X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do CC ja najbardziej bym chciała, żeby mąż mógł być ze mną na sali (eh, nieosiągalne raczej 😥), trafić na fajny zespół operacyjny (lekarz + anestezjolog+ neonatolog + kto tam jeszcze) i od razu jak mnie zszyją mieć Jacka i męża przy sobie. I fajnie by było wstać w miarę szybko mając jeszcze znieczulenie lub porządne przeciwbòle. I wyjść na 3 dobę do domu.

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie sie uklada plan w glowie tez. Chcialabym czekac na naturalny porod, ale ustalic sobie cc na 41tc rowno. Tylko to jesli mala nie bedzie wychodzila duza wg pomiarow i wszystko bedzie ok.
    A cc od razu zaplanowac ta 'gentle'.
    Jesli chodzi o sn, to pewnie jako wspomagacz moglabym sie zdecydowac na ten balonik (foley catheter - nie wiem, jak to po polsku sie zwie). Ale zadnej oksytocyny nie chce juz, bo to zwieksz ai ryzyko rozejscia blizny i zwieksza szanse na cc. Indukcji typowej nie chce. Masazu szyjki chyba tez nie.

    U nas po planowanej cc wychodzi sie na drugi dzien juz - to jest hit i kit jednoczesnie :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia 2019, 14:42

  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Dziewczyny jak u Was z temperatura ?:P
    Ja sie coraz gorzej poce :P fuj ;p
    Cycki mi w ogole tak pachna, jak za czasow kp/kpi :D
    Na zewnątrz zimno, wieje, pada, rano nawet coś śniegu sypało. Mi jest często gorąco i też się więcej pocę.
    Gdyby nie wizytą u gina to bym się z domu dzisiaj nie ruszała.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia 2019, 14:43

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O temperature wlasnie chodzilo mi o Wasza temp a nie pogode :D Dopiero ogarnelam czemu Karola i Aska piszecie mi o pogodzie :D:D haha :D

  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    😂 właśnie nie byłam do końca pewna, o którą temperaturę pytasz, więc napisałam jedno i drugie 😂

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Mnie sie uklada plan w glowie tez. Chcialabym czekac na naturalny porod, ale ustalic sobie cc na 41tc rowno. Tylko to jesli mala nie bedzie wychodzila duza wg pomiarow i wszystko bedzie ok.
    A cc od razu zaplanowac ta 'gentle'.
    Jesli chodzi o sn, to pewnie jako wspomagacz moglabym sie zdecydowac na ten balonik (foley catheter - nie wiem, jak to po polsku sie zwie). Ale zadnej oksytocyny nie chce juz, bo to zwieksz ai ryzyko rozejscia blizny i zwieksza szanse na cc. Indukcji typowej nie chce. Masazu szyjki chyba tez nie.

    U nas po planowanej cc wychodzi sie na drugi dzien juz - to jest hit i kit jednoczesnie :D
    Cewnik Folyela u nas to sie nazywa.

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • Drobinka91 Autorytet
    Postów: 2935 2015

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też jest częściej gorąco, ale nie zauważyłam żebym się bardziej pociła. Pewnie wszystko przede mną 😁

    Mikaja, a jak pachną cycki przy kp? 😁🙈

    I co do oksytocyny, czy możecie mi powiedzieć (z doświadczenia lub od zaufanego źródła), czy tak naprawdę to dobre rozwiązanie? I konieczne? Mam wrażenie, że z jaką koleżanką (która urodziła) nie gadam, wszystkie wspominają o tej oksytocynie, że miały. Rozumiem, że podaje się to żeby wspomóc i przyspieszyć poród, ale słyszałam, że skurcze są po tym bardziej bolesne i nie zawsze zdaje to to egzamin i że taki 'sztuczny hormon szczęścia ' niekoniecznie jest dobry dla nas i dziecka 🤔 co myślcie/wiecie na ten temat?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia 2019, 15:24

    qb3ce6yd8925ak7r.png
    Aleksander 07.07.19r👶
    3000g 🔹️54cm🔹️
    klz9e6ydh37227gp.png
    1400 gram, 45 cm, dzielna mała Wojowniczka 💖

  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co wy tu o jakiś lodach, to forum o dzieciach a nie erotyczne, fuuu jesteście :P

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drobinka oksytocyna moze wrecz przeciwnie - hamowac porod i zwiekszac ryzyko nieplanowanej cc. Oczywiscie wszystko zalezy od sytuacji, dawki, momentu podania - u mnie byla oksy od 2 do 8cm, nie mialam ani jednego naturalnego skurcuz. Co innego jest, jak np kobieta ma juz full rozwarcie, prze, ale gdzies sila partych jest za niska wiec sie podaje odrobine, zeby wzmocnic skurcz i zeby dziecko wyskoczylo. Mysle, ze nie ma jednoznacznej odpowiedzi w tym temacie. Jedyne co ja uwazam za sluszne to to, ze to co naturalne zawsze bedzie lepsze i juz :P
    Dlatego drugi raz nie chce chyba. Na pewno nie na taka skale. Ja jechalam na oksy 10h bez znieczulenia, potem wchodzilam w ta faze 'transition' (8-10cm) ktora boli kurewsko i wzielam wtedy zzo i kolejne 2h na oksy ale juz nic powyzej 8cm nie poszlo.

    Nie wiem, czy maly byl plecy-do-plecow ulozony i to dlatego czy co. Tez nie wiem, czy jesli glowa byla juz w kanale rodnym, to jest w ogole to mozliwe w tej pozycji, czy jak juz dziecko jest na dole to oznacza, ze poprawnie - bokiem? Ktoras wie?

    Co do cyckow to hmm.. tak przyjemnie pachna :D Ale to taki specyficzny zapach u mnie byl :D Stad go teraz kojarze :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia 2019, 15:29

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klepnelam sobie wlasnie usg na 16 maja :)

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikaja ale mialas porod odwrócony czy co bo nie kumam do konca.
    Lekarz ktorzy wymyslił syntetyczna oksytocyne powoedzial.ze gdyby wiedzial jak bedzie ona naduzywana to nie puscil by tego wynalazku w świat. Ja nie chce miec oksy podawanej,wole naturalnie,organizm wie co robić. Najpierw przez kilka dni sie oczyszcza,pozniej lapia skurcze i robi sie rozwarcie,szyjka mieknie,macica sama sie obkurcza....hehhh zebym mi dane bylo jeszcze raz rodzic naturalnie... Ja rodzilam bez oksy,bez znieczulenia i calej reszty. Chcialabym znowu tak

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola niezawsze jednak natura tak dziala. Stad az taka idealna nie jest.

    Fajnie by bylo, ale no bywa roznie.

    U mnie mlody byl glowkowo ulozony, ale byl w pozycji plecy-do-plecow - podobno odwrocil sie prawidlowo bokiem jak juz schodzil w dol do kanalu, ale nie wiem na pewno. Chodzi mi o to, czy dziecko w pozycji plecy-do-plecow w ogole jest w stanie zejsc do kanalu rodnego, czy tylko jak jest bokiem. Nie jestem pewna.
    Wiem na pewno, ze byl w kanale, kobieta glaskala go po glowie :P Mowila, ze widzi wloski :P

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zejsc moze ale porod jest bardzo wydłużony. W sumie dziecko wyjdzie w kazdej pozycji za wyjatkiej poprzecznej. Pytanie tylko w jakim stanie

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podziwiam was, jesteście mega świadome porodu. Ja to wszystko tak odpycham i chciałabym móc dać to wszystko w ręce lekarzy, będąc pewną, że zrobią to co najlepsze dla dziecka i dla mnie.
    Jednak czytam wasze rozmowy i jestem coraz bardziej przerażona i przekonana, że nie powinnam nikomu w tym szpitalu ufać;/ Naprawdę jest tak? Musimy być czujne na każdym kroku, nie zgadzać się na dostępne środki i rozważać każdą decyzję lekarza, bo to co proponują czesto nie jest korzystne?
    Zastanawiam się, bo przeraża i przerasta mnie czytanie o porodach, boje się, że nie podołam mieć kontrolę nad tym wszystkim, co spowoduje we mnie już teraz większą panikę. Z drugiej strony zaczynam się martwić, że wcale w tym szpitalu nie jest się bezpiecznym podczas porodu :( tym bardziej jesli nie pracuje w szpitalu lekarz prowadzący.

  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    klepnelam sobie wlasnie usg na 16 maja :)

    Mikaja, jakieś specjalne czy kontrolne?:)

    Ja to chodze po lekarzach jak schorowana emerytka.
    !5.04 diabetolog
    17.04 endokrynolog
    24.04. ginekolog
    przed majówką internista po recepty
    7.05. Ginekolog - usg III trymestr
    9.05. ginekolog po skierowanie na szczepionke
    13.05 ginekolog na kontrolną wizytę
    13.05 diabetolog
    20.05 endokrynolog
    27.05 ginekolog
    10.06 ginekolog

    (jeszccze na czerwiec nie mam grafiku diabetologa i endo, ale muszę wpaśc do nich i internisty ;p)

    dodatkowo - raz na dwa tygodnie badania krwi, a w kwietniu to raz w tygodniu, bo musza być badania świeże ;/

    Czy ja jestem psychiczna? ;O

  • kinga27.30 Autorytet
    Postów: 4083 2902

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laski, uświadomcie mnie proszę... o co kaman z tą szczepionką na krztusiec? Czy to jest tak, że jeżeli ja się zaszczepię, to przekażę przeciwciała dziecku przez łożysko i ono w pierwszym roku bie będzie musiało jej pobierać?
    Z tego co czytałam, szczepionka na krztusiec jest skojarzoną z błobicą i tężcem, prawda? Można zaszczepić tylko np na błonicę i tężec dziecko?

    Casjo, dzięki za info. Moja siostra ma MPD (ma 28 lat) i wymaga opieki 24/dobę. Od 9lat choruje dodatkowo na padaczkę, dopóki jej nie ustabilizowali, po każdym ataku widziałam regres u niej. Dlatego dopytywałam. Teraz na lekach zaczeła robić znikome postępy, ale wiadomo, jak to jest... oprócz niej nie mam rodzeństwa, więc wiadomym jest, że opieka nad nią również będzie moim obowiązkiem.

    Plan porodu... Ostatnio zaczęłam sobie właśnie nieco więcej czytać o porodzie, jakoś tak zaczynam chyba mieć pietra 😂
    Parę dni temu, schiza nr 1. Obudziłam chłopa w nocy i pytam się: co jak mi wody w łóżku odejdą? Materac będzie na śmietnik i zaczęłam się filmować 😂 eh, hormony...

    Wgl dzisiaj mega, ale to mega swędzą mnie skutki, oszaleć idzie! Nie chcę za dużo przy nich majstrować, bo i tak skurcze są raz na jakiś czas. Wolę, żeby jednak młoda jeszcze tam posiedziała, no ale z chęcią bym się podrapała, albi przytuliła to brody męża 😂

    ibm2tv73nhk4mn1x.png
    2014.06. - start
    2016.02.10 - 9tc Aniołek :*
    JA: nied. tarczycy, hiperprolaktynemia, PAI-1 4G + Czynnik V R2 hetero, NK: 24%->8%, CD4/CD8: 2,90, AMH:3,5, ANA+, HSG - ok, Histeroskopia - usunięcie polipa, biopsja endo-ok, katiotypy-ok,
    ON: fragmentacja 6%, HBA 78%
    14.09.18 - 1x IUI (1 pęcherzyk) :(
    11.10.18 - 2x IUI (3 pęcherzyki) - udało się! Mamy dwa Maluchy <3 Została z nami Jedna Kruszyna :* Drugi Aniołku, patrz na nas z góry [*]
    19.06.19 - Julia 2600g 54cm - nasz wyczekany Skarb!
  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po wizycie. Jacuś już waży 1020g! Jest lekko do przodu ze wszystkimi wymiarami. Ułożony poprzecznie. Szyjka długa. Morfologia ładnie podskoczyła. Ale z nowości, mam rozejście mięśni brzucha, więc będzie trzeba odwiedzić fizjoterapeutę po porodzie 🙄 ale oświecicie mnie skąd się bierze (bo 3 ciąża, czy jeszcze jakiś inny powód?), jak wygląda praca nad tymi mięśniami potem, bo teraz rozumiem, że nie mogę nic z tym zrobić?

    tka_aa, 33Sylwia, Hiszpaneczka lubią tę wiadomość

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
  • Alisia Autorytet
    Postów: 1007 497

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kinga27.30 wrote:
    Laski, uświadomcie mnie proszę... o co kaman z tą szczepionką na krztusiec? Czy to jest tak, że jeżeli ja się zaszczepię, to przekażę przeciwciała dziecku przez łożysko i ono w pierwszym roku bie będzie musiało jej pobierać?
    Z tego co czytałam, szczepionka na krztusiec jest skojarzoną z błobicą i tężcem, prawda?


    Tak przekażesz przeciwciałami przez łożysko .

    Chodzi o ochronę maluszka przez pierwsze miesiące do pierwszej szczepionki nie wiem jaki jest program szczepień w Polsce w Norwegii szczepią w 3 ,5 i 12 miesiącu życia :-)

    Tak to jest szczepionka skojarzeniowa .





    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia 2019, 19:26

    kinga27.30 lubi tę wiadomość

    a31il5w.png

  • Alisia Autorytet
    Postów: 1007 497

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aska1994 wrote:
    My po wizycie. Jacuś już waży 1020g! Jest lekko do przodu ze wszystkimi wymiarami. Ułożony poprzecznie. Szyjka długa. Morfologia ładnie podskoczyła.


    Super 🙂🙂🙂


    Ja się dowiem po porodzie ile waży moja malutka 🙈🙈🙈


    a31il5w.png

  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisia wrote:
    Super 🙂🙂🙂


    Ja się dowiem po porodzie ile waży moja malutka 🙈🙈🙈
    A czemu?:) nie mierza Ci?

‹‹ 825 826 827 828 829 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 sposobów jak zwiększyć inteligencję swojego dziecka jeszcze w brzuchu!

Czy wiesz, że na poziom inteligencji swojego dziecka możesz mieć już wpływ podczas ciąży? Połączenia nerwowe w mózgu dziecka tworzą się już na etapie życia płodowego. Stymulację neuronów w mózgu dziecka mogą zwiększać pewne aktywności. Sprawdź, co robić lub czego unikać, aby zadbać o optymalny rozwój mózgu Twojego dziecka! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ