X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • JaSzczurek Autorytet
    Postów: 2733 2905

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Mieszkamy w Niemczech i mamy niemieckie nazwisko bo maz jest Niemcem. Wiec ten problem juz odpada bo wlasnie nie bedzie takiej jazdy jak Florence Kowalska :D Ale do tego dochodzi tez to, ze nasze nazwisko oznacza tez pewien kraj.. ogolnie bardzo ciekawie to brzmi ale sama nie wiem no.. maz jeest oczarowany i ciagle gada Florence to, Florence tamto i ze bedzie sie wyrozniac pozytywnie a ja nie wiem :P
    Mi się nie wydaje, żeby to imię było jakieś bardzo ekstrawaganckie. Ważne tylko, żeby Tobie się spodobało i żebyś Ty czuła się z nim wygodnie. Spróbuj go sobie poużywać, zawołać i zobaczyć jak się z tym czujesz. Ale jeśli dziecko będzie pół-Niemieckie to bez problemu :)

    zi13flw1mwerwam8.png
    💙 19/07/19 (42+0) 3625g, 50 cm <3
    💗 6/02/21 (39+5) 3710g, 49 cm <3
    💙 14/08/22 (39+5) 4070g, 53 cm <3
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Mi zawzse glupio prosic o pierwszenstwo czy zeby sobie usiasc.. ale jak mi ktos proponuje to korzystam :P Ale poczekam jescze chwile, bebzol urosnie, nastana upaly to bede blagac innych :D
    Ja mialam mialam namiastke podrozowania komunikacja w cieply dzien i podziekuje. Dramat. Nie wiem jak jak bede sie przemieszczać w ciązy. Nie mam prawka ale moj sie uparł ze mam teraz iśc na jazdy i zapisac sie na egzamin i chyba tak zrobie. Za długo to odwlekałam,5 lat focha na oblany egzamin wystarczy

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • JaSzczurek Autorytet
    Postów: 2733 2905

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    Ja nie jestem przeciwniczka tylko uwazam ze wiekszosc ciezarnych przesadza. Nosz kuźwa czekam w laborze a mi sie trzy ciezarne ładują w kolejke, bez jaj. I takie tam inne przypadki. W lidlu tez nie wbijam sie w kolejke jak jestem z mezem bo to on stoi do kasy a ja wedruje miedzy alejkami byle nie stac w miejscu. Ale te laboratoria i przychodnie to dramat. Same umierajace ciezarne
    Na mnie się ostatnio w tramwaju młode dziewcze obraziło, bo nie chciałam siadać, a ona mi miejsca chciała ustąpić. Ale jechałam kilka przystanków tylko, a jak usiądę i wstanę, to potem mi ciśnie na pęcherz dziecko. Normalnie obraza majestatu :D

    zi13flw1mwerwam8.png
    💙 19/07/19 (42+0) 3625g, 50 cm <3
    💗 6/02/21 (39+5) 3710g, 49 cm <3
    💙 14/08/22 (39+5) 4070g, 53 cm <3
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JaSzczurek wrote:
    Mi się nie wydaje, żeby to imię było jakieś bardzo ekstrawaganckie. Ważne tylko, żeby Tobie się spodobało i żebyś Ty czuła się z nim wygodnie. Spróbuj go sobie poużywać, zawołać i zobaczyć jak się z tym czujesz. Ale jeśli dziecko będzie pół-Niemieckie to bez problemu :)
    OK poprobuje bo imie jest OK :) Tylko Jak mowie nasze nazwisko oznacza tez pewien kraj i to polaczenie mnie troche irytuje, ze bedzie zbyt ekstrawagancko. To tak Jak nazywac sie Paryz Wlochy :D

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaszczurek to tak jak te babcie,co nie siadaja bo jada tylko dwa przystanki i boja sie ze nie wstana jak usiadą, a ktos kto im miejsca ustąpił wali z fochem "nie to nie"

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • ines. Autorytet
    Postów: 2747 1380

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    Ja nie jestem przeciwniczka tylko uwazam ze wiekszosc ciezarnych przesadza. Nosz kuźwa czekam w laborze a mi sie trzy ciezarne ładują w kolejke, bez jaj. I takie tam inne przypadki. W lidlu tez nie wbijam sie w kolejke jak jestem z mezem bo to on stoi do kasy a ja wedruje miedzy alejkami byle nie stac w miejscu. Ale te laboratoria i przychodnie to dramat. Same umierajace ciezarne


    Karola zauważyłam, ze bardzo łatwo przychodzi Ci ocenienianie innych. nie wiesz jak czują się te ciężarne ładujące się w kolejkę, tak samo ktoś mógł pomyśleć o Tobie kiedy ładowałaś się w kolejke w rossmanie "o kolejna z brzuchem co myśli że jej wszystko wolno" nikt nie ma napisane na czole jak znosi ciąże i jakie ma problemy.

    xgirl, _Hope_ lubią tę wiadomość

    Córcia <3 16mm->50mm->76 mm->400g->436g->1000g->1500g->2300g->3000g->3260g [39+6]
    3i49o7esn08ndlz3.png
    Synek <3 10mm->23 mm->50 mm->460 g ->820 g->1500 g -> 2180 g ->2800 g->3040 g [40+5]
    82do3e5e29ddmi8b.png
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja myślę że w laboratorium około połowa osób albo więcej nie czuję się za dobrze,nie ważne czy w ciąży czy nie bo raczej mała garstka pobiera sobie krew tak profilaktycznie, także też nie uważam,że ciężarne w laboratorium powinny być specjalnie traktowane tylko dlatego,że są w ciąży... może te trzy osoby przed ciężarną czują się znacznie gorzej i mimo to czekają

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2019, 12:13

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inses nie podniecaj sie,bardzo Cie prosze. Za duzo kombinujacych widzialam zeby stac po jednej stronie racji

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikka sa jeszcze osoby ktore np przed pracą chca zdzyc oddac krew czy tam inne badanie i przez te umęczone,śpieszące sie cięzarne zaliczaja spóźnienie mimo tego ze byly no 2 w kolejce to koniec konców sa 5 albo 8 bo sie jeszcze ktos z malym dzieckiem wtarabani a takie pobranie trwa długo

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2019, 12:21

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • ines. Autorytet
    Postów: 2747 1380

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    Inses nie podniecaj sie,bardzo Cie prosze. Za duzo kombinujacych widzialam zeby stac po jednej stronie racji


    uwierz, ze do podniecenia mi bardzo daleko. zwlaszcza po Twoich kometarzach. mam za duzo lat, zeby mnie Twoje zaczepne komentarze mogły ruszyc także z góry mozesz sobie darować.

    Eluska, _Hope_ lubią tę wiadomość

    Córcia <3 16mm->50mm->76 mm->400g->436g->1000g->1500g->2300g->3000g->3260g [39+6]
    3i49o7esn08ndlz3.png
    Synek <3 10mm->23 mm->50 mm->460 g ->820 g->1500 g -> 2180 g ->2800 g->3040 g [40+5]
    82do3e5e29ddmi8b.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z Karola jak zwykle nie ma dyskusji - generalizujesz kobieto. To, że Ty nie masz ochoty korzystać ze swoich praw, bo może czujesz się ok - proszę bardzo, ale jak inne chcą i korzystają bo: źle się czują, są wygodne, spieszy im się, cokolwiek, to ich sprawa i skoro mają do tego prawo, to możesz je tak naprawdę cmoknąć w tyłek.

    Ja tam uważam, że jak coś nie jest zakazane, to jest dozwolone - jak mamy jakieś prawa i z własnej woli z nich nie korzystamy, to nie i już. I nie wiem o co pożary robić.
    Zażalenia do ustawodawcy, nie do korzystających z tych praw :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2019, 12:23

    ines., Eluska lubią tę wiadomość

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tylko dlaczego ja mam czekac godzine dluzej na pobranie skoro jestem w tej samej grupie?

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja wam poeiem, ze jako ciezarna z cukrzyca bardzo czesto kusi mnie skorzystanie z pierszenstwa. U mnie to caly proces z jedzeniem: krew na czczo o 7 30 najwczesniej (tak tez jem sniadanie) wiec w dniu pobrania mi sie przesuwa, ide do labo czekam grzecznie w kolejce - do kasy, na sqoja kolej okolo 30 minut. Musze wziac lek na tarczyce po pobraniu co mnie przesuwa o kolejne 30 minut. czyli suma sumarum jem sniadanie o 9 a nie o 7 30. Jak mam to zrobic raz na 2 miesiace spoko, ale raz na 2 tygodnie to juz slabo :( bo cukier mi rosnie, i sie rozsypuje caly dzien jedzenia co 3h. Ja czekam na swoja kolejke, chociaz tez mi jest coraz ciezej. Nawet w sklepie w kolejce zaciskam zeby mimo, zw np w qptece jest 15 osob przede mna a mnie kregoslup boli. Mamy do tego prawo, zeby skorzystac z tego przywileju, kazda kobieta w ciazy ma, a czy je wykorzysta? ciagle podlegamy ocenie innych, troche w nosie mam co o mnie pomysli starsza pani w tramwaju jak jej teraz nie ustapie miejsca, kiedy mnie bdli i mam zawroty glowy ;) Szanujmy sie nawzajem i nie oceniajmy. Kazdy ma swoj rozum i granice :)

    mikaja lubi tę wiadomość

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl fajne imię :) mnie się podoba, ale no jeszcze jest kwestia, jak pasuje do nazwiska :D

    Maluję łóżeczko. Namachałam się jak je czyściłam papierem - już mnie biodra bolą i plecy od schylania :P Pierwsza warstwa zrobiona podejrzewam, że jeszcze 1-2, bo miejscami musiałam do gołego drewna wyczyścić.

  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    Mikka sa jeszcze osoby ktore np przed pracą chca zdzyc oddac krew czy tam inne badanie i przez te umęczone,śpieszące sie cięzarne zaliczaja spóźnienie mimo tego ze byly no 2 w kolejce to koniec konców sa 5 albo 8 bo sie jeszcze ktos z malym dzieckiem wtarabani a takie pobranie trwa długo
    o tak ile razy mnie to irytowało, jak czekałam przed pracą na pobranie ,a przedemną jeszcze wcisnęły się ze trzy ciężarne i wtedy już byłam spóźniona. Teraz w tym laboratorium co pobieram krew ,ciężarne nie mają prawa wchodzenia poza kolejnością kiedy sobie chcą, są dla nich wyznaczone godziny od 7 do 7.30 i później od 9 do 9.30 kiedy mogą wejść bez kolejki,jak przyjdą w innych godzinach to już muszą czekać jak każdy.

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, bo nie chcesz skorzystać ze swoich praw? Zażalenia do siebie miej, nie do innych ciężarnych. Ich wybór, tak jak i Twój.
    Jak mnie ktoś przepuszcza w kolejce, ale się na to nie decyduję, to nie mam pretensji, że muszę czekać dłużej :P Mój wybór, logiczne.

    ines. lubi tę wiadomość

  • ines. Autorytet
    Postów: 2747 1380

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    No tylko dlaczego ja mam czekac godzine dluzej na pobranie skoro jestem w tej samej grupie?


    nie musisz, mozesz skorzystac ze swoich praw. nie chcesz to czekaj. ale nie, latwiej kogos zjechac, tylko dlatego, ze masz inne poglady.

    Córcia <3 16mm->50mm->76 mm->400g->436g->1000g->1500g->2300g->3000g->3260g [39+6]
    3i49o7esn08ndlz3.png
    Synek <3 10mm->23 mm->50 mm->460 g ->820 g->1500 g -> 2180 g ->2800 g->3040 g [40+5]
    82do3e5e29ddmi8b.png
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Karola, bo nie chcesz skorzystać ze swoich praw? Zażalenia do siebie miej, nie do innych ciężarnych. Ich wybór, tak jak i Twój.
    Jak mnie ktoś przepuszcza w kolejce, ale się na to nie decyduję, to nie mam pretensji, że muszę czekać dłużej :P Mój wybór, logiczne.
    Nie ze nie korzystam, bo w labie gdzie ja chodzę widza skierowanie,woedza ze jest ciaza ale podczas gdy ja czekam na swoja kolej bo mam sa np 3 osoby ,wiec chwile to powinno zajac to mi sie w kolejke ładuja umierajace ciezarne o żwawym kroku i ludzie z malymi dziećmi i tez nagle jestem ktoras na koncu. Z tym ze juz sie nauczylam odezwac ze nie wpuszcze i koniec,chyba ze ktos na serio ledwo zyje to jak najbardziej. Reszta niech czeka. W naszym kraju mamy za mało kultury i szacunku do innych a za duzo rozczeniowości

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, ja nadal nie widzę różnicy między tobą w kolejce w drogerii a inną ciężarną w kolejce do pobrania krwi, jedynie taką, że ty to ty, a ona to ona i na nią zawsze spojrzysz krzywo, bo ty jesteś w stanie zaczekać, a ona nie. 🙂 I nie unoś się, bardzo cię proszę, to był zupełnie niezłośliwy przytyk z mojej strony - po prostu zaciekawił mnie twój punkt widzenia, łudziłam się, że może się zmienił.

    mikaja, ines. lubią tę wiadomość

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola ale nadal nie korzystasz ze swojego prawa i już - tak zrozumiałam Twoją ostatnią wypowiedź. Jakbyś weszła i od razu skorzystała z tego, to żadna 'umierająca ciężarna' nie wtryniłaby się przed Ciebie, bo byłaby po Tobie i tyle. Proste.

‹‹ 868 869 870 871 872 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Karmienie piersią - wszystko o diecie, która zapewni zdrowie Twojemu dziecku

Podawanie mleka matki to najlepszy, naturalny sposób karmienia niemowląt. Zapewnia on dziecku prawidłowy rozwój, zdrowie i umacnia więź emocjonalną z matką. Należy także pamiętać, że znaczenie ma długość okresu karmienia piersią. Najlepiej, jeśli do ukończenia szóstego miesiąca życia dieta malca składa się wyłącznie z mleka mamy.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak czuć się wygodnie w każdych warunkach? Cykl menstruacyjny bez tajemnic

Przeczytaj, co dzieje się w poszczególnych fazach cyklu oraz jaki może to mieć wpływ na kobiecy organizm. Sprawdź, jak możesz zadbać o swój komfort fizyczny i psychiczny na przestrzeni cyklu menstruacyjnego. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ