia, tylko mam ciążową amnezję i za nic w świecie nie mogę sobie przypomnieć nazwy. 😐 Inny lekarz zalecił na to po prostu furagin, bo to są bakterie, które występują przy klasycznej infekcji dróg moczowych.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma, spoko. Ja też mam ciążową galaretkę z mózgu - ostatnio dzwonie do mamy, z herbatą w ręku i zamiast przyłożyć telefon do ucha to przykładam kubek :p A u mnie wyszło w moczu, a czy w pochwie nie ma to cholera wie, bo nie robiłam wymazów, może mi zrobi na następnej wizycie skoro wyszło teraz coś takiego. Mnie tylko zastanawia, że ogólne badanie moczu miałam książkowe, a ten posiew niedobry ;p

    W ogóle to w takich okresach - chorobowych ginekologicznych, ciążowych itp. mam wewnętrzną pretensję do męża, że nie jest ginekologiem ;p

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nooo wlasnie ja mysle o ilosci ubran do szpitala pod katem temp - pamietam, ze jak rodzilam ostatnio, to bylo okropnie goraca, a na porodowkach tez grzeja - no musi byc cieplo, bo jak dziecko wychodzi, to jeszcze tak temp nie reguluje dobrze. Wiec byla MA-SA-KRA !
    Koszule po porodzie to mialam doslownie tak smierdzaca ze szok. Na dodatek miala duzo poliestru w skladzie. Ale na samo cc i tak mnie przebrali w te koszule szpitalne. Nie bylam w swojej. MAZ tez dostal spodnie i taka bluzke szpitalna, zeby mogl byc na sali ze mna.

    W Polsce dzieci po porodzie ubieraja w uranka szpitalne? Cos tak kojarze... bo tu kaza przygotowac np. przy cc u mnie w szpitalu - jak juz jechalismy na sale, to mi kazali dac 1 komplet, zeby malego od razu ubrac. I czapeczke tez.

    A na wyjscie po cc mialam wlasnie takie luzne gacie bawelniane w kwiatki z wysokim stanem + wysokie bawelniane majty. Ja po cc nie moge nosic takich wycietych nisko majtek, tylko takie hiper wysokie, bo mi podraznia strasznie ta blizne po cc. To jest to, ze po cc ta blizna bywa taka drazliwa - moja jest dretwa i nie lubie jej dotykac, bo niby czucia nie ma, a jednak drazni.

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    Ale ja tego nie zabieram na raz. Nie chce wpadac na iddzial z torba jak na wczasy. Zapas ubrań na 2 dni wystarczy
    AHA :D :D :D
    Matko Boska co ja bym bez was zrobila.. poszlabym do szpitala z mega torba jak powalona.

    Aaaa to ja tez cos mialam w moczu i dostalam antybiotyk taki do wypicia na raz i przeszlo. Nie przejmuj sie az tak, chyba kazda z nas miala jakas infekcje i wszystko jest ok. Sa na szczescie leki, ktore mozna bezpiecznie wziac w ciazy. Dawaj znac co gin powiedzial.

    tka_aa lubi tę wiadomość

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tka_aa wrote:
    Emma, spoko. Ja też mam ciążową galaretkę z mózgu - ostatnio dzwonie do mamy, z herbatą w ręku i zamiast przyłożyć telefon do ucha to przykładam kubek :p A u mnie wyszło w moczu, a czy w pochwie nie ma to cholera wie, bo nie robiłam wymazów, może mi zrobi na następnej wizycie skoro wyszło teraz coś takiego. Mnie tylko zastanawia, że ogólne badanie moczu miałam książkowe, a ten posiew niedobry ;p

    W ogóle to w takich okresach - chorobowych ginekologicznych, ciążowych itp. mam wewnętrzną pretensję do męża, że nie jest ginekologiem ;p
    A na pewno dobrze pobrałaś próbkę? Bo może ją zanieczyściłaś i stąd ta bakteria? Ile wyszło tych bakterii? U mnie były bardzo liczne i miałam wtedy objawy zapalenia pęcherza.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xgirl ja w tych "pizamach" bede spac tez w domu wiec dla mnie to inwestycja na miesiace,mam nadzieje ze uda sie kp wiec wszystko musi byc rozpinane. Mam takie ładne koszulki na ramiaczkach,ktore wizualnie nie maja nazwiazania do karmienia piersia i macierzyństwa. Maja ładne guziczki ktore można rozpiąc wiec spełniają dodatkowa funkcję kp. Źle bym sie czuła w koszulach dziwnej długości z misiami albo serduszkami.

    Tk_aa ja to średnio odpoczywam bo miałam kupę zaliczeń,praktyk,dziecko w domu,do tego z problemami,sprzątanie i inne ciulstwa. Od listopada żyje na pełnych obrotach chociaż nie pracuje właśnie od końca listopada. uz padam na pysk czasami. Wstaje o 6 bo tak juz mam a z łózka wychodze od razu. Nie lubie lezec jak sie obudze. Mam nadzieje ze moze w maju juz wszystko sie uspokoi i odpoczne te 1,5 miesiaca przed no ale jak tu na zapas odpocząć😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2019, 12:07

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny, to musze sobie jakies gatki z wzyzszym stanem kupic :)

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do ubranek dla dzieci w szpitalach, to tam, gdzie ja chcę rodzić, trzeba je mieć, tak jak i chusteczki jednorazowe i pampki, więc chyba nie wszędzie tak dobrze.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do e coli to ja mialam bezobjawowe,wszystkie infekcje pecherza mam bezobjawowe,ot wychodza w moczu rózne dziadostwa. Dlatego ja sie pilnuje z pęcherzem od wyjscia ze szpiatala,pije na siłe i zakwaszam mocz jak sie da.
    Pewnie z tych antybiotykow mialyscie monural albo jego odpowiednik. On jest spoko bo ma duze spectrum działania.

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    A co do ubranek dla dzieci w szpitalach, to tam, gdzie ja chcę rodzić, trzeba je mieć, tak jak i chusteczki jednorazowe i pampki, więc chyba nie wszędzie tak dobrze.
    Ja wiem czy dobrze, te szpitalne ubranka mnie obrzydzaja,ja dla córki po porodzie mialam 6 wysterylizowanych pakietów swoich ubranek bo nie chcialam zeby w szpitalnych była. Jest to pewnie prane i dezynfekowane ale jak tam mam swoje zdanie na ten temat. Nie znam szpitala ani procedur w pralni z ktora maja podpisana umowe. Biore znowu swoje pakiety wysterylizowane

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2019, 12:14

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
‹‹ 811 812 813 814 815 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ