X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea wrote:
    Az tak ciężko? Co się działo? 😲
    U nas pewnie by były kolki, bo kiepsko małej szło robienie kupy z początku, ale pomagałam jej z tym codziennie i było git, dziecko spokojne. Słyszałam opinie, że niedobrze robię, bo ją "rozleniwiam", ale nie w smak było mi patrzeć jak dziecko się męczy, poza tym i tak przecież za nią tej kupy nie zrobię, mogę ją tylko stymulować. I po prostu któregoś dnia zaczęła walić w pieluche sama. Koniec historii 😁
    U nas było strasznie bo ja sobie i staremu nabilam do głowy że kp i tylko kp inaczej choooyowo matka że mnie. I tak moimi gigantycznymi cycami ciężko mi było nawet auta załadować porządnie do tego mini dzioba. W cyckach marność, nawet nie wiem co to znaczy mieć nawal. Przez całą noc młoda się budziła co 45 min. Pielucha, karmienie i wychodziło na to że jak ja odłożyłam albo nie zdążyłam zasnąć albo spałam 10 min i od nowa. W dzień nie spałam bo trzeba było wyjść z psem i rozkręcac laktacje. Młodą spala w dzień 3x po 45 min więc ja wtedy lapalam za laktator i jechałam 775533. Czasem budziła się zanim skończyłam. Czasem się udało nawet umyć laktator. Potem się nauczyłam że wystarczy to myc raz na dobę a tak to trzymać w lodówce. W łóżeczku sama moze5 min polezala. Od początku wymagała 100% mojej uwagi. Spacery tylko sprintem, jak usiadłam na ławce syrena. W aucie syrena. Wieczorem godzinną syrena kolkowa.
    Jak kiedyś mój mąż wrócił do domu kupił mi piwo i powiedział że mam schować laktator bo on na to nie może patrzeć. Poryczalam, umylam go, wypilam to piwo i zaczęło się robić coraz normalniej. Młodą dalej była wymagajaca ale ja miałam chociaż chwilę żeby złapać oddech.

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boskie skarpety 😉
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/b28de87a54f4.jpg

    kinga27.30, Kamsza lubią tę wiadomość

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • poliś Autorytet
    Postów: 406 353

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak Was czytam z tymi zakupami że sama wczoraj cała wyprawkę zamówiłam na gemini i koszule do szpitala ale tylko 2, i siostra od razu powiedziała mi że potrzebuje 4, więc macie rację..

    U mnie też 86 dni do porodu:) jak wasza waga? Ja mam 7,5 kg na plus, z czego od początku marca tylko 700 gram, ale to chyba że względu na to że przez post nie jem slodyczy, A od 2 tygodni doszla jeszcze dieta cukrzycowa..
    Słodkie mamy, mam przepis na super ciasteczka czekoladowe dla cukrzyków, zawsze po zjedzeniu 6 szt mój cukier po 1h jest w granicy 90, A po 2h 99 wiec się sprawdzają :)

    Termin porodu 5 lipiec 2019 <3 Monisia <3
    07.04.2018 Franciszek [*] 23 tc
    14.07.2018 aniolek 6t [*] ciąża jajowodowa, usunięcie jajowodu
    2nn3yx8dulexgmnl.png
  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polos, no chyba niebardzo sie sprawdzaja skoro cukier rosnie? ;d

  • poliś Autorytet
    Postów: 406 353

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tka_aa wrote:
    polos, no chyba niebardzo sie sprawdzaja skoro cukier rosnie? ;d
    U mnie po kazdym posilku mam po 2 h wyższy niz po 1h, diabetolog mówił że ważne żeby po 2 h nie było więcej niż 140, ale ogólnie mam mierzyć po 1 h z zaleceń.. na krzywej mialalm 86, 168 i 188 więc też wyższy A tutaj po tych ciasteczkach po 2h tylko 99 więc u mnie się sprawdzają:)

    Termin porodu 5 lipiec 2019 <3 Monisia <3
    07.04.2018 Franciszek [*] 23 tc
    14.07.2018 aniolek 6t [*] ciąża jajowodowa, usunięcie jajowodu
    2nn3yx8dulexgmnl.png
  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa to super. ja tez mam ten problem ze wzrostem cukru, ale diablo nic o tym nie mowila. Dobrze wiedziec :)

    to dawaj ten przepis ;p

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie dzis wazylam i mam 2kg na plusie.. wywalilo mi ostatnio bebzol troche i wygladam jak balonik na dwoch zapalkach.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/bf708addef6a.jpg

    kinga27.30, Drobinka91, Czarna_kawa, 33Sylwia, Panna_Justyna lubią tę wiadomość

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja najczęściej robię takie mini serniczki na zimno. Twaróg z erytrolem, owocami i galaretką bez cukru a na górę jablka prazone z erytrolem i koniecznie galaretką cytrynową. Mało kcal i dobre cukry 😉

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polis daj przepis prosze jak mozesz bo mnie juz skreca, mam taka ochote na slodkie :(
    Hope trzeba jakis dokladniejszy przepis czy robic tak Jak napisalas?

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xgirl faktycznie jak na zapałkach,ale to dobrze. Masz piłeczke poprostu. Najlepiej😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2019, 16:04

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • kinga27.30 Autorytet
    Postów: 4083 2902

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    X, mnie też wywaliło, ale ja nie mam zapałek 😂
    Dzisiaj już się nie zapięłam w kurtkę, ktorą zapinałam dwa tygodnie temu ;)
    Ja trzymam cały czas +8 na wadze.

    ibm2tv73nhk4mn1x.png
    2014.06. - start
    2016.02.10 - 9tc Aniołek :*
    JA: nied. tarczycy, hiperprolaktynemia, PAI-1 4G + Czynnik V R2 hetero, NK: 24%->8%, CD4/CD8: 2,90, AMH:3,5, ANA+, HSG - ok, Histeroskopia - usunięcie polipa, biopsja endo-ok, katiotypy-ok,
    ON: fragmentacja 6%, HBA 78%
    14.09.18 - 1x IUI (1 pęcherzyk) :(
    11.10.18 - 2x IUI (3 pęcherzyki) - udało się! Mamy dwa Maluchy <3 Została z nami Jedna Kruszyna :* Drugi Aniołku, patrz na nas z góry [*]
    19.06.19 - Julia 2600g 54cm - nasz wyczekany Skarb!
  • poliś Autorytet
    Postów: 406 353

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ok, oryginalny jest nieco inny ale mój jest zmodyfikowany żeby był jak najniższy indeks glikemiczny i kalorie:

    - w 90 gr margaryny benecol rozpuszczamy 225 gram czekolady gorzkiej minimum 70% kakao, ja dałam 80 % bo ma najniższy Indeks - i czekamy aż wystygnie
    - Z 3 jajek ubijamy na twardo białka, dodajemy 3/4 szklanki cukru ksylitol (ma indeks tylko 7, a zwykły cukier ma aż 60), następnie 3 żółtka dodajemy i miksujemy
    - do tej masy wlewamy ostudzoną rozpuszczoną czekoladę, mieszamy
    - do tego 1 i 2/3 szklanki mąki pszennej ( najlepiej pełnoziarnistej typ 1850 - jest w lidlu i ma indeks glikemiczny 45), szczyptę soli i pół łyżeczki proszku do pieczenia

    Całość mieszamy i najlepiej do lodówki na noc żeby masa stwardniała, rano robimy kuleczki wielkości orzecha włoskiego i do piekarnika na 180 stopni na około 15 min

    Ciasteczka powinny popękać, z tej porcji wychodzi około 35 szt, spokojnie można zamrozić po 5-6 i sobie co kilka dni odmrażać, zdjęcie w załączniku:

    8ecd30a0efd9f36amed.jpg

    Termin porodu 5 lipiec 2019 <3 Monisia <3
    07.04.2018 Franciszek [*] 23 tc
    14.07.2018 aniolek 6t [*] ciąża jajowodowa, usunięcie jajowodu
    2nn3yx8dulexgmnl.png
  • poliś Autorytet
    Postów: 406 353

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hope_ wrote:
    Ja najczęściej robię takie mini serniczki na zimno. Twaróg z erytrolem, owocami i galaretką bez cukru a na górę jablka prazone z erytrolem i koniecznie galaretką cytrynową. Mało kcal i dobre cukry 😉

    Hope daj przepis, może zrobię na święta, żeby móc trochę pofolgować :)

    Termin porodu 5 lipiec 2019 <3 Monisia <3
    07.04.2018 Franciszek [*] 23 tc
    14.07.2018 aniolek 6t [*] ciąża jajowodowa, usunięcie jajowodu
    2nn3yx8dulexgmnl.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow z tym cukrem jestem w szoku, ze sa takie roznice w indeksach glikemicznych. Dzieki :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2019, 16:25

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robie w takie male pojemniki zeby miec na raz pprcje. Wyszlo mi 6 pojemniczkow. Gora: 3-4 jablka obrane i pokrojone na kawalki, zalane woda i gotuje z 10 min, odlewam pół kubka tej wody i rozpuszczam cytrynową galaretkę bez cukru i łyżkę erytrolu. I to sobie stygnie.
    Dol: twaróg president chyba 360g, 6 truskawek pokrojonych, do tego 1.5 łyżki erytrolu bo lubię jak ser jest słodki a galaretką słodko kwasna, pół szklanki gorącej wody i w niej rozpuszczamy galaretkę truskawkową bez cukru, ten ciepły płyn hartuje z serem, mieszam i wlewam do foremek. Jak trochę stężeje leje jabłka z galaretką.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2019, 16:25

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • poliś Autorytet
    Postów: 406 353

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hope_ wrote:
    Ja robie w takie male pojemniki zeby miec na raz pprcje. Wyszlo mi 6 pojemniczkow. Gora: 3-4 jablka obrane i pokrojone na kawalki, zalane woda i gotuje z 10 min, odlewam pół kubka tej wody i rozpuszczam cytrynową galaretkę bez cukru i łyżkę erytrolu. I to sobie stygnie.
    Dol: twaróg president chyba 360g, 6 truskawek pokrojonych, do tego 1.5 łyżki erytrolu bo lubię jak ser jest słodki a galaretką słodko kwasna, pół szklanki gorącej wody i w niej rozpuszczamy galaretkę truskawkową bez cukru, ten ciepły płyn hartuje z serem, mieszam i wlewam do foremek. Jak trochę stężeje leje jabłka z galaretką.
    Ten ciepły płyn, tzn rozpuszczoną galaretkę mieszasz z serem?
    A ten twaróg president to jakiś odtłuszczony kupujesz? Pysznie sie zapowoada :)

    Termin porodu 5 lipiec 2019 <3 Monisia <3
    07.04.2018 Franciszek [*] 23 tc
    14.07.2018 aniolek 6t [*] ciąża jajowodowa, usunięcie jajowodu
    2nn3yx8dulexgmnl.png
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    poliś wrote:
    Ten ciepły płyn, tzn rozpuszczoną galaretkę mieszasz z serem?
    A ten twaróg president to jakiś odtłuszczony kupujesz? Pysznie sie zapowoada :)
    Kupuje normalny. Ciepły płyn czyli ciepła galaretkę i do niej po łyżeczce dodaje zimny ser i mieszam. Jak się przez ser schłodzić galaretka wlewam do reszty serka i mieszam. Owoce można oczywiście zmieniać 😉

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po porodzie nie odpoczelam niestety, ale my mielismy pelno wizyt w szpitlaach itd wiec no tak. I tez jak Hope mialam akcje - tylko kp - meczylam cycki laktatorem 8x dziennie itd - koszmar ;)
    Takze ja od 3 lat nie odpoczelam :D Aczkolwiek teraz mam super czas, bo mlody znowu w miare dobrze spi (i tak maz do niego wstaje jak cos).

    My malego zabieramy ze zlobka koncem maja, ale moja mama przylatuje. Chetnie zostawilabym go w zlobku az do naszego wyjazdu do Pl ale nam sie to nie oplaca, a musimy zacisnac pasa teraz i odlozyc jak najwiecej.
    Nie wiadomo tez jaki bedzie kurs funta z pazdzierniku itd. Zobaczymy. Co bedzie to bedzie - najwyzej wrocimy do Pl i pozycze u brata kase. Wszyscy chca zebysmy wrocili wiec tez pewnie zrzutke zrobiliby haha :D W sensie moja mama juz odlozyla co dostala na odchodne z pracy na emeryture + tesciowie tez zawsze chetni pomoc ;)

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope, ja też myślałam podobnie.. Albo cyc albo jestem do dupy i gdybym rodziła w Afryce to moje dziecko umarło by śmiercią glodowa. Ale postanowiłam o tym nie myśleć wcale i robić swoje albo w ostateczności być chujowa, lecz spokojna 😁 Miałam moment załamki jak musiałam dokarmiac mm, ale też jakoś oswoilam potwora w sobie.

    Xgirl ślicznie wyglądasz :) Nie zapałki, a ładne zgrabne nogi :)

‹‹ 813 814 815 816 817 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ