X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie nie ma bo po pierwsze córką w domu, po drugie dziś diabetologa miałam A po 3 czytam książkę tej położnej Kalyty i się nie mogę oderwać. Nie nadrobie wszystkiego ale uważam że w moim szpitalu rodzi się bardzo Dobrze i na opiekę podczas porodu złego słowa nie powiem. Lekarze owszem byli ale tylko patrzyli co robi polozna. W sumie dwie plus studentka. I szczerze to im ufalam na Maxa. Pamiętam taka sytuację, kładą mi nogi w tych strzemionach do parcia, po 5 sekundach dosłownie obie mówią nieeeeee. Nie możesz tak przec. W tej pozycji za mocno Ci się wszystko napina. Opuściły mi nogi i było ok. I przysięgam że wystarczył im jeden rzut oka.
    Lekarz mnie po wszystkim szyl bo tak to wszystko one robiły.

    A ta książkę Polozna polecam! Są pewne duchowe pierdy które mnie trochę irytują Ale całość jest super i bardzo mnie pozytywnie nastraja do porodu i tego wysiłku.

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    poliś wrote:
    no właśnie też mierzę cukry i są w normie, ale lekarz mówił mi, że dziecko teraz ze względu na cukrzycę może szybciej rosnąć, dlatego bardzo ważne jest trzymanie diety... u mnie na wizycie 26 marca ( 25+4 ) mała miała 862 gramy a 13 dni później 8 kwietnia już 1220 gram w 27+3 więc też podobnie w 2 tygodnie przybrała...

    A jakie masz cukry? Jaka diete trzymasz? Ja przyznam sie szczerze, ze ostatnio troche odpuscilam diete, bo cukry byly w normie, a ja chodzilam glodna, wiec pozwalalam sobie na wieksze posilki, i tez takie no mniej zdrowe, bo ponprostu juz nie moglam wytrzymac w ciagu ostatnich dwoch tygodni :/ No ale cukry byly okej, wiec jakos sie nad tym nie zastanawialam. Moze faktycznie powinnam jednak bardziej sie pilnowac. Echhh... ;p Chociaz lekarz nic zlego nie powiedzial, bardziej byl zadowolony, bo stwierdzil ze hipotorfia jest niebezpieczna duzo bardziej niz gorna norma.

  • poliś Autorytet
    Postów: 406 353

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tka_aa wrote:
    A jakie masz cukry? Jaka diete trzymasz? Ja przyznam sie szczerze, ze ostatnio troche odpuscilam diete, bo cukry byly w normie, a ja chodzilam glodna, wiec pozwalalam sobie na wieksze posilki, i tez takie no mniej zdrowe, bo ponprostu juz nie moglam wytrzymac w ciagu ostatnich dwoch tygodni :/ No ale cukry byly okej, wiec jakos sie nad tym nie zastanawialam. Moze faktycznie powinnam jednak bardziej sie pilnowac. Echhh... ;p Chociaz lekarz nic zlego nie powiedzial, bardziej byl zadowolony, bo stwierdzil ze hipotorfia jest niebezpieczna duzo bardziej niz gorna norma.
    No tak hipotrofia jest bardziej niebezpieczna. Ja przez niedzielę i poniedziałek wielkanocny odpuściłam dietę, ale staram się trzymać, nie jem białego pieczywa tylko specjalny chleb probody (IG 33,5)I Wase żytnią, ziemniaków i ryżu w ogóle nie jem tylko codziennie kaszę gryczaną al'dente z kurczakiem , indykiem lub tuńczykiem i do tego różne sałatki, ogórki, fasolkę zieloną - więc obiady takie sobie, ale głodna nie chodzę, na śniadanie codziennie prawie płatki owsiane - suche z jabłkiem i truskawkami, do tego jogurt naturalny 0% i starta kostka gorzkiej czekolady na górę, a w trakcie dnia przekąski zazwyczaj cytrusy np grejfrut, słonecznik bez soli, migdały, no i ze słodkości te ciasteczka czekoladowe albo to ciasto co przepis dawałam ... I jakoś to idzie... Tak naprawdę dietę mam od 4 tygodni juto minie i w tym czasie nic mi wagowo nie przyszło a dzidzia rośnie, a od końca lutego mam 800 gram na plus więc widać że dieta działą, a ja głodna nie chodzę, staram się jesć 5-6 posiłków dziennie..

    Termin porodu 5 lipiec 2019 <3 Monisia <3
    07.04.2018 Franciszek [*] 23 tc
    14.07.2018 aniolek 6t [*] ciąża jajowodowa, usunięcie jajowodu
    2nn3yx8dulexgmnl.png
  • kinga27.30 Autorytet
    Postów: 4083 2902

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i my po dzisiejszej wizycie :) usg III trymestru za mną, lekarz wziął mnie dzisiaj z zaskoczenia, bo nie wiedziałam że to dzisiaj będzie :)
    Mała waży 1420g, ułożona podłóżnie główkowo. I wszystko okej :)
    Nawet szyjka trzyma na poziomie 27mm :) luteina dalej przepisana, kolejna wizyta za 4 tyg :)

    Ah, jak fajowo :)

    LidziA89, Hiszpaneczka, Czarna_kawa, poliś, xgirl, Sylka135, Kamsza, Alisia lubią tę wiadomość

    ibm2tv73nhk4mn1x.png
    2014.06. - start
    2016.02.10 - 9tc Aniołek :*
    JA: nied. tarczycy, hiperprolaktynemia, PAI-1 4G + Czynnik V R2 hetero, NK: 24%->8%, CD4/CD8: 2,90, AMH:3,5, ANA+, HSG - ok, Histeroskopia - usunięcie polipa, biopsja endo-ok, katiotypy-ok,
    ON: fragmentacja 6%, HBA 78%
    14.09.18 - 1x IUI (1 pęcherzyk) :(
    11.10.18 - 2x IUI (3 pęcherzyki) - udało się! Mamy dwa Maluchy <3 Została z nami Jedna Kruszyna :* Drugi Aniołku, patrz na nas z góry [*]
    19.06.19 - Julia 2600g 54cm - nasz wyczekany Skarb!
  • Hiszpaneczka Autorytet
    Postów: 1400 799

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LidziA89 wrote:
    Ja zamierzam kupić kosmetyki z rossmana i teraz takie pytanie czy dziecko smaruje się po każdej kompieli oliwka? Czy pupę trzeba smarować po każdym przebraniu pieluszki? Kupiłam linomag ale to chyba na odparzenia już.

    nam polozna w szkole rodzenia mowila ze żadnych oliwek na noc, żeby skora odetchnela,moznq za to wietrzyć pośladki itp.

    Ja osobiście nie chciałabym być smarowana oliwka w ogole~! :D

    1usai09ki0pljcwv.png
    11dpt - 490, 13dpt-1124, 18dpt-8210, 22dpt-35444, 25dpt - 4mm i ❤️
  • Hiszpaneczka Autorytet
    Postów: 1400 799

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chuseczki najlepsze z woda, nie te klejące, bo faktycznie smarować tymi chusteczkami non stop pupe to jakas masakra!!

    wyprobowalam na sobie :P

    xgirl lubi tę wiadomość

    1usai09ki0pljcwv.png
    11dpt - 490, 13dpt-1124, 18dpt-8210, 22dpt-35444, 25dpt - 4mm i ❤️
  • Hiszpaneczka Autorytet
    Postów: 1400 799

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LidziA89 wrote:
    Ja chyba będę kąpać codziennie żeby była jakaś rutyna ale zobaczymy jak to będzie. Zastanawiam się jeszcze nad krochnalem kuzynka mi coś o tym mówiła ale muszę na ten temat jeszcze poczytać.

    ja chyba będę kapac co 2 dni albo 3 :)

    ale raz na tydzień to chyba troszkę za mało :)

    1usai09ki0pljcwv.png
    11dpt - 490, 13dpt-1124, 18dpt-8210, 22dpt-35444, 25dpt - 4mm i ❤️
  • Hiszpaneczka Autorytet
    Postów: 1400 799

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kinga27.30 wrote:
    No i my po dzisiejszej wizycie :) usg III trymestru za mną, lekarz wziął mnie dzisiaj z zaskoczenia, bo nie wiedziałam że to dzisiaj będzie :)
    Mała waży 1420g, ułożona podłóżnie główkowo. I wszystko okej :)
    Nawet szyjka trzyma na poziomie 27mm :) luteina dalej przepisana, kolejna wizyta za 4 tyg :)

    Ah, jak fajowo :)

    gratuluje dobrego wyniki, a maluch pięknie rosnie :)

    kinga27.30 lubi tę wiadomość

    1usai09ki0pljcwv.png
    11dpt - 490, 13dpt-1124, 18dpt-8210, 22dpt-35444, 25dpt - 4mm i ❤️
  • Hiszpaneczka Autorytet
    Postów: 1400 799

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj wyprałam 1 ture ubranek, przescieradelek, pieluchy tetrowe, wyszlo tego dużo :P jutro pewnie zaczne prasowac :) i wlacze druga ture prania :)

    jak to fajnie wygląda ubranka dziecka piore a nie tylko swoje :P


    Dzis miałam szkole rodzenia, mielismy temat o pologu oraz pierwsza pomoc dziecku przy zachlychnieciu się pokarmem itp. :) Było ćwiczenia na lalce :) nawet mezowi zrobilam zdjecie jak cwiczy, jutro znow mamy spotkanie i kapiel noworodka bo nie bylo meza tydzien temu :)

    xgirl lubi tę wiadomość

    1usai09ki0pljcwv.png
    11dpt - 490, 13dpt-1124, 18dpt-8210, 22dpt-35444, 25dpt - 4mm i ❤️
  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    poliś wrote:
    No tak hipotrofia jest bardziej niebezpieczna. Ja przez niedzielę i poniedziałek wielkanocny odpuściłam dietę, ale staram się trzymać, nie jem białego pieczywa tylko specjalny chleb probody (IG 33,5)I Wase żytnią, ziemniaków i ryżu w ogóle nie jem tylko codziennie kaszę gryczaną al'dente z kurczakiem , indykiem lub tuńczykiem i do tego różne sałatki, ogórki, fasolkę zieloną - więc obiady takie sobie, ale głodna nie chodzę, na śniadanie codziennie prawie płatki owsiane - suche z jabłkiem i truskawkami, do tego jogurt naturalny 0% i starta kostka gorzkiej czekolady na górę, a w trakcie dnia przekąski zazwyczaj cytrusy np grejfrut, słonecznik bez soli, migdały, no i ze słodkości te ciasteczka czekoladowe albo to ciasto co przepis dawałam ... I jakoś to idzie... Tak naprawdę dietę mam od 4 tygodni juto minie i w tym czasie nic mi wagowo nie przyszło a dzidzia rośnie, a od końca lutego mam 800 gram na plus więc widać że dieta działą, a ja głodna nie chodzę, staram się jesć 5-6 posiłków dziennie..

    Hmmm, ja jem podobnie. Tzn na obiad jem ziemniaki, makarony durum, bo po kaszach wymiotuje. Tak samo po surowych warzywach :( tzn jak zjem w sałatce czy na kanapce to w miare, ale tak, zeby dojeść jako zapychacz to nie da rady. Cytrusy, jablka i leśne typu jagody, truskawki. Po probody zwracam, wiec zywie się tym drugim o niskim ig z putki, tylko, że w ostatnim tygodniu trudno go dostac :( Jesli chodzi o słodycze to prawie wcale, chociaż przez ostatni tydzień włąsnie odpuściłam i trochę podjadłam syfu niezdrowego i niedobrego :(
    Przytyć przytyłam przez ostatni miesiąc 0,5 kg, ale schudłam 30 kg wiec i tak jestem na minusie ;p
    No nie wiem, wczytałam się w temat - waga dziecka w dziale III trymestr i też bywały takie giganty jak nasze i nikt nie zwracał na to większej uwagi ;p

  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze się zastanawiam czy nie ma wpływu heparyna na wzrost, bo gdzieś mi się to obiło o uszy.

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tka_aa wrote:
    Jeszcze się zastanawiam czy nie ma wpływu heparyna na wzrost, bo gdzieś mi się to obiło o uszy.
    Tak, podobno dziecko szybciej rosnie :)

    Dziewczyny slyszalyscie o zastrzykach z wit B12? Bo mam niedobor a leki srednio pomagaja i lekarz cos o zastrzykach mowil...

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • JaSzczurek Autorytet
    Postów: 2733 2905

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Tak, podobno dziecko szybciej rosnie :)

    Dziewczyny slyszalyscie o zastrzykach z wit B12? Bo mam niedobor a leki srednio pomagaja i lekarz cos o zastrzykach mowil...
    Ja dostaję zastrzyki z B12. Miałam dwa na razie.

    zi13flw1mwerwam8.png
    💙 19/07/19 (42+0) 3625g, 50 cm <3
    💗 6/02/21 (39+5) 3710g, 49 cm <3
    💙 14/08/22 (39+5) 4070g, 53 cm <3
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I boli? Slyszalam, ze tak:p Robisz je sobie sama? Czemu tylko dwa? Nie robi sie ich codziennie?

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • JaSzczurek Autorytet
    Postów: 2733 2905

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    I boli? Slyszalam, ze tak:p Robisz je sobie sama? Czemu tylko dwa? Nie robi sie ich codziennie?
    Pielęgniarka mi robi, bo to w mięsień, w tyłek. Też słyszałam, że boli, ale po wyjściu z pierwszego stwierdziłam, że jeżeli dla kogoś to ból, to przecięcie się papierem musi być agonią. Takie uczucie jakby Cię pszczoła użądliła, bez szału. Boli 20 sekund i przestaje. Bardziej bolało mnie odrywanie cholernego plastra, który mi przykleiła. Ja dostałam jeden w jednym tygodniu, drugi po tygodniu, a teraz mam mieć jeden co 3 tygodnie.

    zi13flw1mwerwam8.png
    💙 19/07/19 (42+0) 3625g, 50 cm <3
    💗 6/02/21 (39+5) 3710g, 49 cm <3
    💙 14/08/22 (39+5) 4070g, 53 cm <3
  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WY macie zalecone badanie wit B? Z jakiegoś konkretnego powodu?

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 01:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja poszlam do lekarza bo sie czulam mega slabo i mi zbadadal m in B12.

    JaSzczurek dzieki.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 04:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tka_aa wrote:
    WY macie zalecone badanie wit B? Z jakiegoś konkretnego powodu?
    Ja robie np panel witaminowy zeby kontrolowac poziom witamin. Poki ma wynik ok to nie zazywam wit dla ciezarnych bo po pierwsze nie chce rozwalic tarczcy a po drugie przez nie własnie dziecko zbyt duzo przybiera na masie,nienaturalnie

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • Kamsza Autorytet
    Postów: 1536 1058

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 07:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola patrze teraz na twój suwaczek niedługo będzie 1miesiac parę tyg i parę dni 😮😮😮😮ale zleciał ten czas

    km5s8u69jm7ox3pn.png
    Larissa(35tc) 41cm 2490g :*
    1usa20mm80mnr9u9.png
    Jonathan(36tc) 2960g:*
    Nicole(*) nasz Aniołek(34tc)
    16.02-21.02
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kapie codziennie u codziennie smaruje oliwka z hippa i masuje. Córce też przy każdej zmianie pieluchy smarowalam cipke bepanthenem albo zielonym linomagiem, potem alantanem w kremie. Odparzenie miała tylko wtedy kiedy szly zeby i qpa była wstrętne kwaśna i śmierdząca na kilometr. Wtedy smarowalam tormentalum.

    LidziA89 lubi tę wiadomość

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
‹‹ 882 883 884 885 886 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ