X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam, że psychika to naprawdę potężna sprawa. Kiedyś podałam pewnemu dużemu, dzikiemu zwierzęciu lek pt etorfina, który jest ponad 1000x silniejszy od morfiny i który ze względu na siłę działania (spadnie ci kropla na dłoń i nie żyjesz) nabiera i podaje tylko uprawniony lek wet w asyście drugiego lek wet, który stoi z już nabranym "odwracaczem", na wypadek gdyby nabierający miał jakikolwiek kontakt z tą substancją, a inni obserwatorzy odchodzą na kilka metrów, no i elegancko wszystko poszło do momentu, aż wyciągnęłam lotke i reszta leku wystrzeliła w powietrze. Byłam tak pewna, że dostałam w twarz, że od razu praktycznie czułam duszność i zaczynałam odlatywać, aż do momentu w którym powiedziałam sobie, że na pewno wszystko polecialo mi obok twarzy, a nie na twarz. I objawy ustąpiły w ułamek sekundy. Wtedy to doszłam do wniosku, że trzeba psychikę pielęgnować, "szkolić" i leczyć, bo może nam ona zarówno ocalić życie, jak i je zabrać. Że tak powiem 😁

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja wiem jaka jest roznica miedzy lekiem a fobią ale wg tego co mi tłukli i z tego co mam przed oczami tylko stwierdzona fobia,z całą historia czyli:pacjentka nie zachodzi w ciaze bo sie boi, jest leczona,ma terapie i później zachodzi w ciaze jest uzasadnieniem do cc. Nie jest nim natomiast lęk powstały w trakcie ciąży. Kurcze kopie w internetach ale ciezko cos znaleźc do kupy zebrane. Jednak co wykłady to wykłady...
    Ja sie nasluchalam historii o tym jak pacjentka w napadzie lękowym wstrzymała cała akcje porodową w siebie. To jest dopiero namacalny dowód siły psychiki

    tka_aa lubi tę wiadomość

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    poliś wrote:
    Hejka, Ja już po wizycie u mojego prowadzącego( po miesiącu ), w piątek miałam prenatalne u innego ginekologa to Monika ważyła 1340 gram a dziś 5 dni później 1566 gram, więc bardzo dużo jak na 5 dni, mam nadzieję, że to nie przez cukrzycę ciążową tylko przez różnice w sprzęcie.. A to profil mojej pyzy :P

    e40bff2dce3e1559med.jpg
    Cudna pyza ❤️ Z miejsca umarłam z zazdrości, bo ani córki nie mam ładnego zdjęcia 3D, ani synka 😭

    poliś lubi tę wiadomość

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://www.mp.pl/pacjent/ciaza/aktualnosci/114037,gdy-strach-przed-porodem-paralizuje

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea wrote:
    Powiem Wam, że psychika to naprawdę potężna sprawa. Kiedyś podałam pewnemu dużemu, dzikiemu zwierzęciu lek pt etorfina, który jest ponad 1000x silniejszy od morfiny i który ze względu na siłę działania (spadnie ci kropla na dłoń i nie żyjesz) nabiera i podaje tylko uprawniony lek wet w asyście drugiego lek wet, który stoi z już nabranym "odwracaczem", na wypadek gdyby nabierający miał jakikolwiek kontakt z tą substancją, a inni obserwatorzy odchodzą na kilka metrów, no i elegancko wszystko poszło do momentu, aż wyciągnęłam lotke i reszta leku wystrzeliła w powietrze. Byłam tak pewna, że dostałam w twarz, że od razu praktycznie czułam duszność i zaczynałam odlatywać, aż do momentu w którym powiedziałam sobie, że na pewno wszystko polecialo mi obok twarzy, a nie na twarz. I objawy ustąpiły w ułamek sekundy. Wtedy to doszłam do wniosku, że trzeba psychikę pielęgnować, "szkolić" i leczyć, bo może nam ona zarówno ocalić życie, jak i je zabrać. Że tak powiem 😁
    Ja kiedys pociagnelam e-papierosa od kolegi bo mial tam jakies melonowe cudo i chcialam zobaczyc jak to smakuje. On zazartowal (wtedy myslalam, ze to serio), ze tam jest trawa i momentalnie mialam objawy jakbym byla na haju. Dziwnie widzialam, zaczelam sie histerycznie smiac, wkrecalam sobie, ze ktos chce mnie zabic itp. W ktoryms momencie on sie spytal czy ja tak serio, myslal, ze sobie jaja robie a on chwile tez swirowal na zarty Bo Mu sie to zabawne wydalo. Po jakimis czasie sie zorienrowal, ze ja nie udaje. Powiedzial, ze tam zadnej trawy nie bylo i mi od razu przeszlo. Mowil, ze nawet zrenice mialam zmienione.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sumie w linku ktory wrzucialam jest to fajnie opisane

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Ja kiedys pociagnelam e-papierosa od kolegi bo mial tam jakies melonowe cudo i chcialam zobaczyc jak to smakuje. On zazartowal (wtedy myslalam, ze to serio), ze tam jest trawa i momentalnie mialam objawy jakbym byla na haju. Dziwnie widzialam, zaczelam sie histerycznie smiac, wkrecalam sobie, ze ktos chce mnie zabic itp. W ktoryms momencie on sie spytal czy ja tak serio, myslal, ze sobie jaja robie a on chwile tez swirowal na zarty Bo Mu sie to zabawne wydalo. Po jakimis czasie sie zorienrowal, ze ja nie udaje. Powiedzial, ze tam zadnej trawy nie bylo i mi od razu przeszlo. Mowil, ze nawet zrenice mialam zmienione.
    Ej w jakiejś komedii było, że goście zjedli ciasteczka, w których myśleli, że jest zielsko i rozwalili pół lokalu na głębokim haju, po czym kelner ich uświadomił, że to ściema marketingowa i w ciastkach nic nie ma. Od razu im przeszło i lekko zazenowani opuścili lokal. Fajnie to było pokazane 😁

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezu jednak naprawdę mam ten brzuch rozjechany.. W pierwszej ciąży zastanawiałam się jak niektóre dziewczyny mogą czuć przez brzuch nozke, czy rączkę dziecka, podczas gdy u mnie ledwo co brzuch się wybrzuszal przy ruchach i w ogóle nie było wiadomo którą częścią ciała dziecko naciska. Ale teraz je rozumiem.. Doskonale wiem, kiedy kopie nóżka, a kiedy pcha głową itp. Najwyraźniej kiedyś po prostu miałam jeszcze jakieś mięśnie brzucha, teraz jest lekko napięty worek 😋

  • Kamsza Autorytet
    Postów: 1536 1058

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    poliś wrote:
    Hejka, Ja już po wizycie u mojego prowadzącego( po miesiącu ), w piątek miałam prenatalne u innego ginekologa to Monika ważyła 1340 gram a dziś 5 dni później 1566 gram, więc bardzo dużo jak na 5 dni, mam nadzieję, że to nie przez cukrzycę ciążową tylko przez różnice w sprzęcie.. A to profil mojej pyzy :P

    e40bff2dce3e1559med.jpg

    Piękna 😍😍😍😍😍😍

    poliś lubi tę wiadomość

    km5s8u69jm7ox3pn.png
    Larissa(35tc) 41cm 2490g :*
    1usa20mm80mnr9u9.png
    Jonathan(36tc) 2960g:*
    Nicole(*) nasz Aniołek(34tc)
    16.02-21.02
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyszlo mi do domu niebieskie pudełko. Mam juz 3 te zestawy🤣Chyba im sie cos pomyliło bo jedni mi juz wysłali,takie samo. Kolejne niebieskie,"bede mama" i costam dostalam u gina. Mam juz 3 butelki z avent i dwa termofory z pestek wiśni plus dwa smoczki z tych paczek. I 6 saszetek loveli, ktorej i tak nie bede uzywac bo zbyt agresywny zapach ma,młoda mi po tym kaszlała.

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    Przyszlo mi do domu niebieskie pudełko. Mam juz 3 te zestawy🤣Chyba im sie cos pomyliło bo jedni mi juz wysłali,takie samo. Kolejne niebieskie,"bede mama" i costam dostalam u gina. Mam juz 3 butelki z avent i dwa termofory z pestek wiśni plus dwa smoczki z tych paczek. I 6 saszetek loveli, ktorej i tak nie bede uzywac bo zbyt agresywny zapach ma,młoda mi po tym kaszlała.
    Podać Ci mój adres? 😁

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mozesz sobie pozamawiac bo te termoforki sa super. Butelki z avent tez,malutka pojemność ale awaryjnie moga byc. Warto. Jest jeszcze jakas szeleszczaca szmatka i próbki. Jedne oaczki sa z niebieskiego inne z bebiko

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia 2019, 15:54

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjo wieeeem znam ten film ale juz nie pamietam jak sie zwie.

    Polis sliczne foto <3

    Ja bylam na masazu a teraz siedze w restauracji i czekam w ogrodku na zarelko <3

    Kamsza, poliś lubią tę wiadomość

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    Mozesz sobie pozamawiac bo te termoforki sa super. Butelki z avent tez,malutka pojemność ale awaryjnie moga byc. Warto. Jest jeszcze jakas szeleszczaca szmatka i próbki. Jedne oaczki sa z niebieskiego inne z bebiko
    Ale skąd to zamawiałas? Co to za niebieskie paczki, bo ja nie w temacie? 😋

  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja dostałam coś takiego u ginekologa dwa razy , są tam dwie pieluchy dada, próbka loveli, chusteczki 16 szt velvet i jakieś broszury,ulotki

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BebiKlub i Niebieskie pudełko. Wchidzisz na strone,rejestrujesz sie i dostajesz jakies probki. Niby nic a cieszy

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja kupiłam wszystkie kosmetyki dla małego z serii nivea baby , mam nadzieję ,że nie będą go uczulać :) mleczko do ciała, płyn do kąpieli i szampon do włosów, krem ochronny, oliwka, krem na odparzenia seria od 1 dnia po urodzeniu wszystko

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja będę myc delikatnym mydełkiem,zadnych żeli,szamponów,mleczek i kremow z filtrem nie bede uzywac. Co najwyzej krochmal albo olej z pestek malin.Słońca i tak trzeba unikać wiec kremy sa zbędne. Skóra musi dostac swoja dawke promieniowania nawet w cieniu i nie zaleca sie zapychania kremami. Do tyłka linomag awaryjnie. Jakos boje sie pakowac chemie w takie malutkie dziecko.

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam tylko krem na odparzenia do tylka i cos do mycia wlosow i skory 2w1. A podobno i tego nie trzeba, do kapieli mozna dodac troche wlasnego mleka, tak mi moja polozna powiedziala.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LidziA89 wrote:
    Już kiedyś pisałam że jak leżałam na patologi to na sali leżała że mną dziewczyna w drugiej ciąży która miała mieć cc że względu na ułożenie pośladkowe i kazali jej urodzić naturalnie bo pierwsze dziecko urodziła naturalnie to teraz da radę. Wpisała sie na własne życzenie i poszła do innego szpitala.

    No bo u wieloródki (takiej, która rodziła już sn) ułożenie pośladkowe nie jest przeciwskazaniem do sn. Ale nie dziwię się, że dziewczyna się wypisała - ja chyba też bym się bała.

    Poprasowałam, poodkurzałam, wzięłam prysznic, zjadłam i zaraz lecę po pierworodnego :D Czy to źle, że mam ochotę, żeby siedział tam aż do zamknięcia przedszkola? :D Jutro odbiorę go wcześniej, ale jutro w końcu zamierzam się urlopować dupskiem na kanapie :P Może jedynie ciuchy w szafie poukładam, bo mam bajzel :P Lubię taki porządek w domu ah :D

‹‹ 880 881 882 883 884 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ