X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aska1994 wrote:
    My po wizycie. Jacuś już waży 1020g! Jest lekko do przodu ze wszystkimi wymiarami. Ułożony poprzecznie. Szyjka długa. Morfologia ładnie podskoczyła. Ale z nowości, mam rozejście mięśni brzucha, więc będzie trzeba odwiedzić fizjoterapeutę po porodzie 🙄 ale oświecicie mnie skąd się bierze (bo 3 ciąża, czy jeszcze jakiś inny powód?), jak wygląda praca nad tymi mięśniami potem, bo teraz rozumiem, że nie mogę nic z tym zrobić?
    Wiesz co no chyba dlatego, że trzecia ciąża.. Moja szefowa ma ten sam problem po trzeciej ciąży, a przyjaciółka po drugiej. U jednej i u drugiej fizjoterapeuta nie pomógł, bo zanim doszło do rozwiązania to pojawiła się przepuklina i aktualnie obydwie czekają na zabieg. Mój ojciec operuje takie rzeczy, mogę z nim pogadać jak chcesz :) Oczywiście nie mówię, że u Ciebie skończy się operacją!

  • JaSzczurek Autorytet
    Postów: 2733 2905

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tka_aa wrote:
    A czemu?:) nie mierza Ci?
    W Norwegii przysługuje tylko jedno usg w 18 tygodniu :P

    A co do Twojego pytania wczesniejszego, to ciążę prowadzę jednocześnie w Norwegii, gdzie krztuśca mi nie dadzą i w Polsce na nfz, ale jeszcze nie miałam okazji rozmawiać o tym z lekarzem.

    zi13flw1mwerwam8.png
    💙 19/07/19 (42+0) 3625g, 50 cm <3
    💗 6/02/21 (39+5) 3710g, 49 cm <3
    💙 14/08/22 (39+5) 4070g, 53 cm <3
  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea wrote:
    Wiesz co no chyba dlatego, że trzecia ciąża.. Moja szefowa ma ten sam problem po trzeciej ciąży, a przyjaciółka po drugiej. U jednej i u drugiej fizjoterapeuta nie pomógł, bo zanim doszło do rozwiązania to pojawiła się przepuklina i aktualnie obydwie czekają na zabieg. Mój ojciec operuje takie rzeczy, mogę z nim pogadać jak chcesz :) Oczywiście nie mówię, że u Ciebie skończy się operacją!
    Właśnie chciałabym uniknąć kolejnej operacji, 3 w życiu mi w zupełności wystarczą, ale może będzie wiedział, jak się zabezpieczyć przed przepukliną? Albo kiedy się zgłosić do fizjoterapeuty?

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kinga27.30 wrote:
    Casjo, dzięki za info. Moja siostra ma MPD (ma 28 lat) i wymaga opieki 24/dobę. Od 9lat choruje dodatkowo na padaczkę, dopóki jej nie ustabilizowali, po każdym ataku widziałam regres u niej. Dlatego dopytywałam. Teraz na lekach zaczeła robić znikome postępy, ale wiadomo, jak to jest... oprócz niej nie mam rodzeństwa, więc wiadomym jest, że opieka nad nią również będzie moim obowiązkiem.

    Wgl dzisiaj mega, ale to mega swędzą mnie skutki, oszaleć idzie! Nie chcę za dużo przy nich majstrować, bo i tak skurcze są raz na jakiś czas. Wolę, żeby jednak młoda jeszcze tam posiedziała, no ale z chęcią bym się podrapała, albi przytuliła to brody męża 😂

    U mojego brata najgorsze jest to, że nie można go na sekundę spuścić z oka. Jak się jest z nim sam na sam to nawet do kibelka na siku nie można iść. On jest nadaktywny ruchowo plus na niczym nie umie skupić uwagi, więc ciągle szuka nowych bodźców. Jedyne, co go na dłużej utrzymuje w miejscu to sucha fasola plus miska lub garnek. Wtedy trzaska tym w nieskończoność. Ciężko go ubrać, przewinac, jest duży i kompletnie nie współpracuje, a jednak sprawny jest i uciec potrafi. Także opieka nad nim to jest naprawdę hardcore.

    Co do cyckow to rozumiem ból, mi po skończeniu karmienia ostatecznie zeszła skóra z brodawek, nie było to bolesne, ale też swedzialo, a byłam wtedy w szczycie akcji łożyskowej i też nic a nic nie mogłam macać 😵

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aska1994 wrote:
    Właśnie chciałabym uniknąć kolejnej operacji, 3 w życiu mi w zupełności wystarczą, ale może będzie wiedział, jak się zabezpieczyć przed przepukliną? Albo kiedy się zgłosić do fizjoterapeuty?
    Spytam :)

    Aska1994 lubi tę wiadomość

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DZiewczyny mrowi mnie od kilku dni w biodrze, slyszala ktoras cos o tym? Nie wiem czy moze taki objaw dawac uciskajaca macica? Jezuu nie chce mi sie znowu do lekarza leciec..

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga27.30 u mojego brata bardziej leki wpłynęły na zahamowanie rozwoju. Tzn może nie że wpłynęły, co w tym "pomogły". Dodatkowo ich skutki uboczne to na maxa trzesace się ręce i obfite ślinienie.. Na próbę zmiany leków zareagował bardzo źle i trzeba było wrócić do starych.

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    DZiewczyny mrowi mnie od kilku dni w biodrze, slyszala ktoras cos o tym? Nie wiem czy moze taki objaw dawac uciskajaca macica? Jezuu nie chce mi sie znowu do lekarza leciec..
    Mnie też, do tego boli cała noga jak chodzę. Raczej ucisk na nerw, macica coraz większa, biodra się rozlaza.. Co zrobić 😋

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea wrote:
    Mnie też, do tego boli cała noga jak chodzę. Raczej ucisk na nerw, macica coraz większa, biodra się rozlaza.. Co zrobić 😋
    Ojezusie serio? Az mi lepiej.. tzn nie ciesze sie, ze Cie boli ale, ze nie jestem z tym sama..

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Lolla Autorytet
    Postów: 364 715

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aśka, ja też miałam rozejście mięśni brzucha po porodzie. Fajnie, że Twój gin zwrócił na to uwagę już w ciąży. Ja sama do tego doszłam po ciąży. Udało się skorygować ćwiczeniami. Teraz też już zaczyna mi się robić. Moja fizjo nakleja mi plastry stabilizujące, żeby to rozejście było możliwie najmniejsze i po porodzie ruszamy z ćwiczeniami. Szukaj dobrego fizjo już teraz, powie jak o siebie dbać, żeby minimalizować rozejście, np. trzeba wstawać i kłaść się tylko przez bok.

    Casjopea, Aska1994 lubią tę wiadomość

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Ojezusie serio? Az mi lepiej.. tzn nie ciesze sie, ze Cie boli ale, ze nie jestem z tym sama..
    Hehe do usług 😁 Mam tak już od kilku ładnych dni, denerwujące uczucie.. Ale wiesz, jeśli Cię to nie pokoi to nie zaszkodzi skonsultować z lekarzem, objaw objawem, a przyczyny bywają różne :)

  • Alisia Autorytet
    Postów: 1007 497

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przeczytałam że w tym tygodniu malutka po raz pierwszy otworzyła oczy 😘😘😘


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia 2019, 21:39

    kinga27.30, 33Sylwia lubią tę wiadomość

    a31il5w.png

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea wrote:
    Hehe do usług 😁 Mam tak już od kilku ładnych dni, denerwujące uczucie.. Ale wiesz, jeśli Cię to nie pokoi to nie zaszkodzi skonsultować z lekarzem, objaw objawem, a przyczyny bywają różne :)
    Jasne. We wtorek jestem u gin to spytam. Choc co ja jej nie powiem to ona wielkie oczy robi...

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjo a ty bylas z tym u lekarza czy tylko myslisz, ze to jest to?

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolla, dzięki, to szukam fizjo już teraz, żeby potem się z większym dziadostwem nie bawić 😉

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Casjo a ty bylas z tym u lekarza czy tylko myslisz, ze to jest to?
    Nie byłam, ale mam skolioze i w poprzedniej ciąży też miałam takie epizody. Wprawdzie wtedy też nie byłam, ale skoro wraz z wykluciem się młodej przeszło, to to musiało być to ☺️

  • kinga27.30 Autorytet
    Postów: 4083 2902

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh, życie jest strasznie przewrotne...

    Mi od wczoraj drętwieją dłonie. I bardzo, ale to bardzo wyskoczył mi znowu brzuch. Mam wrażenie, patrząc na niego, że on już fizycznie nie może być większy! Dzisiaj bolało mnie tez spojenie łonowe... nie za szybko?

    ibm2tv73nhk4mn1x.png
    2014.06. - start
    2016.02.10 - 9tc Aniołek :*
    JA: nied. tarczycy, hiperprolaktynemia, PAI-1 4G + Czynnik V R2 hetero, NK: 24%->8%, CD4/CD8: 2,90, AMH:3,5, ANA+, HSG - ok, Histeroskopia - usunięcie polipa, biopsja endo-ok, katiotypy-ok,
    ON: fragmentacja 6%, HBA 78%
    14.09.18 - 1x IUI (1 pęcherzyk) :(
    11.10.18 - 2x IUI (3 pęcherzyki) - udało się! Mamy dwa Maluchy <3 Została z nami Jedna Kruszyna :* Drugi Aniołku, patrz na nas z góry [*]
    19.06.19 - Julia 2600g 54cm - nasz wyczekany Skarb!
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea wrote:
    Nie byłam, ale mam skolioze i w poprzedniej ciąży też miałam takie epizody. Wprawdzie wtedy też nie byłam, ale skoro wraz z wykluciem się młodej przeszło, to to musiało być to ☺️
    O patrz, tez mam skolioze. Kurcze no to pasuje wszystko do siebie. Moze mam podobnie..
    A duza masz te skolioze? Bola Cie plecy?

    Kinga mi dretwieje czasem reka albo obie w nocy. Porazka to wszystko ;P

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Lolla Autorytet
    Postów: 364 715

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 00:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aska1994 wrote:
    Lolla, dzięki, to szukam fizjo już teraz, żeby potem się z większym dziadostwem nie bawić 😉

    Powodzenia! Szukaj fizjoterapeuty uroginekologicznego. Taki najlepiej się zna w sprawach związanych z ciążą.

  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 07:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za podpowiedź 🙂 a myślisz, że tajpy nie będą mi przeszkadzać w funkcjonowaniu ani drażnić? Teściowa mi kiedyś na nadgarstek założyła, to bolało jak cholera i jeszcze mnie odparzyły 🤐

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
‹‹ 826 827 828 829 830 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ