X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam pytanie natury technicznej ! Czy jak facet chce być ze mną przy 1 fazie porodu ale nie przy 2 to jest taka opcja ? Bo coś babka w szkole rodzenia mówiła wczoraj ze jak się facet decyduje to już na wszystko a nawet do 2 godzin po porodzie ma być ze mną w sali. Mamy jutro zajęcia z 1 fazy porodu teoria i jak coś to zapytam ale chciałabym wiedzieć jak to wygląda :)

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eluska wrote:
    A ja mam pytanie natury technicznej ! Czy jak facet chce być ze mną przy 1 fazie porodu ale nie przy 2 to jest taka opcja ? Bo coś babka w szkole rodzenia mówiła wczoraj ze jak się facet decyduje to już na wszystko a nawet do 2 godzin po porodzie ma być ze mną w sali. Mamy jutro zajęcia z 1 fazy porodu teoria i jak coś to zapytam ale chciałabym wiedzieć jak to wygląda :)
    Wygląda to tak,ze moze wyjsc w kazdym momencie ale nie w kazdym moze wejsc i wszystko zalezy od aktualnej zmiany ma porodówce😑

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eluska wrote:
    A ja mam pytanie natury technicznej ! Czy jak facet chce być ze mną przy 1 fazie porodu ale nie przy 2 to jest taka opcja ? Bo coś babka w szkole rodzenia mówiła wczoraj ze jak się facet decyduje to już na wszystko a nawet do 2 godzin po porodzie ma być ze mną w sali. Mamy jutro zajęcia z 1 fazy porodu teoria i jak coś to zapytam ale chciałabym wiedzieć jak to wygląda :)
    U nas tatusiowie wchodzili i wychodzili kiedy chcieli ;) Mój kiblowal cały czas, ale byli i tacy co z różnych powodów wychodzili, a potem wracali. Nikt jakoś tego nie kontrolował póki poród przebiegał bez większych komplikacji :) Zasada, której przestrzegano to jedna osoba towarzysząca, nie więcej. Aczkolwiek moja rodzicielka wbiła się na chwilę krótko przed przebiciem pęcherza płodowego i jak położne zobaczyły jej szczerą i doglebna panikę to pozwoliły jej chwilę poojojowac nade mną 😁

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea wrote:
    Mikaja czyli dobrze zrozumiałam, że gdyby nie inne czynniki to posylalabys Mikołaja do żłobka po przyjściu małej na świat? :)

    Tak :) głównie o finanse chodzi.

  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 00:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aśka, masz wyniki?

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • kinga27.30 Autorytet
    Postów: 4083 2902

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 06:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czeeść w ten zimny dzień 👋
    Właśnie dziecko mnie obudziło, a M obudził się razem z nami i pytał "gdzie jest mała"?
    Ja pacze na niego wielkimi oczami, a on, że śniło mu się, że się urodziła 😍
    No rozleciałam się... mój M raczej należy do gruboskórnych facetów, rzadko kiedy okazujacych emocje 😍

    Jak tam dzisiaj nocki?

    ibm2tv73nhk4mn1x.png
    2014.06. - start
    2016.02.10 - 9tc Aniołek :*
    JA: nied. tarczycy, hiperprolaktynemia, PAI-1 4G + Czynnik V R2 hetero, NK: 24%->8%, CD4/CD8: 2,90, AMH:3,5, ANA+, HSG - ok, Histeroskopia - usunięcie polipa, biopsja endo-ok, katiotypy-ok,
    ON: fragmentacja 6%, HBA 78%
    14.09.18 - 1x IUI (1 pęcherzyk) :(
    11.10.18 - 2x IUI (3 pęcherzyki) - udało się! Mamy dwa Maluchy <3 Została z nami Jedna Kruszyna :* Drugi Aniołku, patrz na nas z góry [*]
    19.06.19 - Julia 2600g 54cm - nasz wyczekany Skarb!
  • Kamsza Autorytet
    Postów: 1536 1058

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja spałam dzisiaj od 1 w nocy do prawie 5 z 2 pobudkami mała dawała tak w kość. Od rana chodzę jakby ktoś mnie pobił. cały kręgosłup i brzuch obolaly.
    Kinga widzisz nawet na gruboskornego faceta taka mała istota działa 😊😊

    km5s8u69jm7ox3pn.png
    Larissa(35tc) 41cm 2490g :*
    1usa20mm80mnr9u9.png
    Jonathan(36tc) 2960g:*
    Nicole(*) nasz Aniołek(34tc)
    16.02-21.02
  • kinga27.30 Autorytet
    Postów: 4083 2902

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamsza 😕 ale swoją drogą, niezłe uczucie, że te kopniaki potrafią nas obudzić, nie?

    ibm2tv73nhk4mn1x.png
    2014.06. - start
    2016.02.10 - 9tc Aniołek :*
    JA: nied. tarczycy, hiperprolaktynemia, PAI-1 4G + Czynnik V R2 hetero, NK: 24%->8%, CD4/CD8: 2,90, AMH:3,5, ANA+, HSG - ok, Histeroskopia - usunięcie polipa, biopsja endo-ok, katiotypy-ok,
    ON: fragmentacja 6%, HBA 78%
    14.09.18 - 1x IUI (1 pęcherzyk) :(
    11.10.18 - 2x IUI (3 pęcherzyki) - udało się! Mamy dwa Maluchy <3 Została z nami Jedna Kruszyna :* Drugi Aniołku, patrz na nas z góry [*]
    19.06.19 - Julia 2600g 54cm - nasz wyczekany Skarb!
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kinga27.30 wrote:
    Kamsza 😕 ale swoją drogą, niezłe uczucie, że te kopniaki potrafią nas obudzić, nie?
    Mnie nie potrafią 😋 Ale poza płaczem/kaszlem/kręceniem się własnego dziecka mało co jest w stanie mnie obudzić.. A, jeszcze zatkany nos 🤪

    kinga27.30, Kamsza lubią tę wiadomość

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea wrote:
    Mnie nie potrafią 😋 Ale poza płaczem/kaszlem/kręceniem się własnego dziecka mało co jest w stanie mnie obudzić.. A, jeszcze zatkany nos 🤪

    Podpisuje się pod tym wszystkimi konczynami :D Chociaż też moja glowa zaprogramowana jest tak, że mąż do małej wstaje więc ja to i jego płacz w nocy prześpię :D

    Mała coś mało ruchliwa dziś. Trzeba ją chyba zimna wodą obudzić :P

  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam
    Na czczo: 4,75
    Po godzinie: 7,24
    Po 2 godzinach: 7,56

    Jeszcze nie obliczałam, jak to jest na te inne jednostki, a pierwszy raz mam wynik w takich. Wg norm chyba jest ok, ale pewności nie mam, bo dziwnie napisane

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aska dobrze masz :)

    Na czczo: 4,75 ~ 85
    Po godzinie: 7,24 ~ 130
    Po 2 godzinach: 7,56 ~ 135

    Ja juz w glowie mam przelicznik :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia 2019, 09:06

    Aska1994 lubi tę wiadomość

  • 33Sylwia Autorytet
    Postów: 2069 1400

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny nie udzielam się bo mam problem. Moja przyjaciółka też jest w ciąży 13 tydz. i odkleja się jej łożysko - miała z Was któraś tak?

    relgupjy0emg7fv2.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia u nas na watku chyba nie bylo takiego przypadku. Na drugim forum, gdzie jestem jedna dziewczyna miala ten problem na tym etapie. W zasadzie w 13tc mowi sie ciagle o kosmowce jeszcze. Tak czy siak - ona rosnie, staje sie lozyskiem i jak sie rozrasta to wytwarza wiecej 'przyczepow' do macicy wiec mam nadzieje, ze u Twojej znajomej to sie wlasnie stanie i sie 'przyczepi'. Pewnie powinna prowadzic oszczedny tryb zycia, nie przeciazac sie. Co jej lekarz na to?

  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia, gdzieś się spotkałam z takim tematem na forum. Dziewczyny pisały, że czasami ta kosmówka/łożysko wraca do normy i wszystko dobrze się kończy. Myślę, tak jak Mikaja. Najlepiej niech skonsultuje się ze swoim ginekologiem, albo dodatkowo z drugim od problematycznych ciąż.

    Mi lekarz odpisał w związku z bakterią e coli w moczu. Ocenił, że posiew jest ok, "nieznamienna bakteruria i bez gorączki i/lub ewidentnych objawów nie ma uzasadnienia do leczenia". Zatem na razie włącze domowe sposoby - cytryna, kwaśne soki bez cukru (żurawina, czarny bez), dużo wody, pilnowanie bardziej higieny i w przyszłym tygodniu powtórzę posiew przed wizytą.

  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia, tu jest taki temat:
    https://bellybestfriend.pl/forum/problemy-i-komplikacje/a-mnie-sie-odkleja,1171.html

    i jeszcze tutaj znalazłam:

    https://bellybestfriend.pl/forum/ii-trymestr/odwarstwienie-kosmowki-lozyska,17149.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia 2019, 10:16

  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam w czwartek :) u mnie te ruchy,kopniaczki , nie są jeszcze na tyle intensywne czy mocne,żeby mnie obudziły w nocy,być może to też przez łożysko przednie bo i w ogóle późno poczułam pierwsze ruchy ,dopiero w 21 tc, za to jak się przebudzę nad ranem to odrazu synek daje znać o sobie :)

    tka_aa, Kamsza lubią tę wiadomość

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, Mikaja! To teraz siedzę i zajadam ciastka popijając Pepsi. W tym tygodniu pełno tu dzieci, niby babka (teściowa) wzięła, ale jej nie można dzieci powierzyć, więc wiadomo, kto musi je ogarniać 😑 mąż się zlitował i wziął towarzystwie na podwórko, a ja mam chwilę ciszy, teoretycznie, bo praktycznie jak zaraz zejdę i babce nogi powyrywam z wiadomo skąd za wtrącanie się do moich dzieci.

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikka, ja mam podobnie :)
    Czuję ruchy od 17 tyg, kopniaki od 19 tc. Obecnie stają się coraz bardziej intensywne i częstsze. Jednak nie budzą mnie w nocy. Nad ranem szaleństwo, wieczorem też, w ciągu dnia - zalezy. Czasami jak w nocy wstaję na siku i zaspana idę do wc, to później mam wrażenie, ze też sie wierci, ale nie wiem czy to sen czy rzeczywistość ;p

    Ale okropne jest to jak przez dłuzszy czas się nie czuje poruszenia w brzuchu. Zaczynam się zastanawiać czy to okej, czy się rusza mniej niż wcześniej, z każdym dniem mam wrażenie, że rusza się za mało niż bym chciała ;p Później się rozkręca i się uspakajam.
    Czucie ruchów jest wspaniałe i daje poczucie bezpieczeństwa, ale jednak też wprowadza panikę :P

  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie Jacuś często w nocy budzi. A co ciekawsze, u mnie aktywności z brzuszka sprawdziły się z aktywnością w pierwszych miesiącach. I temperament się do tej pory sprawdza. Czyli szykują mi się nieprzespane noce, ale będzie spokojny jak Cypek.

    A problemów z łożyskiem nie miała przypadkiem Karola?

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
‹‹ 815 816 817 818 819 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ